Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Dwóch zawodników z Bułgarii zobaczymy podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Będ± to etatowi skoczkowie znani z Pucharu ¦wiata, czy Kontynentalnego - Petar Fartunov i Georgi Zharkov. Fartunov ma dopiero 17 lat i będzie to pierwsza jego tak ważna impreza. zharkov w maju skończy już 30 lat. Startował już niegdy¶ w Mistrzostwach ¦wiata, a jego największym sukcesem jest 44. miejsce podczas zawodów Pucharu ¦wiata. Tylko jeden raz w karierze zdobył punkty w Pucharze Kontynentalnym. Jest na pewno bardziej do¶wiadzony od Fartunova, ale nigdy nic wielkiego nie pokazał. Bułgarów będzie trenował Walentin Bożiczkow.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Również Estoński Komitet Olimpijski ogłosił skład skoczków na Turyn. Wynika jednak z niego, że Estonia nie wystawi drużyny - w kadrze jest tylko dwóch skoczków. S± nimi etatowi reprezentanci znani z Pucharu ¦wiata - Jens Salumäe (25 lat) i Jaan Jüris (29 lat). Ich trenerem będzie Hillar Hein. Ta grupka od pocz±tku sezonu przygotowywała się do Igrzysk Olimpijskich.

Kolejny skład przedstawili Czesi. Podopieczni trenera Vasji Bajca wyjad± do Włoch w składzie: Jakub Janda, Jan Matura, Antonín Hajek, Jan Mazoch i Ondrej Vaculik. Jest to identyczny skład, jak na Turniej Czterech Skoczni. Najstarszym skoczkiem w drużynie jest Jakub Janda - 28 lat. Najmłodszym jest maj±cy 10 lat mniej od "Jandysa" Antonin Hajek. Igrzyska Olimpijskie w swojej karierze zaliczyli już: Janda, Matura i Mazoch. Olimpijsk± przygodę zaczn± Hajek oraz Vaculik.

Kanadyjczycy na Igrzyska jad± w składzie: Stefan Read (18 lat), Gregory Baxter (16), Graeme Gorham (18) i Michael Nell (21). Jest to skład, który przygotowuje się do startu na Olimpiadzie w Vancouver, która odbędzie się za 4 lata.

Niestety nie zobaczymy na Igrzyskach żadnego skoczka z Wielkiej Brytanii. W składzie na Turyn ogłoszonym przez Brytyjski Komitet Olimpijski, nie znalazło się miejsce dla żadnego narciarza klasycznego.

Czy zawodnicy której¶ z tych drużyn osi±gn± w Pragelato jaki¶ znaczny sukces? W przypadku Czechów jest to możliwe, ale w¶ród pozostałych krajów na razie się na to nie zanosi. W bułgarskiej ekipie z jednej strony brakuje rutyny, a z drugiej wielkiej dyspozycji i talentu. Estończycy również nie zachwycaj± i nie s± zaliczani do faworytów. Nigdy nie możemy przekre¶lać niczyich szans, albowiem wszystko zdarzyć się może. Jak będzie, czas pokaże.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
MW
Dziwie sie , czemu Estonia nie wystawiła drużyny??Pełno ich tam skacze.Poza tym spodziewałem się większej reprezentacji Kanady
(03.04.2006, 12:40)
fan skoków
@wileki fan skoków
Widocznie Bułgarzy nie maj± lepszych. Niska pozycja Polaków? Któr± ty obstawiasz? Zgadzam się co do Estończyków.
@Adip
Jakiej operacji?
@andbal
No włanie czy regulamin do konkursów indywidualnych jak i drużynowych.
@kupucyn
Dużo tych drużyn.
Brak Hajka to cios dla drużyny czeskiej, i chyba nam daje przepustkę do drugiej serii, a pierwsza "8" staje się baaaaaaaaaaardzo realna. W drużynie estońskiej dziwi mnie brak 3 i 4, np. Tasane, Paerma czy innych. U Kanadyjczyków dziwi brak Bafii. Co się stało z Osadetzem?
pozdrowienia
(01.02.2006, 22:26)
Walther
@kapucyn
Podobno Francuzi nie jad± na IO.
(01.02.2006, 19:55)
kapucyn
kolejna drużyna, fajnie. Czyli z pewniaków to mamy tak:Austria, Norwegia, Finlandia, Niemcy, Czechy, Słowenia, Japonia, Szwajcaria, Polska, Rosja, Włochy, Chiny, Kanada, USA, Francja. Wiecie kto jeszcze będzie? Kazachstan Białoru¶ Ukraina Korea Pd? może kto¶ jeszcze inny?
(01.02.2006, 18:38)
EL_Toro
Dzięki Milos! :-)

Powiem wam, że ja życzę jak najlepiej Estończykom. Im się należy, bo od lat mimo ograniczeń s± z nami ... Raz lepiej, raz gorzej ale zawsze.

Mi to szkoda, że karierę zakończył Mayr :( Pedersen nigdy nie był na tyle dobry, żeby wej¶ć do 50. na IO ... prędzej Ingemar Mayr
(01.02.2006, 15:45)
Milos
@ Casillas O co ci chodzi chłopie ? El_Toro , Nikaa i andbal (sorry , andbal, wiem , że wpisałe¶ się póżniej ) też się nie wpisali , a chyba to ich też byłoby dobrze zapytać o zdanie. Nie jeste¶ jedynym członkiem tego internetowego fun clubu. SERDECZNO¦ĆI @Adam Małysz Zgadzam się. Szkoda , że karierę zakończył Pedersen.
(01.02.2006, 15:23)
andbal
"Ind" to popularny skrót od zawodów indywidualnych w innych dyscyplinach (np turnieju indywidualnego w brydżu)
(01.02.2006, 08:13)
andbal
Co do startu w IO zawodników w drużynówce czy indzie, przepisy FIS mówi± o punktach zdobytych w P¦, LGP czy PK, lecz takie same przepisy s± dla startów w P¦. Z do¶wiadczenia wiemy, że w zawodach drużynowych P¦ brali udział zawodnicy z kombinacji norweskiej nie maj±cy punktów P¦ itd w skokach narciarskich, lecz mieli w kombinacji, dlatego inerpretacja FISu może być taka, że co prawda w Estonii lub innej drużynie mogliby w zawodach drużynowych wyst±pić zawodnicy kombinacji norweskiej spełniaj±cy wymagania FISu dla startów.
(01.02.2006, 08:10)
Casilas
Piszcie co¶ więcej w ludzie któzi się nie znaj± na skokach a wogule próbuj± co¶ pisać sk±czcie z tym już rozkaz!!!
(31.01.2006, 22:16)
Rudek
Na IO jedze z Czech Borek Sedlak. Antonin Hajek juz niestety ukonczyl sezon...
skoky.cz
(31.01.2006, 20:05)
super fan skoków
To jest oburzaj±ce, że nie będzia składu Estonii na io!!!A co z Hein'em i Mats'em???Powinien też jechać Sedlak!!!Kanada ma bardzo dobry skład!Read powinien skoczyc jak najdalej!(przynajmniej mam WIELKˇ nadzieje że to mu się uda).Baxter w Zakopanym nie popisał się!Nie zakwalkwikował się do 1 konkursu, a w 2 nie bylo go w 30! Ale to nic,Kanada poradzi sobie!!!A co do Bułgarów to mnie zdziwiło iż mam tylko 10 lat i jeszcze nigsy nie ogl±dalem io zimowych,że aż 2 Bułgarów pojedzie na io,jak oni chyba raz na rok s± w konkursie głównym!
(31.01.2006, 18:28)
Myrk
Estonia nie ma przecierz Skoczni K90 to co tu mówić o drużynie. A miejsce Hajka zaj±ł Borek a w zasadzie Vlastibor Sedlak. Bułgaria jedzie statystować.
(31.01.2006, 17:31)
Casillas
Sabcia,Andbal,Daf,Adip,Milos,S akala,Kibi.
MyslaŁ by wielcy kibice kto tam was się pyta mnie powinni sięzapytać tylko że mnie jeszcze nie bylo???
(31.01.2006, 16:50)
Adam Malysz
Wielka Brytania tesz powinna znale¶ć się na igrzyskach co nie ; Sabcia,Andbal,Daf,Adip,Milos,S akala,Kibi.
Prosze o szybkie komentarze
(31.01.2006, 16:47)
sakala
@Milos

Startować w IO mog± zawodnicy, którzy: 1) zdobyli w swojej karierze min. 1 punkt w P¦ b±dĽ SGP ; 2) zdobyli min. 1 punkt w PK w sezonie 2004/2005 lub obecnym ( http://www.fis-ski.com/data/do cument/olympicqualification200 6english.pdf ). Zasady identyczne jak w przypadku P¦.

Kanada miała aż siedmiu zawodników uprawnionych do startu w Turynie. S± to, poza czwórk±, któr± ujrzymy w Pragelato: Dominik Bafia, Trevor Morrice i Jason Myslicki. Ten ostatni to zawodnik kombinacji norweskiej, który punktował jednak w zawodach COC w skokach narciarskich, rozegranych latem w Stanach Zjednoczonych. Jedzie na igrzyska, gdzie wystartuje w kombinacji. Jest też rezerwowym, je¶li chodzi o skoki, w perspektywie konkursu drużynowego, na wypadek gdyby kogo¶ z podstawowej czwórki wyeliminowała kontuzja.

Co do Estończyków: jedynie Salumae i Juris wypełnili minima kwalifikacyjne FIS.
(31.01.2006, 16:00)
Kibic
Oni sobie mog± ustalać składy, a przecież i tak żaden zawodnik z ww. krajów (wyj±tek - Kuba) nie odniesie większego sukcesu na IO.
(31.01.2006, 15:48)
Milos
@sakala Nawet je¶li Estończycy nie mog± 4 zawodników w zawodach indywidualnych to mog± wystawić drużynę. Je¶li Kanada może , a Estonia nie może to ja tego wszystkiego nie rozumiem. Ale chętnie sprawdzę to żródło. Tylko napisz gdzie znalazła¶ ten FISowski regulamin ( bez zło¶liwo¶ci [ jak i mam nadzieję cały materiał] ) , proszę.
(31.01.2006, 15:36)
sakala
@Redakcja

Po pierwsze: Żarkow zdobywał w swojej karierze punkty PK parokrotnie (a nie jeden raz).
Po drugie: sk±d zdziwienie, że Estończycy nie wystawiaj± drużyny? Przecież maj± zaledwie dwóch skoczków uprawnionych do startu na IO (patrz: regulamin na stronie FIS)

(31.01.2006, 15:10)
Milos
Ciekawe dlaczego drużyny nie wystawili Estończycy ? Przecież Jouko Hein i Illimar Parn mogliby spokojnie wyst±pić na Olimpiadzie. Dziwi mnie , że pan Tadeusz Bafia nie wystawił do składy Dominika Bafii. W końcu patrz±c na jego skoki jest nieco lepszy od Gorhama.
(31.01.2006, 13:22)
Adip
Hajek nie jedzie . jest po operacji. jego miejsce zaj±ł Borek Sedlak!
(31.01.2006, 13:22)
daf
Powolutku, powolutku, kompletuja sie kadry poszczegolnych krajow...
(31.01.2006, 13:00)
wielki fan skoków
Hmm...dziwi mnie że Bułgarzy wystawiaj± wiecznie ten sam skład...Na turnieju czterech skoczni za każdym razem zajmowali ostatnie miejsca w kwaliikacjach. A Estończycy mogli wzi±c kilku skoczków z kombinacji (tak jak to robi± w drużynowych w Lahti). Dzięki temn niska pozycja Polaków wygl±dała by lepiej
(31.01.2006, 12:58)
andbal
Co do składu Czech do stawiałem na Sedlaka.
(31.01.2006, 12:38)
sabcia
mlodziutka ta druzyna kanady.. ale dobrze sie zapowiadaja(jak na kanade oczywiscie) Baxter i Read juz (pomalu ale jednak )zdobywaja punkty P¦...
co do czechow trudno bylo sie spodziewac innego skladu..