Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Wczorajsze, dwie pierwsze serie mistrzostw świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf pokazały, że Adam Małysz, który przez kilka dni szukał formy najpierw w Wiśle, a potem w Zakopanem, nie jest jeszcze w takiej dyspozycji, jakiej oczekujemy od niego przed zbliżającymi się Igrzyskami. Małysz po dwóch seriach jest w trzeciej dziesiątce.

Skoczek wciąż szuka przyczyny swych słabszych skoków. Atmosfera wokół jego osoby niekorzystnie wpływa na jego samopoczucie i z pewnością nie pomaga mu koncentrować się na skokach.

- Presja mediów jest ogromna. Pytają mnie, kiedy znów będę latał daleko, a ja tego nie wiem. Brakuje mi spokoju, cierpliwości, stąd nerwy, które nie pozwalają dobrze skakać – powiedział Małysz.

Kiedyś Adam Małysz był mistrzem koncentracji. Teraz coraz trudniej mu się skupić i opanować nerwy.

- W wieczór poprzedzający konkurs długo się zastanawiałem‚ dlaczego jest tak, a nie inaczej. Dlaczego jest słabo. I ten niepokój‚ a nawet zmartwienie, cały czas mi towarzyszyło na skoczni – przyznał Adam Małysz.

Zdaniem Małysza, wszystko byłoby w porządku, gdyby nie problemy w powietrzu.

- Moje piątkowe skoki były całkiem przyzwoite, jeśli chodzi o wybicie z progu. Nie czułem jednak swobody w powietrzu‚ cały czas coś mnie spinało‚ przez co nie mogłem powalczyć o odległość – powiedział skoczek.

Problemy skoczka w powietrzu widzi też Łukasz Kruczek.

- Adam rzeczywiście nie trafia z odbiciem. Niestety, za bardzo też usztywnia się w locie. Nie chce zepsuć skoku. W pierwszym konkursowym locie mógł spokojnie poszybować na 195. metr, gdyby był bardziej wyluzowany w powietrzu – twierdzi Kruczek.

Małysz, który jeszcze kilka dni temu trenował na małej skoczni w Wiśle, a później oddał kilka skoków na Wielkiej Krokwi, od razu, mimo nienajlepszej formy, został wysłany na mamucią skocznię.

- Teraz na pewno odezwą się głosy krytyków, że niepotrzebnie zabieraliśmy Adama na mamucią skocznię. Ale on w Zakopanem naprawdę skakał bardzo dobrze. Wydawało się, że powinien sobie poradzić i tutaj – powiedział II trener naszej reprezentacji Łukasz Kruczek.

Także sam skoczek zdaje sobie sprawę, że skocznia mamucia do poszukiwania formy, to nie najlepsze miejsce.

- Przed rokiem latało mi się tutaj świetnie, teraz jestem kimś innym. Myślę, że z dnia na dzień będę latał lepiej. Mam jednak świadomość, że mamut to nie jest najlepsze miejsce na spokojne treningi i usuwanie błędów – dodaje Małysz.

Piotr Fijas twierdzi, że udział Małysza w mistrzostwach na Kulm, to zła decyzja.

- Według mnie błędem był wyjazd Adama na mistrzostwa w lotach. Gdyby Małysz został w domu, miałby jeszcze pełne dwa tygodnie na przygotowania do zawodów w Zakopanem. A tak wciąż ma kłopoty z pozycją dojazdową. Wciąż nie wykonuje pełnego odbicia i dlatego nie może odlecieć w drugiej fazie skoku – uważa Piotr Fijas.

Dzisiaj kolejne dwie serie mistrzostw. Czego możemy spodziewać się po Adamie Małyszu?

- Wiem, na czym mam skupić szczególną uwagę‚ jednak na mamucie trudno poprawić rzeczy‚ które u mnie szwankują. Na tak dużej skoczni wychodzi każdy błąd – powiedział skoczek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
CARLOS ZA
AHHH MAŁYSZ JUŻ KONIEC KARIERY TERAZ CZAS NA MŁODZYCH
(15.01.2006, 16:36)
fan skoków
@b
Zgadzam się z tym że kibice nie powinni naciskać, dlatego przepraszam pana Kuttina za siebie.
@marni
Właśnie chciałem napisać to co Squeal, ale widzę że ty już na to odpisałeś. Teraz rozumiem o ci chodziło i popieram.
Małysz wątpię żeby odzyskał jakąś wielką formę przynajmniej teraz. Może kiedyś tak jak teraz Okabe czego jemu życzę. Cieszmy się z formy Matei i miejmy nadzieje że Stoch będzie skakał przynajmniej jak na treningach i przerwanej serii to wtedy będziemy mieć 2 skoczków w drugiej dziesiątce (conajmniej).
pozdrowienia
(15.01.2006, 09:11)
Squeal
@marmi: Otóż to. :D
(15.01.2006, 03:35)
marmi
Squeal: chodziło mi o to, żeby powrócił chociaż do formy z początku sezonu, wówczas będzie najlepszy z naszych. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby nie był najlepszy z naszych mimo powrotu formy :)
(14.01.2006, 23:27)
poli
Kutti to *****
Jak mozna zawodnika po treningach na m,alej skoczni ktory nie poprawil wszystkich bledow wyslac na MAMUTA;/;/;/ Przed Adamem jeszzce 2 tyg trenhingow i miejmy nadziejeze bedzie dobrze ;D Trzymasj sie ADAM
PRAWDZIWI KIBICE ZAWSZE BEDA Z TOBA
(14.01.2006, 23:00)
pawe
Weś komurkę w nastepnych skokach wtedy Tajner powie Ci kiedy masz wylądować.
(14.01.2006, 22:20)
spiderman
Mamy pecha, że posiadamy tylko jednego skoczka na światowym poziomie, który obecnie nie prezentuje najwyższej formy. Na przykład Norwegowie czy Finowie mają po kilku znakomitych zawodników i jeśli jeden z nich w konkursie wypadnie słabo to nie robią z tego tragedii. U nas jeśli Adam nie ma formy to wszyscy go krytykując bo mamy tylko jego i jeśli on nie jest w formie to nasza reprezentacja się nie liczy. Taki pech Małysza. Na pewno skoczkom z innych krajów jest łatwiej bo nie ciąży na nich tak ogromna presja jak nad Adamem. Wciąż mam jednak nadzieję, że za miesiąc Adam będzie w stanie walczyć o minimum pierwszą dziesiątkę w IO w Turynie/Pragelato...
(14.01.2006, 21:36)
piotr
Małysz aby wygrać kolejny konkurs cała Polska musiałaby Mu kibicować z poważaniem Grawiton
(14.01.2006, 21:24)
piotr
Adam zaczyna mieć świadomość mistrza i myśleć prawą półkulą mózgową ,potrzeba Mu bardzo dobrego psychologa aby wrócić do formy
z poważaniem Grawiton
(14.01.2006, 21:20)
Squeal
@b: "we do not deserve such a skillfull couch"

No, faktycznie, nie zasługujemy na tak sprawną kanapę. Plus masa błędów gramatycznych, ale to już małe piwo. A w ogóle, to nie lepiej by było po niemiecku, hę?

@marmi: "na razie trzymajmy kciuki aby w Zakopcu Małysz był najlepszy z Polaków"

A to niby dlaczego, w czym pozostali są gorsi, hę?
Osobiście mam nadzieję, że co najmniej Mateja i Stoch przeskoczą go o parę metrów.

"i w dziesiątce..."

Nie mam przeciwwskazań.
(14.01.2006, 19:14)
wojfas
Adam traci forme ale powinien ja odzyskac pomoz mu jerzy żolądż
(14.01.2006, 17:41)
marmi
Mam nadzieję, że to słodzenie Kuttinowi to tak na zachętę aby zrobił co się da do IO a nie z przekonania. Nie ma wątpliwości, że popełnił błędy zarówno w ubiegłym (MŚ) jak i w tym roku. Trzeba było go zwolnić po ubiegłym sezonie a wysyłanie go teraz na MŚ to chyba błąd jak dotąd największy, tak że nawet Szturc i Fijas mówią o tym publicznie! Jestem pewien, że Tajner też tak uważa tyle, że z wielu powodów tego nie powie. Ja sam pisałem od razu po powrocie z TCS - spokojny trening aż do Zakopca, z udziałem Szturca, Żołądzia, psychologa i pod czujnym okiem Tajnera, który powinien zmusić Kuttina do współpracy z ekipą z prawdziwego zdarzenia. Bez tego będzie naprawdę ciężko o formę, na razie trzymajmy kciuki aby w Zakopcu Małysz był najlepszy z Polaków i w dziesiątce...
(14.01.2006, 17:30)
sabcia
@andrzej
Adam juz jest jednym z kilku najlepszych skoczkow w historii i nic tego nie zmieni....
(14.01.2006, 16:38)
Magda
b
podpiuje sie pod twoim komenarzem i przepraszam P. Kttina za wszysko co zle o nim napisalam
3maj Heinz, zostan z nami i pokarz tym zlamasom na co stac polska druzyna pod towja wodza!
(14.01.2006, 16:16)
WIERNY KIBIC
Mysle ze to nic strasznego ze Pan Adam nie skacze juz tak dobrze jak kiedys.Przeciez wysoka forma nie moze byc wiecznie przez 10 lat.Po latach doskonalej formy,teraz poprostu jest gorsza i napewno przyjdzie dzien kiedy znow nasz MISTRZ ADAM stanie na podium i uslyszymy MAZUREK DABROWSKIEGO!!!
(14.01.2006, 14:53)
andrzej
To trzeba powiedzieć wprost. KUTTIN do wymiany. On spala psychicznie Małysz. Tylko człowiek pozbawiony instynku mógł wysłać go mając przed sobą IO na MŚ w LOTACH. Pisałem wcześniej, Małysz nie powinnien startować w KULM, powinien trenować. On musi oddać 30-40 bardzo dobrych skoków treningowych. Była szansa aby Małysz WYSTRZELIŁ W ZAKOPANEM. Dziś już można powiedzieć Adam nie zdobędzie medalu na Olimpiadzie.
Winę za to ponosi KUTTIN i KRUCZEK. Dla tego, że nie chcieli spojrzeć do zapisków poprzedniego trenera kadry, do funkcjonowania jego organizmu, psychiki.
Adam poprostu im już nie ufa, nie ufa że może z nimi osiągnąć sukces. Tym sukcesem dla Adama jest złoto na olimpiadzie i wygranie po raz 4 PŚ.
To oznaczało by, że stał by się skoczkiem wszechczasów.
(14.01.2006, 14:29)
Lxs
Malysz już nigdy nie wróci do ''swojego'' skakania.
Podzielił już los Schmitta i Jussilainena i niema co się oszukiwac ,że forma przyjdzie. W następnym sezonie może coś się poprawii ,ale o wygranej w konkursach nie ma mowy. Zrobił swoje i za to mu chwała !
(14.01.2006, 13:21)
Dax
3maj sie Adam ,a Kutin nie spada. Tajner wróć !!!
(14.01.2006, 12:48)
mati
będzie dobrze
(14.01.2006, 12:41)
Renata
b
Podpisuje sie pod Twoim komentarzem.
Panie Kuttin, sa w Polsce jeszcze normalni kibice.
(14.01.2006, 12:34)
b
Do Pana Kuttina!
Jest nam bardzo przykro , kiedy slyszymy te wszystkie negatywne komentarze na temat Pan pracy i obelgi rzucane pod Pana adresem , nie tylko ze strony “kibiców” , ale zwłaszcza ze strony dziennikarzy, którzy dodatkowo podsycają tę chorą atmosferę.
Musi Pan wiedziec, że jest nam wstyd za to zachowanie, tym bardziej, że czujemy się prawdziwymi kibicami , jak rowniez Polkami ( obywatelkami kraju, który słynie z gościnności). Niestety, jest jeszcze inna cecha polskiej mentalnosci: nie potrafimy docenić tego dobra, które mamy i, nie tylko szybko zapominamy o sukcesach, ale również domagamy sie od losu nawet więcej i chcemy tego NATYCHMIAST.
Bardzo nam przykro z powodu zaistnialej sytuacji. Mamy nadzieję, że nie zwątpi Pan, ze istnieją jeszcze kibice, którzy są po Pana stronie i mocno trzymają kciuki za drużynę.
My NA PEWNO nigdy nie zapomnimy i do konca życia będziemy Panu wdzięczne za te dwa cudowne zwycięstwa Adama w Zakopanem w zeszlym roku, które były Pana udzialem.
Miałyśmy to szczęście , by znaleźć się po raz pierwszy na zawodach “na żywo” i to w takim niesamowitym i wzruszającym momencie.
Poza tym dzięki Panu, Adam , po tym gdy upadł w w SLC i nie dokończył nawet sezonu ( i wszyscy, po raz kolejny, zwątpili, czy jeszcze kiedykolwiek osiągnie jakieś zwycięstwo) w krotkim czasie odnalazl entuzjazm, wygrywając Letnie GP i , a potem czterokrotnie zwyciężając w zawodach PŚ.
I pewnie, gdyby nie LAICY, którym sie wydaje, że są mądrzejsi od profesjonalnego trenera, już teraz cieszylibyśmy się miejscami Adama na podium i dobrymi wynikami całej drużyny.
Jednakże nie tracimy wiary, ze atmosfera wokół Pana i drużyny wyklaruje sie na tyle, ze będzie Pan mógl realizowac swoje kolejne założenia trenerskie, czego z całego serca Panu życzymy.
Wdzięczne fanki AM
Ps. Życząc jeszcze wielu sukcesów zawodowych , wiemy że z pewnością znajdzie sie taki kraj, który doceni Pana wysiłek i kunszt, bo my po prostu NIE ZASŁUGUJEMY na trenera takiej rangi jak Pan.


(14.01.2006, 12:28)
b
To Mr Kuttin .
We are very sorry when we hear all the negative comments about your job and insults that are being thrown into your face not only by “ sports fans” but , above all, by the journalists who additionally inflame this sick atmosphere .
You should know we are ashamed of such a behaviour the more the we consider ourselves real ski jumping fans as well as Poles ( citizens of the country which takes pride in its wide- known hospitality).
Unfortunaltely there is also another national feature: we can’t appreciate all the good that we have , not only are we easy to forget about the past successes but also we demand even MORE from Fate ( whatever you call it) and we want it IMMEDIATELY .
We are sorry because of the current, ridiculous sitution. We do hope you don’t doubt that there are still some fans who are on your side, keeping their fingers crossed fo the team.
We, for sure, will not ever forget and will be greatful( until the end of our lives) to you for those two Adam’s WONDERFUL VICTORIES in Zakopane last year, in which you were taking part. We were so lucky to be at the competition “ live” for the first time and it was in such an amazing and touching moment.
Besides it was thanks to you that Adam ,shortly after his fall in SLC (and when he didn’t even finish the period... and after everone, for another time, started to have doubts whether he still would be able to gain first places in the future ), rebulilt his enthusiasm, winning the Sumer Grand Prix and then 1st places for four times in Winter.
Undoubtedly, if it hadn’t been for all the ignorant people who believe that they are wiser than the professional ski jumping couch, we would be already enjoying Adam’s places on the podium as well as good results of the whole team.
However we do not lose our faith that the atmosphere, you and the group are surrounded by, will change at least so far that you will be able to go on with your couch tactics and this is is our hearfelt and heartening wish for you.
Greatful AM’s fans
Ps. Wishing you even more professional succeses we know, for sure, there will be a country which will appreciate your effort and craft , because we simpy do not deserve such a skilfull couch as you are.
(14.01.2006, 12:27)
markab
Adam rób swoje, wierze w Ciebie.Powodzenia w sobotnim konkursie.
(14.01.2006, 12:12)
Stage
Nie martw się Adam, forma przyjdzie z czasem!
(14.01.2006, 12:06)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Małysz: Teraz jestem kimś innym
Małysz: Teraz jestem kimś innym

Małysz: Teraz jestem kimś innym

Kalendarium
Fatih Arda Ipcioglu
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
3 października 2020 (sobota)
07:15
FIS Cup Rasnov
odprawa techniczna K/M
08:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening K
09:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
10:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening M
14:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
15:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
4 października 2020 (niedziela)
08:30
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
9 grudnia 2020 (środa)
19:00
MŚ Planica
odprawa techniczna
10 grudnia 2020 (czwartek)
14:00
MŚ Planica
oficjalny trening
16:00
MŚ Planica
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Najszybsi na progu!
W naszym serwisie klasyfikacja generalna Pucharu Świata pojawia się już niecałą minutę po ostatnim skoku...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich