Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Roar Ljoekelsoey zwyciężył w drugim konkursie Pucharu ¦wiata w Sapporo. Norweg pokonał rywali próbami na odległo¶ć 140.0 m oraz 125.5 m. Pozostałe miejsca na podium zajęli reprezentanci gospodarzy - Daiki Ito (137.5 m i 128.0 m) i Takanobu Okabe (117.5 m i 137.5 m), którzy rewelacyjnie skakali także wczoraj.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W finałowej serii zobaczyli¶my występy trzech Polaków. Najlepszym wynikiem z nich ponownie mógł pochwalić się Piotr Żyła. W końcowej klasyfikacji zawodów zaj±ł bowiem 20 pozycję, znacznie przesuwaj±c się po drugim skoku, na odległo¶ć 114.0 metrów. Na 23 miejscu zakończył udział w konkursie Rafał ¦liż (102.0 m i 109.5 m). Ostatnia, 31. lokata przypadła Marcinowi Bachledzie.

 Klasyfikacja końcowa
 miejsce i skoczek odl. 1 odl. 2 punkty
  1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
  2. Daiki Ito (Japonia)
  3. Takanobu Okabe (Japonia)
  4. Noriaki Kasai (Japonia)
  5. Björn Einar Romören (Norwegia)
  6. Anders Bardal (Norwegia)
  7. Joonas Ikonen (Finlandia)
  8. Risto Jussilainen (Finlandia)
  9. Jan Matura (Czechy)
 10.Harri Olli (Finlandia)
 11.Henning Stensrud (Norwegia)
 12.Morten Solem (Norwegia)
 13.Shingo Ueno (Japonia)
 14.Yukio Sakano (Japonia)
 15.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 16.Manuel Fettner (Austria)
 17.Guido Landert (Szwajcaria)
 18.Kazuya Yoshioka (Japonia)
 19.Reinhard Schwarzenberger (Austria)
 20.Piotr Żyła (Polska)
 21.Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 22.Julian Musiol (Niemcy)
 23.Rafał ¦liż (Polska)
 24.Hiroki Yamada (Japonia)
 25.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 26.Jan Mazoch (Czechy)
 27.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 28.Ondrej Vaculik (Czechy)
 29.Stephan Hocke (Niemcy)
 30.Daniel Forfang (Norwegia)

 31.Marcin Bachleda (Polska)
 32.Andreas Widhölzl (Austria)
 33.Balthasar Schneider (Austria)
 34.David Lazzaroni (Francja)
 35.Kenshiro Ito (Japonia)
 36.Jure Radelj (Słowenia)
 37.Yang Li (Chiny)
 38.Jure Sinkovec (Słowenia)
 39.Kai Bracht (Niemcy)
 40.Alan Alborn (USA)
 41.Rok Urbanc (Słowenia)
 42.Emmanuel Chedal (Francja)
 43.Isak Grimholm (Szwecja)
 44.Maximilian Mechler (Niemcy)
 45.Shohei Tochimoto (Japonia)
 46.Johan Erikson (Szwecja)
 47.Antonin Hajek (Czechy)
 48.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 49.Tomasz Pochwała (Polska)
 50.Zhandong Tian (Chiny)
140.0
137.5
117.5
124.5
122.5
118.5
117.0
119.5
115.0
120.0
125.5
125.5
110.5
114.0
104.0
109.5
111.5
110.5
107.5
100.5
109.0
108.5
102.0
99.0
110.5
105.0
107.5
99.0
112.0
103.5

99.0
130.0
97.5
97.0
96.5
96.0
96.5
98.5
96.0
95.0
95.0
95.0
92.0
92.5
91.5
89.5
86.0
84.5
82.0
83.5
125.5
128.0
137.5
123.5
126.5
124.5
125.0
122.5
125.0
120.0
113.0
106.5
118.5
108.5
117.0
109.0
107.0
106.5
108.5
114.0
104.5
103.5
109.5
112.5
99.5
104.5
101.5
109.5
96.0
103.0

104.5
DSQ


















281.4
280.9
258.0
247.9
247.2
234.9
232.6
231.6
229.5
228.0
226.8
213.6
204.2
195.0
190.3
185.8
184.8
182.6
180.3
175.6
173.3
171.1
170.7
169.7
167.5
167.1
164.7
164.3
162.4
160.7

153.8
135.0
69.0
68.1
67.7
66.3
66.2
65.3
64.8
64.5
64.0
62.0
58.1
54.5
53.2
52.6
43.8
38.1
38.1
36.3


zobacz klasyfikację P¦ >>
zobacz wirtualny ranking WRL >>
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Jeszcze jedno, o ile poziom I-wszego konkursu był nawet niezły, o tyle w II wszystkowróciło do normy.
pozdrowienia
(24.01.2006, 15:21)
fan skoków
@Janusz J.
Patrz±c na poziom konkursów w Sapporo PK też.
@Einstein
Masz rację co do tytułu.
@Colloredo
Ja ogl±dałem.
@El_Toro
Rzeczywi¶cie powinny być jakie¶ konkursy w: Hakubie, Muju itp.
@andrzej
Nie wiem czy zauważyłe¶ ale Mateja był najlepszy z Polaków na ostatnich M¦ więc nie rozumiem czemu nie miałby startować, pomy¶l zanim co¶ napiszesz. Bo to by oznaczało że z Małyszem też należy dać sobie spokój. Co do Skupnia je¶li nie ma od niegolepszych to oczywi¶cie też powinien wyst±pić to samo z W.Tajnerem choć z tym ostatnim to w±tpię. Co do składów pieprzysz tak samo jak realista o drużynówce.
@anonim
Nie bobył 31 a nie 30.
@marni
Masz rację z wiatrem. W 2003 i 2004 roku kiedy Ljoekelsoey wygrywał była prawie cała czołówka.
@Skadi
Masz rację,w P¦ Ljoekelsoey po raz pierwszy.
@andbal
No i ku rado¶ci realisty Włosi 3.
Gratulacje dla: Ljoekelsoeya i 3 Japończyków. Ljoekelsoey widać bardzo lubi tę skocznię. Japończycy wykorzystali atut własnej skocczni zabrakło im tylko zwycięstwa. Matura i Landert trochę błysnęli ale my¶lę że w normalnym konkursie wróci wszystko do normy. Brawa dla Karaulova za występ mimo wszystko. Zawiódł mnie całkowicie J.Hautamaeki w przeciwieństwie do Jussilainena i innych Finów. Co do naszych Żyła dobrze, ¦liż w miare dobrze. Trochę mi żal Bachledy bo gdy wreszcie był w II serii to z 2 innymi no i zaj±ł najgorsze 31 miejsce mimo że nie skoczył najgorzej w serii finałowej. Uważam że Żyła powinien jechać na ZIO a nie Bachleda. Pochwała jest całkowicie bez formy, chyba nie wróci już ta z przed upadku w Planicy. I można pomy¶leć że w sezonach 2001/2002 i 2002/2003 wszyscy twierdzili że ci 2 razem z T.Tajnerem wypr± Mateję i Skupnia z drużyny i będ± bardzo dobrze skakać, szybko nas sprowadzili na ziemię. Co do TVP to Szaran ma konkurencję, kilka błedów komentatorskich z niedzieli:
1. Erikson bardzo dobrze skakał w zeszłym sezonie, w tym gdzie¶ uciekła forma, jego trenerem jest Fin Kari Yliantilia- opis przeterminowany, dobry na poprzedni sezon.
2.Ljoekelsoey wygrywa po raz 4 w Sapporo i nie zauważono że w 2004 roku wygrał 2 razy.
3.W filmiku o Romoerenie: z M¦ Oberstdorfu nie przywiózł żadnegomedalu nawet w drużynie- pozostawiam to bez komentarza.
pozdrowienia
(24.01.2006, 15:19)
dul997
wie kto¶ za co zdyskwalifikowano Widelca ?
(23.01.2006, 14:07)
sabcia
@Colloredo
aha..
@Speed
to nie jest tak ze olewaja japonczykow, poprostu chca sie przygotowac dobrze do olimpiady a zmiana czasu moglaby im tylko zaszkodzic..
(22.01.2006, 22:43)
Einstein
@natalia

Japończyków było 10...
Tylu będzie też Polaków w Zakopanem, ani za dużo ani za mało, a dokł±dnie tylu ilu można wystawić.
(22.01.2006, 21:55)
andbal
Koniec periodu IV tego.
Limity praktycznie bez zmian, tylko Słoweńcy stracili jedno miejsce i maj± w pi±tym periodzie tyle co my, Czesi, Szwajcarzy i Rosjanie czyli 4.
(22.01.2006, 21:45)
natalia
za duzo japonców bylo w tych konkursach jak sie popatrzycg to skacze skonooki:) Bravo dla piotra zyły 3sie powodzenia w zakopanem:) Juz sie nie moge doczkec tych kokursów
(22.01.2006, 17:13)
Justynka
brawo Japonce =DDDDDDDDDD
(22.01.2006, 16:28)
Speed
A mi się wydaje że japończyków to :finlandia,polska,austria,czec hy....itp> Maj± gdzie¶!! Zamiast kadry to przysyłaj± go¶ci z drugiej ligi
(22.01.2006, 15:43)
Seba
podac wyniki ??jesli ktos chce
(22.01.2006, 15:25)
slowik
Niech oni sie wreszcie pozbiieraj± i wezma zyle na igrzyska a malysz ma wygrywac teraz wszyskie konkursy!!!
(22.01.2006, 14:38)
rafal
Powinni wywalić z kadry olimpijskiej Bachlede, taki Żyła pierwsze jego starty w pucharze ¶wiata i dwa razy w drugiej dziesi±tce, a Bachleda to może tylko pomarzyć aby się znaleĽć w trzydziestce. O Pochwale lepiej nie wspominać
(22.01.2006, 14:33)
Einstein
No to już teraz wszystko gra :-)
(22.01.2006, 14:02)
Skadi
Nie no jakby nie patrzec sformulowanie "drugie zwyciestwo" nie pasuje. Dzisiejszy konkurs jest pierwsza wygrana PS Roara w tym sezonie, przeciez Mistrzostwa w Kulm nie licza sie do PS, wiec skad ten zwrot? a wczora wygral Ber...
(22.01.2006, 13:52)
marmi
Nie rozumiem, czemu redakcja przestała podawać wyniki konkursów? Wczorajszego COC do tej pory nie ma...
Oba japońskie konkursy zostały wypaczone trochę przez wiatr. Wysokie miejsce Kazacha wynika z wiatru pod narty 2,5m/s na całej długo¶ci skoku. Nasi mieli w I serii niezbyt dobre warunki w porównaniu do czołówki. Nie jest prawd±, że jest aż tak olbrzymia przepa¶ć między czołówk± P¦ a COC jak sugerował komentator. Dla przykładu różnica między Roarem a P. Żył± w 1. serii to aż 40m a w drugiej 11m, a prawda leży gdzie¶ po¶rodku, my¶lę że ok. 25m.
Zaskakuj±co dobrze Ito, Landert i Jusilainen (mimo szczę¶cia w 2. serii wczoraj). Forfang kompletnie bez formy. Z naszych na brawa zasługuje Żyła, ¦liż przeciętnie, pozostali słabo.
Nie dziwota, że Roar co roku wygrywa skoro poza Japoni± tylko Norwegia przysyła swój 1. skład a on jest od paru lat jednym z czołowych skoczków...
Aha, czy kto¶ wie dlaczego zdyskwalifikowano Widhoelzla? Musiało to nast±pić póĽniej, bo po konkursie był bodajże 6ty...
(22.01.2006, 13:52)
anonim
To Bachleda zdobył punkty, czy nie?
(22.01.2006, 13:51)
Colloredo
kto chcial to ma
(22.01.2006, 13:15)
Colloredo
nic takiego
(22.01.2006, 13:10)
sabcia
@
Colloredo
ja ogladalam a co?
(22.01.2006, 13:04)
andrzej
Zawody P¦ w Japoni s± potrzebne. Mozna zastanowić się, czy to ma być Sapporo czy Hakuba.
Żyła w I seri słabo, ¦liż I słabo, Bachleda bez wiary, kompletnie bez formy. Powinien skoncentrować się na PK. Pochwała słabo, miał najgorsze warunki.
W Zakopanem powinni wyst±pić skoczkowie z grupy:
Małysz, Stoch, ¦liż, Żyła, Hula, D. Kowal, Bachleda, T.Tajner, Pochwała, Długopolski, Urbański, Kubacki, bracia Rutkowscy, Topór.
Powinni¶my dać sobie spokój raz na zawsze z Matej±, Skupieniem i chyba W. Tajnerem.
Niech inni zbieraj± doswiadczenia, walcz± bez kompleksów. Szansę trzeba dać M.Rutkowskiemu to wci±ż największy talent. Może zrozumiał. Jak zrozumiał to będzie wielki.
Powinni¶my zabiegać o organizację zawodów PK w Karpaczu, Szczyrku, zawodów FIS CUP np. Szczurku czy Wisle.
(22.01.2006, 12:26)
fanka morgiego
Szkoda ze nie było morgiego on by wszystkim pokazał swoja klasę!!!Kibicuje mu na olimpiadzie może chociaż otrzyma br±zowy medal Morgi!!! Jestem z tob±!!!AleLjokelsoey sie popis±ł przecież nikogo z czołówki nie było to co to dla niego
(22.01.2006, 12:23)
Pedro
Dajcie cale wyniki
(22.01.2006, 12:20)
piotr
Japończycy startuj± regularnie w Europie i też co¶ im się należy. Ciekawe, co powiedzieliby¶cie Wy - najwięksi fani skoków, gdyby po zakończeniu kariery Małysza i braku żadnych następców - zast±pionoby Zakopane jakim¶ innym konkursem? Przed Małyszem, to poważnie przychodziło tam niewiele więcej ludzi niż obecnie w Sapporo.
(22.01.2006, 12:09)
El_Toro
Albo przynajmniej zmieniać skocznie na których odbywaj± się zawody, bo Sapporo się zaczyna nudzić...

raz Sapporo, raz Hakuba, raz Muju i już będzie lepiej...
(22.01.2006, 11:12)
El_Toro
A ja cały czas zastanawiam się nad sensem Pucharu ¦wiata w Sapporo :/

Bo z jednej strony pół pucharu w Niemczech i Austrii też by nie było w porz±dku ...

No bo tak:
- niska ogl±dalno¶ć - no to trzeba raczej walczyć, niż rezygnować ... zrezygnowali z Kanady i co się stało z Big Thunder?

- złe warunki atmosferyczne - ¶wietny punkt zaczepienia... bo zawsze słabe...

- daleko podróż - no niestety z tym trzeba się liczyć jak się występuje w Pucharze ¦WIATA :/

Ale z drugiej strony, Japończycy dostaj± wkółko szanse na to, żeby jako¶ poprawić sytuację i zachęcić, przekonać ... a oni nic ...

A może by tak na przemian rok Puchar go¶ci w Japonii (Sapporo) a raz w USA (Iron Mountain ew. Park City)...

Może wtedy byłoby ciekawiej?
(22.01.2006, 11:10)
Einstein
A, już wiem :)
Nie ma tabelki po pierwszej serii, więc my¶lałem, że na 30 miejscu były 2 osoby, a okazuje się że trzy, więc Widhoelzla zdyskwalifikowali za drugi skok...
(22.01.2006, 10:48)
Einstein
A czemu Widhoelzl jest na miejscu 32, a nie na 50? Skoro go zdyskwalifikowano, to chyba skok nie powinien się liczyć...
(22.01.2006, 10:45)
marcin
ale wstyd polacy wypadli gorzej niż ten drewniak matura
(22.01.2006, 10:37)
trollek
Bjoern i Roar!
Norwegowie s± najlepsi! Mam nadzieję, że zdobęd± złoto zarówno w drużynówce jak i indywidualnie!
(22.01.2006, 10:21)
Fanka z .........
Wielkie gratulacje dla Roara ,
co do Olimpiady , nie wiem kto ustala sklad naszej drużyny na tak ważn± imprezę ,
ale powinni się grubo zastanowic w jakim celu ma tam jechac Bachleda ,
bo jak tylko w celach turystycznych , to może się tam wybrac za swoje wlasne pieni±dze ,
a jesli po jakies miejsce , to sa chyba jego i trenerów tylko marzenia ,
Marcin nie przebrnie nawet kwalifikacji .
Powinni dac się szansę startu Piotrkowi Żyle na Olimpiadzie ,
teb chlopak potrafi walczyć i uzyskuje calkiem dobre wyniki zważaj±c na jego mlody wiek ,
nie wiem czy to juz sklad ostateczny , wiem tylko , że zawodników trzeba zglaszać miesi±c naprzód ,
ale czy mozna to zmienić ? tego nie wiem.
(22.01.2006, 10:17)
piotr
w tym linku przy wklejaniu trzeba jeszcze usun±c pojawiaj±ce się "%20" i będzie działac
(22.01.2006, 10:13)
Colloredo
ktos ogladal w telewizji skoki??
(22.01.2006, 10:13)
Colloredo
No okabe sie popisal... dobrze tez Ivan Karaulov.15 miejsce to jeswt cos...najwyzsza pozycja w karierze wczesniej to byla 30...brawko
(22.01.2006, 10:12)
piotr
http://www.eurosport.de/skispr ingen/weltcup/calendar_sea54.s html

pierwszy link nie działa, dziwne
(22.01.2006, 10:11)
zraziczek
dajcie wyniki i podopisujcie pkt do klasyfikacji generalnej
(22.01.2006, 10:10)
Einstein
A kiedy wyniki??
(22.01.2006, 09:41)
Einstein
Zwrot jest rzeczywi¶cie niefortunny...
"Norweg Roar Ljoekelsoey ponownie zwyciężył w konkursie Pucharu ¦wiata w Sapporo."
Sugeruje że znów zwyciężył w Sapporo...
Je¶li to nie była pomyłka :)
to lepiej było napisać
"Norweg Roar Ljoekelsoey ponownie zwyciężył w konkursie Pucharu ¦wiata. W drugim konkursie w Sapporo pokonał..."

i nie byłoby niedomówień :)
(22.01.2006, 09:40)
phpg
no tak łosiu wczoraj wygrał romoeren ale druga wygrana roara bo wygrał wczesniej nie chodzi ze tylko w japonii
(22.01.2006, 09:33)
kacper
Wczoraj wygral Romoeren
(22.01.2006, 09:30)
zuza
a za 4 lata piotrek mistrzem swiata:)
(22.01.2006, 08:58)
Janusz J.
Brawo Piotr Żyła, powinien zast±pić Marcina Bachledę na Olimpiadzie w Turynie, ciesz± też kolejne punkty Rafała ¦liża, dla Tomasza Pochwały Puchar ¦wiata stanowi na razie za wysok± poprzeczkę, więc niech wraca do lepiej do skakania w Pucharze Kontynentalnym.
(22.01.2006, 08:53)
fanka skoków
@it
drugie zwycięstwo w tym sezonie
(22.01.2006, 08:44)
tt
przeciez wczoraj wygral Romoeren - to czemu jesttytul ze druga wygrana Ljoeesoeya?
(22.01.2006, 08:35)
Martin
Takanobu Okabe jest maly i ma 36 lat i jak widac nie zapomnial jak sie skacze i lata - nalezy do scislej czoluwki swiatowej, czego nie mozna powiedziec o Adamie Malyszu, widac ze Adam nie ma takiej przyjemnosci i zaciecia w skakaniu i lataniu jak w roku 2001 - powinien przeanalizowac skoki z roku 2001 i 2002 i wrocic do swojej dawnej formy - Adam ma dobra sylwetke w locie, potrzebne mu jest mocne odbicie z progu i odpowiedni kat wyjscia - jako przyklad moze sluzyc np:Takanobu Okabe, Andreas Küttel, Roar Ljokelsöj, Janne Ahonnen, Jakub Janda.
(22.01.2006, 07:03)