Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W najbliższy weekend na skoczni w szwajcarskim Engelbergu wyst±pi Daniel Forfang, który powróci do pucharowych zmagań po nieobecno¶ci w Harrachovie, o której już pisali¶my. Forfang zajmie miejsce Andersa Bardala, który wyst±pi w Pucharze Kontynentalnym.

Forma Forfanga zdaje się być coraz wyższa. W trakcie absencji w Czechach trenował w rodzinnym Trondheim, gdzie oddał około 50-ciu skoków. W swojej najlepszej próbie uzyskał rezultat lepszy o 1.5 metra od oficjalnego rekordu skoczni. "Oddałem skok na 140-ty metr. To aż cztery metry dalej niż mój dotychczasowy najlepszy wynik na tej skoczni. To było oszołamiaj±ce! Taki porz±dny kop!" stwierdził po oddaniu najlepszego skoku. "Trzeba zaznaczyć, że Daniel trenował tego dnia ze swoimi kolegami z kadry A, jednak żaden z nich nie osi±gał takich wyników jak on" dodał drugi trener reprezentacji Geir Ole Berdahl.

Decyzja o rezygnacji ze startów w Harrachovie, któr± podj±ł sam skoczek, jak widać okazała się słuszna. Norweg pełen optymizmu wraca do pucharowej rywalizacji w najbliższy weekend. "Cieszę się, że wezmę udział w konkursie w Engelbergu. Oddanie kilkudziesięciu skoków pozwoliło mi dopracować technikę, co dodaje mi pewno¶ci i wiary we własne siły" powiedział.

Forfang będzie musiał wzi±ć udział w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, gdyż obecnie zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji generalnej P¦. Na zawody w Engelbergu jad± również: Roar Ljoekelsoey, Lars Bystoel, Bjoern Einar Romoeren, Tommy Ingebrigtsen i Sigurd Pettersen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
spiderman
@jerzy
No bez przesady :) Tyle to tam jednak skoczyć się nie da... Da się natomiast uzyskać skoki ponad 140 metrowe, ale na pewno nie skoki w granicach 150 metrów. Daniel Forfang nie był pierwszym skoczkiem, który uzyskał na tej skoczni odległo¶ć ponad albo równ± 140 m. Latem 2004 roku pewien Szwed Balkasen dokonał rzeczy prawie niemożliwej. Wykonał on skok na odległo¶ć 145 m jednak tej próby nie ustał... Oczywi¶cie skakał w bardzo wysokiego rozbiegu jednak jego wynik jest wart odnotowania!
(17.12.2005, 00:25)
daf
Ile rekordy Forfanga sa warte pokazal na dzisiejszym treningu.

@Jaro
Dzieki :).
(16.12.2005, 16:50)
Jaro
@daf
dzięki, s± jeszcze ludzie z wiar± : )
Twój skok też całkiem niezły...
(16.12.2005, 16:47)
jerzy
ciekawe kto by ustał 150 m na Graanasen?
(16.12.2005, 13:36)
daf
@Jaro
Ja Ci wierze. Sam tez tam kiedys "brysnalem" 206m, tyle ze na nartach carvingowych, bo tylko takie mialem przy sobie. A swoja droga... GRATULACJE !!!
(16.12.2005, 09:26)
fan skoków
@Norek
Kibicujmy polskim skoczkom.
Gratulacje za ten skok dla Forfanga. My¶lężeskład Norwegów jest optymalny.
pozdrowienia
(15.12.2005, 21:49)
Jaro
też co¶... Ja np. skoczyłem kiedy¶ w Planicy 256 metrów... i niech kto¶ mi udowodni, że tak nie było...
(15.12.2005, 16:44)
spiderman
@redakcja
A tak poza tym to je¶li umieszczacie skok Daniela Forfanga na 140 m z treningu w Trondheim do działu skocznie i zaliczacie ten skok jako najdalszy skok to może również dopiszecie wynik Adama Małysza w Zakopanem na 144 m podczas treningu polskiej kadry przed konkursami P¦ w Lillehammer? Apoloniusz Tajner zapytany o najdalszy skok Adama w Zakopanem odczas tych treningów odparł, że było to 144 m. Tak więc proszę to wpisać jako "najdalszy skok" przy skoczni w Zakopanem...
144.0 m Adam Małysz (Polska), dnia: 29.11.2005
(15.12.2005, 15:59)
vegx
Ja bym i tak do¶c ostrożnie podchodzil do tych rekordow na treningach... Poza tym skok 140m to nic takiego na tej skoczni. Podczas pamietnego skoku Adama była możliwo¶ć zeby polecial jeszcze dalej tylko zaczal za wczesnie ladowac. A mogl byc skok sporo ponad 140m!
(15.12.2005, 15:55)
xxx
Ale ten Daniel to ładny chłopak ;)
(15.12.2005, 15:45)
spiderman
Ciekawi mnie kiedy dokładnie Daniel Forfang uzyskał na treningu w Trondheim tę odległo¶ć 140 m. W dziale skocznie narciarskie przy tym obiekcie jest już wpisany ten skok Forfanga jako najdalszy skok. Jednak my¶lę, iż data tego skoku jest błędna. Forfang nie skoczył tyle na pewno 14 grudnia czyli w dzień ukazania się newsa! To było na pewno w inni dzień. Je¶li kto¶ zna dokładn± datę to proszę niech j± napisze!
(15.12.2005, 15:26)
aska
dlaczego jak napisze jaki¶ obiektywny komentarz to od razu jest on usuwany??!!! Ani tam nie przeklinam ani nikogo nie wyzywam... po prostu psizę to co my¶lę... a Wy to usuwacie:/
(15.12.2005, 12:44)
Anila
Ale wy sie czepiacie!!! Dla Daniela to jest pewien sukces. Dopiero od niedawna ma szanse pokazwania sie w PS i nie jest istotne ze to byl trening... dla niego to kolejny kop by byc bardziej confident tego co robi i co ma do osiagniecia. A wszyscy robia jakas afere... NIkt nie neguje tego ze do Adama nalezy oficjalny rekord- nalezy i tyle i jak narazie nie zapowiada sie by bylo inaczej (przynajmniej do nastepnych zawodow na Gaanasen;) )
(15.12.2005, 12:30)
daf
taaak, wiadomosc mniej wiecej tak samo istotna jak ta, ze przed Lillehammer Malysz latal na Krokwi po 140m. Trening to trening.
(15.12.2005, 11:04)
Andrzej
Rekord Adama Małysza w Trondheim K-120-138,5m nie da się pobic.Ale ten Daniel Fofang wiatr go podwiał pod narty to najdalszym skokiem jest Daniel Forfang-140m trening. Tak i tak należy rekord 138,5m do Adama Małysza. ADAM JEST WIELKI a janne mały hehhehehe
(15.12.2005, 09:45)
Fryc
Przepraszamy za podanie błędnej różnicy odległo¶ci od oficjalnego rekordu skoczni w newsie.

Uzyskana odległo¶ć przez Daniela Forfanga jest najdłuższym skokiem na tym obiekcie.
(15.12.2005, 02:09)
Norek
A jesli chodzi o takie rekordy. to moze kto¶ ogl±dał ostatnie skoki w Harrahov i trener Tajner opowiedział o skokach Małysza w Zakopanem które nie raz były dłuższe od rekordu Hannavalda.Powiedział że najdłuższy skok Małysza wna Krokwii to 146 metrów.A z reszt± co was obchodzi jaki¶ Forfang i mnie przy okazji.Kibicujmy Adamowi i nie martwmy sie o pobicie rekordu!!!liczy sie forma nie rekord!!!nawet jak ktos go przeskoczy to nic.
(15.12.2005, 00:17)
uskotko
@spiderman.
To nie było koniecznie do Ciebie ;)
(14.12.2005, 22:19)
spiderman
@M.
Dokładnie :)
(14.12.2005, 21:56)
M.
@rob
Ale tu chodzi o Trondheim, nie o Engelberg.
(14.12.2005, 21:53)
spiderman
@uskotko
Prawd± jest, iż jestem fanem Małysza. Lecz w żaden sposób nie boję się, że kto¶ odbierze rekord Małysza. Wręcz przeciwnie nawet cieszyłbym się, bo bardzo uwielbiam nowe rekordy skoczni. Jednak w tym przypadku nie możemy mówić o rekordzie skoczni! Daniel Forfang skoczył 140 m w Trondheim podczas nieoficjalnego treningu kadry norweskiej! Dlatego też ten skok nie może zostać uznany jako skok rekordowy!!!
(14.12.2005, 21:53)
spiderman
@rob
Oficjalny rekord Ahonena 141 m to rekord skoczni w Engelbergu K125 HS137 w Szwajcarii gdzie w ten weekend odbęd± się konkursy P¦...

Daniel Forfang skoczył sobie na treningu kadry norweskiej 140 m w Trondheim (K120). Ten skok nie może być rekordem skoczni, gdyż został ustanowiony podczas treningu kadry norweskiej! Ten skok może być ewentualnie zaliczony jako najdalszy skok na tym obiekcie...
(14.12.2005, 21:50)
rob
Przeciez oficjalny rekord tej skoczni nalezy do Janne Ahonena i wynosi 141 m.
(14.12.2005, 20:08)
uskotko
loool.
Fani Małysza boj± się, że im Forfang rekord zabierze. Buahahahaha. Ludzie...
Co za żenada.

Brawo, Daniel! W Engelbergu na podium staniesz :)
(14.12.2005, 19:51)
spiderman
Forfang co najwyżej oddał najdłuższy skok na tym obiekcie, ale rekord oficjalny nadal należy do Małysza - 138,5 m!
(14.12.2005, 19:49)
Kuban fan Małysza
Nieprawda skocz tyle na zawodach to pogadamy
Rekord jest Małysz 138,5m