Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Nadeszły ¶więta, ale czeski skład na zawody Pucharu Kontynentalnego nie zazna w tym czasie odpoczynku. Już w t± niedzielę na kolejne zawody CoC w Szwajcarii polec± Michal Dolezal, Frantisek Vaculik, Borek Sedlak i Roman Koudelka, wraz ze swoim trenerem Jakubem Jiroutkiem. Zawody maj± się odbyć w poniedziałek 26.12 na skoczni HS 100 w St Moritz, a następne konkursy przeprowadzone zostan± we wtorek i w ¶rodę w Engelbergu (HS 137). Trzeci period Pucharu Kontynentalnego zakonczy się 7 i 8 stycznia w Planicy.

Tymczasem Jakub Janda szykuje się do Turnieju Czterech Skoczni. Obecnie przebywa w rodzinnym Frenstacie, gdzie według receptury Vasji Bajca trenuje dynamikę oraz odbywa treningi siłowe. Vasja Bajc przebywa jednak w Słowenii i kontaktuje się z podopiecznym poprzez pocztę elektroniczn±. Osobi¶cie treningom przewodzi miejscowy trener z Dukli Frenstat, pan David Kryske: "Janda oczywi¶nie nie przygotowuje sie sam. W treningach towarzysz± mu Jan Mazoch i Pavel Fizek. W ramach treningu jezdzimy również na nartach, ale to nie dotyczy Jandy i Mazocha. Zbyt wysokie jest ryzyko urazu, takwięc obaj pojeżdż± na nartach porz±dnie dopiero po sezonie." Wraz z Jand± na turniej czterech skoczni pojad± Jan Matura, Jan Mazoch, Antonin Hajek i Ondra Vaculik.

Skoczkowie z Frenstatu, którzy nie weszli do pierwszych dwóch reprezentacji, odjad± do Zakopanego, gdzie 26.12 odbęd± się tradycyjnie zawody na Wielkiej Krokwi. Zainteresowanie tymi ¦wi±tecznymi Zawodami jest tak wielkie (dotychczas zgłosiło sie ok 80 zawodników), że przeprowadzone zostan± nawet kwalifikacje. Wielk± Krokiew zaszczyci sw± obecno¶ci± również nasz Adam Małysz.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@Ushuaia
Jeste¶ pewna, a nie przypadkiem 5: 4 za 3 w 55 WRL+ 1 za Jandę?
pozdrowienia
(28.12.2005, 13:13)
fan skoków
@Adip
Ale klasyfikacja FC jest nieaktualna.
Mam nadzieje że Janda wygra TCS i tylko on będzie punktować z Czechów.
pozdrowienia
(28.12.2005, 13:04)
Jaro
@daf
udało się unikn±ć obciachu : )
(26.12.2005, 16:23)
daf
Widzieli¶cie listę startow± CoC?
Miałem rację, że skandynawowie olej±. Trochę się dziwię, że Szwajcarzy wystawili Ammana w konkursie o pietruszkę - ryzyka kontuzji nie można przecież wykluczyć.
W tej sytuacji cała nasza czwórka powinna bez wielkiego bólu wej¶ć do "30".
No i nie miał racji @szwajcar - Szwajcarzy nie wykorzystali w pełni limitu krajowego, a szwajcar nawyliczał bodaj 17 skoczków, którzy mogliby skakać. Tymczasem zgłoszono bodaj siedmiu...
(26.12.2005, 09:28)
daf
... plus Mesik i Skupień
(26.12.2005, 09:25)
daf
To w Zakopanem będzie dziwna obsada - nasza kadra "A" i ... nasi i czescy outsiderzy...
Kto¶ już napisał, że je¶li Małysz, Stoch, Mateja i Bachleda nie zajm± czterch pierwszych miesc, to będzie mega-obciach... A szyki mog± pokrzyżować co najwyżej nasi juniorzy...
(26.12.2005, 09:16)
Ushuaia
Na TCS jad± Hajek, Mazoch, Matura i Janda. Pi±tego odwołali. Maj± limit 4 skoczków (3 w 55 + nagroda za I miejsce Jandy). To s± najnowsze wiadomo¶ci z ich portalu.
(25.12.2005, 20:50)
spiderman
Ile skoczków mog± wystawić Czesi w kwalifikacjach do konkursów Turnieju Czterech Skoczni? Chyba aż pięciu swoich reprezentantów nie mog± wystawić, ale zabieraj± ich na TCS. Czyżby jeden z nich był rezerwowym?
(25.12.2005, 17:55)
jozek_sibek
Do Redakcji.

Zmieńcie pytanie w ,,Sondzie"-Kuusamo było tak dawno!!!
(25.12.2005, 16:59)
jozek_sibek
Redaktor ZET.

Sliczne dzieki.
(25.12.2005, 16:54)
Ushuaia
Najlepsze życzenia z okazji ¦WIˇT dla Redakcji i wszystkich fanów skoków.
Szkoda,że nie macie specjalnego artykułu z tej okazji .
(25.12.2005, 11:26)
Francio
Piszecie o czeskiej kadrze kto jedzie na COC a o polskiej nic. Kto jedzie z polaków nie wiadomo
(25.12.2005, 08:39)
ZET
@jozek_sibek: racja!!! poprawione :)
(25.12.2005, 02:18)
marmi
poprzednicy: to niestety prawda i coraz większe tyły we wszystkich klasyfikacjach, jedna jedyna klas. P¦ jest na bież±co... Wygl±da na to że zajmował się tym redaktor, któremu skradziono komputer i nie ma on innego komputera do tej pory oraz nikt inny nie potrafi/ nie chce statystyk prowadzić. Ten stan rzeczy trwa już zdecydowanie za długo...
Dla mnie Janda jest faworytem TCS, prognozuję że go wygra, w tym 2 konkursy.
(25.12.2005, 01:04)
Adip
Nawet na tym portalu nie prowadzi sie punktacji COC . Jest po lewej FIS CUP , ale o COC zapomniano. Żałosne !
(25.12.2005, 00:20)
jozek_sibek
Do redakcji.

Z lewej strony w dziale ,,Turnieje" w ,,rankingi WRL i CRL" -brak jest aktualnych danych.
W WRL nie ma uwzględnionych ostatnich turniejów
W CRL brak wyników całego 2 periodu.
(24.12.2005, 19:55)
jozek_sibek
Pani redaktor Zofia Romanis.

Zawody w Zakopanem 26.12 nie maj± rangi Mistrzostw Polski.
Mistrzowstwa Polski odbęd± się w lutym przyszlego roku. Te maj± nazwę turniej ¶wi±teczny.
(24.12.2005, 19:41)
laska nebeska
Popieram, zycze Jakubowi oraz kibicom wszystkiego najlepszego !!!
(24.12.2005, 18:16)
Daro
No mam nadzieje, ze Kuba wygra caly ten TCS.
(24.12.2005, 17:17)