Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
12.08.2022, godz. 16:30
Frenstat HS-106
FIS Cup

Trenerzy reprezentacji Polski wybrali pięciu zawodników, którzy wyst±pi± w najbliższ± sobotę i niedzielę w konkursach P¦ w Harrachovie. Biało-czerwone barwy reprezentować będ± u naszych południowych s±siadów: Adam Małysz, Krystian Długopolski, Kamil Stoch oraz Wojciech Skupień i Rafał ¦liż.

Duż± niespodziank± jest obecno¶ć w kadrze Krystiana Długopolskiego, który skakał w Pucharze ¦wiata w Skandynawii. Długopolski prezentował się tam co najmniej słabo, nie zdołał się zakwalifkować do żadnego z czterech rozegranych konkursów.

Zgodnie z wcze¶niejszymi oczekiwaniami w kadrze znaleĽli się Skupień i ¦liż, dwaj zawodnicy kadry B, który błysnęli wysok± dyspozycj± w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego. ¦liż zajmuje obecnie 6. miejsce w klasyfikacji tego cyklu, Skupień jest 11. Miejsce w reprezentacji Polski stracił lekko kontuzjowany Robert Mateja oraz Marcin Bachleda.

Prócz pięciu skoczków, do Harrachova wraz z trenerem Heinzem Kuttinem i jego asystentem Łukaszem Kruczkiem, udał się szkoleniowiec kadry B, Stefan Horngacher. Pierwsze treningi na skoczni w Harrachovie juz jutro o godzinie 11:00.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
kubu¶
moj± zdaniem Na P¦ Powinni Pojechacja Adam Małysz Kamil Stoch Wojcieh Skupień Marcin Bachleda i Stefan Hula
(05.09.2010, 10:48)
fan skoków
@znawca skoków
Moje największe marzenie to medal drużyny a potem indywidualnie, zreszt± i tu to żeby Małysz miał złoto to jest daleko u mnie.
@Apolinary
Jeszcze kilku można dodać.
@nikaa
To kogo ty chcesz wystawić??? Wyniki PK i FC wskazuj± że to on powinien jechać.
@andbal
Zgadzam się z tob± prawie w 100% bo mi nie jednokrotnie zaimponował.
@Ushuaia
Jak na razie wszystko wskazuje na to że talent M.Rutkowskiego został zmarnowany. Może się jeszcze co¶ zmieni.
@Fudżin
Nie ma to jak wiara w naszych zawodników, widzę że to będzie cię satysfakcjonowało. Ja mimo wszystko liczę w ten weekend na Długopolskiego choć jestem przeciwny jego wyjazdowi.
Uważam że Długopolski nie powinien jechać a trenować, gdyby (odpukać) byłaby powtórka ze Skandynawii to tylko go to zdołuje.
pozdrowienia
(10.12.2005, 21:39)
Fudżin
Zobaczycie co zrobi Skupień....bedzie taka sama kicha jak z Matej±.Zreszt± nie wierze też w to że pokaże co¶ ¦liż a juz tymbardziej Długopolski.Licze na Stocha i Małysza
(09.12.2005, 13:40)
mmm_krakow
Dlaczego Długopolski? Bo znów ¶wietnie skakał na Krokwi, a na Certaku bulę pocałuje :/
A jak nie Szaranowicz to kto? Stachu "Usypiacz" Snopek? Przy bredniach Włodzia przynajmniej sie moge po¶miać :)))))
(09.12.2005, 07:58)
Squeal
"Wywalczył sobie miejsce w lecie i koniec dyskusji?"

Nie, Marmi. "Szerokie plecy" to koniec dyskusji. Z zarzutów o protekcję w stosunku do Krystiana Kuttin nie musi się tłumaczyć, bo s± na to zbyt abdurdalne.

Masz jakie¶ sensowne argumenty, w stylu "Żyła skakał lepiej na treningach" (ponoć skakał) czy "Bachledzie i Matei bardziej potrzeba punktów do WRL" (a potrzeba)? Bo jak nie, to przynajmniej przestań się wydurniać, próbuj±c na siłę udupić człowieka, który (w przeciwieństwie do wielu innych) udowodnił ostatnio, że stać go na dobre występy i zasługuje na odrobinę zaufania. Po prostu.
(08.12.2005, 23:12)
paulus'
Co sie dzieje z Rutkowskim?
(08.12.2005, 22:41)
marmi
Squeal: co Ty za przeproszeniem pitolisz? Wywalczył sobie miejsce w lecie i koniec dyskusji? Owszem był w formie na pierwszych konkursach LGP ale już w 2 fazie się nie liczył i póki co jego "forma" idzie wci±ż w dół. Już prędzej Bachleda wywalczył miejsce dla Polski za zwycięstwo w COC, gdzie skakał dobrze do końca cyklu letniego. On też nie skacze teraz dobrze ale na pewno lepiej od Krystiana!
(08.12.2005, 22:03)
Luk
@bu
Będzie Stoch :P
(08.12.2005, 21:07)
bu
co to bedzie jak Małysza juz nie bedzie :(:(:(
(08.12.2005, 21:03)
zuza
@Usiuaia bys ty widziala jak kadra c tregicznie skacze to nawet bys nie wspominala o MSJ! tam jedynie Kowal i Rutkowski moga awansowac do 30 na tych zawodach(ale jak juz wspomnialam skacza beznadziejnie,a i kowal jeszcze musialby zgrubnac bo go zdyskwalfikuja)niestety ale jak narazie nie zapowiada sie powtorka srebrnych ze strynu i rowaniemi!
(08.12.2005, 20:41)
Ushuaia
Słuchajcie, pojawiła sie zaginiona kadra C. Gdyby tak jeszcze kasę dla nich znaleĽć, to może pojawiliby sie na zawodach Fis Cup ! Bez tych występów na M¦J nie maj± żadnych szans. Trener tak jakos "bezbarwnie" sie o nich wypowiada.
No i może kto¶ zaopiekuje sie na poważnie srebrnymi ze Strynu (jak ich wszyscy nazywaj±).S± chyba pozostawieni sami sobie. Żal na to patrzeć. Ich talent może się zmarnować.
(08.12.2005, 20:30)
SLONZOK
NIMOCIE SIE TU CO WADZIC MOMY I DUGO BYDYMY MIELI INO ADAMA TAKO JE SMUTNO PROWDA---A WE SOBOTA I NIYDZIELA ADAM NA PUDLE!!! POZDRO!!!
(08.12.2005, 20:07)
zuza
@Andree ty nie badz taki madry! a wkogo mamy wierzyc jak nie w zeszlorocznych juniorow?przypominam ci ze to ich Stocha zyly i urbanskiego)pierwszy sezon w (doroslym )skakaniu a to nie jest takie łatwe przejscie!jeszcze wam wszystkim pokaza zobaczycie
(08.12.2005, 19:51)
Andree
@Apolinary
Ty chłopie jestes mocno ograniczony i masz klapki na oczach. Slepo wierysz w tych juniorów, którzy nic nie potrafi±. No weżmy takiego Hulę - druga 10 zawodów FIS CUP. Ech... znasz sie na skokach jak ja na 17-wiecznej poezji tadżykistańksiej...
(08.12.2005, 19:32)
ran
@Dzymek
dzieki za wyjasnienie krótkie a tre¶ciwe a propos szaranowicza. A swoj± drog± my¶lałem, że wywołam większ± dyskusję na temat tego "¶wietnie poinformowanego" komentatora, ale jak widzać nie ma zainteresowania. Może jednak kto¶ jeszcze powie na temat szaranowicza parę słów. Jak trochę pomarudzimy to jest szansa, że dotrze to do kogo¶ z TV, a wtedy może...
(08.12.2005, 19:24)
Dzymek
@Trójkolorowa
Pisał Squeal że jego szerokie plecy mu to dały(co nie wiem czy jest prawd±) że jedzie do Harrachova.
(08.12.2005, 19:19)
Dzymek
@ran
Dlatego Szaranowicz bo tylko on potrafi tak pieprzyć co chyba dodaje otuchy skoczkom:P
(08.12.2005, 19:16)
Trójkolorowa
A przepraszam z jakiej okazji Długopolski??? bo nie rozumiem...
(08.12.2005, 19:13)
Dzymek
Jak pojechał Długopolski to wole nie mówić co tam sie będzie dziać w jego psychice. Oczywi¶cie życze mu zaawansowania do konkursu ale szanse s± nikłe i chłopak sie tylko denerwuje i z tego wynika, że sie Ľle o swoich skokach wypowiada. A to tylko dla tego że ma słab± formę(co widać) mimo, że ćwiczy na treningach.
(08.12.2005, 19:11)
andbal
Tak prawdę nigdy nie imponował mi Skupień. Ale po niezłej formie letniej, gdy był przez trenera pomijany załapał się na PK USA i tam nieżle na tyle, że na kilka periodów ma miejsce w 50tce. Potem było gorzej (2 razy 4te miejsce w MP). Ale patrz±c na jego ostatnie występy (2 razy FC i 2 razy PK) to widać, że forma powoli ale wzrasta (porównywałem Jego występy na tle innych zawodników występuj±cych w tych zawodach). Dlatego jego nominacja mnie nie zaskoczyła. Wcale nie s±dzę, że zdobędzie pty w którychkolwiek zawodach w Harrachowie. Lecz bior±c pod uwagę, że za tydzień maj± być potrójne zawody PK w których prawdopodobnie będzie występował to przy rosn±cej formie można liczyć na dobry występ ale za tydzień.
(08.12.2005, 19:08)
ADAM
Ja sie tylko zastanawiam i nie mogę zrozumieć, dlaczego Kuttin po raz kolejny zabiera Długopolskiego!! Mogę sie założyć, że Długopolski w Harrachovie znowu nie awansuje do 50-tki. A cieszy mnie, że pojechał Rafał ¦liż - on na to zasłużył.
(08.12.2005, 18:48)
Squeal
"Dlaczego Długopolski?"

Ano dlatego, że mu się to miejsce należy, bo je sobie sam w lecie wywalczył. I koniec dyskusji. NajwyraĽniej jego szerokie plecy posłużyły mu wtedy do eliminacji międzynarodowej konkurencji. Albo po prostu daj± dodatkow± powierzchnię lotn±, jakże potrzebn± do dalekiego latania.
(08.12.2005, 18:47)
nikaa
Nareszcie nie będzie Matei. Ale dalej nie rozumiem co tu robi Skupień.
(08.12.2005, 18:06)
Jaro
znawca skoków ma sporo racji. Od wielu sezonów już słyszymy, jak to "Polacy dobrze skacz±, a forma jest ustabilizowana...". A w konkursie tylko Adam prezentuje równy (zwykle ¶wietny) poziom. A wszystkie Mateje i Bachledy nie przechodz± nawet kwalifikacji...
@marmi - jemu chyba chodziło, że było tak zawsze ODKˇD Adam dostał się do czołówki. Inna sprawa, że przed "er± Małysza" nie mieli¶my zbyt wielu sukcesów w skokach...
(08.12.2005, 17:52)
optymista na lepsze jutro
:-)))))))) kiedy skacze Mateja dostaje rumieńców z podniecenia co tym razem pokaże nasz skoczek, kiedy wypowiada się Bachleda mój u¶miech jest bardzo szeroki, bo szczery kiedy czytam że Skupień powraca do kadry my¶lę sobie: "życie jest piękne" naprawde!! :-)))))))))
(08.12.2005, 17:52)
ran
...acha, jeszcze
4te pytanie: dlaczego szaranowicz???
(08.12.2005, 17:43)
ran
Widz±c że nikt nie odpowiada na pytania przez was stawiane i ja zapytam:
1. Dlaczego Długopolski???
2. Gdzie jest M. Rutkowski???
3. Dlaczego nikt nie aktualizuje różnych klasyfikacji na tej sznowanej przecież stronie???
Proszę o odpowiedzi. Albo nie: ja ż±dam odpowiedzi!!!
(08.12.2005, 17:32)
nick
Może należy wreszcie sklonować Adama to reszte bedzie mozna na zielon± łaczke
(08.12.2005, 17:12)
daf
@marni
Bachleda ponoc nie pojechal, bo stracil forme (co mnie wcale nie dziwi). Tym niemniej zamiast nieudolnego Dlugopolskiego mozna bylo zabrac kogos innego.
(08.12.2005, 16:55)
marmi
"znawca skoków": w cudzysłowiu bo do znawcy Ci daleko. Otóż nie było tak zawsze. WyobraĽ sobie, że były czasy gdy Małysz robił w pieluchy a na podium P¦ stawał Piotr Fijas (w tym 3x wygrał!) czy S. Bobak. Czy wiesz, że mieli¶my dwóch Polaków na podium w konkursie P¦, kto, kiedy i gdzie to było?
Je¶li chodzi o skład na Harrachov to jest skandal i trener/PZN powinni się dokładnie wytłumaczyć z wysłania Długopolskiego zamiast Bachledy. Niestety mimo zarz±du komisarycznego nic tu się nie zmieniło - najwyraĽniej Krystian ma szerokie plecy w przeciwieństwie do Diabełka...
(08.12.2005, 16:52)
Heinz Kuttin
Drogi tommm wybrałem długopoalksiego ponieważ chce aby zabłysnoł wkońcu w P¦
(08.12.2005, 16:24)
zuza
@Apoloniary popieram w 100%
(08.12.2005, 16:20)
zuza
@estetka a wedlug ciebie kto powinien jechac (chodzi mi o tych przystojnych)???
(08.12.2005, 16:20)
Apolinary
@ znawcy skoków
Jeste¶ w mylnym błędzie kolego.
Poza Małyszem mamy jescze Stocha i dalej:
P.Żyłę,
S.Hulę,
W.Urbańskiego.
obu Rutków,Słowioka ,Byrta,Kubackiegi i wreszcie Klimka Murańkę!!!~!!
(08.12.2005, 16:16)
estetka
Jak juz nie mozna dobrac daleko skaczacych, to niech wybiora chociaz przystojniejszych.
(08.12.2005, 16:15)
znawca skoków
To, że jedzie paralityk Długopolski to nie dziwi bo polskie skoki to:
1.Adam Małysz
2.Adam Małysz
3.Adam Małysz
4.Adam Małysz
..........
i cisza.
Trzeba spojrzec prawdzie w oczy. Było tak zawsze, jest i będzie, wiec może sie nie rzucajmy na walczenie o jakies tam kwoty startowe tylko porz±dnie wytrenujmy Adamka żeby zdobyl to co trzeba w Pragelatto!!!
Taki mam pomysł i mysle ze Szanowni Inretnauci mnie popr±. Pozdrawiam
(08.12.2005, 15:49)
tommm
Rozumiem zabranie do Harrachova Skupnia i ¦liża ale dlaczego w kadrze pozostał Długopolski a nie Bachleda to juz zupełnie nie wiem. Panie Kuttin! Proszę mi to wytłumaczyć bo nie kapuję!
(08.12.2005, 15:27)
Fanka z........
@ fan Malysza

czat jest jutro o godz.19.00 , na stronie pzn
(08.12.2005, 15:13)
Fanka z........
MNie też zakakuje to ,że jedzie Krystian , prezentowal się mizernie , myslalam , ze jego też wymieni± przynajmniej narazie ,
ale co mi się spodobalo , to to , że Skupień będzie mial okazję sie pokazać , sama jestem ciekawa jak wypadnie ,
pozatym dobrze , żejedzie trener kadry "B" , to dobra decyzja.
Trzymam kciuki za wszystkich , jak zwykle .
(08.12.2005, 15:12)
fan Małysza
Kiedy jest czt z Małyszem na pzn .pl