Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Dzi¶ odbył się pierwszy z trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Po raz kolejny wysok± formę udowodnił Anders Bardal. Norweg skoczył 93 w pierwszej i 102,5 metra w drugiej serii wyprzedzaj±c drugiego Manuela Fettnera o 6,5 punktu. Trzecie miejsce zaj±ł reprezentant gospodarzy - Kenshiro Ito. W czołówce znaleĽli się także Jure Radelj, Mathias Hafele i Maximilian Mechler.

Najlepszy z Polaków zaj±ł 7 lokatę, a był nim Marcin Bachleda (94,5 i 94 m). 16 miejsce zaj±ł Tomasz Pochwała, a Rafał ¦liż był 23-ci. Punktował także Piotr Żyła, plasuj±c się na 26 miejscu. W zawodach wzięło udział zaledwie 39 skoczków.

 Klasyfikacja końcowa
 miejsce i  skoczek odl. 1 odl. 2 punkty
  1. Anders Bardal (Norwegia)
  2. Manuel Fettner (Austria)
  3. Kenshiro Ito (Japonia)
  4. Jure Radelj (Słowenia)
  5. Mathias Hafele (Austria)
  6. Maximilian Mechler (Niemcy)
  7. Marcin Bachleda (Polska)
  8. Hiroki Yamada (Japonia)
  9. Roland Mueller (Austria)
 10.Shohei Tochimoto (Japonia)
 11.Gerald Wambacher (Austria)
 12.Bastian Kaltenböck (Austria)
 13.Kai Bracht (Niemcy)
 14.Stefan Kaiser (Austria)
 15.Hideharu Miyahira (Japonia)
 16.Tomasz Pochwała (Polska)
 17.Ondrej Vaculik (Czechy)
 18.Anze Damjan (Słowenia)
 19.Balthasar Schneider (Austria)
 20.Morten Solem (Norwegia)
 21.Clint Jones (USA)
 22.Yong Jik Choi (Korea Pd.)
 23.Rafał ¦liż (Polska)
 24.Rok Urbanc (Słowenia)
 25.Thomas Lobben (Norwegia)
 26.Piotr Żyła (Polska)
 27.Chil Gu Kang (Korea Pd.)
 28.Juha-Matti Ruuskanen (Finlandia)
 29.Erik Simon (Niemcy)
 30.Alexey Korolev (Kazachstan)

 31.Jim Denney jr (USA)
 32.Logan Gerber (USA)
 33.Tommy Schwall (USA)
 34.Jussi Hautamäki (Finlandia)
 35.Hyung Gu Hyun (Korea Pd.)
 36.Stefan Thurnbichler (Austria)
 37.Kimmo Yliriesto (Finlandia)
 38.Alexey Pchelintsev (Kazachstan)
 39.Chingiz Nabiev (Kazachstan)
93.0
99.0
95.0
92.0
96.5
98.0
94.5
93.5
92.5
95.5
98.0
98.0
96.0
92.0
94.0
91.5
91.0
93.5
88.5
90.5
89.5
88.0
84.0
89.5
87.5
83.5
84.5
86.0
86.0
85.5

83.5
83.0
82.5
80.0
78.0
78.5
75.0
74.5
72.0
102.5
93.5
97.0
98.5
93.0
91.5
94.0
95.5
96.5
93.0
91.5
89.5
90.5
94.0
92.0
93.5
92.5
88.5
91.5
88.5
88.5
90.5
91.0
83.0
85.0
85.5
82.0
80.0
79.5
74.0









 
263.5
257.0
256.5
252.0
251.0
249.0
248.0
248.0
248.0
247.5
246.0
244.0
242.5
242.5
242.0
240.5
234.5
232.5
228.0
224.5
223.0
223.0
215.0
209.5
209.0
200.5
194.0
192.5
192.0
180.0

97.0
96.5
95.0
90.0
85.0
82.5
77.5
76.0
71.0


zobacz klasyfikacje CoC >>
zobacz ranking CRL >>
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@spiderman
To jest możliwe. My¶lę że masz rację i wycofuje się z tego co wcze¶niej powiedziałem.
pozdrowienia
(14.01.2006, 12:01)
spiderman
gadacie i tyle. Na skoczni Miyanomori nie rozgrywane s± konkursy P¦ tak więc każdy najdalszy skok na tym obiekcie jest rekordem skoczni. Rekordu oficjalne s± tylko na skoczniach, na których rozgrywane s± konkursy P¦. Na reszcie skoczni pojęcie oficjalny rekord nie występuje, jest za to rekord skoczni.
(14.01.2006, 11:16)
fan skoków
@Squeal
Czemu teraz ich nie było?
@El Toro
Co¶ podobnego stało się z Matej±, ale on się odbudował teraz, ale Hula wręcz przeciwnie.
@Andrzej
Ale nie jest to oficjalny rekord.
Gratulacje dla: Bardala, Fettnera, Ito, Radejla, Hafele i Bachledy. Ciesze się z postawy tych 3 ostatnich. Pochwała wprawdzie nie zaj±ł dobrej pozycji ale wszedł do 50 CRL, wyniki pozostałych naszych nie s± optymistyczne. Nie wiem czemu znowu Skupnia nie było. Całkowicie zawiedli Finowie a zwłaszcza J.Hautamaeki chyba już nie powróci do formy, choć wszystko może się zdarzyć np. Okabe. Zawidli także: Solem, Jones i Schneider.
pozdrowienia
(14.01.2006, 10:06)
Andrzej
Nowy rekord skoczni to 102,5m Anders Bardal pobił o 1,5m Noriakiemu Kasaiesu z 2004r
(13.01.2006, 20:41)
Veera
@ spiderman
Rok temu, niedługo po konkursie PK w Harrachovie i ¶wietnym skoku oddanym podczas tego konkursu przez Martina Kocha (dłuższym niż wynosi rekord Ahonena na Certaku) wprowadzili przepis mówi±cy, że rekordy skoczni ustanawiane mog± być podczas zawodów P¦, M¦ i ZIO. Więc nawet jakby Bardal nie wiem jak się starał, to jego skoku za ofcjalny rekord nie uznaj±. Może być tylko odnotowany jako nieofcjalny najdalszy skok na Myianomori. A skok - faktycznie, godny wielkiej pochwały :)
(13.01.2006, 20:22)
El_Toro
No dobra, niech będzie, a Bachleda?

Najpierw latem znakomicie, potem beznadziejnie w kadrze A, a teraz znowu zaczyna mu i¶ć...

przypadek? no moim zdaniem raczej nie ...
(13.01.2006, 19:01)
spiderman
Oczywi¶cie Anders Bardal swoim skokiem w drugiej serii na 102,5 m pobił dotychczasowy rekord skoczni Noriakiego Kasai (101,0 m) o 1,5 m!!! :D Widać, iż prezentuje obecnie bardzo wysok± formę. Ten rekord jest już naprawdę niezły. Za rok w Sapporo odbęd± się M¦ seniorów, również na tej skoczni K90 na której odbył się ten konkurs :D Rekord Bardala 102,5 m będzie ciężko pobić, jednak może i da się tam skoczyć dalej?! :-)
(13.01.2006, 19:01)
czasem2
kwestia aklimatyzacji ...jutro ¶lisz w dziesi±tce...
a jak był faktycznie trochę w kadrze a -to potem był drugi w coc -także luzik i bez paniki!
(13.01.2006, 18:49)
sabcia
@El_Toro "¦liż pobył trochę w kadrze A i beznadziejnie mu teraz idzie :) Co¶ w tym musi być :)
dokladnie....cos niedobrego dzieje sie w kadrze A
(13.01.2006, 17:53)
tommm
Jaki jest rekord tej skoczni? Bo 102,5m Bardala spokonie mogłoby być rekordem jakiej¶ innej ¶redniej skoczni.
(13.01.2006, 17:05)
El_Toro
Może i na zło¶ć :) Ja tam się cieszę z niezłego miejsca Bachledy :) Szkoda, że Żyła tak nisko :/

¦liż pobył trochę w kadrze A i beznadziejnie mu teraz idzie :) Co¶ w tym musi być :)
(13.01.2006, 13:46)
daf
Dzieki Henio
Czyli jest szansa na kolejne punkty. tylko jak na zlosc najlepiej skacze ten, ktory potrzebuje ich najmniej (Bachleda)... A Zyla... cieniutko.
(13.01.2006, 12:07)
Henio
Lista już jest na Fisie.
Skacze 49 z mocnejszych japończyków doszedł bodaj Higashi
(13.01.2006, 12:02)
Squeal
Prawdopodobnie dojdzie dziesięciu Japończyków z kwoty narodowej.
(13.01.2006, 11:58)
_An_
Czy ktokolwiek wie, czy Kenshiro Ito jest jako¶ spokrewniony z Daiki Ito? Bo gdzie¶ obiło mi się o uszy, że brat Daiki jest skoczkiem.
(13.01.2006, 11:56)
daf
Czy na pozostalych konkursach CoC w Japonii bedzie ta sama obsada?
(13.01.2006, 11:52)
Squeal
kategoria wiekowa :: pierwsza 5 / 10 / 15 / 30 / wszyscy

juniorzy :: 1 (20%) / 2 (20%) / 2 (13%) / 2 (6%) / 4 (10%)
< 20 lat :: 1 (20%) / 3 (30%) / 5 (33%) / 10 (33%) / 12 (30%)
(13.01.2006, 10:40)