Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Zakończyła się pierwsza treningowa seria skoków narciarskich przed jutrzejszymi zawodami Pucharu ¦wiata w norweskim Lillehammer. W pierwszym treningu najlepiej spisał się Sigurd Pettersen oddaj±c skok na 136,5 m. Tuż za nim uplasował się Martin Koch skacz±c 136 metrów. Trzecie miejsce przypadło Andreasowi Koflerowi, który wyl±dował na 135 metrze.

Polacy nie popisali się w tej serii treningowej. Adam Małysz nie może być z siebie zadowolony, ponieważ skoczył 122,5 metra co dało mu miejsce w czwartej dziesi±tce. Skacz±cy z numerem 4. – Krystian Długopolski uplasował się na 22 miejscu, l±duj±c na 124 metrze. Robert Mateja nie popisał się swym skokiem, l±duj±c na 101 metrze, co dało mu odległ± lokatę. Nieco lepiej, ale i tak poniżej swoich możliwo¶ci zaprezentował się Kamil Stoch oddaj±c skok na odległo¶ć 111,5 m co dało mu 55 pozycję. Marcin Bachleda wyl±dował dalej uzyskuj±c 117 metrów i zajmuj±c 47 miejsce.

Za chwilę rozpocznie się druga seria treningowa.


 Wyniki I treningu
 miejsce i skoczek odl.
  1. Sigurd Pettersen (Norwegia)
  2. Martin Koch (Austria)
  3. Andreas Kofler (Austria)
  4. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
  5. Noriaki Kasai (Japonia)
  6. Lars Bystoel (Norwegia)
  7. Matti Hautamäki (Finlandia)
  8. Takanobu Okabe (Japonia)
  9. Tommy Ingebrigtsen (Norwegia)
 10.Denis Kornilov (Rosja)
 11.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 12.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 13.Primoz Peterka (Słowenia)
 14.Georg Späth (Niemcy)
 15.Jernej Damjan (Słowenia)
 16.Tsuyoshi Ichinohe (Japonia)
 17.Rok Benkovic (Słowenia)
 18.Jan Mazoch (Czechy)
 19.Martin Schmitt (Niemcy)
 20.Krystian Długopolski (Polska)
 21.Dimitry Ipatov (Rosja)
 22.Anders Bardal (Norwegia)
 23.Alexander Herr (Niemcy)
 24.Martin Höllwarth (Austria)
 25.Andreas Widhölzl (Austria)
 26.Thomas Morgenstern (Austria)
 27.Janne Ahonen (Finlandia)
 28.Clint Jones (USA)
 29.Daniel Forfang (Norwegia)
 30.Andreas Küttel (Szwajcaria)

 31.Isak Grimholm (Szwecja)
 32.Jure Sinkovec (Słowenia)
 33.Adam Małysz (Polska)
 34.Alan Alborn (USA)
 35.Joonas Ikonen (Finlandia)
 36.Jakub Janda (Czechy)
 37.Daiki Ito (Japonia)
 38.Primoz Pikl (Słowenia)
 39.Wolfgang Loitzl (Austria)
 40.Risto Jussilainen (Finlandia)
 41.Simon Ammann (Szwajcaria)
 42.Tami Kiuru (Finlandia)
 43.Petr Chaadaev (Białoru¶)
 44.Janne Happonen (Finlandia)
 45.Michael Uhrmann (Niemcy)
 46.Jan Matura (Czechy)
 47.Robert Kranjec (Słowenia)
 48.Guido Landert (Szwajcaria)
 49.Marcin Bachleda (Polska)
 50.Manuel Fettner (Austria)
 51.Michael Neumayer (Niemcy)
 52.Martin Mesik (Słowacja)
 53.Stefan Read (Kanada)
 54.Ildar Fatchullin (Rosja)
 55.Dmitri Vassiliev (Rosja)
 56.Hiroki Yamada (Japonia)
 57.Kamil Stoch (Polska)
 58.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 59.David Lazzaroni (Francja)
 60.Emmanuel Chedal (Francja)
 61.Ivan Karaulov (Kazachstan)
 62.Nicolas Dessum (Francja)
 63.Robert Mateja (Polska)
 64.Akira Higashi (Japonia)
 65.Antonin Hajek (Czechy)
 66.Johan Erikson (Szwecja)
136.5
136.0
135.0
134.0
133.0
133.0
133.0
132.0
129.0
129.0
128.5
127.5
127.0
127.0
126.0
126.0
125.5
125.0
125.0
124.5
124.5
124.5
124.0
124.0
124.0
124.0
123.5
123.5
123.5
123.5

123.0
122.5
122.5
122.0
122.0
122.0
121.5
121.0
120.0
120.0
120.0
119.5
119.0
118.5
118.5
118.0
117.5
117.5
117.0
117.0
117.0
116.5
114.5
114.5
113.5
112.5
111.5
110.5
110.0
107.5
107.0
104.0
101.0
100.0
DNS
DNS
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@autorka
Mam pytanie: czemu skaczesz po pozycjach Poalków, moim zdaniem powinno być po kolei: najlepszym z Polaków był Długopolski, Małysz był... .Dla mnie to w ogóle nie zrozumiałe, no cóż najważniejsze że autorka rozumie.
pozdrowienia
(03.12.2005, 21:55)
fan skoków
Gratulacje dla: Pettersena, Kocha i Kofflera. NieĽle Anisimov ale to skutek numeru belki. Autorka jeszcze jeden popełniła bł±d, pisze: Polacy się nie popisali, nie wiem jak wy ale chciałbym żeby Długopolski się tak nie popisywał w konkursach i zajmował 22 lokaty, trudno jako¶ to przeżyję. Niech pozycję Małysza nie wkłada do jednego worku z innymi Polakami. Jeszcze jedno 64 skoczków jest tu zapisanych, a gdzie pozostała dwójka.
pozdrowienia
(03.12.2005, 20:48)
Narvana
Mam tylko jedno pytanie: Co z Romorenem??
(03.12.2005, 10:36)
Andrzej
Gospodarze zawodów w Willehamer K-120.
Bardzo mnie cieszy,że Tommy Ingebrigtsen został nieoficjalnym rekordzist± skoczni z odległo¶ci± 138,5m.
(02.12.2005, 20:28)
:)
jest!!! Sigurd powtórz to tylko w zawodach i będzie pięknie :)
(02.12.2005, 20:10)
bzyk
Nietrzeba się tym przejmować jutro bedzie lepiej:)
(02.12.2005, 18:04)
Ushuaia
@autorka. Proszę jeszcze napisać ,że "Adam siem sk±czył"... :)))
(02.12.2005, 17:46)
spiderman
No ale nic nie zmieni faktu, że Tommy Ingebrigtsen został nowym nieoficjalnym rekordzist± skoczni z odległo¶ci± 138,5 m. Jest to być może nawet i najdłuższy skok w historii tego obiektu!
(02.12.2005, 17:31)
Lona
BRAVO KOFI!!!
(02.12.2005, 17:29)
spiderman
Zgadzam się z wami w 100%. Ja bym napisał, że Adam Małysz oddał niezły skok. Lokata się w tym momencie nie liczy. Je¶li porównamy ten skok z zawodnikami którzy skakali po nim to wyjdzie na to, że był to niezły skok :D
(02.12.2005, 17:28)
Ghost
"kormo" już podał stronę na której można na bierz±co ¶ledzić skoki. A co do rekordów to wszystko zależy od bramki startowej, jeżeli wszyscy nie skacz± z tej samej to dla mnie taki treningowy rekord to nie rekord !!!
(02.12.2005, 17:28)
Jaro
@Krytykant
Też o to pytałem...
(02.12.2005, 17:24)
spiderman
Tak ja to uważam za idiotyzm. Rekord to rekord i najdłuższy skok na danym obiekcie powinien być po prostu rekordem skoczni bez podziału na oficjalny i nieoficjalny. Ale jednak obecne przepisy mówi± inaczej. I tym samym Tommy Ingebrigtsen został nowym nieoficjalnym rekordzist± skoczni.
(02.12.2005, 17:24)
Pan Krytykant
Dlaczego autorka newsa pisze tak nieprzemy¶lane zdania, jak na przykład:
"Adam Małysz nie może być z siebie zadowolony, ponieważ skoczył 122,5 metra co dało mu miejsce w czwartej dziesi±tce"
Czyżby nie zauważyła zmiany belki? Albo nie dostrzegła, ze cała czołówka z Ahonenem na czele oddała zbliżone długo¶ci± skoki?
(02.12.2005, 17:22)
kormo
treningi live tutaj
http://sport.rtl.de/skispr ingen/livescoring/live.htm
(02.12.2005, 17:20)
Ja
nie uważacie za idiotyzm tego, że kto¶ skacze najdalej, ale jego rekord jest "nieoficjalny"?
(02.12.2005, 17:18)
KLAWISZ
EJ GHOST NA JAKIM KANALE OGLˇDASZ TRENINGI SKORO WSZYSTKO WIESZ ODPOWIEDZ PROSZĘ
(02.12.2005, 17:14)
spiderman
No to mamy nowy rekord skoczni! Tommy Ingebrigtsen 138,5 m ! Znakomity skok i nowy nieoficjalny rekord obiektu, bo oficjalny nadal jeszcze należy do Janne Ahonena.
(02.12.2005, 17:14)
Jaro
"nie popisali" się? A zauważyli¶cie, który był Ahonen, Janda i Kranjec?
(02.12.2005, 17:13)
Ghost
Co za bzdury ?!!! Wypadałoby napisać, że bodajże od Forfanga skakali z obniżonego rozbiegu !!! Przed chwil± Ingebridsen pobił rekord skoczni - 138,5 m czyli Norwegia kombinuje jak zrobić żeby rekordy na ich skoczni bili Norwedzy.
(02.12.2005, 17:10)
Wojti
Nie bez znaczenia byl fakt ze czolowka miala predkosci o 1 km/h nizsze niz ci skaczacy wczesniej co chyba na dlugosc skoku ;)
(02.12.2005, 17:01)