Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, skoczkowie w Ruhpolding, a nie w Ramsau będą korygowali błędy w swoich skokach. Dzisiaj polska kadra skoczków narciarskich udała się do Niemiec.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zgrupowanie będzie trwało do soboty. Potem skoczkowie wrócą do Polski. Na zmianę decyzji, co do miejsca treningów, miała bardzo dobra opinia Łukasza Kruczka o ośrodku w Ruhpolding.

Do Niemiec pojechała kadra, która występowała podczas weekendowych Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich na obiekcie Kulm – Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Stefan Hula i Krystian Długopolski. Do skoczków nie dotarł jednak trener Heinz Kuttin, który dzisiaj spotkał się w Krakowie z profesorem Jerzym Żołądziem.

Dzisiaj skoczkowie odpoczywali. Dzień wolny od treningów zaplanowano także jutro. Pierwsze treningi w Ruhpolding przewidziane są na środę.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka z...
Hainz Kuttin jest dobrym trenerem ??
a jakież to niby ma osiągnięcia w roli trenera na swoim koncie ,
juz dwa lata pracuje z nasza kadrą , mamy jakies medale ??
od ubieglego roku począwszy , wszystkie najwazniejsze imprezy mamy stracone i sam Adam wpadl w taki dolek , ze pewnie sam król salomon bedzie mila problem jak go z tego podżwignąć ,
tadze wam trochę więcej zaglądac na inne poertale i czytac inne informacje ,
Kuttin jest może i dobry , ale w trenowaniu tylko juniorów ,
jeśli ma doczynienia z kadra narodową , zupelnie się gubi ,
teraz dopiero wspólpracuje z prof.Żolądziem , a dlaczego wcześniej nie chcial ?
bo myslal , że jest alfa i omegą , i wszystko doskonale wie .
A tu się okazuje , że nic nie wie. jest stosunkowo mlodym i nie doświadczonym trenerem , i nie powinien jeszcze zajmowac się trenowaniem kadry narodowej .
To dzięki Tajnerowi , który walną pięścią w stól i powiedzial dość ,
mamy dziś prof.Żolądzia ,
I oby zdarzyl się cud , bo jeśli nie bedzie tego cudu na Igrzyskach , to kibice nigdy mu tego nie zapomną.
(19.01.2006, 11:01)
kilers1044
@Karolina też tak słyszałem. Facet ma być w Japonii.
(19.01.2006, 10:28)
Karolina
Beata, Thomas będzie w Sapporo, z tego co mi wiadomo.
(19.01.2006, 10:27)
fan skoków
@gumson
Dobre pytanie.
@piotr
Indywidualnie to napewno przesadziłeś. Choć miejsca Matei i Stocha są mniej więcej prawdopodobne. A drużynowo przy odrobinie szczęścia też może się tak zdarzyć.
@Lxs
Do "50" raczej wejdą: Mateja, Stoch i Małysz.
@statystyk
Popieram.
@Magda
Mateja, Stoch, Małysz, Hula, Bachleda i Śliż.
@piotrek_mały
To zależy od ilości skoczków w 55 WRL: 0 skoczków 2 na period, 1 to 3, 2-4 to 4, 5 to 5, od 6 wzwyż to 6 do tego dochodzą dodatkowe bonusy.
@dul997 i Hannibal
Popieram.
Ciekawe czy ten ośrodek da dużo, miejmy nadzieję że Małysz, Hula i Długopolski odzyskają formę.
pozdrowienia
(18.01.2006, 20:44)
Hannibal
@dul997
zgadzam się z tobą, chciałbym dodać że Heinz Kuttin jest najlepszym trenerem kadry skoczków narciarskich w porównaniu do reszty powrót małysza do dobrego skakanie w 2001 roku był wynikiem współpracy z psychologiem i fizjologiem a nie dokonaniem Polo(jak mówi szaranowycz) Tajnera, kiedy ich zaprakło forma małysza zaczeła się sypać i w 2004 roku wylądował na 12 pozycji w PŚ, potem przyszedł KUTTIN i małysz od razu wygrał letnią GP a w sezonie 2004/2005 wygrał 4 konkursy a w PŚ był 4, i wszystko szło dobrze nawet w tym sezonie do czasu słabszych skoków małysza w engelbergu tam zaczeła sie nagonka że do igrzysk coraz bliżej a małysz skacze słabiej, zaczeła się presja i chwilowa niedyspozycja zamieniła się w kryzys, PODKREŚLAM spowodowany przez krytycznych kibiców i dziennikarzy
(18.01.2006, 18:14)
cannabinol
@dul997

własna koncepcja - to jedno
jej skuteczność - to drugie!
ja nie rozumiem sytuacji, w której zmienia się coś co DZIAŁAŁO tylko i wyłącznei w imię "świętości własnej koncepcji" - która to zresztą koncepcja NIE DZIAŁA!

jakkolwiek by nie dyskutować nad Kutinem i Tajnerem, pewne jest, że jeden z tych panów POTRAFIŁ zrealizować "bezpośrednie przygotowanie startowe" i wypracować szczyt formy na założony cel, a drugi z nich nie...
robimy kwiz który jest który?
wyniki chyba mówią za siebie same...

PS. zdanie w arcie jest częściowo poprawione, ale nadal dziurawe... :) sorki że się czepiam, ale naprawdę wygląda ono źle :)
(18.01.2006, 16:30)
statystyk
@ Stawy
nie leń sie i uaktualnij kwalifikację Fis Cup i Ranking n/skoczków.
(18.01.2006, 13:11)
dul997
Kuttin nie zabiera kadry do Ramsau i wcale mu sie nie dziwie. Nie zamierza powtarzac patentów Tajnera.

Zresztą, kto chciałby trenowac kogokolwiek będac tylko marionetką służaca do wykonywania czyichs polecen. Ludzie zrozumcie, że dla trenera własna koncepcja, i swoboda w podejmowaniu decyzji to świętość! a własna koncepcja nie polega na zgapianiu metod innych trenerów.
Niestety w Polsce jest taka dziwna sytuacja, że wszyscy mysla ze sie najlepiej znaja na skokach. Dziennikarze, komentatorzy, dzialacze, i 95% zwyklych smiertelnikow są w stanie stworzyc taka presje, ze trener musi zmienic plan szkolenia (tylko dlatego ze wszystkim wydaje sie ze Ramsau jest jakies magiczne czy cos), to przeciez ****** sytuacja. Jestem pewien, ze wszyscy trenerzy na swiecie gadaja miedzy soba ze ten Kuttin to ma z tymi polakami ***** ( i na pewno zaden nie bedzie chcail przyjsc na jego miejsce).

Kuttin nie daj sie, rób swoje i nie słuchaj tych z TV.
(18.01.2006, 12:54)
Fanka z ...
Jest tam jeszcze skocznia K-115.
(18.01.2006, 10:37)
Fanka z.....
W Ruhpolding , znajduje się kompleks skoczni ,
o punktach konstrukcyjnych ,
K-120 , K-90 i nawet najmniejsza skocznia K-20 ,
jest to najnowoczesniejszy ośrodek obecnie , lepszy od tego w Ramsau ,
i jeszcze jedno , ten ośrodek zostal polecony naszym trenerom przez Andreasa Goldbergera ,
który tam trenowal ,
i mówi , że wlasnie tam wieja wiatry takie jak na skoczni w Pragelatto , od tylu ,
i mozna potrenować i próbowac dostosowac się wlasnie do takich warunków.
Także to nie żadna wiocha .
Od 38 dni , jest realizowany plan trenongowy , który opracowal prof.Żolądż wspólnie z Kuttinem ,
to oczywiste ,że profesor wprowadzil poprawki do planu ,
jest to realizowane ,
Nasi skoczkowie dziś rozpoczunaja tam treningi na malym obiekcie , potem na duzym ,
do piątku ,potem wracaja do kraju i będą trenować w kraju i przygotowywac się do konkursu w Zakopanem ,
Kuttin zrozumial, że sam nie da rady , niestety , gdyby rozumial to na początku sezonu dzis nie byloby takiej sytuacji , że nasz zawodnik traci nagle formę ,
a i pozostali odstawiają kaszankę :))
Miejmy nadzieje , że ten nowy plan przyniesie dobre rezultaty.
(18.01.2006, 10:35)
Beata
Myszko, ja również jestem tego ciekawa. Mam nadzieję że Thomas Morgenstern pojedzie...pozdrawiam Cię.
(18.01.2006, 09:32)
Statystyk
Na stronie skoky są wyniki obu FiS Cup ,proponuję uaktualnić klasyfikację:
1.Fis cup,
2.Rankig Polskich Skoczków.
(18.01.2006, 08:36)
cannabinol
"Zmianę decyzji, co do miejsca treningów, miała bardzo dobra opinia Łukasza Kruczka o ośrodku w Ruhpolding. "

NA Zmianę decyzji, co do miejsca treningów, WPŁYW miała bardzo dobra opinia Łukasza Kruczka o ośrodku w Ruhpolding.

tak powinno być moim zdaniem...
(18.01.2006, 00:01)
Ushuaia
@myszka.
Z Polaków w Japonii są już Śliż, Żyła, Pochwała i Bachleda.
O pozostałych drużynach szukaj na portalach o skokach !
Nie będę tu pisać adresów, bo mogą mnie wyrzucić.
(17.01.2006, 20:22)
myszka
Mam pytanko: wiecie może którzy zawodnicy wybierają sie na PŚ do Japonii? Gdzie można znaleźć infromacje na ten temat?
(17.01.2006, 20:16)
tommm
beznadzieja, czemu skoczkowie nie trenują w Ramsau? po Ramsau zawsze Małysz przywoził medale a teraz jakaś tam wieś Ruhpolding. jaka tam jest skocznia? bo mnie sie wydaje, że przestarzała K-120. przecież błędy się naprawia na K-90 a nie K-120.
(17.01.2006, 18:15)
piotrek_maly
Ja mam pytanie: skąd wiadomo, ile skoczków będzie występować w danym periodzie??
(17.01.2006, 17:29)
kor
dobra decyzja z tym treningiem zle wolałbym żeby adam i inni trenowali w Zakopanym albo w wilingen niech posłuchają mojej rady na następny raz ja nie kłamię
(17.01.2006, 16:28)
pphg
a co dokladnie slyszalas w tym radiu Magda???
(17.01.2006, 16:15)
GUMSON
najlepsze ze w tym rankingu dlugopolski jest 11 a jest nasza nadzieja olimpijska!! brawo PZN. ciekawe jaki dzialacz masza w tym palce
(17.01.2006, 15:31)
Magda
wie ktoś może kto jedzie na IO bo coś w radiu słyszałam ale nie dokłanie wszystko
(17.01.2006, 15:31)
pphg
Na 90% Thomas Morgenstern nie pojedzie do Sapporo
(17.01.2006, 15:28)
statystyk
Ranking polskich skoczków nieaktualny - prosze poprawić - nie doliczone pkty za Fis Cup Kowlowi,Rutkowskiemu,Michniako wi i td.
(17.01.2006, 13:41)
sabcia
@piotr
chcialabym miec tyle optymizmu:D:D:DD:
(17.01.2006, 11:47)
Beata
Mam pytanie. Jeśli ktoś zna odpowiedź na 100% bardzo proszę, żeby mi odpowiedział. Czy Thomas Morgenstern pojedzie do Japonii, do Saporro na Puchar Świata?
(17.01.2006, 11:12)
peper
jest beznadziejny
(17.01.2006, 11:06)
statystyk
Proszę o uaktualnienie rankingu n/skoczków o wyniki FisCup w Harachowie.
(17.01.2006, 08:10)
Lxs
[...] Zmianę decyzji, co do miejsca treningów, miała bardzo dobra opinia Łukasza Kruczka o ośrodku w Ruhpolding. <<--- ponownie trener optymista w roli ''dołkowania'' skoczków ;(
Z takimi rozwiązaniami to do 50'ątki nikt z polaków nie wejdzie w Turynie
(17.01.2006, 03:50)
MoMo
Jak Tepes puszcza, to na podium rzeba też zarezerwować miejsce dla Jandy.
(17.01.2006, 01:37)
Ushuaia
@Piotr. Zapomniałeś,że tam też Tepes puszcza z belki ? :))))
(17.01.2006, 00:15)
piotr
A ja wierzę w Kuttina, że na Igrzyskach polska drużyna zdobędzie miejsce co najmniej 6, Szwajcarom nie damy raczej rady, ale może Słoweńcom? A Małysz zdobędzie medal, może nie złoty, ale brązowy też nie taki zły.
Moje dokładne typy na IO:
Średnia:
3. Małysz
11. Stoch
25. Mateja

Duża:
6. Małysz
11. Mateja
26. Stoch

Drużynowo 6-te miejsce

Ale w Zakopanem jeszcze nie będzie dobrze, więc Kuttin znowu oberwie od kibiców.
(16.01.2006, 23:09)
SF
ja bym proponował pojechać do Kataru, tam potrenują na wydmach piaszczystych, może im się forma poprawi, jeszcze Kuttin nie wpadł na taki pomysł? ależ proszę m nie dziękować, z zatoki perskej wieją stałe wiatry , więc im juz nie będzie przeszkadzał wiatr, ale jak zawsze u nas się coś znajdzie, więc pewnie piasek będzie im przeszkadzał, bo u nas to pewnie śnieg, a jak nie ma śniegu to igielit, nie ważne, w każdym razie i tak po zawodach powiem "a nie mówiłem"
(16.01.2006, 22:24)
gumson
kto w PK bedzie startowal??? mateja stoch hula i dlugopolski czy kto??
(16.01.2006, 22:15)