Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

W ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy czterech Polaków. Ilu jednak wejdzie do drugiej serii i zapunktuje? Szanse wszystkich wydaj± się być wyj±tkowo małe. W drugiej parze Robert Mateja zmierzy się z dobrze dysponowanym Joonasem Ikonenem i tutaj upatrujemy największe nadzieje. Stefan Hula zmierzy się z innym Finem - Janne Happonenem, który rewelacyjnie skakał w dzisiejszych treningach. Kamil Stoch po raz kolejny trafia na do¶wiadczonego zawodnika. Wczoraj nie pokonał Uhrmanna, może jutro pokusi się o niespodziankę i wyeliminuje Noriakiego Kasai? Szanse Rafała ¦liża s± praktycznie zerowe. Słabe skoki na treningach i tylko jeden poprawny w kwalifikacjach nie napawaj± optymizmem przed pojedynkiem z Roarem Ljoekelsoeyem.



Do najciekawszych par zaliczaj± się Janne Ahonen z Jakubem Jand± i Martin Höllwarth z Rokiem Benkovicem. Andreas Kuettel powinien za to bez trudu pokonać będ±cego ostatnio w słabszej dyspozycji Roberta Kranjca. Pikanterii dodadz± "bratobójcze" pojedynki Loitzla ze Schwarzenbergerem i Ingebrigtsena ze Stensrudem. Jedno jest pewne, jutro rozegra się wielkie Ahonen-Janda show, gdyż losy Turnieju, i ostateczne zwycięstwo jednego z dwóch najlepszych dotychczas zawodników sezonu, będ± mieć swoje rozwi±zanie wła¶nie w ostatniej parze. Ahonen ma jedynie 2 punkty straty do Jandy, tak więc może zdarzyć się wszystko.
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
 Lista startowa
 numer i skoczek
  1. Wolfgang Loitzl (Austria)
  2. Reinhard Schwarzenberger (Austria)
  3. Robert Mateja (Polska)
  4. Joonas Ikonen (Finlandia)
  5. Michael Neumayer (Niemcy)
  6. Manuel Fettner (Austria)
  7. Anders Bardal (Norwegia)
  8. Daiki Ito (Japonia)
  9. Tommy Ingebrigtsen (Norwegia)
 10.Henning Stensrud (Norwegia)
 11.Stefan Thurnbichler (Austria)
 12.Simon Ammann (Szwajcaria)
 13.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 14.Primoz Peterka (Słowenia)
 15.Martin Koch (Austria)
 16.Georg Späth (Niemcy)
 17.Hyun Ki Kim (Korea Pd.)
 18.Sebastian Colloredo (Włochy)
 19.Denis Kornilov (Rosja)
 20.Lars Bystoel (Norwegia)
 21.Jens Salumäe (Estonia)
 22.Andreas Kofler (Austria)
 23.Antonin Hajek (Czechy)
 24.Thomas Morgenstern (Austria)
 25.Andrea Morassi (Włochy)
 26.Matti Hautamäki (Finlandia)
 27.Stefan Hula (Polska)
 28.Janne Happonen (Finlandia)
 29.Tami Kiuru (Finlandia)
 30.Michael Uhrmann (Niemcy)
 31.Martin Mesik (Słowacja)
 32.Takanobu Okabe (Japonia)
 33.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 34.Alexander Herr (Niemcy)
 35.Kamil Stoch (Polska)
 36.Noriaki Kasai (Japonia)
 37.Martin Höllwarth (Austria)
 38.Rok Benkovic (Słowenia)
 39.Petr Chaadaev (Białoru¶)
 40.Andreas Widhölzl (Austria)
 41.David Lazzaroni (Francja)
 42.Jan Matura (Czechy)
 43.Rafał ¦liż (Polska)
 44.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 45.Alan Alborn (USA)
 46.Björn Einar Romören (Norwegia)
 47.Robert Kranjec (Słowenia)
 48.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 49.Jakub Janda (Czechy)
 50.Janne Ahonen (Finlandia)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
nie znam i znać nie chcę... wolę towarzystwo ludzi inteligentnych (trudne słowo)...
(06.01.2006, 19:03)
veelden
widzialem kwalifikacje na zywo i Kuttel wyladowal zaraz za linia oznaczajaca 125 metr, czyli nie ma mowy o przekrecie, wiec przestancie juz o tym bredzic :|
(06.01.2006, 15:29)
Fanka z......
Gdyby wczoraj wszystko od pocz±tku do końca rozgrywalo się w sposób fair ,
to dzis mielibysmy zupelnie inne rozstawienie par ,
wczoraj to bylo jedne wielkie oszustwo ,nie bylo podstaw do obniżania belki a to ,że Janda nie startowal wkwalifikacjach , to o tym wiedzieli wcze¶niej ,
Tepes i Hofer tak tym kręc± , że wszystko jasne jak na dloni.A dzi¶ żeby bylo smieszniej powinien wygrać Kuttel , i pokrzyzować im plany.
(06.01.2006, 15:11)
Colloredo
no znow colloredo ma szczescie. to niesamowite
(06.01.2006, 15:03)
Waldek
Chyba ¦liz bedzie mial problemy z Ljokelsoeym. Ale reszta powinna sie spisac. Choc jak to wiadomo - słaba psychika naszych... :(((
(06.01.2006, 14:42)
banan
my¶le że najwieksze szanse ma Robert który chyba popracował nad wybiciem i pierwsz± faze lotu całkiem dobrze to wczoraj wygl±dało więc licze na naiego Hula musi skoczyć jak najlepiej i się nie poddawać trzeba bedzie liczyć na haponena ze co¶ zepsuje i może akurat Kamil na tej skoczni nie skacze dobrze ale jak w pierszej seri skoczy tak jak najlepiej może to my¶le że lucky luzer się uda a kasai czasami psuje skoki a rafał jak by skoczył tak jak w insbrucku I kolejka to może bedzie Lucky luzer
(06.01.2006, 14:13)
sabcia
@JA
sorry, miales racje, nie wiedzialam ze zle zmierzyli skok Kuettela..
@Jaro
cos w tym musi byc, to niebyl przypadek ze pomylili sie az o 5 metrow...
@
Kleopatra
niestety wszyscy nie maja szans .....
(06.01.2006, 13:40)
Kleopatra
Nasi powinni dzisiaj w 2 serii wyst±pic wszyscy Polacy. My¶le że skocz± ladnie tak jak w kwalifikacjach - nawet lepiej. Trzymam kciuki za Rafała !!!
(06.01.2006, 13:29)
daf
W Planicy trwa oficjalny trening PK, a tu nawet nie podano listy startowej (Bachleda, Sliz, Pochwala i Zyla)...
(06.01.2006, 12:41)
dul997
ale by były jaja, gdzyby Mateja wygrał olimpiadę.....dlaczego nie ??
(06.01.2006, 12:21)
daf
Tak. Tez uwazam, ze powinno sie skonczyc z ta "ochronka" dla Wielkich. Jak nie skacze w kwalifikacjach to wypad z konkursu.
Co innego jak skacze a mu nie wyjdzie - wtedy ok.
Taka korekta przepisow chyba by sprawila, ze skonczyloby sie cudowanie (glownie w TCS) z rozstawieniami. A zaden doskonaly skoczek, ktory zlapie dobra forme nie zaryzykuje zepsucia skoku, bo to moze go "rozregulowac", a wiec bedzie sie staral skoczyc na swoim poziomie.
(06.01.2006, 11:06)
tamarka
Moi faworyci:
Loitzl
Ikonen
Neumayer
Ito
Ingerbrigsten
Ammann
Peterka
Spaeth
Colloredo
Bystoel
Kofler
Morgenstern
Hautamaeki
Happonen
Uhrmann
Okabe
Herr
Kasai
Benkovic
Widelec
Matura
Ljoekeysoey
Romoren
Kuettel
Ahonen
a lucky losers:
Wassiliev
Kiuru
Stoch
Hoelwarth
Janda
(06.01.2006, 10:15)
banan
ej czy DROGˇ REDAKCJE *****!? PRZECIEŻ WOJTEK SKUPIEŃ JEST ZAWODNIKIEM TS WISŁA ZAKOPANE A NIE BATONY WKS ZAKOPANE I TO PRAWIE OD DWÓCH LAT JESTEM ZAWODNIKIEM TEGO KLUBU I WYPRASZAM SOBIE ZE JEST ON NA OSTATNIM MIEJSCU TEJ KLASYFIKACJI KLUBÓW MATI TEZ JEST OFICJALNIE REPREZENTANTEM TEGO KLUBU PRZEPRASZAM ZA SŁOWNICTWO I Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POPRAWE
(06.01.2006, 09:12)
Henio
Rafał ¦liż z wywieszonym jęzorem będzie pędził do Planicy z B'hofen .Żeby sobie po drodze w nocy krzywdy nie zrobił.
(06.01.2006, 08:36)
borsuk
@ myszka
system k.o. w TCS jest pewnym urozmaiceniem i moim zdaniem jest ciekawy dla kibiców. Twój argument jest mało przekonywuj±cy - w "normalnych" zawodach najlepsi zawodnicy (tzn. czołówka klasyfikacji P¶) też skacz± w innym czasie, co zawodnicy bez punktów. Ale w sporcie jak i w życiu nie ma idealnie równych warunków dla wszystkich - przecież o równo¶ci szans nie decyduj± tylko warunki atmosferyczne, ale szereg innych czynników, także tych poza sportowych.
@ Jaro
Gdyby Janda skakał w kwalifikacjach do knowania organizatorów nic by nie pomogły. A tak to głownie postawa Czecha powoduje, że skacze on zawsze z najlepszym zawodnikiem kwalifikacji. Z uwagi na system k.o. zachowanie Jandy psuje sens tego systemu, dlatego uważam, że regulamin TCS powinien wykluczać z zawodów głównych zawodników, którzy unikaj± kwalifikacji dla uzyskania korzystniejszej sytuacji poza sportow± rywalizacj±.
(06.01.2006, 00:53)
PETR
ja trzymam kciuki za Jande
wierze ze wygra caly turniej.......JANDYS THE BEST LL:Ahonen,Koch, Vassiliev, Hoelwarth.Barda

Loitzl
Ikonen
Neumayer
Ito
Stensrud
Ammann
Peterka
Spath
Colloredo
Bystoel
Kofler
Morgerstern
Hautamaki
Happonen
Uhrmann
Okabe
Herr
Kasai
Benkovic
Widholzl
Matura
Ljokelsoey
Romoren
Kuettel
Janda
(06.01.2006, 00:11)
fan skoków
@marni
Tylko że Matura trafił na prostego przeciwnika, a Stoch? No wła¶nie.
@El_Toro
Dużo więcej niż mikroskopijne, pod warunkiem że wreszcie skoczy swoje.
@Jaro
Być może.
Podobał mi się odpowiedĽ Ahonena na pytanie o skrócenie belki i jego skakanie z Jand± gdyby wygrał- to było przed weryfikacj±: najspokojniej w ¶wiecie powiedział krótko "nie wyszło im" (organizatorom). Kibicuję jutro Ahonenowi.
Moi faworyci par:
Loitzl
Mateja
Neumayer
Bardal
Ingebrigtsen
Ammann
Peterka
Koch
Colloredo
Bystoel
Koffler
Morgenstern
M.Hautamaeki
Hula
Kiuru
Okabe
Herr
Stoch
Benkovic (nie zgadzam się z autorem żeby była zacięta walka)
Widhoelzl
Matura
¦liż
Romoeren
Kuettel
Ahonen
Lucky luser:
Spaeth
Ljoekelsoey
Uhrmann
Janda
Kasai
W kilku przypadkach to jest bardziej jak chciałbym żeby było.
pozdrowienia
(05.01.2006, 23:53)
Jaro
co¶ czuję, że ta weryfikacja to oszustwo. Organizatorom bardzo zależało na pojedynku Janda-Ahonen, więc podejrzenie nie jest bezpodstawne.
(05.01.2006, 22:49)
Asia
generalnie powinnam bardziej kibicowac Polakom, ale az szkoda robic sobie jakiekolwiek nadzieje na poprawe i udoskonalenie formy calej druzyny, wiec bardzo ciesze sie, ze Ljoeken i Romek wejda na bank :D
(05.01.2006, 22:36)
Pedro
takie sa moje typy zwyciest w parach:
Loitzl
Ikonen
Neumayer
Ito
Ingebriksten
Ammann
Peterka
Spath
Colloredo
Bystoel
Kofler
Morgerstern
Hautamaki
Happonen
Uhrmann
Okabe
Herr
Kasai
Benkovic
Widholzl
Matura
Ljokeloey
Romoren
Achonen
Kuettle
Niestety nie widzę w żadnej parze szans dla polakow
(05.01.2006, 21:26)
NLK
Cos im sie pomylilo i zle zmierzyli skok Küttela. Janda z Ahonenem... bedzie ciekawie :)
(05.01.2006, 21:11)
pati kurikur
współczuje naszym zawodnikom. To musi być straszne cały czas "po *****" dostawać... Może co¶ się zmieni na lepsze bo nie raz pokazali, że potrafi±. Trzymam kciuki! A cały turniej niech wygra Ahonen :)

podroofki for all :)
(05.01.2006, 21:09)
ChArIsMa
No więc Polacy nie maj± szans, a co do zwycięstwa TO NADAL KIBICUJE AHONENOWI I ZDANIA NIE ZMIENIĘ!!!
(05.01.2006, 20:53)
JA
1 81 Ahonen, Janne SUI 129.5 123.6 Q
2 80 Kuettel, Andreas FIN 126.5 118.7 Q
(05.01.2006, 20:35)
sabcia
szanse na awans ma Mateja...(przy odrobinie szczescia:)
reszta no coz trafila na lepszych...
@JA
nieprawda ahonen nie skacze z janda bo to kuettel byl pierwszy a nie ahonen

ja trzymam kciuki za Jande
wierze ze wygra caly turniej.......
(05.01.2006, 20:10)
folksdeutsch
mam nadzieję że tym razem niemcy i austriacy poradz± sobie lepiej ja stawiam na widiego i uhrmana...a co do polaków to w ko szanse ma mateja i jak nie padnie mu psyche to stoch,ale jako lucky looser...a i jest jeszcze janda...
(05.01.2006, 19:51)
JA
Ahonen skacze z Janda!
(05.01.2006, 19:49)
????
W piłce jak się nie wykorzystuje super okazji do zdobycia gola, to na ogół traci się bramkę samemu. Tutaj zmarnowanie okazji w Insbrucku dało chyba taki sam efekt.
(05.01.2006, 19:48)
giba
trzymam kciuki za Ahonena!!!
ON WYGRA!!!
(05.01.2006, 19:44)
El_Toro
Z Polaków nie przejdzie nikt, ewentualnie Stoch jako lucky looser...

Jakiekolwiek mikroskopijne szanse ma Mateja...
(05.01.2006, 19:34)
Patrix
Mam nadzieje ze Matura jutro wejdzie bo Lazzaroniego pownien pokonac. Trzymam kciuki tez za Roberta Mateje i Antonina Hajka ( choc na 99procent przegra ) i niech jutro Janda wygra !!!
JANDA THE BEST
(05.01.2006, 18:45)
myszka
@marmi
No wła¶nie wyniki niektórych nie s± zbyt wiarygodne... Matura oddał pewnie skok zycia, a i inni też trochę zaskoczyli. Moim zdaniem seria rozgrywana systemem KO jest zupełnie pozbawiona sensu. Czasami już rezultaty z kwalifikacji wypaczaj± wyniki konkursów (chociażby to, że najlepsi zawodnicy skacz± zwykle w innym czasie i co za tym idzie czasami w innych nieporównywalnych warunkach).
(05.01.2006, 18:45)
adi
według mnie niestety nikt z polaków nie awansuje
(05.01.2006, 18:32)
marmi
Niestety nasi nie maj± szczę¶cia do par konkursowych (ani formy takiej, żeby to szczę¶cie nie było potrzebne). Tym razem szansę awansu do 2. serii daję Matei (pod warunkiem, że nie zepsuje skoku jak to "lubi" zrobić w konkursie), pozostali w zasadzie nie maj± szans, przy dobrych wiatrach ewentualnie Stoch jako lucky looser. Ciekawe czy moja prognoza się sprawdzi jak poprzednio...
Niezwykle daleko skoczył Matura ale pewnie raz mu wyszło tak jak Stochowi :) Poza tym wyniki wiarygodne a więc "waruneczki" były zapewne obiektywne.
(05.01.2006, 18:32)