Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Białorusini zdominowali FIS Cup w fińskiej miejscowo¶ci Kuopio. Maksim Anisimov oraz Petr Chaadaev zajęli dwa pierwsze miejsca w konkursie rozgrywanym na obiekcie HS-98. Na trzecim miejscu uplasował się Rosjanin Anton Kalinitschenko.

W pierwszej piętnastce konkursu oprócz wymienionej prowadz±cej trójki znalazło się jedynie dwóch innych zawodników, nie będ±cych Finami. Gospodarze wystawili nadzwyczaj liczn± reprezentację. Do¶ć wspomnieć, iż w pierwszej trzydziestce było ich... dziewiętnastu! A w¶ród nich tak znane nazwiska jak Arttu Lappi, Olli Pekkala czy Pekka Salminen. Czyżby zawodnicy ci aż tak potracili swoje formy, iż zostały im już tylko występy w ostatniej skokowej lidze?

Był to pi±ty tej zimy konkurs, zaliczany do klasyfikacji FIS Cup. jutro odbędzie się drugi konkurs w Kuopio.

 Klasyfikacja końcowa
 miejsce i skoczek odl. 1 odl. 2 punkty
  1. Maksim Anisimov (Białoru¶)
  2. Petr Chaadaev (Białoru¶)
  3. Anton Kalinitchenko (Rosja)
  4. Eirik Ulimoen (Norwegia)
  5. Arttu Lappi (Finlandia)
  6. Lauri Hakola (Finlandia)
  7. Anti Lehtinen (Finlandia)
  8. Jarkko Heikkonen (Finlandia)
  9. Herman Huczkowski (Finlandia)
 10.Mika Kauhanen (Finlandia)
 11.Teemu Summanen (Finlandia)
 12.Sami Niemi (Finlandia)
 13.Maxim Tsubina (Rosja)
 14.Jere Kykkänen (Finlandia)
 15.Jari Saastamoinen (Finlandia)
 16.Fredrik Bjerkeengen (Norwegia)
 17.Olli Pekkala (Finlandia)
 18.Kenneth Gangnes (Norwegia)
 19.Riku Huttunen (Finlandia)
 20.Kristjan Eljand (Estonia)
 21.Jesper Ruuth (Finlandia)
 22.Eric Renmaelmo (Norwegia)
 23.Tommi Ikonen (Finlandia)
 24.Olli Muotka (Finlandia)
 25.Pekka Salminen (Finlandia)
 26.Illimar Paern (Estonia)
 27.Mika Kulmala (Finlandia)
 28.Christoffer Nygaard (Norwegia)
 29.Anssi Ylipulli (Finlandia)
 30.Kalle Huusari (Finlandia)

101.0
95.5
92.0
96.5
92.5
92.5
88.5
93.0
91.0
83.5
87.5
85.0
80.0
84.5
78.5
79.5
82.5
84.5
78.5
69.5
81.5
79.0
72.5
77.0
75.0
70.5
77.5
72.5
74.5
70.5

96.0
99.5
96.5
88.5
91.5
91.5
92.0
87.5
86.5
92.0
83.0
82.0
83.0
76.0
78.5
79.0
77.0
73.5
76.5
79.0
68.0
69.0
74.5
70.0
74.0
76.0
70.0
71.0
68.5
71.0

254.0
253.5
239.5
232.0
227.5
226.5
216.0
212.0
211.5
203.5
191.5
186.5
173.0
167.5
167.0
165.5
164.0
162.0
154.5
141.5
141.5
141.0
138.0
137.0
136.5
135.5
134.5
127.0
126.5
123.5

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@Ushuaia
Przył±czam się do gratulacji. Jestem ciekaw czy kogokolwiek w FC w Zakopanem wystawimy? Mam nadzieję że aż tak się nie skompromitujemy.
@El Toroa
Zd±żyłem zapomnieć o jego istnieniu, ostatni raz startował w P¦ bodajże w 2002 roku.
@Rys
Ale powinni startować w konkursach międzynarodowych, a zwłaszcza Rutkowski skoro ma walczyć o występ na ZIO.
@Kasia
Dobre pytanie. Zdaje się że u niego sezon 2003/2004 to był pojedynczy wyskok.
Gratulacje dla: Anisimova, Chaadaeva i Kalinitschenki. Autorka zapomniała dodać do znanych osób: Huczkowskiego i Tsubinę, no może z tym ostatnim troszeczkę przesadziłaem. Niski poziom zawodów, to tym bardziej wyniki kilku skoczków zasługuj± na uznanie. I mam jedno pytanie: Kiedy PZN zacznie traktować na poważnie te zawody.
pozdrowienia
(19.12.2005, 22:21)
Lila
Kiedy w końcu pojawi± się aktualne zdjęcia???
Bardzo proszę o fotki z zawodów.
(19.12.2005, 20:02)
Kasia
a co sie stało z przesłodkim i przekochanym Axelim??? czy kto¶ wie co on teraz porabia i czemu nie ma go na zawodach.....?
(18.12.2005, 16:50)
senni
no chyba kopne....nie pojechalam na te zawody do Kuopio bo w tym sezonie w ogole nie wystawiali Finowie na nich swoich skoczkow...wiec mowie,szkoda czasu i kasy,a tu ...........jak sie nie zdenerwowac!!!Jeszcze ,ze moglam jechac ze znajomym z Porvoo nie placac 25€ za jedna strone przejazdu tam...wrrrrrrr I LAPPI byl....no nie,trzymajcie mnie,,,,,,
(18.12.2005, 11:42)
Jakub Janda
Co się stało z tym dobrze zapowiadaj±cym się zawodnikiem Artu Lappi 5 miejsce w Fis Cup?
(18.12.2005, 10:06)
Rys
@Ushuaia
Regulamin Coc-u mówi:
w zawodach Pucharu Kontynentalnego moga startować
a) zawodnicy którzy w swojej karierze zdobyli juz jakie¶ punkty Pucharu ¦wiata lub CoC
b)zawodnicy którzy w aktualnym lub poprzednim sezonie(poprzedniego sezonu nie było jeszcze) zdobyli punkty Pucharu FIS
(18.12.2005, 09:50)
Ushuaia
@spiderman. Polska może wystawić najwyżej 20. (nie jestem pewna czy drugiego dnia może wystawić też 20 czy tylko 10 skoczków).
@Rys . Obawiam sie ,że druga czę¶ć Twojej listy nie ma żadnych aktualnych punktów Fis (z wyj±tkiem Rutkowskiego i Michnika). Stare punkty Sobczyka i reszty s± juz chyba nieaktualne.
(18.12.2005, 09:37)
Rys
Polscy skoczkowie mog±cy skakać w CoC (maj±cy punkty CoC ):
Adam Małysz
Kamil Stoch
Wojciech Skupień
Robert Mateja
Krystian Długopolski
Rafał ¦liż
Marcin Bachleda
Stefan Hula
Tomasz Pochwała
Wojciech Tajner
Tomisław Tajner
Mateusz Rutkowski
Paweł Urbański
Wojciech Topór
Grzegorz Sobczyk
Jan Ciapała
Krzysztof Styrczula
Daniel Bachleda i wielu wielu innych
(maj±cy punkty FIS Cup):
Łukasz Rutkowski
Marek Michniak
Czyli skakać na CoC w Zakopanem ma kto .
(18.12.2005, 08:11)
Rys
Jeszcze chciałem dodać że głownym celem Polskiej Kadry C nie jest FIS Cup tylko M¦J.
Dlatego też nasza Kadra C wystartuje w FIS Cup tylko w Zakopanem,Harrachovie,może w Seefeld,Lauscha.
Punkty FIS Cup naszej Kadrze C nie s± na razie potrzebne bo na starty w Coc nie maj± co liczyć(chyba tylko w Zakopanem).
(18.12.2005, 08:01)
Rys
W Vikersund czy Kuopio startuje mało zawodników bo większo¶c krajów nie ma na to pieniędzy.
W Zakopanem wystartuje 20 polaków zapewne przyjad± też outsiderzy ze wschodu Ukraińcy, Białorusini , Rumuni.
W zawodach wystartuj± też skoczkowie z Austrii, Niemiec,Szwajcarii, Słowenii, Bułgarii, Czech, Słowacji.
My¶le że łaczna liczba wszystkich skacz±cych będzie ok.80-100.
Pewnie do Zakopanego nie przyjad± Azjaci i Amerykanie, którzy na pewno wystartuj± w zawodach FIS Cup w Japonii (tam to punkty będ± murowane )
(18.12.2005, 07:57)
spiderman
To w Zakopanem ze względu na rozgrywanie tylko jednego konkursu FIS Cup wystawimy 20 skoczków + podwójn± ilo¶ć gospodarzy = 40 Polaków startuj±cych w jednym konkursie FIS Cup w Zakopanem :D ;)
(18.12.2005, 00:26)
Ushuaia
@spiderman. Podobno s± ograniczenia . 10 skoczków z jednego kraju +podwójna ilo¶ć gospodarzy.
(18.12.2005, 00:18)
spiderman
W tych zawodach FIS Cup chyba nie ma żadnych ograniczeń i startuje tylu zawodników ile dany kraj jest w stanie wystawić ;P A je¶li te ograniczenia s± to zapewne nikt się do nich nie stosuje... :)
(17.12.2005, 22:59)
Ushuaia
Wszystkiego najlepszego dla Dawida Kowala. Mogli mu zrobić urodzinowy prezent i wysłać go do Kuopio !
(17.12.2005, 22:51)
Ushuaia
@spiderman. :))) Dobry pomysł. Tylko szkoda,że Zakopane leży w ¶rodku Europy i wszyscy sie zjad± na zawody... Nie to , co Kuopio, czy Vikersund ...
Z tymi 20 przez 2 dni nie jestem pewna czy można ?
(17.12.2005, 22:10)
spiderman
@Ushuaia
Skoro my mamy tylko jeden konkurs FIS Cup to nie wystawimy dwa razy po 20 skoczków, tylko raz 40 skoczków!!! :) :D Nikt nas nie pokona ;)
(17.12.2005, 20:15)
krytyk
Cyt. "Czyżby zawodnicy ci aż tak potracili swoje formy" Czy wg autorki to z tym zdaniem jest wszystko ok?
(17.12.2005, 19:42)
El_Toro
Orły, sokoły: Salminen, Lappi, Hakola, Pekkala, a nawet Antona wyprzedzić nie potrafi±. A swoj± drog± Anton, to chyba ostatnio troszkę pauzował, bo jakos tak go nie było ani w CoC ani Fis...

W każdym b±dĽ razie, bardzo się cieszę, że CHOCIAŻ TU nie wygrywaj± w kółko Finowie, na przemian z Austriakami i Norwegami... Naprawdę miło się patrzy na tak± tabelę, gdzie w czubie państwa, które raczej nie mog± się poszczycić wieloma sukcesami...

pozdrawiam wszystkich!
(17.12.2005, 18:48)
Ushuaia
Dlaczego w Zakopanem nie ma 2 konkursów FIS?? My tez chcemy mieć możliwo¶ć wystawienia 2 razy po 20 skoczków !
(17.12.2005, 18:34)
uskotko
brawa dla Maksima! Oraz dla Petra i Antona!
Tylko trochę wstyd, że Finowie - mimo doskonałego obeznania ze skoczni± - nie potrafili wskoczyć na podium, ech...

(17.12.2005, 18:25)
Ushuaia
"Ostatnia skokowa liga" :))))))))))))))
Komentarz dnia!
Gratulacje dla PZN. Tylko tak dalej. Po co nasi maja skakać? Niech siedz± w domu. Szczególnie Ci bez punktów. Nie można dopu¶cić, by rywalizowali z reszt± naszych "ostatnioligowców" !
(17.12.2005, 18:14)
borsuk
Salminen co¶ cieniutko...
(17.12.2005, 18:00)
jopa
patrzaz na obsade tego konkursu mozna zastanawiac sie czy to nie byl otwarty puchar finlandii czy cos w tym stylu
(17.12.2005, 17:07)
Pedro
Jacy Bułgarzy
(17.12.2005, 17:06)
andbal
Nie trzeci tylko pi±ty. Chyba, że trzeci w którym nie startowali Polacy.
(17.12.2005, 16:58)
ryjek
dwaj najlepsi zawodnicy s± Białorusinami, nie Bułgarami. Pozdrawiam.
(17.12.2005, 16:45)