Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Znamy już skład drużyny słoweńskiej na Mistrzostwa ¦wiata w lotach narciarskich, które odbęd±


się w Tauplitz/Bad Mitterndorf w najbliższy weekend. Do Austrii pojad± Primoz Peterka, Robert Kranjec, Rok Benkovic, Jure Sinkovec oraz Jernej Damjan.
Jernej Damjan po nieudanym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku został wysłany spowrotem do Słowenii, aby mógł w spokoju potrenować przed lotami. W poprzedni weekend wzi±ł udział w Pucharze Kontynentalnym, który odbył się w Planicy i zaj±ł tam 3. oraz 9. miejsce. To pozwoliło mu na powrót do reprezentacji.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
spiderman
@fan skoków
Również przypomiała mi sie ta sytuacja z konkursu drużynowego M¦ w lotach Planica 2004. Robert Kranjec w drugiej serii mógł oddać skok, który wówczas dawałby mu nawet rekord ¶wiata! :D Jednak przestraszył się odległo¶c, spadł z dużej wysoko¶ci, osi±gn±ł rezultat poniżej 210 metrów i dostał straszne noty za styl. Uważam, że mógł ci±gn±ć ten skok ile się dało! :D
(11.01.2006, 18:08)
fan skoków
@majka
Rozumeim.
@spiderman
My¶lę że jak już to w "15" będzie Kranjec, w szóstce to drużyna.
Co do Kranjca przypomniało mi się że w drugim skoku w drużynówce na ostatnich M¦ w lotach leciał daleko ale wystraszył się odległo¶ci i mocno skrócił skok, dostał bardzo niskie noty za styl.
pozdrowienia
(10.01.2006, 23:58)
sznurek
ehhh w sumie nie najgorsze maja wyniki;-)

zobaczymy
(10.01.2006, 21:18)
kajoch
sinkovec 193,5m =]
(10.01.2006, 20:01)
spiderman
Pozostałe rekordy życiowe Słoweńców:

Primoz Peterka - 212,0 m
Jernej Damjan - 214,5 m
Robert Kranjec - 223,0 m
Rok Benkovic - 226,0 m
Jure Sinkovec - ???
(10.01.2006, 19:02)
spiderman
Co do Petera Zonty to on nigdy dobrze nie latał i w ogóle nie lubiał latać. Jego rekord życiowy poniżej 190 m mówi sam za siebie. Niektórzy skoczkowie po prostu nie s± stworzeni do latania :)
(10.01.2006, 18:58)
spiderman
Powiedzcie mi czy Jure Sinkovec skakał już na skoczni mamuciej? Je¶li skakał to proszę podajcie mi jego rekord życiowy. Będę wdzięczny :-)
(10.01.2006, 18:56)
spiderman
Robert Kranjec bez formy, ale na M¦ w lotach będzie walczyć o miejsce w szóstce! Zawsze latał dobrze, nawet pomimo słabej formy.
(10.01.2006, 18:55)
majka
@fan skokow- ej z tym wstydem to tak bardzij zartowalam:-).....oczywiscie zawsze sie znajda jacys zawodnicy, ktorzy lotow po prostu nie lubia, a Pero zawsze byl typem skoczka ktory lubi k-90 albo k-120..taki bardziej silowy typek z niego:-)
pozdro
(10.01.2006, 17:01)
fan
nie jest żle
(10.01.2006, 14:11)
fan skoków
@majka
Rzeczywi¶ cie Zonta nie lubi lotów. Co ciekawe od sezonu 2000/2001 zawsze Matjaz Zupan zawsze go pomijał w ustalaniu składu na konkursy drużynowe w Planicy, nawet na ostatnich M¦ w lotach. Z tym wstydem my¶lę że przesadzasz.
Skład my¶lę że jest optymalny. Chyba 4 skoczkiem jednak będzie Damjan.
pozdrowienia
(10.01.2006, 13:21)
majka
nio, ale Kranjec to typowy lotnik...Benkovic tez sobie niezle radzi...Sinkovec???....Peterka nawet tez...pamietam, ze jedynie Zonta i Fras niezbyt lubili loty(a maja swoja Velikanke..wstyd)
(10.01.2006, 12:43)
sabcia
mysle ze to w tej chwili to najlepszy ich sklad....
chociarz ci zawodnicy nie sa w najlepszej formie to reszta jest w jeszcze gorszej....
niestety,..