Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Wiele wskazuje, iż w przyszłym sezonie Vasja Bajc nie będzie już trenerem czeskiej kadry skoczków narciarskich. Słoweński szkoleniowiec, który w trwaj±cym sezonie doprowadził do rewelacyjnego formy swojego podopiecznego, Jakuba Jandę, nie powiedział jeszcze decyduj±cego słowa, ale najprowdopodobnie rozstanie się z czesk± drużyn± po sezonie 2005/2006.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale na 90 procent nasza współpraca zakończy się" - mówił Bajc, który pracę w Czechach rozpocz±ł w 2004 roku. Podczas zawodów w Willingen, które zaplanowano na najbliższy weekend, działacze Czeskiej Federacji Narciarskiej będ± próbowali przekonać Słoweńca do zmiany decyzji.

Spekuluje się, iż powodem odej¶cia Słoweńca ze stanowiska trenera ekipy naszych południowych s±siadów ma być niekorzystna, niesprzyjaj±ca pracy atmosfera wokół drużyny. "Robimy wszystko co w naszej mocy, każdy daje z siebie maksimum, ale presja jest coraz większa. A zamiast nas wspierać, niektórzy tylko rzucaj± kłody pod nogi" - tłumaczył Bajc.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Milos
@fan skoków dobry wybór
(02.02.2006, 16:58)
fan skoków
@Milos
Odk±d Tajner podał się do dymisji optowałem za Lepistoe i do dzi¶ zdania nie zmieniłem.
pozdrowienia
(01.02.2006, 21:19)
antyfanka trenera kuttina
moim skromnym zdaniem każdy trener jest lepszy od p.kuttina a jakby dali p.bajca do nas to na polaków nie byłoby mocnych a może by¶my przyjęli p.kojonkowskiego p.poitnera lub p.nikunena panowie pomy¶lcie nad tym co?
(01.02.2006, 20:23)
Emu
I znowu Bajc skacze z drużyny do drużyny... Jaki¶ taki przewidywalny. :-/
(01.02.2006, 19:23)
MICK
Szkoda że trener Czech robi ze skoczkami"pa,pa".
Porobił z nich ¶wietnych skoczków!Janda to już jest skarb!Matura też, ale jeszcie się powoli uczy.
Hajek za¶ zdobył z nim pierwsze punkty ps.
Sedlak wreszcie pojawił się i już zdobył pk. ps.
A Mazoch..........co¶ w podobie do Matury.
W każdym razie wielka szkoda że Vasja odchodzi.



Ciekawy jestem kto teraz poprowadzi Czechy???(nie uwierze że 2 trener)
(01.02.2006, 16:07)
Milos
@ fan skoków



A tak szczeże to kogo wolisz : Kuttina , Horngachera , Szturca , Kruczka , A. Tajnera , Lepistoe czy Bajca ?
(01.02.2006, 15:53)
fan skoków
@wielki fan skoków
Czesi nie maj± jakiej¶ super drużyny, maj± tak± jak my.
@Milos
Masz rację. Ale o jednym zapomniałe¶ Zonta leczy kontuzje. Horngachera chcesz? Potrzebujemy do¶wiadczonego trenera, bo będzie powtórka z Kuttina.
@ada
Kranjec jest nierugularny? Łagodnie powiedziane. Czę¶ciej psuje skoki niż oddaje dobre.
@Hanibal
¦więte słowa.
@El_Toro
Masz rację.
@mmm_kraków
Zgadzam się z tob±.
@daf
To było więcej niż od czasu do czasu. Do M¦ w Lahti regularnie mieli¶my przynajmniej 2 skoczków w II-giej serii, Mateja był 28, a Skupień 31 w klasyfikacji P¦, dobry występ w drużynie po jednym indywidualnie na M¦. Po nich przyszło poprostu zmęczenie sezonem. Szkoda że nie mieli¶my 4-tego skoczka.
Bajc jest kim¶ takim co dla nas A.Tajner , czyli 1 skoczka zrobił mocnego a z pozostałymi niewiele conajwyżej z Hajkiem, a reszta? Chciałbym żeby¶my mieli conajmniej tak dobr± drużynę jak na M¦ w Lahti. Napewno Bajc jest lepszy od Kuttina i by nam się przydał. Ja bym ucieszył się gdyby odszedł od Czechów. U Szwedów pozostała pustka, u Czechów też pewnie by wszystko na gorsze się zmieniło. Czy wejdzie za Zupana? Wydaje mi się że jego odej¶cie może spowodować tylko jaki¶ kataklizm. A to co było na TCS 2005 to było jedynie żeby go postraszyć.
pozdrowienia
(01.02.2006, 00:38)
Krófsko
Mam pytanie do redakcji.Czy co¶ wiadomo o waszych skradzionych rzeczach? i czy z tego powodu nie dziala galeria zdjęć?
(31.01.2006, 12:09)
mmm_krakow
@daf
W ci±gu niewiele ponad rok "Dziadek" Hannu L. potrafił we Włoszech znaleĽć i pokazać już 3 utalentowanych skoczków. W kraju, gdzie przed jego przyj¶ciem najlepszy zawodnik był na 100 miejscu w generalce COC!
W zeszłym sezonie Chiapolino, w tym - Colloredo i Morassi [hmm, ciekawe, Colloredo przejechał nosem po ¶niegu w sobote, to w niedziele "obudził sie" Morassi]...
No cóż, okazja by dla nas pracował, była... 2 lata temu... :( :( :(
PS - przetłumacz sobie imię "Hannu" na polski ;P
(31.01.2006, 10:33)
Jaro
a co wy tak gdybacie? Nawet nie wiadomo, czy Bajc odejdzie z Czech, a wy już go w Polsce widzicie... Spokojnie, jeszcze wiele się może zdarzyć.
(31.01.2006, 10:19)
daf
Reasumujac - nie mam pewonosci, czy Bajc zbuduje potege naszych skokow. Trzeba mu oddac, ze "odblokowal" Jande, ale druzyny to Czesi jak nie mieli tak nie maja - w Zakopanem poza Janda to Czesi lizali bule, jak nasza kadra B.
Bardzo mi to przypomina nasze skoki za kadencji Tajnera - byl Malysz i dluuugo nikt (od czasu do czasu "wyskoczyl" Mateja lub Skupien, tak jak u Czechow Hajek, Mazoch czy Matura).
Dlatego tak sobie mysle, ze jednak Bajc nie gwarantuje az takich sukcesow, jakich pewnie bysmy sie po nim spodziewali.
Chyba rzeczywiscie w tym momencie najwiecej moglby zdzialac Lepistoe.
(31.01.2006, 09:48)
daf
Mnie sie wydaje, ze z trenerami to jednak jest troche loteria.
Nie kazdy trener sprawdza sie w kazdych okolicznosciach.
Steiert jeszcze rok temu byl cudotworca, a w tym... jakos o nim cicho.
Najwiecej takich przypadkow znam jednak z trenerami pilkarskimi (najbardziej spektakularne to chyba Werner Licka - z Polonia zdobyl wicemistrzostwo, a w Gorniku i Wisle nic nie osiagnal, a drugi Franz Smuda - z Widzewa i Wisly zrobil lokalnych gigantow, a w Legii czy Odrze Wodzislaw juz tak dobrze mu nie szlo. Teraz trenuje Zaglebie Lubin i... nagle okazalo sie, ze to zupelnie silna druzyna).
(31.01.2006, 09:39)
mmm_krakow
Je¶li byłby wybór Kuttin czy Bajc - to wolałabym Bajca jako trenera naszych "orłów bezpiórych" :)
Przygotowanie zawodowe - Bajc ma skończony AWF, Kuttin - szkólke trenersk±, do¶wiadczenie obu panów - chyba sami wiecie ;)
Czy Bajc wróci do Słowenii? W zeszłym roku chcieli wypirzyć Zupana podczas TCS - a w rezultacie, mieli medale na M¦ w Oberstdorfie...
Zreszt± - ten narodek już tak ma, cały sezon l±duje na buli, a na IO czy M¦ sprz±ta faworytom medale sprzed nosa :D
Wcale mnie nie zdziwi, jak "zaskocz±" tuż przed konkursami :D I komu¶ z faworytów złoj± tyłek :D
(31.01.2006, 08:22)
Nieznajomy 13
Według mnie za tyle co zrobił Bajc dla Jandy należałoby mu się trochę wdzięczno¶ci. A tak może przejdzie do Polaków :)
(31.01.2006, 08:12)
damian
wedlug mnie bajc przejdzie do kadry polski a kuttin nie wiadomo jande spotka pech i bedzie slabna ale wciaz bedzie wczoluwce na igrzyska z polski pojada s.hula r.sliz k.stoch r.mateja a.malysz niestety nie jedzie zyla bachleda ani pochwala
(31.01.2006, 00:47)
pepik
Bajc do Słoweni ,Kutin i Horngaher pozostaj± w Polsce.OK
(30.01.2006, 22:16)
El_Toro
Kubo Jando

Ja bym tak nie przekre¶lał wymienionych przez Ciebie zawodników... W kazdym może drzemać wielki potencjał ..

Kiedy¶ Robert Mateja było o wiele lepszym zawodnikiem od Jandy, czy Ljoekelsoeya, a teraz?

Inna sprawa, że wymienieni przez Ciebie s± Polakami :/
(patriotyzm mój taki wła¶nie jest:/)
(30.01.2006, 22:05)
Daro
To po prostu durnota! Dane z niepewnego zrodla. Vasja zostanie, bo sukcesy sa, SLČR nie ma potrzeby go zwalniac...
(30.01.2006, 19:47)
Jakub Janda
Z takiego jak Tomasz Pochwała,Tomisław Tajner i krutkonogi Marcin Bachleda nic nie da się zrobić....... Co innego Kamil Stoch,Stefek Hula,¦liż,Żyła to mog± być dobrzy skoczkowie!!!
(30.01.2006, 19:39)
El_Toro
Milos m±drze gada ...

Ale ja to bym chciał w Polsce jednak zobaczyć Lepistoe, Bajca to bym widział w Słowenii wła¶nie ...
(30.01.2006, 19:29)
kibic
bajc przyjdz do nas !!!111 kibice chc±
(30.01.2006, 19:21)
Milos
Może dajmy mu jeszcze szansę ? To w końcu ¶wietny fachowiec. Poza tym jego współpraca z Polsk± ekip± nie jest zbyt długa.A swoj± drog± , to kto wie , czy Kuttin nie jest najlepsz± osob± na to stanowisko. A tak w ogóle , patrz±c na skoki Huli i ¦liża , warto by również sprawdzić na tym stanowisku Stefana Horngaherra.
(30.01.2006, 19:18)
Hanibal
Je¶li Vasja Bajc rzeczywi¶cie nie może znie¶ć presji, i złej atmosfery wokół kadry czeskiej to nie radze mu przechodzić do Polskiej kadry, bo małe nie powodzenie skończy sie nagonk± na niego a wtedy dopiero przyjdzie kryzys... tak było w tym roku z kuttinem
(30.01.2006, 19:15)
Łubudubu
Nieee, łeeeeeeeee!
(30.01.2006, 19:14)
Majki
Bajc przybywaj do Polski.Kutin musi odej¶(to jaka¶ wiedĽma)
(30.01.2006, 19:01)
tommm
szczere współczucie Czechom
(30.01.2006, 19:00)
Milos
Cóż , Ada. Być może może , a nawet na pewno masz rację. Ostatnio skakał naprawdę dobrze. W jego skokach występuję jednak pewna nieregularno¶ć. Poza tym jego tak wysokie miejsce opiera się głównie na 160 punktach zdobytych w Kuusamo.Na kilku występach zaliczył naprawdę słabe skoki. Peterka za¶ zaliczył w tym sezonie jeden skok ,, bardzo daleki od ideau ". Kto okaże się najlepszym Słoweńcem , zobaczymy w Pragelato. Na razie jednak załóżmy , że żaden Słoweniec nie jest w super wykwintnej formie. Kto wie, może jednak który¶ zrobi niespodziankę.
(30.01.2006, 18:51)
sabcia
Vasja Bajc przyjedz do nas:)
...ale u nas presja bylaby pewnie jeszcze wieksza:/ dlatego marnie to widze;/
(30.01.2006, 17:22)
ada
milos moim zdaniem w tym sezonie najlepszy jest Kranjec a nie Peterka... mimo iz Kranjec jest nieregularny to jednak on jest najlepszy...
(30.01.2006, 16:41)
Milos
Dzięki.
(30.01.2006, 16:19)
uskotko
Milos dobrze gada.
(30.01.2006, 16:15)
nikaa
Wtedy to Janda, Janda i po Jandzie.....
(30.01.2006, 16:10)
Milos
Według mnie Bajc będzie chciał zostać szkoleniowcem Słoweńców. Od Sezonu 03 / 04 w którym ¶wietn± formę prezentował Peter Zonta przeżywa kryzys. Benković nie morze doj¶ć do siebie w tym sezonie. Damjan ( oczywi¶cie Jernej,nie Anze ) jest nieregularny. Zonta kompletnie znikn±ł z Pucharu ¦wiata. W ten sposób liderem drużyny stał się weteran , Primoz Peterka , który jako jedeny z tej drużyny skacze jako tako regularnie , i regularno¶ć ta oznacza systematycznego spadania na 88,5 m na skoczni K 120. Vasja Bajc jest im potrzebny. Je¶li przejdzie do Słoweńców , być morze efekty na M¦ 2009 będ± porażaj±co dobre. A je¶li zostanie trenerem Polaków , to będzie ,,very good''.
(30.01.2006, 16:09)
wielki fan skoków
Ooo to może Vasja przyjdzie do Polski. My¶lę że dzięki temu nareszcie będziemy mieć drużynę