Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Jeden z najzdolniejszych fińskich skoczków młodego pokolenia zamierza wycofać się ze skoków narciarskich. Nie wiadomo na jak długo i czy w ogóle do nich kiedykolwiek wróci. Mowa o Akselim Kokkonenie. Jak tłumaczy 21-letni zawodnik z Lahti na swojej stronie internetowej: "Na dzień dzisiejszy nie czuję zainteresowania skokami narciarskimi. Muszę odnaleĽć samego siebie i rozpocz±ć swoje życie od pocz±tku. W swojej dotychczasowej karierze sportowej popełniłem mnóstwo błędów, ufałem złym ludziom, którzy się ode mnie odwrócili i mam duże kłopoty finansowe. Wreszcie odkryłem kim s± moi prawdziwi przyjaciele i jak ważna jest moja rodzina - może trochę za póĽno."

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Popularny "Axu" zamierza pod koniec stycznia polecieć do Hurghady (Egipt), gdzie zostanie prawdopodobnie do lata. Tam chce położyć fundament pod swoje "nowe życie" - podbudować się fizycznie i psychicznie oraz zdobyć licencję nurkowania. W lipcu Fin planuje pój¶ć do wojska.

Akseli Kokkonen zacz±ł przygodę ze skokami w wieku 11 lat. W swojej karierze może zanotować spore sukcesy - m.in.: indywidualnie 2 miejsce podczas cyklu LGP w 2003 roku, czy też złoty medal drużynowy na M¦ Juniorow w 2001, które odbyły się w Karpaczu. W 2004 roku został sklasyfikowany na 19 mejscu w  Pucharze ¦wiata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
ten co lubi krytykować
@ Dymitri
Jaki ty *****! przecierz Kokko wróci do skoków! :P:P;p;pp:PP
(19.03.2006, 12:15)
Dymirti
Nie odchodĽ!!!
(21.02.2006, 19:54)
finomanka
miejmy nadzieję,że urlop ,lenistwo wzbudzi w nim głód skakania i zmotywuje do dalszej pracy i los jako¶ się odwróci i może będzie dobrze.
(26.01.2006, 14:47)
fan skoków
Zapominacie wszyscy o jednym Kokkonen idzie na urlop nie na emeryturę, może dobrze mu to zrobi, odbędzie służbę wojskow±. Może wróci, jest młody. Szkoda migo, zwłaszcza że został oszukany. Pamiętam jego bardzo dobry sezon 2003/2004. Trzeba przypomnieć że wygrał w LGP 2003 w Valdi Fiemme i wyst±pił w 4 konkursach drużynowych w tym w Lahti 2004 2 miejsce i Hinterzarten 2003 też 2, gdzie po jego upadku w I serii Finowie stracili prowadzenie. Bardzo lubię tego skoczka. Pod wieloma względami kojarzyłem go z Lindstroemem m.in bo po bardzo dobrym sezonie 2003/2004 mieli fatalny następny, może teżtak być że i Vellu zacznie my¶leć o końcu kariery lub urlopie.
pozdrowienia
(25.01.2006, 23:28)
Dżymek
Jakie te wiadomo¶ci s± zawsze smutne jak pisz±, żekto¶ kończy karierę. Axu nie ci się tam w Egipcie jako¶ wiedzie i wróć jeszcze do skoków:(
(25.01.2006, 21:22)
Finka ;)
Nio to mam jednego Finiaka mniej ;( Buuu.... Dlaczego Axu?? Jak juz, których musiał to Vellu mógł ;P.. żartuje... Będę tęsknić za t± jego blond czuprynk± :/
(25.01.2006, 21:22)
Marcin
@pan hyde
'spodobaj± rezygnacje' ?! Co ty chrzanisz? Piszesz tak jakby oni mieli nie wiedzieć że mog± skończyć karierę i dopiero Kokkonen otworzył im oczy. To że¶ teraz teorie wymy¶lił....
(25.01.2006, 20:53)
Ebi
@pan hyde
dobrze jakby Jandzie się to spodobało bo go nienawidzę chociaż jest moim imiennikiem :-)
(25.01.2006, 19:34)
pan hyde
nie mowie ,ze maja konczyc,tylko ze jak sie tak wszystkim skoczkom spodobaja rezygnacje, to zaczna rezygnowac...to bylo uogolnienie...moglem napisac rownie dobrze uhrmann,spaeth,czy NA PRZYKLAD janda...
(25.01.2006, 17:25)
olet suurenmoinen
Finowie, nie odchodĽcie! Macie tyle wiernych fanów (fanek) w Polsce!!! Paljon kiitoskia, Axu...
(25.01.2006, 17:06)
Aino
Moze i nie wiodło mu się najlepiej ale co z tego??? To jest tak sympatyczny facet ja Goldi- nawet gdy mu sie nie powodzi kibnicujemy mu, bo po prostu go lubimy.... Kittos Axu :**
(25.01.2006, 16:05)
Marcin
@pdp
A ty naucz sie poprawnie pisac. Zreszt± dalej nie widzę tam wyja¶nienia, czemu akurat Romoeren i Neumayer.
(25.01.2006, 15:43)
finka
Axu wróć! Wyci±gniemy cię z dołka:) Przyjeżdżaj do Polski, do wiernych fanów i fanek;)
(25.01.2006, 15:31)
pdp
bo poniewaz romoren i nojmajer maja odcisk na lewym palcu
chlopie naucz sie czytac ze zrozumieniem
(25.01.2006, 15:28)
Marcin
Przesadzacie. Przez ten i cały poprzedni sezon w ogóle nie było o nim słychać i jako¶ nikt nie płakał. Miał chłopak troche talentu, ale nie był tak dobrym skoczkiem żeby¶my sie teraz załamywali. Cieszy tylko, ze skończył karierę dobrowolnie, a nie np. w skutek kontuzji.

@pan hyde
A z jakiej racji Romoeren i Neumayer, którzy s± w życiowej dyspozycji, mieliby kończyć kariery? Ludzie, zastanówcie się...
(25.01.2006, 14:09)
golda
Jak tak dalej pójdzie to może zostan± sami Polacy i wtedy zaczn± wygrywać w konkursach. A na poważnie, to szkoda, że taki zawodnik musi zrezygnować z powodu błędów innych ludzi...
(25.01.2006, 13:18)
Milka
Po prostu ¶wietnie :/ Jak tak dalej pójdzie to skoki narciarskie strac± swój cały urok :(
(25.01.2006, 13:11)
ada_mm
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... <cry>
(25.01.2006, 13:09)
pan hyde
JEDNO SŁOWO!-MASAKRA!!!
NIEDŁUGO ZREZYGNUJˇ SCHMITT,ROMOEREN,NEUMI I INNI...I CO?POZSYPIE SIĘ ¦WIAT SKOKÓW...
SZKODA...BO KOKKO TO BARDZO MIŁY CHŁOPAK...ALE CÓŻ POWODZENIA W NOWYM ŻYCIU...:)
(25.01.2006, 12:49)
Gugula
Nie no najpierw Goldi potem Florek zaraz potem Hanni a teraz Axu!!! Co sie dzieje???
(25.01.2006, 12:34)
W(e)RRR...
Ja sie tak nie bawie nalpierw Goldi potem Flo a teraz Axu :9! wyszyscy mnie zostawiaja
(25.01.2006, 11:52)
zraziczek
on niemoże kończyc kariery pare lat temu sżło mu bardzo dobzre, troche potrenuje i już :) aksi nie możesz odejĽć. proszę :) , Dzięki
(25.01.2006, 11:16)
Krófsko
Szkoda,że Axu kończy karierę,ale cóż tak postanowił i nikt tego nie zmieni.Pozostaje mi życzyć mu szczę¶cia w d±żeniu do zaplanowanych celów oraz ich stu pracentowej realizacji.
(25.01.2006, 11:07)
nathi
uuuuuuuuuuuu.............:(a ja mam z nim takie fajniutkie wspomnienia...bede plakala:(:(
(25.01.2006, 10:30)
PeJot
Marmi.... tylko kasa zarabiana w Finlandii i calej Skandynawii to bajka, a za jedn± wyplate można sobie kompa kupić, u nas chyba kieszeń wymienn± hahahaha, nie no teraz to poleciałam. Ale tam s± zupełnie inne realia. Axu... trzymam kciuki... i nie poddawaj się
(25.01.2006, 10:04)
Justyna
Kor Ty nawet nie wiesz jak się pisze KOKKONEN!
Jeju¶ jaka szkoda;'( On jest taki milusi;'(Mam z nim nawet zdjęcia;'(
(25.01.2006, 09:30)
kor
nigdy nie lubiłem kogonena bo nie grał dobrze i niech se odchodzi ale i tak życze mu powodzenia niech ma się dobrze życze mu tego
(25.01.2006, 08:46)
Aniołek
mam nadzieje ze Axu odnajdzie swoje przeznaczenie zycze mu duzo szczescia
(25.01.2006, 08:31)
marmi
Może ten chłopak odnajdzie się w czym¶ innym. Skoro ma zamiar siedzieć pół roku w Hurghadzie to biedny nie jest i najwyraĽniej brakuje mu ciepełka w Finlandii :)
(25.01.2006, 02:34)