Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Fińscy seniorzy ¶wietnie poczynaj± sobie w Pucharze ¦wiata, natomiast młodzież osi±ga doskonałe wyniki w swojej kategorii wiekowej. W młodzieżowych Mistrzostwach Skandynawii, które odbyły się w fińskiej miejscowo¶ci Vöyri, w kategorii skoków ekipa gospodarzy zdobyła srebrny medal drużynowo oraz złoty indywidualnie - a dokonał tego Niko Petjala. W rozegranym w sobotę konkursie (obiekt o punkcie konstrukcyjnym K68) 15-latek z Siilinjärvi pokonał dwóch reprezentantów Estonii: srebro zdobył Mats Piho, za¶ br±z - Tainel Levkoi. Petjala za skoki 66 i 68 metrów otrzymał 221,2 pkt, Piho skoczył 65 i 67,5 metra, co dało mu 217,6 pkt, za¶ Levkoi (64 i 68 m) - 215,6 pkt.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W niedzielnym konkursie drużynowym kadra Kraju Tysi±ca Jezior musiała ulec reprezentacji Norwegii, trzecie miejsce zajęli Estończycy. Najdłuższym skokiem popisał się Norweg, Jan Fuhre, który jako jedyny przekroczył 70 metrów (miał 70,5). Młodzieżowe Mistrzostwa Skandynawii s± zwykle pierwsz± międzynarodow± imprez±, na której młodzi skoczkowie maj± okazję zaprezentować swoje możliwo¶ci. Swoj± karierę rozpoczynali w ten sposób między innymi Janne Ahonen (1992) czy Matti Hautamäki (1996). Całkiem możliwe, że jeszcze kiedy¶ usłyszmy nazwiska uczestników zawodów we Vöyri.

Pełne wyniki tutaj.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
jozek_sibek
Do redakcji.
Dzięki za poprawienie wyników:
,,Bł±d został popełniony w 4 periodzie w konkursach w Neustadt.
B.Zupan - 16 i 21 miejsce, daje 25 pkt
P.Zupan - 12 i 19 miejsce, daje 34 pkt
Redakcja podaje B.Zupanowi za ten period 15 pkt -czyli brak 10 pkt.
Natomiast P.Zupanowi, zaliczacie 32 pkt - brak 2 pkt.
Ten sam bł±d jest w klasyfikacji PK sezon 2005/2006."
(09.02.2006, 01:17)
daf
Co było jasne od pocz±tku?
(08.02.2006, 01:44)
uskotko
kto¶ musiał ich wybrać... a jasne było od pocz±tku.
(07.02.2006, 18:56)
daf
"Fińscy seniorzy ¶wietnie poczynaj± sobie w Pucharze ¦wiata, natomiast młodzież osi±ga doskonałe wyniki w swojej kategorii wiekowej." - w kontekscie MSJ w Kranju powyzszy teks brzmi jak kpina...
(07.02.2006, 11:26)
borsuk
@ uskotko
Chodziło mi tylko o ten nieco egzaltowany w stosunku do rzeczywistych osi±gnięc młodych Finów tytuł artykułu "Fińska młodzież atakuje". Tytuł ten sugeruje bowiem, iż Finowie w jaki¶ bardzo zdecydowany sposób zdominowali opisywane zawody, podczas gdy zostali wyprzedzeni w zawodach drużynowych przez Norwegów, a w indywidualnych zawodach wygrał wprawdzie Fin, ale pozostałe miejsca na podium zdobyli reprezentanci innego kraju, który na dodatek nie ma wielkich tradycji w skokach narciarskich ani w kategoriach seniorskich ani juniorskich, co stawia pod znakiem zapytania doniosło¶ć tego wcale nie druzgoc±cego przeciwników wyniku Finów. Jak dodać dodać tego katastrofalny występ na M¦J to hasło "Fińska młodzież atakuje" brzmi raczej komicznie.
(06.02.2006, 22:29)
daf
Z całym szacunkiem kochana @uskotko, ale zgadzam się z @borsukiem - pisałem już pod wynikami zawodów indywidualnych na MSJ w Kranju - albo u Finów i Norwegów szwankuje selekcja, albo... szykuje się pokolenie słabiaków. Tak, że to nie Estończycy s± tacy silni, a raczej Finowie - słabi.
(06.02.2006, 21:47)
daf
@uskotko
¦więte słowa - jakby na potwierdzenie tego co piszesz Juris i Salumae wojuj± w Pucharze ¦wiata...
Tylko patrzeć, jak estońska drużyna będzie walczyła o Mistrzostwo ¦wiata 2007 (na IO chyba nie doczekamy się ich medalu, bo zdaje się, że nie uzbierali czterech przyzwoitych skoczków).
(06.02.2006, 21:44)
uskotko
ja tu czego¶ nie rozumiem: czy je¶li kto¶ urodzi się Estończykiem, oznacza to od razu, że jest słabym skoczkiem, podczas gdy Finowie z założenia s± dobrzy??? Zastanówcie się, co piszecie. Równie dobrze kto¶ może w ten sposób porównać Polaków do Niemców - na tej tylko podstawie, że Polacy nigdy nie byli potęg± w skokach, a Niemcy owszem.
(06.02.2006, 18:48)
borsuk
No to jak Petjala pokonał dwóch Estończyków, to rzeczywi¶cie zasługuje na miano wielkiego mistrza... Dodajmy do tego drugie miejsce Finów w drużynówce i mamy obraz totalnej dominacji reprezentacji Finlandii w całych zawodach. A bior±c pod uwagę najlepszy od lat wynik Finów na Mistrzostwach ¦wiata Juniorów w Kranju, to możemy ¶miało spodziewać się skomasowanego ataku fińskiej młodzieży na czołowe lokaty w P¦ natychmiast po olimpiadzie.
(06.02.2006, 17:17)
daf
@Anis
Wszyscy, którzy moga, a nie beda na ZIO :). Zreszta chyba bedzie ciezko wogole wykorzystac limit...
(06.02.2006, 16:14)
Mich
Liczby w nawiasach to lata, w których Ahonen i Hautamaki wygrywali te zawody.
(06.02.2006, 16:00)
david
Olli był jeszcze nie dawno juniorem!!!
(06.02.2006, 15:50)
Andrzej
Rekord tej skoczni 71,5m i należy do Kimmo Savolainen ustanowiony w 1997r.
(06.02.2006, 12:00)
daf
@uskoto
nie powiem, bo "wytna" :)))
(06.02.2006, 11:07)
uskotko
a kto sie podnieca???
(06.02.2006, 11:05)
daf
A czym tu sie podniecac? Indywidualnie wygral z ESTONCZYKAMI, a druzyna z Norami i tak polegla...
Startowaly jeszcze jakies inne kraje? Nie sadze...
(06.02.2006, 09:09)
jozek_sibek
Do redakcji.
Wczoraj zwracałem uwagę na błędy w CRL i PK. Chodzi o B.Zupana i P.Zupan
Bł±d został popełniony w 4 periodzie w konkursach w Neustadt.
B.Zupan - 16 i 21 miejsce, daje 25 pkt
P.Zupan - 12 i 19 miejsce, daje 34 pkt
Redakcja podaje B.Zupanowi za ten period 15 pkt -czyli brak 10 pkt.
Natomiast P.Zupanowi, zaliczacie 32 pkt - brak 2 pkt.
Ten sam bł±d jest w klasyfikacji PK sezon 2005/2006.
(05.02.2006, 23:34)
hoho
i mnie nie wypada już dobijać Finiaków, dostatecznie pokrzywdzonych przez los z tymi jakże rozregulowanymi pęcherzami :>
(05.02.2006, 22:56)
uskotko
chyba powiem "pas" wobec takich argumentów :/
(05.02.2006, 22:54)
hoho
widać Austraci maj± lepszego fizjoterapeutę, który pracuje, miast jak ten fiński "fizjologicznie" podchodzić do wielbicielek :>
(05.02.2006, 22:53)
uskotko
może mu nerki gorzej/lepiej pracuj±? :>
(05.02.2006, 22:52)
hoho
fizjologia jest rzecz± podstawow±, co widać np. po zachowaniu Finów po konkursach w Zakopanem ;) chłopcy organicznie brataj± się zarówno z trunkami, jak i ciałami wielbicielek(wielbicieli?)...< br />a s±dz±c po wynikach, niejaki Morgi miał dzisiaj znacznie lepsze siusiu od Finów :>
(05.02.2006, 22:51)
uskotko
wiem, że chodziło Ci o sisu ;)
a fizjologia jest rzecz± podstawow± :>
Może inni powinni popatrzeć bardziej fizjologicznie - to by im Finowie nie spuszczali łomotu? :>
(05.02.2006, 22:49)
hoho
wiemy, wiemy, że wszystkie Finy maj± swoje siusiu i to im daje przewagę nad mniej fizjologicznie podchodz±cymi do życia nacjami :>
(05.02.2006, 22:47)
uskotko
widać wyj±tkowo uzdolnieni :) Co się dziwić? Wszak to Finowie :>
(05.02.2006, 22:45)
hoho
nawet skoki 14- i 10-letnich zawodników w P¦ (przyjmuj±c, że s± to daty urodzenia) :P
(05.02.2006, 22:41)
uskotko
a kto to może wiedzieć? na tej zimnej północy wszystko jest możliwe...
(05.02.2006, 22:38)
hoho
droga maskotko, może w krainie Mruków-I-Pyzatych-Buziek czas liczy się wspak?
(05.02.2006, 22:36)
uskotko
raczej nie wiek, bo wszyscy wiedz±, że Ahonen jest starszy od Hautamakiego ;)
(05.02.2006, 22:34)
hoho
Czy daty umieszczone w nawiasach po nazwiskach Ahonen i Hautamaki oznaczaj± wiek, czy może daty urodzenia tych zawodników ;)?
(05.02.2006, 22:33)