Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Wczorajsze kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu ¦wiata w szwajcarskim Engelbergu zostały odwołane po tym, jak swoje skoki oddało 19. zawodników. Przyczyn± przełożenia serii kwalifikacyjnej na dzisiaj były fatalne warunki pogodowe. Organizatorom udało się przeprowadzić 2 serie treningowe, jednak ich wyniki nie odzwierciedlaj± formy zawodników.

Pierwszy trening wygrał Bjoern Einar Romoreren po skoku na 124 metr, a w drugim najlepszy był Denis Korniłow, który l±dował na 129 metrze.

Dużym zaskoczeniem były skoki Adama Małysza, który l±duj±c 100 i 99.5 metra zaj±ł odpowiednio 36. i 62. (ostatnie) miejsce.

Adam Małysz jest jednak przekonany, że warunki w jakich przyszło mu skakać nie pokazuj± jego aktualnej dyspozycji.

- To nie były warunki do tego, by skakać. Te skoki nie miały zupełni nic wspólnego z moj± aktualn± dyspozycj±. Dobrze, że kwalifikacje zostały przerwane. Mam nadzieję, że w sobotę warunki będ± zdecydowanie lepsze - powiedział Małysz.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się wczoraj Kamil Stoch, który l±dował na 110 125,5 m, co dało mu 14. i 3. pozycję w seriach treningowych. Robert Mateja skoczył 102 oraz 121,5 metra co pozwoliło mu na zajęcie 29. i 10. miejsca. Marcin Bachelda skoczył 96,5 oraz 112 m i uplasował się dwukrotnie na 43. pozycji, a Wojciech Skupień po skokach na 95 i 114 metrów był 50. i 33.

Po seriach treningowych Heinz Kuttin powiedział, że wyniki były spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi.

- Sama skocznia była naprawdę bardzo dobrze przygotowana. Nawet ¶lady były dobrze zmrożone. Jednak gromadz±ca się w nich woda i póĽniej zasypuj±cy je ¶nieg, najnormalniej w ¶wiecie hamowały skoczków – skomentował Kuttin.

Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu rozpoczn± się o godzinie 11.00, a od godziny 13.45 skoczkowie rozpoczn± rywalizację o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Ja osobi¶cie mam nadzieje że będ± się często powtarzać takie wyniki jakie były w II serii treningowej i kwalifikacjach.
pozdrowienia
(18.12.2005, 10:27)
fan skoków
@Ushuaia
Portale o skokach napewno będ±. A ci jak to ty nazywasz "łamadzy" s± lepsi od pozostałych, a młodzi raczej nawet do "50" nie będ± wchodzić. Zreszt± skoro oni to to łamadzy to rozumiem że ty skoczysz lepiej i spokojnie wejdziesz do "30". Może tak jak większo¶ć próbuje pocieszać Małysza gdy co¶ jemu nie wyjdzie to to samo powinni¶my robić z innymi, bo pisanie że s± łamagami napewno nie pomaga.
pozdrowienia
(18.12.2005, 10:25)
Dzymek
@Adam Małysz
Harrahov bo przeciez jest Puchar Kontynentalny to może dlatego nie jest napisane że Engelberg
(17.12.2005, 19:05)
poligonka
ojej, widzę, że kto¶ tutaj zabawia się moim nikiem... i emailem... hm......... chba muszę pogadać z pewn± osob±.

Co do Małysza, to ja i tak jestem z niego dumna.
(17.12.2005, 13:26)
Ushuaia
Przestańcie niektórzy najeżdżać na Adama i leczyć SWOJE kompleksy. To dzięki ADAMOWI ogl±damy w TV skoki. Jak on wypadnie poza 30-tkę lub zakończy karierę, to nawet portali o skokach nie będzie. I taka jest prawda !!!
Czy Adam nie może Ľle skoczyć z niższej belki , lub gdy wieje jak ...... Przecież Adam to nie ROBOT , tylko człowiek. ZnajdĽcie sobie innego pajaca do bicia. W końcu w Polsce mamy wielu skoczków, nie tylko Adama. Zajmijcie się łamagami, co do 30-tki wej¶ć nie potrafi± a blokuj± miejsca startowe młodym !
(17.12.2005, 13:08)
Andy1110
Nom, wiem. Ahonen, Kuettel skoczyli duzo lepiej od Małysza i Jandy. A nie s±dzę, żeby warunki się różniły tak bardzo. Cos się musi dziać. Albo może Ada¶ chce wszystkich zaskoczyć. :P Na treningu ostatni, w kwalifikacjach daleko, a w konkursie "eksploduje". <marzyciel> :)
(17.12.2005, 12:53)
Jaro
nie smuć się Andy, Janda też się nie popisał
(17.12.2005, 12:47)
Andy1110
Tylko ten Małysz trochę smuci. Mam nadzieję, że w konkursie skoczy lepiej. Bo z takim wynikiem może nie wej¶ć do II serii. A to by było już nieciekawe...
(17.12.2005, 12:44)
Andy1110
No hej. Dla tych co jeszcze nie wiedz±. Mamy 4 polaków w konkursie. :)
Kwalifikacje:
10-Bachleda
17-Stoch
38-Małysz
46-Skupień
:D:D:D
(17.12.2005, 12:43)
Filip
Moim zdanie Małysz może się tłumaczyć jak chce i robić co chce, bo osi±gn±ł już tak wiele, a Ty nigdy tego nie osi±gniesz... Ty pisze to co my¶lisz ale to Twoje myslenie jest bardzo głupie....
(17.12.2005, 12:42)
Jaro
@poligonka
czy Ty się dobrze czujesz? Może nie zauważyła¶, że Uhrmann i Widholzl skoczyli równie Ľle co Małysz, a w klasyfikacji generalnej P¦ s± przed Adamem...
(17.12.2005, 12:36)
magda17
to skocz lepiej ... on wam jeszcze wszystkim pokarze
(17.12.2005, 12:36)
poligonka
@Jaro

Mam to gdzie¶. Piszę to co uważam, a to, co jest poniżej napisane to jest najprawdziwsza prawda. nIe moja wina, że Małysz .. zreszt±, nie będę się tłumaczyć!!!
(17.12.2005, 12:28)
Jaro
@poligonka
nie uważasz, że trzeba już Ci zmienić okład na główce?
(17.12.2005, 12:20)
poligonka
ten małysz to sobie zawsze jak±¶ wymówkę znajdzie!! Inni potrafili dobrze skoczyć, a ten co?? Już nie ma na co zgonić?? Rany, ten facet jest beznadiejny!!
(17.12.2005, 12:16)
kamillo819
Umiesz człowieku czytać: 17.12.2005 Harrachov - Puchar Kontynentalny