Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Jedna z najsłynniejszych skoczni ¶wiata – norweska Holmenkollen zostanie zburzona. Ostateczn± decyzję o modernizacji obiekty podjęły władze Oslo. Wiadomo już, że w miejscu „królewskiej skoczni” powstanie nowy obiekt.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Skocznia Holmenkollen w Oslo powstała w 1872 roku. Punkt K znajduje się na 115 metrze, natomiast wysoko¶ć skoczni to 124 metry. Punk sędziowski jest cztery metry dalej. Oficjalny rekord obiektu wynosi 134 metry i został ustanowiony przez Austriaka Andreasa Widhoelzla 13. marca 2005 roku. Najdłuższy skok na Holmenkollen oddał jednak Norweg Tommy Ingebrigtsen 25. stycznia 2006 roku.

Prace rozbiórkowe na Holmenkollen maj± rozpocz±ć się latem tego roku. Na sezon 2007/2008 ma być gotowy już nowy obiekt. Władze Oslo maj± nadzieję, że zbudowanie nowej skoczni zwiększy szanse norweskiej stolicy na organizację Mistrzostw ¦wiata w narciarstwie klasycznym, w 2011 roku. O prawo do organizacji tej imprezy walczy także Zakopane.

Koszt przebudowy Holmenkollen ma wynie¶ć około 310 mln koron.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
MaGdA
Why??? Dlaczego??? :(
[trzy godziny płaczu...]
Muszę se wytrzeć ekran...
Może będzie lepiej?
(28.07.2006, 12:02)
Milos
@jasiek @tommm

Naj¶więtsza na ¶wiecie racja.
(09.02.2006, 15:13)
Jasiek
Jak oni mog± to robić!? Nie mog± zbudować nowej skoczni OBOK?
(08.02.2006, 16:45)
milka
jak mozna zniszczyc taki zabytek??? i tak najprawdopodobniej zakopane wygra:)
(08.02.2006, 15:57)
Monika@
Znowu rozbiórka skoczni???
(08.02.2006, 13:51)
miki8
Będzie nowa i lepsza skocznia będ± lepiej skakać.
Podoba mi się ten pomysł.Najlepiej jakby zbudowali skocznię K185 tak± jak VELIKANKA w Planicy i żeby Małysz wygrał.
(08.02.2006, 13:12)
miki8
Ciekawe
(07.02.2006, 21:12)
tommm
Co za bezmy¶lni ludzie. Nie moga wybudować nowej skoczni gdzie indziej, nie burz±c starej???
To jest tak samo, jakbysmy my, Polacy zburzyli Wawel i wybudowali nowy zamek, bo tamten już nie spełnia np. przepisów przeciwpozarowych
(07.02.2006, 19:09)
Emu
Ludzie, ale przecież 114 lat temu Holmenkollen wygl±dała zupełnie inaczej! Ta wieża istniała bodaj od dwudziestu kilku lat, każda skocznia przechodzi przebudowy! Holmenkollen ma nienowoczesny profil i po prostu przepisy wymagaj±, żeby j± przebudować. Może nowa wieża będzie bardzo podobna? Nie ma na ¶wiecie żadnej skoczni, która miałaby więcej niż jakie¶ 40 lat i była fizycznie całkowicie t± sam± skoczni±, co na pocz±tku, po prostu wieża nie przetrwa wiecznie i trzeba j± remontować. Duchem to będzie ta sama skocznia, nikt nie porzuca Holmenkollen!
(07.02.2006, 17:22)
Tomaad
A ile skoczył Tommy Ingebrigtsen ?
(07.02.2006, 16:40)
Mags_United
Tak± skocznie...chlip...:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
(07.02.2006, 16:30)
Milos
Jestem całkowicie speszony t± odrażaj±c± decyzj±. Holmenkollen była najwspanialsz± skoczni± w historii skoków narciarskich. Je¶li tak ma wygl±dać ewolucja tego sportu , to ja wolę ogl±dać wrestling nie akrobatyczny.
(07.02.2006, 15:50)
sabcia
fajnie zostanie wybudowana nowoczesna skocznia... bo z K115 zawody nie byly tak bardzo ciekawe...a loty byly krotkie..
(07.02.2006, 15:03)
pule
To tak, jakby niszczyli zabytek.. Skocznię - zabytek..
(07.02.2006, 14:40)
Liza Michelle
Kolebka historii skoków zostanie zburzona!!?/ Czy ludzie nie maj± za grosz sentymentu i poszanowania! To przecież najpiękniejsze skocznia ¶wiata! Nie rozumiem, jak można w ogole pomy¶lec o jej zburzeniu i względnej przebudwoei!!
(07.02.2006, 14:24)
labol
Szkoda!!! :(
(07.02.2006, 13:59)
kanelpojke
To jeszcze nie jest ostateczna decyzja, a jedynie wyrażenie stanowiska przez radę miasta Oslo. Do 10. marca gmina Oslo ma przedstawić ostateczn± i wi±ż±c± decyzję FISowi. Skocznia zostanie zburzona tylko je¶li państwo zagwarantuje pokrycie połowy kosztów przedsięwzięcia a projekt nowej skoczni będzie architektonicznie nawi±zywał do starej.
(07.02.2006, 12:57)
Basienka
zabytków sie nie wyburze :(
(07.02.2006, 12:31)
Rob
Przeciez ta skocznia to jakby kolebka skokow narciarskich. Widac ze juz tylko pieniadze sie licza...
(07.02.2006, 11:59)
Aneli
Ciesze sie ze mialam to szczescie zeby sie na niej znalezc jeszcze przed rozbiorka...Ale bardzo szkoda takiej fajnej skoczni...Oni trzepia niesamowita kase z turystow odwiedzajacych to miejsce.Jestem ciekawa czy to bedzie calkowita rozbiorka czy tylko czesciowa, bo tam pod wieza znajduje sie fantatyczne muzeum... Pewnie w tym roku nei ebdzie juz tam koncortow jazzowych Oslo Summer Jazz Days :(
(07.02.2006, 11:34)
Pucca
Szkoda że burz± t± skocznie, bo w pewnym sensie to zabytek :(
(07.02.2006, 11:00)
skolim
wła¶ciwie można by rzec że niszcza pomnik... szkoda
(07.02.2006, 09:57)
44maro44
super nowy obiekt!!
(07.02.2006, 09:34)
Bystoelka
nie !!!
(07.02.2006, 09:13)
5214
Trochę szkoda, ale faktycznie z zawodami na Hollmenkollen było wiele problemów. Ciekawe jak będzie wygladał nowy obiekt.
(07.02.2006, 08:38)
aduska
hmm...