TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Wygraną Andreasa Widhoelzla zakończyły się kwalifikacje do pierwszego konkursu 54. edycji Turnieju IV Skoczni w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii oddał na skoczni Schattenberg skok na odległość 142,5 metra (150,5 pkt), lądując tylko metr bliżej od oficjalnego rekordu skoczni ustanowionego przed dwoma laty przez Sigurda Pettersena. Drugi wynik uzyskał reprezentant gospodarzy Michael Uhrmann (137,5 m), natomiast trzeci był Andreas Kuettel (136,5 m). W jutrzejszym konkursie wystąpi 3 reprezentantów Polski: Adam Małysz (12 miejsce), Kamil Stoch (44.) i Robert Mateja (46.). Przez kwalifikacje nie przebrnął Marcin Bachleda.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Czwarty wynik w kwalifikacjach uzyskał Robert Kraniec (135 m), który przewodził klasyfikacji, aż do czasu, gdy na rozbiegu pojawiła się światowa czołówka. Wysokie miejsca zajęli również Andreas Kofler (5.), Primoz Peterka (6.) oraz Martin Koch (7.). Pod koniec pierwszej dziesiątki uplasowało się dwóch Niemców - Georg Spaeth oraz prezentujący się bardzo dobrze podczas dzisiejszych treningów - Alexander Herr.

W kwalifikacjach wzięło udział czterech Polaków. Najlepszy z Biało-czerwonych - Adam Małysz uzyskał 128 metrów (129,9 pkt), co dało skoczkowi z Wisły 12. lokatę. Kamil Stoch wylądował na 112 metrze (96,6 pkt) - dopiero 44. miejsce, bardzo podobnie wypadł Robert Mateja, który skoczył 112,5 metra, jednak za sprawą słabszych not za styl (96,0 pkt) uplasował się dalej od swojego młodszego kolegi reprezentacyjnego, zajmując 46. miejsce. Najsłabiej zaprezentował się Marcin Bachleda, który ze skokiem 106,5 metra (86,7 pkt) uplasował się dopiero na 58. miejscu i nie wystąpi w jutrzejszym konkursie.

Jakub Janda w kwalifikacjach skoczył 134,5 metra, jednak został po swoim skoku zdyskwalifkowany. Powodem tej decyzji była nieprawidłowa długość nart, na których skakał lider Pucharu Świata.

Poza czołową „50” znaleźli się między innymi Stephana Hocke, Hideharu Miyahiry czy Joerga Ritzerfelda. Organizatorom kwalifikacji kilkukrotnie dawał się we znaki silny wiatr, który skutecznie utrudniał zmagania na skoczni.

50 skoczków wyłonionych w drodze dzisiejszych kwalifikacji zmierzy się już jutro w pierwszy konkursie Turnieju IV Skoczni. Zawody rozegrane zostaną według tradycyjnej dla Turnieju IV Skoczni formuły, czyli systemu KO. Początek konkursu o godzinie 16:30. Zapowiadają się wielkie emocje. Zapraszamy do śledzenia relacji z Oberstdorfu na łamach naszej strony.

 Wyniki kwalifikacji
 miejsce i  skoczek odl. punkty
  1. Andreas Widhölzl (Austria)
  2. Michael Uhrmann (Niemcy)
  3. Andreas Küttel (Szwajcaria)
  4. Robert Kranjec (Słowenia)
  5. Andreas Kofler (Austria)
  6. Primoz Peterka (Słowenia)
  7. Martin Koch (Austria)
  8. Georg Späth (Niemcy)
  9. Alexander Herr (Niemcy)
 10.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 11.Noriaki Kasai (Japonia)
 12.Adam Małysz (Polska)
 13.Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
 14.Takanobu Okabe (Japonia)
 15.Tami Kiuru (Finlandia)
 16.Lars Bystoel (Norwegia)
 17.Sebastian Colloredo (Włochy)
 18.Janne Ahonen (Finlandia)
 19.Simon Ammann (Szwajcaria)
 20.Michael Neumayer (Niemcy)
 21.Martin Höllwarth (Austria)
 22.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 23.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 24.Björn Einar Romören (Norwegia)
 25.Daiki Ito (Japonia)
 26.Jan Matura (Czechy)
 27.Wolfgang Loitzl (Austria)
 28.Jernej Damjan (Słowenia)
 29.Joonas Ikonen (Finlandia)
 30.Thomas Morgenstern (Austria)
 31.Martin Mesik (Słowacja)
 32.Andrea Morassi (Włochy)
 33.Maximilian Mechler (Niemcy)
 34.Risto Jussilainen (Finlandia)
 35.Harri Olli (Finlandia)
 36.Janne Happonen (Finlandia)
 37.Martin Schmitt (Niemcy)
 38.Matti Hautamäki (Finlandia)
 39.Jens Salumäe (Estonia)
 40.Rok Benkovic (Słowenia)
 41.Antonin Hajek (Czechy)
 42.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 43.Tommy Ingebrigtsen (Norwegia)
 44.Kamil Stoch (Polska)
 45.David Lazzaroni (Francja)
 46.Robert Mateja (Polska)
 47.Balthasar Schneider (Austria)
 48.Julian Musiol (Niemcy)
 49.Hiroki Yamada (Japonia)

 50.Maksim Anisimov (Białoruś)
 51.Heung Chul Choi (Korea Pd.)
 52.Denis Kornilov (Rosja)
 53.Stefan Read (Kanada)
 54.Stephan Hocke (Niemcy)
 55.Hideharu Miyahira (Japonia)
 56.Jan Mazoch (Czechy)
 57.Marcin Bachleda (Polska)
 58.Zhandong Tian (Chiny)
 59.Daniel Forfang (Norwegia)
 60.Erik Simon (Niemcy)
 61.Stefan Thurnbichler (Austria)
 62.Jurij Tepes (Słowenia)
 63.Isak Grimholm (Szwecja)
 64.Nikolay Karpenko (Kazachstan)
 65.Ildar Fatchullin (Rosja)
 66.Dimitry Ipatov (Rosja)
 67.Petr Chaadaev (Białoruś)
 68.Johan Erikson (Szwecja)
 69.Andreas Wank (Niemcy)
 70.Kai Bracht (Niemcy)
 71.Yong Jik Choi (Korea Pd.)
 72.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 73.Volodymyr Boschuk (Ukraina)
 74.Yang Li (Chiny)
 75.Georgi Zharkov (Bułgaria)
 76.Petar Fartunov (Bułgaria)
 77.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 78.Jakub Janda (Czechy)
142.5
137.5
136.5
135.0
132.5
132.5
132.0
130.5
130.5
131.0
129.0
128.0
126.0
125.5
124.5
125.0
124.0
124.5
123.5
123.5
123.0
123.0
121.5
121.0
121.0
121.5
119.5
118.5
118.5
120.5
117.5
117.5
117.0
117.0
116.5
117.0
116.0
115.0
115.0
114.5
114.0
113.0
112.0
112.0
112.0
112.5
111.5
110.5
109.5

110.5
110.5
108.5
109.0
109.0
108.0
108.5
106.5
106.5
106.0
105.5
103.5
111.5
105.0
102.0
100.5
100.0
100.0
100.0
98.5
97.5
95.5
92.5
90.0
89.5
86.0
85.5
DNS
134.5
150.5
147.5
144.7
144.0
138.0
136.5
135.6
134.4
132.9
132.8
131.7
129.9
126.3
124.9
122.1
122.0
121.2
120.6
120.3
119.8
119.4
118.4
116.2
115.8
115.8
115.7
113.1
109.8
109.8
109.4
108.0
108.0
107.1
106.6
106.2
106.1
104.8
103.5
103.5
102.6
99.7
98.4
98.1
96.6
96.6
96.0
95.7
93.9
92.6

92.4
92.4
90.3
90.2
89.7
89.4
88.3
86.7
85.2
84.8
83.4
81.8
81.2
81.0
77.1
73.9
73.5
71.0
70.5
70.3
67.5
63.4
59.0
52.0
51.1
45.8
38.9
DNS
DSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
velikanka
ritze ma coś z kolanem :))
(30.12.2005, 19:16)
fan skoków
Czemu Ritzerfeld nie startuje?
pozdrowienia
(30.12.2005, 01:43)
fan skoków
@Realista = Glon = Fan Adama i Rojalista
Marna podróbka tekstu realisty, skąd wy weźmiecie tyle aż tak dobrych drużyn, żeby nas pokonać.
@Realista
Wowwwwwwwww sukces, przestałeś bredzić że nas wyprzedzą Kazachowie i Białorusini, a może to chwilowe zaćmienie?
@Hanibal
Jak wywalono Tajnera to od początku do końca byłem za Loeppistoe, zrobił wiele z innymi kadrami, u nas pewnie by się przebudzili Skupień i Mateja a talent M.Rutkowskiego nie poszedłby na zmarnowanie. Nie rozumiem wciąż decyzji PZN.
@borsuk
Zgadzam się z tobą w 100%.
@Magda
Konkursy te zaliczają się do klasyfikacji PŚ.
Gratulacje dla: Widhoelzla (jestem pod wrażeniem), Kofflera i Kocha, szkoda że ci 2 ostatni skaczą z Polakami w parach. Bachleda bez formy. Mateja i Stoch są w stanie zakwalifikować się jako "lucky luser". Małysz jest w stanie walczyć o miejsca w pierwszej "10:. Cieszy też postawa Peterki.
pozdrowienia
(30.12.2005, 01:20)
Magda
A powiedzcie czy punkty uzyskane podczas konkursu czretech skocznii sa brane pod uwage w klasyfikacji pucharu swiata?
(29.12.2005, 15:39)
marmi
Jaro: popieram, mogę się dorzucić :)
Będzie dobrze jak Adaś będzie w 10., pozostałym naszym nie daję szans na 2. serię. Wygra Janda, on dopiero w konkursie pokaże na co go stać a Widelec może skoczyć rewelacyjnie ale nie 2 skoki...
(29.12.2005, 14:59)
rama
Małysz dzis bedzie najwyzej 7... Przeciez Widhoelzl i Urhmann są w bardzo wysokiej formie...Zaskoczył mnie Kranjec...słabiutko Morgnestern... a co do Matei to powinien wejsc do 30,...nawet jako LacyLusser...Stoch raczej szans nie ma...Ciekawe jak nasz "Dominator sie spisze" hihih...Ahonen jest coraz słabszy pozdro
(29.12.2005, 13:23)
Jaro
hej ludzie!!! Zrzucamy się na knebel dla Realisty? Bardzo drogo wyjść nie może, a i zysku z tego co niemiara...
(29.12.2005, 12:09)
borsuk
@ pedro
No wiesz, z tymi Włochami to nie jest tak dobrze jak piszesz. Owszem Colloredo jest w niezłej dyspozycji, ale już Morassi wcale nie jest lepszy od np. naszego Stocha. Pozostali Włosi - nawet ci troche bardziej doświadczeni (Adami, Bolognani) - nie punktują nawet w CoC, co im się przecież wcześniej w miarę regularnie zdarzało. Co do Szwajcarów - tam liczy się tylko 2 skoczków. Importowany Moellinger ma nierówną formę, a czwartego zawodnika trzeba dobierać na siłę i tu w grę wchodzą tylko Landert i Steinauer - ale to i tak jakaś nowość, że mają jakikolwiel wybór. Ta drużyna niczego wielkiego nie zwojuje. Mogą powalczyć z Polakami, Czechami, Rosjanami i Japończykami o 6 miejsce na olimpiadzie. Co do Słowacji - oprócz Mesika do PŚ nikt się nie nadaje i dobrze o tym wiesz - wszyscy pozostali nie bardzo dawaliby sobie radę nawet w Coc.
(28.12.2005, 23:15)
Hanibal
Kto trenuje włochów? Hannu Lepistoe!! Czyim mógł być trenerem? Polaków.
Zamiast nerwowego kuttina mielibyśmy doświadczonego trenera z finlandii >> Brawo PZN
(28.12.2005, 22:52)
lookasek
Ludzie co wy tu sie przejmujecie takimi szczegółami jakies kropki nad o czy gospodarczy a nie gospodarzy itd. jak juz piszecie to opisujcie co się wydarzyło na skoczni a nie takimi pierdołkami sie przejmujecie!!!Jutro 1 konkurs i to powinno być przedmiotem tych postów.
(28.12.2005, 21:11)
velikanka
Ritze raczej nie miał szans znaleźć sie w 50, w związku z tym że w ogóle nie startował =] Ritze mimo wszystko GUTE BESSERUNG... :D:D
(28.12.2005, 20:17)
Luxus
Widhoelzl zaskoczył 142,5 m to naprawde super skok.... Niestety Małyszowi znów nie wychodzi choć na setke wygra ze Schmitem to i tak polak wyladuje w 2 dziesiątce. Kamil Stoch naprawde trafił dobrze i przy odrobinie szczescia może pokonąc kocha. Zawiódł Mateja przecież w treningu był 20 a rok temu w TCS skakał klasowo i z koflerem polegnie jeśli znów nas czymś nie zaskoczy.. Kompletnie zawalił bachleda
(28.12.2005, 20:05)
wierza
pisze do tego co podpisał się pod nickiem jakub janda żle myślisz musisz iść do psychologa bo małysz cały czas jest dobry cały czas w 15 biedo!!!
(28.12.2005, 19:43)
Oxana
Małysz w parze z Jens Salumäe
na bank :P
(28.12.2005, 19:21)
lozu
Adam Małysz jest w parze z Martinem Schmittem
(28.12.2005, 19:16)
Realista = Glon = Fan Adama
Ja jestem prawdziwym Realistą.
I powtarzam, iż na Olimpiadzie czeka naszych ciężki bój o 15 miejsce!
(28.12.2005, 19:12)
Realista = Glon = Fan Adama
Dobre skoki naszego weterana z Wisły. Są szanse na "15". Pozostali na miarę możliwości, po I konkursie będą w "50" klasyfikacji Turnieju.
(28.12.2005, 19:10)
Rojalista
Bachledę niemalże dogonili Chińczyk, Kazach i Szwed! A w odwodzie czają się jeszcze Bułgarzy i Ukraińcy! Naszych na Olimpiadzie czeka ciężki bój o 15 miejsce!
(28.12.2005, 19:08)
Squeal
Koch i Kofler... w sumie, po takich słabych skokach, to lepiej trafić nie można było...
(28.12.2005, 19:01)
Realista
Bachledę, Mateję i Stocha w kwalifikacjach minęli Francuz, obaj Włosi, Słowak i Estończyk. Bachledę dodatkowo Białorusin, Kanadyjczyk i Koreańczyk! Powtarzam - w tym składzie 10. miejsce na IO będzie ciężko wywalczonym sukcesem, a nie porażką! Za ten pogląd byłem tu wielokrotnie zwalczany - teraz widać po czyjej stronie jest racja... Z Włochami u nich raczej nie mamy szans.
(28.12.2005, 18:55)
kuba
@pedro co poprawial tomma
ale jemu chodzilo o to ze uhrmann reprezentant "gospodarczy" a powinno byc gospodarzy. i nie pisze sie uchrmann tylko uhrmann nie obersdorff tylko oberstdorf
(28.12.2005, 18:53)
kuba
@pedro
powinni jechac szwajcarzy bo sma kuettel i ammann a moze nawet sam kuettel to to samo co ta 4 wlochow.
przyjmijmy pierwszy skoczy landert i skoczy slabiej od wlocha.ale i tak pozniej to odrobią moellinger, kuettel i ammann
(28.12.2005, 18:50)
tommm
@Pedro
ale w tekscie ktoś napisał zamiast "reprezentant gospodarczy" zamiast "reprezentant gospodarzy". jedna literka, ale błąd w tekście widać.
(28.12.2005, 18:46)
tommm
Patrzcie: taki Martin Mesik, piąty bodajże w konkursie świątecznym w Zakopcu skoczył teraz sobie ładne 117,5m a Polacy, którzy go wtedy wyprzedzili:
czwarty - M. Bachleda 106,5m, 58 miejsce
trzeci - R. Mateja 112,5m, 47 miejsce
drugi - K. Stoch 112m, 45 miejsce

Wynika z tego, że albo Polacy skaczą dobrze tylko u siebie, albo potrzebują dobrego psychologa ( nie pana Kuttina ), albo i jedno i drugie.

Słowak potrafi, czemu Polak nie?

PS. Mimo, że Mesik skoczył dużo lepiej od Polaków, to przed nim cięższe zadanie: Janne Ahonen...
To się nazywa mieć pecha.
(28.12.2005, 18:44)
Aduska
Stoch w parze z Koflerem... hmm.....i jednego i drugiego lubie ale Kofler skoczy dalej
(28.12.2005, 18:43)
Pedro
do tommm - przecież Urchmann jest reprezentante gospodarzy, jest Niemcem a Obersdorff jest w Niemczech
(28.12.2005, 18:43)
kuba
nawet jakby jande zdyskwalifikowali to malysz i tak by byl ze schmittem bo i malysz by sie przesunął o jedną pozycje i schmitt bo janda byl w "15" i by startowal z numerem 1, sxchm itt 14, a malysz 39. a pary sie tak liczy ze musi wyjsc 51.np 4 z 47=51. 1 z 50=51 czyli 14 z 39=51
(28.12.2005, 18:42)
Walther
Jandę zdyskwalifikowali, poprawcie to.
(28.12.2005, 18:42)
Pedro
Świetnie Widhoelzl skoczył (142,5m). Tylko martwi mnie postawa pozostałych polaków, bo Małysz skoczył w kwalifikacjach przyzwoicie. Matej i Stoch beda mieli jutro w pierwszej serii trudną przepraę gdyż mają bardzo trudnych przeciwników, choć można ich pokonać. Nasi zawodnicy nie są na straconej pozycji, musze tylko odpowiednio sie zkoncentrować. Np. w tamtym roku Robert Mateja w II serii w Obersdorfie skoczył 129 metrów a wcale nie miał aż tak dobrych warunków, gdyż wiatr miał sprzodu tylko na gorze a na dole już wiało mu w tył a jednak sobie świetnie poradził. Wogóle w tamtym roku turniej IV skoczni Mateji wyszedł bardzo dobrze. Podoba mi się postawa włochów. W jutrzejszym konkursie będzie ich dwóch co można uznać za niespodziankę. Colloredo i Morassi pokazują się z coraz lepszej strony. Na Olimpiadzie w Turynie będą mieli dość równo skaczący Team i powinni wejść nawet do 2 serii (oby nie za sprawą gorszej postawy naszych reprezentantów). Oprócz Colloredo i Morassiego jest przecież jeszcze Ciapolino, Beltrame, Adami, Bolognani, Della Mea i Lepre. Za to problem mają Szwajcarzy gdyż nie mają tego 4 do drużyny: Landert, Vogel, Steinauer, Vonlanthen, Cantoni, Hurschler, Kleasi, Meinherz, Nyffeler, Steiner, Staub, Wenk, Wiederkehr - większość z nich nie jest nawet znana a czym bardziej nie nadają się do tego by jechać na Olimpiadę. Ale problem mają również Słowacy. Jest jedyny Martin Mesik który skacze w Pucharze Świata, a czemu nie ma ich więcej przecież równie dobrze może jeździć na Puchar Świata Kostial, Orsula, Psenko, Babis, Formanek, Michalak, Otazik,
(28.12.2005, 18:41)
Marta=)
Kuettel wygra caly turniej!!!=))))
(28.12.2005, 18:40)
Pancurek
Małysz (Pol) - Schmitt (Ger) - to będzie nokaut...
(28.12.2005, 18:38)
tommm
Nie wiedziałem, że Michael Uhrmann to "reprezentant gospodarczy" :P

poprawcie ten błąd : )
(28.12.2005, 18:37)
WIERZA
JUMANY MYLISZ SIĘ ZE SCHMITTEM MAŁYSZ W PARZE JEST
(28.12.2005, 18:36)
kuba
no wlasnie kofler a nie köfler
(28.12.2005, 18:35)
Aduska
Ahonen mnie rozczarował, a co do Koflera to kuba masz rację, pisze się przed normalne "o".
(28.12.2005, 18:34)
kuba
ze schmittem
(28.12.2005, 18:33)
jumany
Małysz w parze z Haponennem.
(28.12.2005, 18:32)
dorschowa
czy ja dobrze liczę? Maddin w parze z Małyszem?? stare piękne czasy się przypominają. hmmmm... żeby tylko Maddin nie poległ zbyt dotkliwie:/
(28.12.2005, 18:28)
Ania
Podobno zdyskwalifikowali Jandę za zbyt długie narty...
(28.12.2005, 18:22)
KaCzY
no Widhoelzl ladnie skoczyl :) szkoda tylko ze na "dwie nogi" ale pewnie nie chcial zlapac jakiejs niepotrzebnej kontuzji w kwalifikacjach :) Adam przyzwoicie, ale liczylem podobnie chyba jak wiekszosc na conajmniej te 130-132 metry ;) reszta Polakow hmm, sami widzieliscie...ale nic trzymajmy jutro kciuki :) pozdrawiam.
(28.12.2005, 18:15)
kuba
Pisze sie Kofler!!!
Bo to nie jest o z dwoma kropkami nad tylko zwykle o. widhoelzl np. ma dwie kropki nad o i dlatego mozna pisac widhoelzl
(28.12.2005, 18:14)