Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Słabe występy Adama Małysza i w efekcie powrót skoczka z Wisły do kraju oraz rezygnacja z występów w Turnieju IV Skoczni, wywołały istną burzę wokół osoby pierwszego trenera kadry A, Heinza Kuttina. Czy zarzuty kibiców, nieszczędzących gorzkich słów pod adresem Austriaka są słuszne? Czy możemy spodziewać się zmiany na stanowisku szkoleniowca kadry A?

Kurator Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, studzi atmosferę i zapewnia, iż Kuttin na pewno zostanie w drużynie, co najmniej do Igrzysk Olimpijskich.

"Przed igrzyskami na pewno nie będzie zmiany trenera kadry skoczków. Teraz najważniejszy jest spokój, a wszelkie zmiany temu by nie służyły. Do olimpiady został ponad miesiąc i przy spokojnej pracy Adam Małysz może zdążyć odzyskać dawną formę. Na radykalne zmiany nie ma już czasu " - tłumaczył Apoloniusz Tajner.

Małysz przebywa aktualnie w rodzinnej Wiśle. Treningi ma wznowić w sobotę. Skoczkowi pomagać będą Łukasz Kruczek, oraz pierwszy trener, Jan Szturc.

"Im więcej osób będzie zaangażowanych w pracę z Adamem, tym gorzej. Dlatego Łukaszowi Kruczkowi będzie pomagać tylko Jan Szturc. On na co dzień pracuje z młodzieżą i ma oko bardzo wyczulone na wszelkie błędy techniczne. Poza tym Adama zna doskonale, wie o nim wszystko, ma do niego niemal ojcowskie podejście, więc będzie pomocny" - powiedział Tajner. - "Musimy uzbroić się w cierpliwość i dać trenerom trochę czasu na spokojną pracę. Chcemy, by czuli wsparcie związku, postaramy się zadbać o możliwie najlepsze warunki pracy. Zapewniam, że wszyscy zrobią, co tylko możliwe, by kibice znowu cieszyli się z sukcesów Małysza" - zakończył optymistycznie kurator PZN.

Heinz Kuttin, nie ma już w sobie tyle optymizmu i nie potrafi obiecać, iż Małysz powróci do dawnej formy. "Czy Adam po kilku dniach spokoju wróci do czołówki? Nie mogę gwarantować, że dojdzie do szczytowej formy, ale myślę, że będzie skakać znacznie lepiej. Jeśli tak się nie stanie i władze PZN zdecydują o tym, że stracę pracę, nie będę płakał" - powiedział Kuttin.

Wydaje się, iż kibice niewiele mogą teraz zrobić... Postarajmy się jednak dać na razie Małyszowi, Kuttinowi, jak i reszcie polskich skoczków czas na spokojne przygotowanie się do Olimpiady. Na rozliczenie wyników przyjdzie jeszcze czas...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
pati kurikur
@bebo
bardzo ładnie pwiedziane! pozdrawiam :)
(05.01.2006, 20:56)
pati kurikur
@mmm_krakow
może masz racje. Toche mnie poniosło z tym najlepsi bo zdecydowanego lidera nie mieli...Ale za chodziło mi o nich jako o drużynę w ostatecznej kwalifikacji sezonu np. 98/99 kiedy to Kojonkoski ostatnio rok byłich trenerem w pierwszej 20-ce mielicałą swoją ekipe. A to raczej nie jest byle co patrząc choćby na poziom naszej polskiej ekipy kiedykolwiek. Nie oceniam jednostek bo jak juz powiedziałam Małysz jest fenomenem. Chodzi mi o to, że dobry trener ma też drużyne a nie jednego rodzynka.Pozdrawiam :)
(05.01.2006, 20:53)
fan skoków
@PW
Podobnie można powiedzieć o Górskim a mimo wszystko potrafił nauczyć naszych grać.
@Rama
Ty się zaraziłeś "inteligentnymi" tekstami od Realisty i nie mam zamiaru Białorusi i Włochów komentować. Ciebie też to się tyczy co napisałem PW.
@ran
Ciebie się teżto tyczy co napisałem PW. A tak w ogóle chyba nie znasz kariery Kuttin jako skoczka. Jeston ostatnim austriackim indywidualnym mistrzem świata w skokach. Musiał przed wcześnieskończyć karierę spowodu jakiejś brzydkiej kontuzji.
@Glon
Zgadzam się z tobą.
@pati kurikur
Też się zgadzam.
Naszym skoczkompatrzebne jest: spokój, fizjolog i psycholog. Miejmy nadzieję że nasi odzyskają formę, Mateja i Stoch są już tego blisko. No cóż nadzieja umiera ostatnia. Od początku byłem za Lepisto.
pozdrowienia
(04.01.2006, 13:31)
bebo
Mnie sie wydaje, ze Adam zatracil cos co go uczynilo wielkim. Przestal polegac na wlasnym instynkcie,zaczal sluchac innych, korrygowac rzeczy ktore byly dobre. Najwiekszym zadaniem trenera jest przygotowac zawodnika kondycyjnie do zawodow, jesli popelnia bledy to mu pomoc je przeanalizowac, zawodnik sam musi jednak znalez dla siebie to cos co czyni go dobrym . Zawodnika ktory skacze dobrze nie trzeba korrygowac.
Trenera najlepiej oceniac po osiagnieciach calej kadry, ktora trenuje. Jesli tylko jeden zawodnik odnosi sukces to jest to najczesciej zasluga samego zawodnika .
W przypadku Adama musi on znowu uwierzyc w siebie znalezc w spokoju to cos co utracil a caly sztab moze sie zajac analiza togo co zle zrobili.
(04.01.2006, 09:30)
daf
Wlasnie tak sie zastanawiam, jak to jest - skoczek skacze fantastycznie - nikt nie wie dlaczego, skoczek traci forme - nikt nie wie dlaczego i co poprawic. To tak naprawde po jakie licho skoczkom potrzebny jest ten caly trener??? Skoro i tak nic nie wie? :)))
Chyba tylko po to, zeby machac na zawodach lapka (albo choragiewka).
(04.01.2006, 08:57)
mmm_krakow
@pati kurikur
Kojonkoski jak był u Austriaków to byli NAJLEPSZĄ drużyną??? Co ty bredzisz???
To w takim razie poprosze o zestawienie czegoż to nie nazdobywali z Kojonkoskim :))))))))))))))))))))

Ehhh, jak ja kocham forumowych mitomanów :)))))))))))))
(04.01.2006, 08:30)
marmi
Tajner to niepoprawny optymista. Jak długo się da mówi, że wszystko jest na dobrej drodze, coraz lepiej, dajmy trochę czasu, jeszcze nie czas na rozliczenia itd. etc. Teraz jak już takie gadanie byłoby absurdem to z kolei na zmiany już za późno jednak nadal trzeba czekać,może będzie dobrze itp. Pytam więc kiedy wg Tajnera jest dobry czas na to by stwierdzić: jest źle i trzeba wprowadzić zmiany bo inaczej będzie za późno??!
To co mówi Kuttin można ująć tak: nie wiem czemu Małysz źle skacze i nie wiem co z tym zrobić, będziemy kombinować co się i jak się da a jak się nie uda to mam to w d. (nie będę płakał).
Poza tym nie widzę progresu w kadrze A za jego rządów, gorzej: jak już wielu zauważyło większość skoczków przechodzących do Kuttina pogarsza z czasem swoje wyniki. Czemu nas pokarało takim trenerem akurat za czasów Małysza?
Zaznaczam, że byłem przeciwny zwalnianiu Tajnera i była to dla mnie decyzja niezrozumiała i pochopna. Może nie jest to najlepszy trener ale przynajmniej w przypadku Małysza sprawdził się doskonale, wiedział co i kiedy mu było trzeba, jak go przygotować do najważniejszych imprez.
Z kolei brak profesjonalnej ekipy jest po prostu skandalem a odpowiedzialność ponosi PZN a teraz również Kuttin, który np. nie dopuszcza możliwości konsultacji psychologa...
(04.01.2006, 03:24)
pati kurikur
To,że ktoś był bądź jest dobrym zawodnikiem wcale nie znaczy, że byłby dobrym trenerem i odwrotnie...Prawda jest taka, że Adam Małysz jest fenomenem. Ani Tajner ani obecni szkoleniowcy się nie nadają! Macie takiego Kojonkoskiego. Gdzie nie pójdzie tam sukces. Był u Austiaków byli najlepszą drużyną. Poszedł do Finów i zrobił z nich mistrzów. Poszedł do Norwegów wyciągnął ich z jednego z największych kryzysów w tej dyscyplinie od lat...To jest dobry trener. A nie to co u nas. Nikt do tej pory nie wie co sprawiło ze Adam Małysz nagle zaczął tak rewelacyjnie skakać. Gdyby wiedzieli to byśmy mieli całą drużynę a nie jedego zawodnika. A sam Adam nie jest maszyną i swoje już dla nas kibiców i dla kraju wyskakał. Dajcie mu spokój....
(04.01.2006, 02:04)
M@riusz_M
Decyzja na pewno dobra ! Adam odpocznie, wróci do spokojnego skakania w lepszej formie, ale bez Blecharza i Żołądzia nie ma raczej żadnych szans na miejsce na podium. Szkoda, że wydając duże pieniądze nie pomyslano aby dac je też w dobre ręce psychologa i fizjologa, ktorzy notabene sprawdzili się. To dzięki sobie i nim Adam był tak niedościgniony, Przeszłość czyżby już ???
(04.01.2006, 00:12)
mama
JA WAM POWIEM CO WAM POWIEM !!!
NIE BYLO W HISTORII ZADNEGO SKOCZKA KTORY BY SIE UTRZYMAWAL LATAMI W SCISLEJ CZOLOWCE !!! KAZDEMU KIEDYS SIE FORMA KONCZY !!! I PRZESTANCIE BIADOLIC :) ADAM JEST WIELKI !!!
(04.01.2006, 00:12)
Rama
<Glon> masz pewną racje ale...Tajner próbuje studzić te spekulacje na temat zmiany trenera. Trzeba poczekac do MŚ w Lotach. Tam poznamy odpowiedź,czy Kuttin będzie musiał odejść...A Kruczek uczy Adama??? Hahha, Kiedyś Dla Kruczka sukcesem było wejście do 50...a teraz pokazuje mu jak ma skakać...To Kruczek Won!!!.... I Szaranowicz !!!
(03.01.2006, 22:42)
Glon
Tajnerowi nie zależy na Małyszu, on tylko chce pokazać jakim "wielkim" był trenerem. Bez Blecharza i Żołądzia Małysz zakończyłby karierę 8 lat temu.
(03.01.2006, 22:28)
ran
Wszyscy widzę znacie się na trenerce. Ja się nie znam, ale Kuttin orłem nie jest. Natomiast to Adam myślę, że mógłby i Kuttina i Kruczka razem wziętych uczyć skakania. To on wie jak to robić a nie oni. A ponieważ ideałem nikt nie jest więc i Adam potrzebuje pomocy i wskazania błędów, a tych dwu panów nie potrafią tego zrobić. Sami to powiedzieli.
(03.01.2006, 22:25)
miki90002
Apoloniusz Tajner powinien wrócic !!!
(03.01.2006, 22:08)
Dżymek
Kuttin po olimpiadzie won z kadry A do B z kąd przyszedłeś.Psycholodzy wracajcie!!!
(03.01.2006, 21:24)
*tedziunio*
Według mnie każdy zawodnik może przechodzić kryzys ale jeśli jest dobra ekipa to można to naprawić: PZN zwrócić całą dawną ekipę jeśli chcecie miec dobrych skoczków !!!
(03.01.2006, 21:24)
Rama
Wszyskto jest na Kuttina, a co PZN zrobił z całym sztabem szkoleniowym. Dopóki byli Żąłądź i reszta, to nawet gdy Adam miał kryzys , szybko wracał do formy... Teraz juz od Kussamo ma dochodzić...a jest coraz gorzej...Przez te afery to na Olimpiadzie z Włochami i Białorusią będziemy walczyc , a indywidualnie to Adam najwyżej bedzie 15...
(03.01.2006, 20:46)
Benior
Wtedy PZN winił by chyba skoczków,a nie trenera. A zresztą nieważne...TRZYMAM KCIUKI POD KĄTEM 90* ZA STOCHA!!!
(03.01.2006, 20:37)
Benior
Ale to by była niespodzianka gdyby po Kuttinie na miejsce trenera przybył Kojonkoski lub Lepistoe...
To raczej mało, raczej bardzo mało realne, bo PZN nie ma tyle kasy.Swoją drogą ciekawe jak tacy trenerzy się cenią?Gdyby taki Kojonkoski nawalił to byłaby to już afera rzędu Starachowickiej =)
(03.01.2006, 20:34)
ziom
racja drk
(03.01.2006, 20:07)
ziom
mnie się wydaje że jeżeli kutin nie umiał wytrenować swoich, to poco się pakował do polskiej kadry. a swoją drogą to małysz czy zmienią trenera czy nie to nie dojdzie do formy
(03.01.2006, 20:05)
drk
Kutin błędy, Kuttin zły, Kuttin nic nie potrafi... Ale czy to Kuttin siada na belkę, układa się do skoku i odbija? Nie bądźmy śmieszni. Błędy popełnia Adam. Tak doświadczony zawodnik sam powinien zdawać sobie sprawę co należy wykonać i jak należy to wykonać by było dobrze. Jeśli mając 28 lat nagle tego nie wie, a wcześniej robił to jak nikt na świecie, to coś tu jest głęboko nie tak, ale nie z trenerem a samym Adamem. Kuttina należy rozliczać za pracę w kontekście występów wszystkich członków kadry A, nie samego Adama. Tajner miał to szczęście, że Małysz eksplodował za jego rządów - bo miał faktyczny talent i w końcu go ukazał światu. Ale nie sztuką jest wywalczyć mistrzostwa (jakiekolwiek), sztuką jest wypracować ich powtarzalność. A to w skokach narciarskich graniczy niemal z cudem. Ten cud u Małysza zdarzył się 3 krotnie z rzędu w PŚ. Teraz przyszły lata chude i być może już nigdy nie będzie tłustych, czego i Adamowi i całej Polsce nie życzę. W każdym razie byłbym ostrożny w krytykowaniu Kuttina...
(03.01.2006, 20:04)
Toola
skoro A.Tajner mówi że nie będzie zmiany trenera przed igrzyskami to oznacza to, że prawdopodobnie nastąpi ona po nich. albo rozważana jest taka możliwość...może to i lepiej...
(03.01.2006, 19:56)
PW
Podobno Adam jest załamany - tak przynajmniej piszą w fa**cie (żeby nie było kryptoreklamy) jednak nie wierzę w to. A Kruczek wielki trener, jak sam nie umiał skakać
(03.01.2006, 19:52)
sabcia
" postarajmy się jednak dać na razie Małyszowi, Kuttinowi, jak i reszcie polskich skoczków czas na spokojne przygotowywanie się do Olimpiady. Na rozliczenie wyników przyjdzie jeszcze czas..."
madre slowa......:)
(03.01.2006, 19:41)
Charisma
Pewnie nikt mnie nie pamięta, bo już dawno tu nie komentowałam, ale wróciłam... Sądzę, że dobry trener i psycholog, oraz wiara w siebie i w to, że jeszcze może być dobrze naszych skoczków (szczególnie Adama) załatwiłaby sprawę...

PS: KAMIL TRZYMAJ SIĘ! ;)
(03.01.2006, 19:35)
MacieY
uważam że teraz to już po frytkach Adam musi znaleźć sam forme Kutin mu pomoże ale to tak gdybysmy chciel żeby ktoś sie za nas ***** przecież nitk tego nie zorbi ale można nam w tym pomóc np nauczyc jakąś wskazówke dać a nie robić za nas. Ja dam czas kutinowi jak nie będzie efektów na olimpiadzie to organizuje wypad z qmplami i pobawimy sie w assasinow ;)
(03.01.2006, 19:29)
PROSIAK
słyszałem kidys zdanie: " zwycieskiego składu sie nie zmienia". Dlaczego trenerem nie jest Apoloniusz Tejner??? Przeciez to za jego czasów trenowania skoczków, Adam odnosił sukcesy. Hainz nie powinien byc trenerm kadry A!!!
(03.01.2006, 19:22)
biedronka
....... a potem Kuttin zostanie zatrudniony w innym kraju i osiagnie nIEBYWALY sukces!:)
To nie Kuttin jest zlym trenerem, tylko w tym NIEWDZIECZNYM kraju , NIE DA sie na spokojnie pracowac, bo wszyscy wszystko wiedzą lepiej: "kibice" i "dziennikarze" ! hmmmmmmm!

I SUPPORT Kuttin!
(03.01.2006, 19:17)
Voeckler
Kuttin narobił błedów a teraz trzeba to wszystko korygować tak jet jak jest sie słabym trenerem.
(03.01.2006, 19:08)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Gorąca atmosfera wokół Kuttina
Gorąca atmosfera wokół Kuttina

Gorąca atmosfera wokół Kuttina

Kalendarium
Fatih Arda Ipcioglu
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
3 października 2020 (sobota)
07:15
FIS Cup Rasnov
odprawa techniczna K/M
08:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening K
09:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
10:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening M
14:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
15:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
4 października 2020 (niedziela)
08:30
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
9 grudnia 2020 (środa)
19:00
MŚ Planica
odprawa techniczna
10 grudnia 2020 (czwartek)
14:00
MŚ Planica
oficjalny trening
16:00
MŚ Planica
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich