TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Już jutro w samo południe rozpoczn± się pierwsze skoki treningowe przed Mistrzostwami ¦wiata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Rekord skoczni wynosi 214 metrów i został ustnowiony 31 stycznia 2003 roku przez Svena Hannawalda. Tytułu mistrza broni Norweg - Roar Ljoekelsoey, którego forma w tym sezonie ro¶nie z każdym konkursem. Przed tygodniem zaj±ł 3 miejsce w konkursie w Bischofshofen i dzięki temu zdobył br±z w całym Turnieju. Do jego najgroĽniejszych rywali należeć będ± zdecydowanie Jakub Janda i Janne Ahonen, choć to Czech bardziej znany jest z upodobań lotniczych :-). Najlepsz± druzyn± podczas M¦ w Planicy w 2003 roku byli Norwegowie. Drugie miejsce zajęła ekipa Finlandii, trzecie za¶ Austriacy.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Konkurs M¦ nie jest wliczany do punktacji Pucharu ¦wiata. Przez kwalifikacje przechodzi najlepszych 50 zawodników, z czego po I serii konkursowej odpada 20-tu i czołowa trzydziestka skacze kolejne 3 serie. Suma punktów uzyskanych za cztery skoki daje zawodnikom odpowiednie miejsce w mistrzostwach.

Organizatorzy Mistrzostw ¦wiata przygotowali bardzo bogaty program dla kibiców. W pi±tek 13.01 była gwiazda austriackich skoków narciarskich - wci±ż popularny Andreas "Goldi" Goldberger o godzinie 15:30, wykona swój ostatni skok.

Program zawodów:

Czwartek, 12.01.2006:
12:00 - pierwszy oficjalny trening
13:00 - drugi oficjalny trening
14:30 - kwalifikacje

Pi±tek, 13.01.2006:
12:30 - seria próbna
13:45 - pocz±tek konkursu indywidualnego

Sobota, 14.01.2006:
12:30 - seria próbna
13:45 - trzecia seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 15.01.2006:
12:30 - seria próbna
13:45 - pocz±tek konkursu drużynowego

Niektóre składy ekip:

Austria:
Andreas Widhölzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Martin Koch, Reinhard
Schwarzenberger

Czechy:
Jakub Janda, Jan Matura, Antonin Hajek, Vlastibor Sedlak

Finlandia:
Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Tami Kiuru, Risto Jussilainen, Janne Happonen

Niemcy:
Michael Uhrmann, Georg Späth, Alexander Herr, Michael Neumayer

Norwegia:
Roar Ljoekelsoey, Lars Bystoel, Bjoern Einar Romoeren, Tommy Ingebrigtsen, Henning Stensrud,
Sigurd Pettersen

Polska:
Adam Małysz, Kamil Stoch, Robert Mateja, Stefan Hula, Krystian Długopolski

Słowenia:
Robert Kranjec, Rok Benkovic, Primoz Peterka, Jernej Damjan, Jure Sinkovec

Szwajcaria:
Andreas Küttel, Simon Ammann, Michael Möllinger, Guido Landert
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
alfons6669
czytam se te archiwalne wiadomo¶ci i widzę głupie błędy
(26.04.2009, 20:28)
ziom
całe szczę¶cie że jestem chory,z tym że lekcje muszę odrobić
(12.01.2006, 21:33)
fan skoków
@dul997
Nigdy nie uważałem się za kibica ideała, i zapewne s± tacy kibice którzy by wszystko rzucili żeby zobaczyć konkurs. Ja mam pewn± hierarchię i w niej na pewno skoki nie s± na I miejscu. Z ogl±dania skoków nie przyjdzie mi, ani wykształcenie, ani pieni±dze, a ze studiów wykształcenie na pewno. Więc dlatego uważam że prędzej i¶ć na ćwiczenia a nawet wykłady niż ogl±dać konkurs. Być może się mylę ale nikt jeszcze mnie nie przekonał.
pozdrowienia
(12.01.2006, 21:29)
dul997
@fan skoków

to jednak ćwiczenia a nie wykłady ! pozatym to nic nie zmienia to s± M¦ a ty ponoc jestes fanem skoków i niech ci sie nie wydaje ze jestes jedeynym studentem ktory interesuje sie skokami(bo tak to brzmi)
(12.01.2006, 14:28)
fan skoków
@mmm_kraków
Wiem że Hoellwarth jest bez formy, pozostali ( nie licz±c tej 5) nie s± lepsi. Więc powiedz kogo widzisz w miejsce Koffiego.
pozdrowienia
(12.01.2006, 12:28)
mmm_krakow
@Fan skoków
Hoelli? Ale nie w tej formie :D
W tej formie na mamucie to "pocałowanie buli" ma jak w banku :D
(12.01.2006, 10:03)
fan skoków
@mmm_kraków
No rzeczywi¶cie wynik niezbyt imponuj±cy zaledwie 12 punktów. No ale jak nie jego to kogo? Pozostali s± bez formy. Prędzej wziałbym za Schwarzenbergera Hoellwartha.
@sengam
Dzięki. Pewnie w drużynówce. Na porz±dnym poziomie wtedy skakali nasi.
@spiderman
Zgadzam się z tob± co do Jandy i Ahonena.
@dul997
Teraz ty mnie rozwaliłe¶:
1.2 lata temu w Planicy w ogóle nie odbyłt się kwalifikacje z powodu złych warunków i skakało 55 zawodników w zawodach.
2.Nie chodzę do podstawówki, czy liceum, czy gimnazjum. Jestem studentem i lepiej by było żebym nie odpu¶cił ćwiczeń. Kończę po konkursie. Mam 35 minut drogi poci±giem więc jak ja mam zobaczyć konkurs w pi±tek, co?
pozdrowienia
(11.01.2006, 22:32)
Finka ;)
Matti, Janne A., Janne H. to rozumiem, nawet Tamisia akceptuję, ale co w kadrze Risto robi?? Co¶ kiepsko to widzę.....
MattiX rulezzz ;P
(11.01.2006, 22:18)
ufo83mw
treningi i kwalifikacje,tam zawsze jeste¶my dobrzy a jak przychodzi do konkursu to trzydzieski przechodzi 1 lub 2 nie liczac Adama. Niech wróci stara kadra szkoleniowa. Adam jestesmy z Toba!!!
(11.01.2006, 21:35)
Jaro
@spiderman
najdalszy skok oddał Romoeren : )
(11.01.2006, 20:21)
dul997
W telewizji kto¶ mówił (chyba W.Hofer) że awansuje 40 i o ile pamietam to tak również było na ostatnich M¦ w lotach.

@fan skoków
rozwalasz mnie stary jak piszesz ze nie zobaczysz M¦ w lotach bo masz wykłady hahaha. Ja na szczescie koncze o 13, ale nawet gdybym konczyl o 15 to zadna siła ludzka by mnie nie zatrzymała w szkole tego dnia
(11.01.2006, 19:04)
adi
zgadzam się z Tob± Spirerman!!głupota to co napisali!!i w pierwszej seri jest 40 a nie 50 jak napisali¶cie!!pozdro
(11.01.2006, 18:08)
spiderman
"Jakub Janda i Janne Ahonen, choć to Czech bardziej znany jest z upodobań lotniczych :-)."

Nie no redakcji rozbawili¶cie mnie jak nie powiem co :))) Już to widzę jak Jakub Janda jest lepszym lotnikiem od Ahonena! hehehe :))) Jak można paln±ć tak± głupotę? Według was kto oddał najdalszy skok w historii skoków narciarskich? A czy znacie w ogóle rekord życiowy Jakuba Jandy? Czy widzieli¶cie co on wyprawiał w P¦ w Planicy w marcu tego roku? Z drugiego konkursu zrezygnował bo bał się, że zginie na skoczni ;P
Nie no możecie my¶leć, że Jakub jest lepszym lotnikiem od Janne, ale prawda jest zdecydowanie inna...
(11.01.2006, 17:59)
sabcia
zapowiada sie niezly maraton telewizyjny:d hehehe
(11.01.2006, 17:17)
Stawy
@znawca: pomyliło Ci się z P¦ w lotach w Planicy chyba
(11.01.2006, 16:41)
znawca
skacze tylko 40 w pierwszym konkursie do drugiej serii wchodzi30 a w sobote dwie serie po30 skoczków
(11.01.2006, 15:21)
Squeal
Może to głupie pytanie, ale...

...czy przyjad± Chińczycy...? :)
(11.01.2006, 15:02)
songoku121
w pierszy dzień skacz± 2 sierie ,raz 50 potem 30. A w kolejny dzień też po 2 serie lecz po 30 zawodników w kazdej. pozdro
(11.01.2006, 14:14)
mmm_krakow
W drugi dzień skacze tylko 30 :D
Ci co odpadli w pi±tek, w sobote już nie skacz±.
(11.01.2006, 14:08)
Dżymek
Nie zd±że w pi±tek na 1 serie bo jeszcze bede w szkole:(
(11.01.2006, 14:07)
Maciek
ej jak to jest w piatek bedzie konkurs i do 2 serii wejdzie 30 zawodnikow i pozniej w sobote juz od razu skacze ta 30 czy 50??
(11.01.2006, 13:59)
sengam
@fan skoków
rekord zyciowy kruczka to 186 m z Planicy 2001
(11.01.2006, 13:43)
mmm_krakow
@fan skoków
Owszem, w tym momencie Kofik jest najmocniejszym i najstabilniejszym z Austriaków, ale niestety - on latać nie potrafi - wystarczy spojrzeć na jego wyniki z sezonu 02/03, zwłaszcza z lotów :(

Węszę pojedynek norwesko-fiński podczas M¦, z Jand± i Kuttelem "na okrasę" :)
A w drużynowym? Norwegia i Finlandia - pojedynek o złoto :)
(11.01.2006, 13:39)
fan skoków
Szkoda że nie ma jeszcze składów: Japonii, Rosji i innych drużyn.
pozrowienia
(11.01.2006, 13:14)
fan skoków
@mmm_kraków
Dziwne by było nie brać Kofflera skoro on teraz jest njlepszym z Austriaków. A Schwarzenbergera nie wiem po co wzięli, i tak nie wystartuje bo ta 5 jest lepsza, ale historia uczy że czasem s± niespodzianki, np. ZIO w Salt Lake City Loitzl w konkursie drużynowym któy oczywi¶cie nic nie pokazał.
Co do składów zaskoczony jestem Jussilainem chyba na tę chwilę lepszy jest Ikonen. U Szwajcaró nie wiem czy rzeczywi¶cie Landert jest lepszy od Steinauera my¶lę że s± na podobnym poziomie, widocznie Steinauer stracił zaufanie trenerów. Austriakó powinno jechać 5, Schwarzenberger to chyba na wycieczkę jedzie. Niestety znów nie zobaczę zawodów bo w pi±tki mam wykłady. Poprzednie M¦ stały naprawdę na wysokim poziomie i pod tym względem mogły się podobać. Bardzo emocjonuj±ce były. Mam nadzieję że opróćz tego wyniki będ± bardziej zadowalaj±ce, długo nie mogłem znie¶ć wyników konkursu drużynowego. A co do Goldiego to najwyraĽniej trenuje dosyć solidnie żeby ten ostatni skok się udał. Wł±¶nie przeczytałem że na treningu skoczył 215 metrów, jestem pod wrażeniem, może jeszcze zmieni zdanie. Mam pytanie ile wynosi rekord życiowy trenera Kruczka? Za inforamację byłbym wdzięczny.
pozdrowienia
(11.01.2006, 13:11)
ziom
oto podium ogólnej klasyfikacji na koniec:
1 J. Janda
2 J. Ahonen
3 R. Liokelsoj
(11.01.2006, 12:41)
uskotko
tylko ja sie tak zastanawiam... Jakub nigdy za mamutami nie przepadal... Zobaczymy :)
(11.01.2006, 11:45)
uskotko
szajs, znowu sie bede musiala zwalniac w piatek z pracy... :/
(11.01.2006, 11:43)
mmm_krakow
Pointnera pogieło!
Kofler i Schwarzenberger - "lotnicy" że aż można odlecieć :))))))))))))))
(11.01.2006, 11:09)