TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Bjoern Einar Romoeren i Anette Sagen to świeżo upieczeni Mistrzowie Norwegii w skokach narciarskich, które odbyły się na dużej skoczni w Oslo/Holmenkollen. Podczas zawodów zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn ustanowiono nowe rekordy skoczni!



Skoczek z Hosle został po raz drugi, po swoim zwycięstwie w 2001 roku w Steinkjer, Mistrzem Kraju: "Dobrze wiedzieć, że teraz podczas skoków mam świetne czucie" - powiedział zadowolony Romoeren norweskiej agencji prasowej "ANB".
TOTALbet - legalny polski bukmacher
Tuż za Romoerenem uplasował się Tommy Ingebrigtsen, który w drugiej serii dalekim skokiem na 136 metrów zdołał awansować o dwa miejsca. "To odwieczne marzenie o Holmenkollen, które się dla mnie spełniło" - powiedział Ingebrigtsen po swoim fantastycznym, rekordowym drugim skoku. Wcześniej rekord należał do Andreasa Widhoelzla – 134 m. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany triumfator zawodów w Innsbrucku - Lars Bystoel.

W rywalizacji pań, z łatwością zwyciężyła Anette Sagen uzyskując 108 i 116 metrów. Na drugim miejscu znalazła się Line Jahr, a na trzecim Mari Backe - obie pochodzące z Vikersund.

Z zawodów na legendarnym Holmenkollen musiał zrezygnować Roar Ljoekelsoey. "Nie do końca wiemy co z nim jest" - powiedział szef sportu Clas Brede Brathen. "Gdy dziś rano się obudził, czuł się osłabiony i bez formy, nie wiemy co mu dolega. Po konsultacjach z lekarzem zdecydowaliśmy, iż wskazany jest odpoczynek - nie możemy ryzykować zdrowia naszego najlepszego zawodnika przed Igrzyskami Olimpijskimi" - dodał Brathen. Jak zapewnia szef Sportu, Mistrz Świata w lotach narciarskich do Zakopanego pojedzie, ale do drużyny dołączy w sobotę rano. Ljoekelsoey już podczas Mistrzostw Świata w Bad Mitterndorf skarżył się na ból gardła.

Występ na Mistrzostwach Norwegii oraz wyniki weekendowych konkursów w Zakopanem zadecydują ostatecznie, którzy z Norwegów pojadą na Igrzyska Olimpijskie. Podczas gdy Roar Ljoekelsoey, Bjoern Einar Romoeren i Lars Bystoel mogą być pewni miejsca w reprezentacji, o Turyn walczy wciąż czwórka skoczków: Tommy Ingebrigtsen, Sigurd Pettersen, Anders Bardal i Henning Stensrud.

Wyniki panów
1. Bjoern Einar Romoeren - 279,0 (129/128,5)
2. Tommy Ingebrigtsen - 266,4 (119,5/136)
3. Lars Bystoel - 259,1 (119/128)
4. Morten Solem - 257,0 (120,5/124,5)
5. Sigurd Pettersen - 251,0 (116,5/128,5)
6. Anders Bardal - 245,3 (115/123,5)
7. Tommy Egeberg - 239,2 (117/119,5)
8. Børre Blikeng - 237,6 (113/124)
9. Anders Jacobsen - 230,2 (114,5/117)
10. Sindre Trana - 230,0 (114,5/118)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Andrzej
W 2000r{Sven Hannawald skoczył 132,5m}
W 2005r{Andreas Widhoelzl skoczyl 134m}
W 2006r{Tommy Ingebritsen skoczył 136m}
Taki jest wniosek pomino,że skocznia ma punkt konstrukcyjny K-115 to oznacza jedno ten rekord Ingebritsenia,że dalej niż 136,5m nie da się skoczyć!
(31.01.2006, 12:24)
Dobrzyński
ta strona jest fenomenalna ale nie ma wniej skoczków fotografi którzy są nago
(29.01.2006, 23:42)
fan skoków
@ZP
Pół godziny trwał konkurs?
@damo
Coś cisię pomyliło.
@Einstein
Racja.
Gratulacje dla medalistów a zwłaszcza:Romoerena i Sagen. Czemu nie ma wyników kobiet? Bardzo dobre wyniki Solema jego też należałoby brać pod uwagę składy na ZIO wyznaczając. Pettersen i Bardal znów słabo. Czy kobiety skakały na tej samej skoczni co mężczyźni? Gratulacje dla Ingebrigtsena za rekord. Z tego co wiem on też ma pewny udział w ZIO. Poprawcie ten błąd.
pozdrowienia
(27.01.2006, 21:50)
Einstein
@Songoku121
@spiderman

Tommy Ingebrigtsen w pierwszej serii skoczył o 9,5m MNIEJ, a w drugiej o 7,5m więcej...
i dlatego jest drugi...
(26.01.2006, 20:39)
Anetka:)
Rumuś mam nadzieje ze bedziesz skakał w Zakopcu pozdro dla norwegów:)))))
(26.01.2006, 20:32)
damo
puchar świata 1.czechy 2.niemcy 3.austria 4.słowenia 5.filandia 6.japonia 7.norwegia 8.polska 9.szwajcaria 10.rosja 11.włochy 12.usa 13.estonia 14.słowacja 15.kazachtan 16.kanada 17.francia 18.chiny 19.korea pd. 20.szweci 21.ukraina 22.holandia 23.białoruś 24.rumunia 25.bługaria
(26.01.2006, 15:48)
ZP
pełna i dokładna data - 25.01.2006. godz. rozpoczęcia 20;15 godz. zakończenia 20;45 :) jeszcze jakieś pytania?
(26.01.2006, 15:33)
spiderman
No więc proszę o korekty w wynikach!
I powiedzcie mi jeszcze kiedy dokładnie został rozegrany ten konkurs, proszę o pełną i dokładną datę!
Pozdr.
(26.01.2006, 15:25)
ZP
Ingebrigsten skoczył 119.5 m w pierwszej serii dlatego jest drugi.
(26.01.2006, 15:16)
spideman
I jeszcze jedno.
Potrzebuję informacji czy Ingebrigtsen w drugiej serii ustał skok na rekordową odległość, czy też może podparł skok bądź zaliczył upadek?... Proszę o odp!
(26.01.2006, 15:12)
spiderman
Proszę o wyjaśnienie. Chyba w wynikach następił błąd, niemożliwe aby Ingebrigtsen skacząc w obu seriach zdecydowanie dalej od Romoerena przegrał z nim tak dużą ilością punktów! Może źle napisaliście odległości, sprawdźcie to i ewentualnie poprawcie!!!
(26.01.2006, 15:11)
Megan
WELL DONE BERNAR!!!
NORWAY THE BEST!!!
(26.01.2006, 14:09)
kor
lubię roara i chcę żeby wyzdrowiał a z drugiej strony dlatego bo może dać lepsze miejsce polakom a najlepsze kakilowi i małyszowi
(26.01.2006, 13:27)
Łukasz
Według mnie to właśnie Bernar będzie liderem
Norwegów w Turynie , a na dużej skoczni
także Ljoekelsoey i Ingebrigtsen mogą powalczyć o miejsce w pierwszej szóstce !
(26.01.2006, 12:22)
Songoku121
Jakim cudem ingebrigtsen przegram z romorenem o 13 punktów jeśli łacznie skoczył 8 m dalej; to chyba noty za styl musiał mieć po 7 albo 8 na 20 możliwych. Przecierz nawet za wywrotke dostaje sie po 10. To jak on lądował ???
(26.01.2006, 12:01)
Milos
Przeprasza ! Zapomniałem , że trzeba pisać opinię o artykule. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i liczę na kolejne artykuły tak świetne jak ten.
(26.01.2006, 12:00)
Milos
Hej tak lubię tę stronę , że postanowiłem zostać Naczelnym Komentarzystom. Będę dzielił się z wami najciekawszymi przypuszczeniami, pomysłami i informacjami. Oczywiście na forum i nie jestem osobą pracującą przy tworzeniu tej strony.
(26.01.2006, 11:58)
Milos
A oto wyniki mistrzostw drużynowych DSJ na świecie ( są na www.mediamond.teamcup.uk.). 1.POLSKA 2.SŁOWENIA 3.SIC 4.NORWEGIA 5.AUSTRIA 6.FINLANDIA 7.WŁOCHY 8.ROSJA 9.NIEMCY 10.CZECHY 11.ARABIA SAUDYJSKA 12.BELGIA 13.(jedyna drużyna reprezentująca miasto a nie kraj)TURYN
(26.01.2006, 11:53)
Milos
Mam nadzieję , że Roar wyzdrowieje. Pozdrawiam Piotrków Tryb.
(26.01.2006, 11:45)