Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Reprezentacja Norwegii jest jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po złote medale, zarówno podczas indywidualnej, jak i drużynowej rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. Trener kadry "Wikingów", Mika Kojonkoski największe nadzieje pokłada w liderze swojej ekipy, jakim jest Roar Ljoekelsoey.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Je¶li Roarowi Ljoekelsoeyowi będzie sprzyjało szczę¶cie, ma szansę na dwa medale, może nawet złote. Ja marzę jednak przede wszystkim o mistrzostwie olimpijskim w konkursie drużynowym. Podczas M¦ w lotach zapowiadało się, że mamy na to spore szanse. W Willingen się pogorszyło, ale my¶lę, że teraz wraca stabilno¶ć. Powinno być to widać przede wszystkim na skoczni K120." - mówił Kojonkoski.

W gronie faworytów do olimpijskiego złota na skoczni K95, Kojonkoski widzi przede wszystkim Thomasa Morgenstern. Trener Norwegów nie odbiera również szans naszemu Orłowi z Wisły, wszak Adam Małysz znany jest z dobrych występów na skoczni normalnej: "W ostatnich konkursach Thomas spisywał się fantastycznie i pokonanie go może być bardzo trudne. Małysz pokazał w Zakopanem, że wci±ż potrafi skakać. My¶lę, że na skoczni małej, gdzie najbardziej liczy się siła odbicia, pójdzie mu lepiej niż w zawodach Pucharu ¦wiata" - dodał szkoleniowiec z Finlandii.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
FinnAir
@Quavertone
Podobny numer Ljoekelsoey "odwalił" podczas pierwszego konkursu w Zakopanem, gdzie w I serii skoczył 119,5 m, a w II serii 134,0 m ( 14,5 m różnicy). W Willingen w drużynówce skoczył: I seria - 148,5 m, II seria - 136,0 m (12,5 m różnicy).
Nasuwa się więc wniosek, że chyba ma mały problem ze stabilno¶ci±. Pozdrawiam!
(10.02.2006, 19:15)
Quavertone
Je¶li zamiast Pettersena wystawi± do drużynówki Ingebrigtsena, to jeszcze mog± liczyć na złoto. Ale nawet Ljoekelsoey odwalił ostatnio w Willingen numer stulecia, kiedy to różnica pomiędzy dwoma jego skokami wyniosła 10 m z hakiem i nie załapali się nawet na 2 miejsce. Indywidualnie na k-95 szanse maj± Bystoel i Romoeren, Ljoekelsoy raczej sobie na małej skoczni nie poradzi. W±tpię jednak, czy w ogóle ujrzymy norweskich skoczków na podium na normalnej skoczni.

PS. Denerwuje mnie już to gdybanie, mogłyby chociaż jakie¶ treningi być już rozegrane, żeby było chociaż wiadomo, jak sobie wszyscy radz± z warunkami...
(10.02.2006, 16:03)
xxx
@Fanka

O brak Daniela bym się nie czepiała, bo jednak po dobrych startach na pocz±tku sezonu (5 miejsce w Kuusamo) jego kolejne występy były raczej kiepskie. Ale nie mogę się pogodzić z tym, w jaki sposób potraktowano Henninga.
(10.02.2006, 15:38)
Fanka
@ xxx, masz stuprocentow± (co najmniej) rację:
Wystarczy popatrzeć, jak wspaniale Sigurd "załatwiał" kolegom konkursy drużynowe na M¦ w Oberstdorfie (szczególnie - ¶rednia skocznia i pamiętna dyskwalifikacja po skoku na 65,5m.).
Mimo to, dostał szansę występu na M¦ w lotach, bo jak kto¶ stwierdził „pokazał, że umie wygrywać” (czy jako¶ tak). No i rzeczywi¶cie – był najlepszy, ale… w¶ród tych, co nie weszli do drugiej serii. Henning miał dobre lokaty na Kulm, w Sapporo i Zakopanem, gdzie (jak znowu kto¶ powiedział) „wyprzedził paru zawodników”. Tymczasem Sigurdowi ta sztuka się nie udała i w nagrodę … jest na Olimpiadzie.
PS. Przypomnieć jeszcze warto, że Henning i Daniel byli w zeszłym roku w zespole podczas konkursu drużynowego w Lahti, wygranego wła¶nie przez Norwegię.
A więc – powtórki z K-90 w Oberstdorfie! Pozdrawiam wszystkich kibiców skoków, a sama liczę na zwycięstwo Finlandii lub Austrii. No i nie miałabym nic przeciwko medalowi Niemców lub Słoweńców.
(10.02.2006, 15:22)
mmm_krakow
Czy "ekspert" Kojonkoski mógłby nie wypowiadac sie o szansach Adama? Bo rok temu w Oberstdorfie też go widział w gronie faworytów :/
(10.02.2006, 15:15)
sabcia
no wlasnie, sa gdzies wyniki treningow?
(10.02.2006, 15:00)
lol
Dajcie wyniki treningów !!!
(10.02.2006, 14:59)
xxx
Marzenia fajna rzecz, ale Mika może przestać marzyć o złocie w drużynówce. Szanse zaprzepa¶cił ogłaszaj±c skład kadry, w którym zabrakło miejsca dla Henninga. Kibice reprezentacji Norwegii s± Ci bardzo "wdzięczni", trenerze, za tak± decyzję - niezwykle sprawiedliw± i zrozumiał±.
(10.02.2006, 14:56)
Pucca
Ja stawiam na Finów, albo Austriaków :) Dacie rade :]

PS: Jakie s± wyniki treningów???
(10.02.2006, 14:55)
michas
jak było na treningach
(10.02.2006, 14:51)
sabcia
ja nadal stawiam na norwegow:D:D:D(druzynowo:pp)trzymam kciuki!!!
(10.02.2006, 14:48)