Dołącz do BetX i skorzystaj z bonusów. Najwyższy bonus 7777 PLN na start. Podwójne wejście: freebet na start.
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
4
8
9
10
11
22
23
24
29
30
31
marzec 2021
Najbliższe zawody
13.03.2021, godz. 12:45
Zakopane HS-140
CoC

Thomas Morgenstern wywalczył nagrodę Skok SAS 2005 roku. Austriak w konkursach Pucharu Świata w minionym roku przeleciał łącznie 7 087,5 metra. W nagrodę Morgenstern otrzyma bilet od Skandynawskich Linii Lotniczych na przelot do jednej z europejskich stolic.

Dołącz do BetX i skorzystaj z bonusów. Najwyższy bonus 7777 PLN na start. Podwójne wejście: freebet na start.
Drugiej miejsce w tym nietypowym konkursie, organizowanym już po raz czwarty, zajął Roar Ljoekelsoey z wynikiem 7 058,5 m, trzecią lokatę wywalczył Adam Małysz, który w roku 2005, w pucharowych konkursach oddał skoki na łączną długość - 6 901 m.

"To jak noworoczny sen. Aż nie chce mi się wierzyć. Miło rozpoczynam 2006 rok. Pokonać w takiej konkurencji takich rywali jak Ljoekelsoey czy Małysz to sukces. Radość sprawia, że w tyle pozostawiłem i Ahonena. Dopiero teraz uświadomiłem sobie, jakie odległości pokonujemy każdego roku" - opowiadał z zadowoleniem Morgenstern. Austriacki zawodnik najdalszy skok oddał podczas konkursu lotów w Planicy - 222,5 metra, natomiast najkrótszy w Oberstdorfie - 109,5 metra.

Pomysłodawcą nagrody Skok SAS roku, jest dziennikarz Polskiego Radia, Tomasz Zimoch. Pierwszą edycję konkursu, przeprowadzoną w 2002 roku, wygrał Andreas Widhoelzl, rok później najlepszy był Roar Ljoekelsoey, natomiast w roku 2004, Janne Ahonen.

Czołowka klasyfikacji - Skok SAS 2005 roku:
1. Thomas Morgenstern (Austria) - 7 087,5 m
2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) - 7 058,5 m
3. Adam Małysz (Polska) - 6 901 m
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
MAJO
MORGI JEST FAJNY ALE SZALONY.TRZYMAMY KCIUKI ZA REPREZENTACJE POLSKI
(04.01.2006, 08:32)
fan skoków
@ada
Ahonen nie startował.
Z całym szacunkiem dla pomysłodawcy ale te wyniki nie są miarodajne. Patrząc na niewielkie różnice gdyby Małysz startował w Japonii to by wygrał ten konkurs. Gdyby policzyć średnią skoku to by ta klasyfikacja zupełnie inaczej wyglądała. Rozumiem że kwalifikacje nie były wliczane. Mimo wszystko gratulacje dla Morgensterna.
pozdrowienia
(03.01.2006, 21:47)
Beata
Nieprawda. Oprócz Morgiego stawiam na Martina Schmitta oraz Kamilka Stocha;)
(03.01.2006, 18:39)
Auli
Gratki !!
(03.01.2006, 15:11)
lili i madzia
KOCHAMY MORGIEGO!!!
(03.01.2006, 12:30)
Madzia i Jola
Morgi jest super!Ja z moją koleżanką dowiedziałyśmy się o tym rok temu! od tego czasu interesujemy się skokami! pozdro dla wszystkich!!!
(03.01.2006, 12:24)
andreas_widhoelzl
Szkoda ze Widhoelzl nie wygral :D. Roar ciagle na pudle w tej klasyfikacji. Przeciez wygral jedna z edycji tego konkursu. Zreszta jak i Widhoelzl.
(03.01.2006, 08:46)
Norek
BEATA MOŻE TAK WOGÓLE TO TY SIE POSTARAJ OPASZPORT AUSTRIACKI BO WIDZĘ ŻE OPRÓCZ TEGO MORGENSTERNA TO NIE WIDZISZ NICZEGO.NAJLEPSZYM SKOCZKIEM ŚWIATA JEST ADAM MAŁYSZ BO TYLKO ON WYGRAŁ 3 RAZY Z RZĘDU KRYSZTAŁOWĄ KULĘ I MA MISTRZOSTWO ŚWIATA NA DUŻEJ I ŚREDNIEJ SKOCZNI NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O TURNIEJU 4-ECH SKOCZNI.NAPISZ MI TERAZ CO OSIĄGNĄŁ MORGENSTERN OPRÓCZ TEGO ŻE MA TAKI SAM KASK JAK ADAM.NIECH SKOCZY W WILINGEN 151,5 METRA.NIECH PODADZĄ ILE SKOCZYŁ MAŁYSZ W 2002 ROKU ŁĄCZNIE.70 KILOMETRÓW?TAK WIĘC NIE PISZ NIGDY O JAKIMŚ Z AUSTRII BO AŻ MNIE CIARKI PRZECHODZĄ.POZDROWIENIA DLA FANÓW POLSKICH SKOCZKÓW
(03.01.2006, 00:54)
KaCzY
heh, Morgi Dzieki Ci bardzo za jabłko w Zakopanem w 2004 roku :) (17.01.2004) :):):) Pozdro !!
(03.01.2006, 00:24)
Żyrafcia
I bardzo się ciesze ze wygral Morgi :)
(02.01.2006, 21:09)
wesoły romek
@BEATA
Jak "Morgi" jest najlepszym skoczkiem to ja jestem myszka Miki. Zachwycają się nim szalone nastolatki, bo taki niby piekny, fajny i w ogóle ciekawe z której strony.
(02.01.2006, 19:53)
Alcia
fajnie, ciesze sie :) Morgi jest fajny :) Roar też zresztą :)
(02.01.2006, 19:44)
BEATA
Świetnie że wygrał MORGI. Jest najlepszym skoczkiem, zasłużył sobie najbardziej.
(02.01.2006, 19:33)
wesoły romek
A ja tam sie nie ciesze że wygrał "Morgi", należało mu się? ciekawe na jakiej podstawie??
(02.01.2006, 19:15)
Dżymek
Nie dziwie się, że w 2004 pierwsze miejsce zajął Janne
(02.01.2006, 19:10)
_An_
@Luk
Z tym, że nie wystartował najpierw podczas konkursów w Kulm, potem w Sapporo i Pragelato. A już pod koniec sezonu forma zaczęła mu spadać (pomimo tego, że wciąż była bardzo wysoka) i już nie odskakiwał rywalom o kilka metrów. To był zapewnie główny powód braku Janne w pierwszej trójce.
(02.01.2006, 19:05)
Luk
Czegoś tu nie rozumiem.... Prawie we wszystkich konkursach Janne Ahonen pozostawiał zawodników w tyle. Więc?
(02.01.2006, 18:50)
Anul@
Bardzo sie ciesze,że wygrał Morgi....Myśle,że mu sie należało...a my powinniśmy być dumni,że Adam jest tak wysoko i pokonał samego Janne..Gratuluje Thomas:)
(02.01.2006, 18:15)
_An_
@Marmi
Oczywiście, że Roar pojawił się w Sapporo - przecież wygrał tam nawet jeden z konkursów.
Ja gratuluję Morgensternowi - może to zwycięstwo doda mu trochę pewności siebie przed następnymi konkursami - bo to chyba głównie problemy z psychiką są powodem słabych wyników w tym sezonie. Tak czy inaczej - życzę jak najlepszych wyników.
(02.01.2006, 18:10)
ada
marmi Roar chyba skakal w Japoni... a ktory byl Aho?
(02.01.2006, 16:02)
MARMI
to trochę niesprawiedliwe, bo mało kto brał udział we wszystkich konkursach, no ale sprawiedliwie to się nie da zrobić... Jakby Małysz skakał w Japonii to mógłby być nawet 1. (choć nie pamiętam czy Roar tam skakał)
(02.01.2006, 15:43)
MARO
roar powinien wygrać !! a nie morgenshtern !! małysz dobrze !!
(02.01.2006, 15:35)
Justysia =)
świetnie ża Morgi wygrał :) Bardzo lubie tego skoczka :) a nio i dobrze że Małysz znalazł sie w pierwszej trójce :) Roal też nieźle też sobie zapracował :)
(02.01.2006, 15:34)
adi
Morgi wygrał to super Małysz 3 tez dobrze Roar 2 żle!!!
(02.01.2006, 14:58)
sabcia
hehe fajnie ze Malysz na pudle:))
(02.01.2006, 14:30)
fanka skoków
różnice były nie wielkie
(02.01.2006, 14:13)
Jasiek
Jak to fajnie widzieć Małysza w pierwszej trójce!!
(02.01.2006, 13:48)