Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Podobnie jak w niedzielę, tak i dzisiaj, polscy skoczkowie trenowali na Wielkiej Krokwi. Jest to ostatnia szansa naszych reprezentantów na przygotowanie się do zaplanowanych na najbliższy weekend MŚ w lotach narciarskich.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Podczas przedpołudniowego treningu Adam Małysz oddał trzy próby, w ostatniej poszybował na odległość 135 metrów. Ze skoków zawodnika z Wisły zadowolony jest trener Heinz Kuttin, który podkreśla, iż forma Małysza jest zdecydowanie lepsza aniżeli podczas ostatnich konkursów PŚ, w których skoczek brał udział. "Wszystko się poprawia, to widać. Jestem zadowolony z postępów Adama na treningu. Wyraźnie poprawił płynność ruchów, wyjście z progu" - mówił z entuzjazmem po wczorajszych treningach Kuttin.

Warto dodać, iż w przygotowania polskiej kadry skoczków do zbliżających się wielkimi krokami Igrzysk Olimpijskich w Turynie włączył się fizjolog, profesor Jerzy Żołądź. Były stały współpracownik w polskiej ekipie od kilku dni służy radami zarówno trenerom, jak i skoczkom.

"Trener Heinz Kuttin zdecydował, że Małysz nie musi już dzisiaj skakać, po dwóch dniach treningów widać, że jego forma jest zdecydowanie wyższa niż pod koniec ubiegłego roku" - tłumaczył Grzegorz Mikuła, rzecznik PZN. Austriacki szkoleniowiec potwierdził również oficjalnie, iż piątym skoczkiem, który pojedzie na MŚ w lotach będzie Krystian Długopolski. Do Bad Mitterndorf skoczkowie udają się już w środę.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
kor
ja myśle że jednak pokaże wielką klasę nasz mistrz adam małysz i to moje święte słowa
(10.01.2006, 20:48)
Adam zdenerwowany
Bardzo dobrze że żołądź wraca ale kutina powinni wywalić nic dobrego nie wniusł do polskiej kadry a małyszek stracił zupełnie formę no i szkoda żę te 2 lata temu odszedł tajner on to dopiero umiał trenować polskich skoczków a po przyjściu kutina lipa nieloty są nielotami a ci co dobrze skakali skaczą gorzej po prostu precz z kutinem witaj żołądź i szturc hhhmmm ciekawe czy miał racje z tym żeby małysz nie jechał do bad mitendorf no ale to się okaże w weekend co zrobi małysz bo na treningu w zakopanym miał przecierz 135m a to już daleko no ale jakby pogrzebać w historii to przecież skakał tam na treningach 143m a potem była lipa
pozdrowienia dla naszej kadry skoczków od Adama z Łodzi
(10.01.2006, 16:21)
Krzysio
Kto wyrzucil Prof. Zoladzia i Blacharza?! Napewno nie Kuttin, tylko PZN! Polacy sami zawinili, ale teraz chcieliby zwalic na innych.
Niestey polska mentalnosc.
A co do Kuttina, to powinnien odejsc - nic dobrego nie wniosl do reprezentacji. Nieloty sa dalej nielotami, a Adam stracil kompletnie forme.
(10.01.2006, 13:43)
daf
Zdaje sie, ze Tajner mocno nadepnal na odcisk Kuttinowi. Ale moze to dobrze, bo konczy sie czas ochronny dla Swietej Krowy. Jeszcze tylko miesiac i... rozliczenia.
Ponoc Kuttin nadal twierdzi, ze nie potrzebuje pomocy (daje tym samym do zrozumienia, ze jest ***** i nieomylny).
(10.01.2006, 09:11)
mmm_krakow
Hmm, dziwne że wujek Szturc odradza występ na lotach... :/
Jakoś jemu bardziej wierze niż Kuttinowi...

PS - a prasa dziś podaje, że Kutin najbardziej wkurzony o powrót prof. Żołędzia :/
(10.01.2006, 08:03)
cannabinol
Żołądź - o co najmniej pół roku za późno...
no i ta austriacka szuja na stanowisku trenera...
igrzyska mamy niestety w plecy :(
może za 4 lata... ;)
ale wierzę że po tym sezonie wróci stary sztab, Adaś machnie jeszcze jedno mistrzostwo świata i będzie najlepszy pod tym względem w historii... NIKT jeszcze nie zdobył czterech tytułów mistrzowskich!
(10.01.2006, 02:44)
fan skoków
Pozostaje nam nadzieja że rzeczywiście nasza kadra będzie coraz silniejsze, w co ja wierzę. Ciesze się że przywrócono Żołądzia, żeby tak jeszcze Blecharza. W każdym razie Polacy jestem z wami.
pozdrowienia
(09.01.2006, 23:25)
aneta
lepiej by było gdyby adam nie jechał na loty, mógłby trenować ze szturcem, a przecież w lotach i tak mu rzdko kiedy szło
(09.01.2006, 22:16)
Pedro
Mam nadzieję że forma jest lepsza ale to się okaże dopiero w Bad Mittendorf. Małysz przed konkursami W Harachovie także latał daleko na Wielkiej Krokwi (144 m. najdalej) ale na konkursach rezultatu nie było. Ciekawe z której belki skakał w Zakopanem. Życzę mu jak najlepiej ale narazie mam pesymistyczne myśli co do jego występów.
(09.01.2006, 21:16)
adi
Kuttin musi odejśc:)on nie umie trenować!!hehe
(09.01.2006, 19:56)
czasem2
długopolski? ile on miał już szans w tym roku?!
szkoda śliża!
co do małysza taki właśnie jest niepowtarzalny urok skoków, czasem naprawdę niewiadomo dlaczego forma znika i dlaczego potem wraca .
no i jeszcze jedno nie fetyszyzujcie żołędzia...
(09.01.2006, 18:57)
adi
tak tak na Wielkiej krokwi to już skakach 140 i co na zawodach była lipa!zobaczymy na lotach jego forme!
(09.01.2006, 18:52)
Dżymek
Jest, jest, jest. Jak to się cieszył nasz premier:)
(09.01.2006, 18:39)
ufo83mw
Stary sztab to jest to !!! Dlaczego w Polsce zawsze trzeba zniszczyc to co jest bardzo dobre, niech wraca dawny sztab to klucz do sukcesu!!! Adam jesteśmy z Toba!!!
(09.01.2006, 18:35)
Ushuaia
Pytanie podstawowe " z której belki ?"
Na pewno musieli skakać z WYSOKIEJ. Tym razem to było jak najbardziej wskazane!!! Jadą na MAMUTA z dluuuuuuuuuuuugim rozbiegiem i dalekim lotem ...
Jeśli skakali z wysokiej belki, to odległość, przy bardzo mroźnym dniu imponująca nie jest !
Ale jak znam "metody Kuttina" to dzis skakali z 7 lub 8 belki :))))))))))))) On zawsze na odwrót. I nie mówcie,że żaden ze mnie fachowiec, bo jak dotąd to JA miałam rację a nie on :)))
(09.01.2006, 18:15)
Mikul
Extra wiadomośc..Adaś łapie forme..Jerzy Żołądż....aż mi sie wierzyc nie chce..Tego własnie brakowało.
(09.01.2006, 17:19)
Fanka z....
To chyba najlepsza wiadomośc roku !!!
Zaczyna powracac stary sprawdzony sztab szkoleniowy ,
jestem pewna ,że to zasluga Pola Tajnera ,
widac, że to czlowiek z klasą, który mówi co bylo to bylo , i wraca dla dobra sportu ,
Należa się mu naprawdę wielkie gratulacje i podziękowania.
(09.01.2006, 17:15)
marecki
to spoko oby to sie nie okazalo przyslowiowym karmieniem trupa. moim zdaniem nie ma sie czym podniecac. poczekam zobacze
(09.01.2006, 17:09)
air show
Znowu się zaczyna. Po co robić nadzieję (w niektórych to już wstąpiła euforia). Potem znowu będzie zawód i pretensje. Pożyjemy zobaczymy. Adaś życzę Ci jak najlepiej, ale obawiam się, że robisz błąd startując w lotach.
(09.01.2006, 17:05)
ja
Ale brednie. Od lata do listopada trenowal i nic. I nagle po tygodniu forma przyszla?
(09.01.2006, 17:03)
ZP
no to super :)))
(09.01.2006, 16:40)
plo
Szacunek dla profesora, że ryzykuje swoją reputację.
(09.01.2006, 16:33)
sabcia
fajnie ze profesor żołądź pomaga w przygotowaniach...
a co do wielkiej formy to bym jeszcze poczekala....
dajmy mu jeszcze czas ...
napewno wiele pomogl tez klubowy trener adama, ktory niedawno z nim trenowal...
jesli chodzi o kutina-NO COMMENT..
(09.01.2006, 16:29)
daf
Szczerze mowiac to nie wiem, czy Malyszowi bardziej Zoladz czy Blecharz potrzebny.
O "wielkiej formie" juz sie mowilo przed Harrachovem, kiedy to ponoc Malysz skoczyl na Krokwi 140m. I co? I nic!
Pozyjemy - zobaczymy. Kuttinowi juz nie wierze w ani jedno slowo.
(09.01.2006, 15:18)
grzes
Profesor Żołądź wraca do kadry!!
(09.01.2006, 15:09)
Iwan
tak Adam wygra! Niech pokaże innym! W końcu jest nejlepszy na świecie!! Niech nikt go nie pokona!!!
(09.01.2006, 15:07)
Aśka
Bardzo dobrze że mistrz wraca do formy:):):):)oby tak dalej...pokaże w Bad Mitterdorf i wygra igrzyska:):D