Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Podczas zawodów Pucharu Świata, jakie miały miejce w ubiegły weekend w czeskim Harrachovie (konkretnie po konkursie sobotnim), zgodził się z nami porozmawiać nie kto inny, jak Janne Ahonen. Opowiedział nam o swojej aktualnej formie, o planach na najbliższy sezon i swoim życiu w Finlandii. Zapraszamy do lektury!Skokinarciarskie.pl: Na początek gratuluję trzeciego miejsca. Twój drugi skok był nadzwyczajny.

Janne Ahonen: Drugi owszem.

Skokinarciarskie.pl: Co się stało z pierwszym?

J.A.: Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie skoki, jakie tu oddałem, zobaczy się, że znacznie się między sobą różniły. Były pośród nich dobre, ale były też słabe.

Skokinarciarskie.pl: Warunki pogodowe nie miały na to wpływu?

J.A.: Zdecydowanie nie.

Skokinarciarskie.pl: Mimo że dziś mocno wiało na skoczni?

J.A.: Wiało, ale skok i tak był słaby.

Skokinarciarskie.pl: Lubisz tę skocznię? Rok temu byłeś tu pierwszy i drugi, a kilka lat temu wygrałeś wszystkie 3 konkursy sezonu.

J.A.: Zgadza się.

Skokinarciarskie.pl: Muszę wrócić do ostatniego sezonu, który w Twoim wykonaniu był po prostu wspaniały. Zdominowałeś skoki. Fińskie gazety pisały, że trzeba tworzyć nowe przymiotniki, bo stare przestały wystarczać na opisanie tej sytuacji. Potrafisz powiedzieć, z czego powstał ten sukces? Dobrze przepracowane lato? Ożenek?

J.A.: To może mieć wpływ, ale ja po prostu dobrze zacząłem sezon. Pierwsze konkursy szły mi bardzo dobrze i to dało mi ogromnie dużo wiary w siebie. Było mi wówczas o wiele łatwiej skakać po tak pozytywnym starcie.

Skokinarciarskie.pl: Życiowa forma, która zawsze kiedyś musi przyjść?

J.A.: Być może.

Skokinarciarskie.pl: Wierzysz, że możliwa jest powtórka z ubiegłego sezonu? Że możesz skakać tak dobrze jak wtedy?

J.A.: To niemożliwe, by znów tak zdominować dyscyplinę. Skoki są sportem, w których wciąż coś się zmienia. Poza tym zawodnicy, którzy znajdują się w czołówce, są naprawdę dobrymi zawodnikami. Nie wierzę, bym ja albo ktokolwiek inny mógł to zrobić.

Skokinarciarskie.pl: Trwa sezon olimpijski. Przygotowałeś się do niego w jakiś szczególny sposób?

J.A.: Nie. Trenowałem zupełnie normalnie, jak co roku. Nie robiłem niczego szczególnego.

Skokinarciarskie.pl: Czy w tej chwili masz tyle pewności siebie jak w roku ubiegłym? W pierwszych konkursach byłeś dwa razy drugi, w Lillehammer - piąty i szósty. To nie są złe miejsca...

J.A.: Nie są, ale rzeczywiście nie mam jeszcze tyle pewności siebie niż rok temu o tej porze. Muszę jeszcze trochę potrenować w domu - zwłaszcza po zawodach w Engelbergu, a przed Turniejem Czterech Skoczni. Takie treningi mają duże znaczenie, są bardzo ważne, bo jeśli będą szły mi dobrze, nabiorę tej pewności siebie.

Skokinarciarskie.pl: Lubisz skocznię w Engelbergu. Wygrałeś tam kilka razy, wielokrotnie stawałeś na pozostałych stopniach podium...

J.A.: Zgadza się. Odniosłem tam swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo, w 1993.

Skokinarciarskie.pl: Przed nami Igrzyska Olimpijskie. Mówiłeś, że jest to Twoja ostatnia Olimpiada, że nie zamierzasz skakać kolejne cztery lata. W Twojej kolekcji brakuje nie tyle tytułu mistrza olimpijskiego, co choćby indywidualnego medalu IO. Możemy być pewni, że będziesz walczył w Turynie?

J.A.: Tak. A do tego czasu będę pracował, by we Włoszech rzeczywiście włączyć się walkę o medale.

Skokinarciarskie.pl: Ale nawet nie znasz skoczni w Pragelato!

J.A.: Nie znam.

Skokinarciarskie.pl: Czy fińska ekipa ma w planach jakiś obóz treningowy w Pragelato, jeszcze przed Olimpiadą?

J.A.: Nie. Jak wszyscy, przyjeżdżamy na kilka dni przed zawodami. Żadnego zgrupowania.

Skokinarciarskie.pl: Mówiłeś, że nikt nie lubi tej skoczni i w tym upatrujesz swoją szansę...

J.A.: Tak, taka panuje opinia: że źle się tam skacze - a mnie często dobrze idzie na skoczniach, które ogólnie są nielubiane.

Skokinarciarskie.pl: To pytanie chciałam zadać przed Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie, ale wciąż jest aktualne. W Turynie odbędzie się także konkurs na skoczni K 90. Tymczasem od dobrych kilku lat w kalendarzu Pucharu Świata nie ma zawodów na skoczniach normalnych. Uważasz za dobry pomysł, że tylko podczas imprez mistrzowskich i zwłaszcza podczas imprez mistrzowskich odbywają się takie konkursy?

J.A.: Według mnie dobrze, że skacze się także na skoczniach normalnych, ale uważam, że podczas Pucharu Świata również powinny się odbywać konkursy na K 90, przynajmniej kilka w ciągu roku.

Skokinarciarskie.pl: W Trondheim zdobyłeś tytuł Mistrza Świata właśnie na K 90 i odniosłeś na skoczni normalnej sporo, sporo zwycięstw pucharowych. Lubisz skocznie normalne...

J.A.: Tak. Mam mocne odbicie, które na K 90 ma podstawowe znaczenie.

Skokinarciarskie.pl: W październiku odwiedziłeś Polskę, byłeś w Chojnicach. Powiedziałeś wtedy, że jesteś w Polsce pierwszy raz z innego powodu niż skoki. Czy masz teraz inny obraz Polski?

J.A.: Byłem tylko kilka godzin. Nie udało mi się wiele zobaczyć.

Skokinarciarskie.pl: Ale spotkałeś wówczas zupełnie innych ludzi niż dotychczas - nie skoczków, nie osoby związane ze skokami.

J.A.: Tak, to było coś innego, taka odmiana. A sami ludzie byli mili.

Skokinarciarskie.pl: Dobrze wspominasz to spotkanie?

J.A.: Tak. Choć całość trwała naprawdę krótko, bo szybko wracaliśmy do domu, była to przyjemna wycieczka.

Skokinarciarskie.pl: W rodzinnym kraju często jesteś zapraszany na podobne uroczystości. Zawsze byłeś w Finlandii gwiazdą - czy teraz, po ostatnim sezonie, ta popularność jest jeszcze większa?

J.A.: Może trochę.

Skokinarciarskie.pl: Słyszałam, że w Finlandii panuje obecnie mania skoków, wszyscy się tym interesują.

J.A.: Cóż, skoki zawsze były jedną z ulubionych dyscyplin sportowych Finów.

Skokinarciarskie.pl: Do szkółki narciarskiej w Lahti przychodzą chłopcy, którzy chcą być jak Janne Ahonen - Mistrz Świata? :)

J.A.: Tak, całkiem dużo chłopców, ale także dziewczynek. Z pewnością więcej niż kilka lat temu. Młodzi ludzie bardziej się skokami interesują.

Skokinarciarskie.pl: Uważasz, że dobrze, że dziewczęta też skaczą?

J.A.: Zdecydowanie. Przecież też mogą.

Skokinarciarskie.pl: Ale jest ich mało. W Polce bardzo niewiele...

J.A.: W Finlandii również. Jest dużo dziewczynek, ale nie ma dorosłych kobiet, które by się skokami zajmowały i skakały na dużych skoczniach. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Skokinarciarskie.pl: Jesteś dwukrotnym mistrzem Finlandii i Skandynawii w wyścigach drag-cars. Niezwykle rzadko zdarza się, że sportowiec ma tak wiele zainteresowań. Oprócz wyścigów także rysujesz i projektujesz. Czy to pomaga, jeśli nie koncentrujesz całej uwagi tylko na jednej sprawie?

J.A.: Uważam, że dobrze jest mieć różne zainteresowania, o których można myśleć i na których się koncentrować. Jeśli kiedyś pożegnam się ze skokami, zostaje mi wiele innych rzeczy, którymi mogę się zająć.

Skokinarciarskie.pl: Ale podczas sezonu jesteś tylko skoczkiem?

J.A.: Tak.

Skokinarciarskie.pl: Kiedy zacząłeś się ścigać?

J.A.: Jeżdżę już trzy lata.

Skokinarciarskie.pl: Lubisz szybkość, wyścigi... Masz motor.

J.A.: Interesują mnie samochody, ogólnie motoryzacja. Lubię jeździć, sprawia mi to przyjemność. Oprócz motoru mam jeszcze audi i nissana, które wygrałem podczas Turnieju 4 Skoczni.

Skokinarciarskie.pl: Jak układa się Twoje życie rodzinne? Mico ma już cztery lata...

J.A.: Chodzi do przedszkola. Tiia pracuje.

Skokinarciarskie.pl: Mico chce być skoczkiem?

J.A.: Tak. Interesuje się skokami. Dziś też oglądał zawody. Skacze na zwykłych nartach, jeszcze nie na skokowych.

Skokinarciarskie.pl: Chce chodzić do szkółki w Lahti?

J.A.: Bardzo chce, ale jest jeszcze za mały. Skocznie są dla niego za duże. Może za rok czy dwa lata.

Skokinarciarskie.pl: A co słychać u Twojego brata? Pasi skakał kiedyś w pucharze świata, później w kontynentalnym, ale od jakiegoś czasu zupełnie o nim nie słyszymy.

J.A.: Wciąż skacze, ale już tylko w ramach hobby. Nie odbywa regularnych treningów.

Skokinarciarskie.pl: Chciałabym teraz zapytać Cię o zawodników, którzy stracili formę. Najsłynniejsze przykłady ostatnich lat: Sven Hannawald i Martin Schmitt. Sven zakończył już karierę, tłumacząc swoją decyzję brakiem motywacji. Martin wciąż skacze, ale jest cieniem samego siebie sprzed lat. Wierzysz, że tacy zawodnicy są w stanie jeszcze wrócić do dawnej formy?

J.A.: Z pewnością. Dlaczego nie? Przecież jeśli ktoś raz nauczył się skakać, to wciąż umie. Skoki to jest dyscyplina, na którą wpływ mają różne zdarzenia. Schmitt wciąż ma szansę wrócić. Przykładem może być Risto Jussilainen, który w ubiegłym sezonie wrócił do czołówki po kilku latach nieobecności.

Skokinarciarskie.pl: Jak długo zamierzasz jeszcze skakać? Podjąłeś już decyzję?

J.A.: Nie. Wiem na pewno, że nie cztery lata, ale nie zdecydowałem, czy będzie to tej zimy, za dwa lata czy za trzy. Czas pokaże.

Skokinarciarskie.pl: Ale nie po olimpiadzie w Turynie?

J.A.: (śmiech) Nie wiem, naprawdę jeszcze nie wiem. Okaże się na wiosnę, w Planicy.

Skokinarciarskie.pl: A więc miejmy nadzieję, że będziesz w tym sezonie skakał naprawdę bardzo dobrze i nie zechcesz jeszcze rozstać się w tym sportem. Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.Wywiad przeprowadziła Katarzyna "Clio" Gucewicz, zdjęcia - Magdalena Stępniak i Alicja Mikulska.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
xxx
Oj tak. Nawet ten tego tamtego :D
(19.12.2005, 14:35)
uskotko
Daniel Forfang jest bardzo tego... ;)))
(17.12.2005, 11:08)
xyz
A Wesoły Romek, który najprawdopodobniej jest kobietą - Wesołą Romką - jak zwykle ma jakieś "ale" do Forfanga. Czyżto jakis by syndrom???
(17.12.2005, 11:00)
Maciek
@daf o co ci biega? chcesz wywołać kolejną awanturę? pokazać jaka to "błyskotliwa" jesteś? <śmiech>
Wywiad OK.
(17.12.2005, 01:17)
wesoły romek
@mmm_kraków
A z kim?? Może z Forfangiem czarnym koniem?
(16.12.2005, 16:48)
daf
@Wish
najwyrazniej dla @mmm_krakow "very romantic" kojarzy sie mocno seksistowsko. Coz, glodnemu chleb na mysli ;)))...
(16.12.2005, 16:46)
45289
bo to jest wywiad w pigułce. Bardzo fajny zresztą. Ahonena chyba nie da się raczej namówić na wywiad rzekę ;)
(16.12.2005, 15:51)
uskotko
dla każdego co innego romantic... ;)
(16.12.2005, 15:33)
=o]
fajny wywiad, lubie takie czytac, krotko i na temat:P:P:P:P
(16.12.2005, 15:27)
mmm_krakow
@Wish
Buahahahaha :))))))))))
Na "very romantic" owszem, ale na pewno nie z Mr Mrukiem :))))))))))))
(16.12.2005, 15:21)
patysta
fajnie janne wyszedl na tych zdjeciach.
(16.12.2005, 14:29)
Wish
@mmm krakow
A może Ty jesteś zazdrosna, że ta very romantic sytuacja nie była z twoim udziałem ??? Gosh, zero luzu i dystansu do sytuacji!!!
A w szalecie opowiada się lepsze dowcipy :P
(16.12.2005, 13:40)
mmm_krakow
@daf
Sugerowanie czegoś "romantic" na podstawie dwóch słomek w drinku :))) Nawet jesli jest żartem, jest na poziomie "F..tu" i innych brukowców, godnych jedynie by wytapetować nimi szalet :P
Nie zaniżajcie poziomu stronki :)))

Ja akurat przeczytałam wywiad z przyjemnością :))
(16.12.2005, 11:26)
daf
Uwaga!
@mmm_krakow - srazniczka moralnosci serwisu "skokinarciarskie.pl" ; !!!

@Wish
Jak sie czujesz ze swiadomoscia, ze mamy "szaletowe poczucie humoru" ? Bo ja spuszczam wode i dalej robie swoje :)))
(16.12.2005, 09:33)
daf
@Jaro
mnie rozwali fragment:
"Skokinarciarskie.pl: Jak układa się Twoje życie rodzinne? Mico ma już cztery lata...

J.A.: Chodzi do przedszkola. Tiia pracuje."

No rzeczywiscie rozgadal sie... :)))
(16.12.2005, 09:30)
mmm_krakow
@Wish
Nawet w żartach obowiązuje granica dobrego smaku :)
Pewne dowcipy nadaja sie do opowiadania jedynie w szalecie :D
(16.12.2005, 08:31)
Agata
Kasia! Wywiad naprawdę Ci się udał! Jestem pełna uznania.
A kwestię drineczka pozostawmy domysłom.. ;) Może Janne nie jest taki drętwy na jakiego pozuje?... :PP
(15.12.2005, 22:49)
fan skoków
@marni
Ja tam wolę w krótkich.
@Blue Air
Gwarantujesz choć go nie znasz.
Rzeczywiście Ahonen mało mówny, krótkie są te odpowiedzi. Pamiętam jego rywalizację ze Schmittem. Jussilainen wprawdzie w zeszłym sezonie powróciłdo czołówki ale w tym już w niej nie jest być może to się zmieni. Pasi Ahonen ostatni raz punktował podczas LGP 2000 w Kuopio.
pozdrowienia
(15.12.2005, 22:16)
Redakcja
będą.
Ale dopiero wtedy, gdy uporamy się z problemem galerii. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
(15.12.2005, 22:06)
Orka
Pytanie do Redakcji.
Czy będą jakieś fotki z zawodów w Harrachovie??? Konkurencja nie śpi...
(15.12.2005, 19:48)
finofanka
:D:D:D fajne foty, fajny wywiad Clio :D załątwiszmi grafa ??
(15.12.2005, 18:57)
Jaro
@nocturn
raczej można umrzeć z nudy... zadajesz mu konkretne pytanie, a otrzymujesz niezwykle przemyślaną odpowiedź "być może" albo "może trochę"... ech
(15.12.2005, 17:19)
jpp
Wywiad fajny:), ale mam wrażenie, że trudno jest rozmawiać z Janne Ahonenem?! Niestety nie posiadam daru lakonicznego mówienia, tak jak on! Mimo to nie mam przeciwko niemu nic, sport powinien łączyć a nie dzielić:) Pozdro
(15.12.2005, 17:17)
nocturn
W sumie to trzeba mieć sporo odwagi, żeby iść na spotkanie z Aho - tego spojrzenia można się przestraszyć :D A tak na poważnie to fajna rozmowa :)
(15.12.2005, 17:03)
Pchełka
Od razu widać, że jeśli redaktor jest do rzeczy (czyt. inteligentny i konkretny), można się z Janne bezproblemowo dogadać, uwzględniając oczywiście przysłowiową już "rozmowność" tego pana. Gratulacje, @Clio. Pozdrawiam wszystkie trzy Dzielne Panie!


(15.12.2005, 16:56)
Jaro
tjaaa... pytania dłuższe od odpowiedzi... cały "fenomenalny" Janne...
(15.12.2005, 16:51)
indor
Jaki ten Ahonen elokwentny... Nie dość, że mruk, to na dodatek tuk.
(15.12.2005, 16:34)
uskotko
@spiderman.
Gdyby był w angielskim, odpowiedzi brzmiałyby: tak, nie, nie wiem.
Znawcą skoków to Ty może jesteś, ale znawcą serwisu raczej nie...
(15.12.2005, 16:14)
spiderman
Janne mógłby się postarać o dłuższe odpowiedzi na zadane mu pytania... :/ W jakim języku był prowadzony wywiad? Jeśli w angielskim to może go usprawiedliwić słaba znajomość angielskiego. Jeśli jednak wywiad był prowadzony po fińsku to Janne mógł się postarać o dłuższe odpowiedzi...
Jednak on przeważnie mało mówi, nawet w swoim ojczystym języku ;)
(15.12.2005, 15:43)
Espena
bardzo ciekawy i wyczerpujący wywiadzik :), wywnioskowałam, że Janek jest interesującym facetem :P, do tego seksy wygląda na fotkach w tych długich włosach :P cieszy to, że on również lubi projektować i rysować; tak jak ja ma wszechstronne zainteresowania :D
(15.12.2005, 15:09)
Wish
@mm_krakow
Czy ty masz jakiekolwiek poczucie humoru???
(15.12.2005, 14:46)
mmm_krakow
Ło matko, można sie czepiać do Clio o finofaństwo, ale dopatrywać sie jakiegoś "very romantic" z Aho na podstawie dwóch słomeczek???
Nie przesadzacie czasem?
(15.12.2005, 14:45)
Wish
@daf
O "życzliwych" nie trudno. Nawet specjalnie szukać nie trzeba. Oni się sami znajdują ;)
(15.12.2005, 12:26)
Anila
Wiwiadzik BOMBA!!! To prawda z Jane nie jest latwo nawet zamienic slowo a juz nie wspomne o zgodzenie sie na wywiad... Gratulacje CLIO !!! Tobie sie udalo ;]
(15.12.2005, 12:22)
daf
@Wish
o ile sie dowie... Myslisz, ze znajdzie sie jaki(a)s "zyczliwy(a)?
(15.12.2005, 12:15)
Wish
No, dwie słomeczki :D Musiało być very romantic. Tiia będzie zazdrosna ;)
(15.12.2005, 12:05)
Wish
Żal mi ludzi, którzy potrafia tylko narzekać i krytykować. Po raz kolejny okazuje się, że kiedy SNC zamieści fajny tekst jacyś zazdrośnicy czepiają się każdego szczegółu. Zamiast źle oceniać, sami weźcie sie do roboty i przygotujcie jakis fantastyczny materiał - przecież w waszej opini to bardzo proste.
Clio, super rozmowa. Janka nie łatwo namówić na wywiad - Tobie sie udało. Paras interwju :D
(15.12.2005, 12:03)
daf
I dwie slomki w jednym "dolku" ! Czyzby zamowil drinka na spole z red. Clio ??? Hmmm....
(15.12.2005, 12:03)
xxx
Janne jakie drinki popija. :DDDD Tylko parasolki brak :DDD
(15.12.2005, 11:31)
daf
Abstrahujac od charakteru, bo nie on decyduje o wartosci skoczka jako sportowca - i tak nie dorasta Nykaenenowi do piet. I pozwole sobie miec wlasne zdanie na ten temat.
(15.12.2005, 10:59)
Blue Air
Gwarantuje, ze Ahonenowi palma nie odbije.
On jest zupelnie innym typem niz Nykaenen, ktory owszem skakac umial, ale byl dosc w sumie prymitywny. Ahonen ma swoj styl i klase, poza tym nie zgrywa sie na sile na kogos innego. Jest jaki jest a ze jest skoczkiem pierwszej klasy, to chyba najbardziej mu niechetni musza przyznac. Od razu zaznaczam, ze nie jest moim faworytem nr 1.
No ale nie jest zly ; )
(15.12.2005, 10:43)
daf
@uskotko
piszesz tak, bo nie pamietasz co sie dzialo w Finlandii kiedy w skokach rzadzil Nykaenen. To co teraz wyprawia to inna bajka, kto mi zagwarantuje, ze za 10 lat Ahonenowi tez palma nie odbije?
Nykaenen problemy z soba mial praktycznie od poczatku kariery, ale takiego wybitnego skoczka nigdy nie bylo, nie ma i dlugo jeszcze nie bedzie.
(15.12.2005, 10:33)
Fanka z .........
Należą się wielkie gratulacje dla redakcji i dla autorki , tego wywiadu .
Naprawdę wywiad , fantastyczny , bardzo ciekawy i rzeczowy .
(15.12.2005, 09:16)
uskotko
Nykanen w pierdlu siedzi. Wiesz, daf, ja chyba jednak wolę rodzaj gwiazdorstwa prezentowany przez Ahonena.
(15.12.2005, 08:35)
daf
Przed ostatnią odpowiedzią Mruka jest (śmiech). Czy tu aby red. Clio nie poniosła fantazja? Może źle zinterpretowała te dźwięki i grymas twarzy, jaki miał Wielki Szu w tym momencie?
A odpowiedzi rzeczywiście jak na niego niezwykłe - niektóre nawet stanowią pełne zdanie łącznie z podmiotem i orzeczeniem.

No i chyba zrobiono tu z niego większą Gwiazdę w Finlandii niż rzeczywiście jest - pamiętajmy, że Nykaenen też jest finem, a gdzie tam Ahonenowi do niego.
(15.12.2005, 01:23)
ZP
sympatyczny wywiad :)
(15.12.2005, 00:47)
uskotko
przecież to facet - czy to dziwne, że ma owłosione ręce? Gosh, o czym my tu w ogóle rozmawiamy??? :P Aczkolwiek że nie podoba Ci się, romek, jego fryzura... hmm...
(15.12.2005, 00:20)
wesoły romek
A i jeszcze na tych zdjęciach widac że Janne ma bardzo owlosione ręce, moje takie nie są
(14.12.2005, 23:39)
wesoły romek
Własnie że w długich włosach wygląda beznadziejnie..nie podoba mi się jak na takiego skoczka taka fryzyra..Clio powinnaś była zwrócic mu uwagę

[niestety, Clio informuje, że podobają się jej długie włosy - nie tylko u Janne, ale w ogóle ;]]
(14.12.2005, 23:37)
Carrie
W długich włosach Janne wygląda rewelacyjnie:)
(14.12.2005, 23:31)
marmi
Dobry wywiad, ciekawe pytania i nawet niektóre odpowiedzi jak na Ahonena rozwinięte :)
(14.12.2005, 23:12)
Ushuaia
Ciekawy wywiadzik. Dziękuję.
Janne przypomina na zdjęciach bardziej Janosika niż Robocopa ...
Cieszy,że może jeszcze poskacze,że może syn go kiedyś zastąpi. No i podoba mi sie jego stosunek do skoków dziewcząt.
Trzymaj sie Janne ! Ale pamietaj,że czasem musisz "pozwolić" i Adamowi wygrać, bo przestaniemy Ci kibicować ;))
(14.12.2005, 22:46)
Justynka
popieram i ;)
(14.12.2005, 22:34)
uskotko
i po co od razu obrażać redakcję, pisząc bzdury pod jej adresem???
(14.12.2005, 22:21)
uskotko
odnoszę wrażenie, że on swojego słabego skoku nie tłumaczy warunkami - jak to robi wielu zawodników. Kolego, czytaj uważniej. A skoro zależy Ci na skasowaniu, to po co w ogóle piszesz? Gosh, co za poziom ludzi...
(14.12.2005, 22:15)
patriota
i oczywiscie juz redakcyjka pobiegla do swego ukochanego skoczka. cytuje: "zgodził się z nami porozmawiać nie kto inny, jak Janne Ahonen". no fajne - nie kto inny...a juz najbardziej mnie rozbawilo 3 pytanie i odp.: "Warunki pogodowe nie miały na to wpływu? Zdecydowanie nie." buahahah nie no wcale nie mialy wplywu. w tv przy kazdym zawodniku pokazuja jaki jest wiatr i ahonen ze mnie wariata nie zrobi. dziwne ze pierwszy skok jak mial warunki jak wszyscy to skoczyl slabo a w drugiej jak mu wialo pod narty to nagle skoczyl 140m....
(14.12.2005, 22:10)
uskotko
czy ja wiem, czy on taki ciekawy? Elokwencja Janne jak zawsze powalająca :/ Ale przynajmniej rozwijał swoje zwyczajowe: "tak, nie, nie wiem, jestem/nie jestem zadowolony z moich skoków". <rotfl>
(14.12.2005, 22:09)
oilia__
dziękuję za ciekawy wywiad :)
(14.12.2005, 21:53)
i
ładniej mu w krókich włosach
(14.12.2005, 21:51)
Fan
Gratulacje dla Redakcji za fajny artykuł!
(14.12.2005, 21:31)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Ahonen:
Ahonen: "Muszę jeszcze trochę potrenować" - wywiad

Ahonen: "Muszę jeszcze trochę potrenować" - wywiad

Kalendarium
Ema Klinec
Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego
Dziś urodziny obchodzą:
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich