Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Dzisiaj polska kadra skoczków wylatuje na kolejne konkursy P¦ do Lillehammer. Ostatnie dwa dni kadrowicze spędzili w Zakopanem, gdzie oddali ł±cznie blisko 20 skoków na Wielkiej Krokwi.

Heinz Kuttin z zadowoleniem, którzy prezentowali się na treningach dobrze i mog± być zadowoleni ze swoich skoków. Najwyższ± form± odznaczył się Małysz, który w najlepszych próbach zbliżał się do rekordu skoczni Svena Hannawalda (140 m). Najsłabsz± dyspozycję prezentował natomiast Krystian Długopolski i to do jego skoków trenerzy maj± najwięcej zastrzeżeń. "We wtorek i ¶rodę mieli¶my piękn± pogodę. Bez wiatru, z lekko sypi±cym ¶niegiem. Małysz skacze dobrze i to cieszy najbardziej. Widać, że ustabilizował formę. Tuż za nim jest Kamil Stoch. Coraz lepiej radzi sobie Robert Mateja, nieĽle spisuje się Marcin Bachleda. Najwięcej problemów ma Krystian Długopolski" - mówił Kuttin.

Oczekiwania Kuttina, co do startu reprezentantów Polski w Lillehammer s± ambitne, szczególnie je¶li pod uwagę weĽmiemy występ Polaków w Kuusamo. Przypomnijmy, iż w Finlandii do pierwszego konkursu zakwalifikowało się 4 naszych skoczków - dwóch z nich punktowała, w drugich zawodach było jeszcze słabiej - w konkursie wyst±pił tylko Małysz i Stoch. "Chciałbym, żeby cała pi±tka awansowała do obu konkursów i by trzej zawodnicy zdobyli w każdym z nich punkty Pucharu ¦wiata. Od Adama oczekuję przynajmniej tego, co w Kuusamo. Na treningach skakał na równym, wysokim poziomie, ale to jeszcze nie jest szczyt jego możliwo¶ci" - tłumaczył austriacki trener.

Dzisiaj trenerzy i skoczkowie w składzie: Marcin Bachleda, Krystian Długopolski, Adam Małysz, Robert Mateja i Kamil Stoch, udadz± się z Wisły i Zakopanego do Wiednia, aby stamt±d o godzinie 11:20 polecieć przez Oslo do Lillehammer. Pierwsze oficjalne treningi na skoczni olimpijskiej sprzed 11 lat już w pi±tek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@daf
I konkurs w Tittisse-Neustadt 2001: 1.A.Małysz, 24.T.Tajner, 27.W.Skupień, 30.R.Mateja; a tamten konkurs w Zakopanem wcale nie był tak dawno.
Chciałbym raz od dłuższego czasu zaufać Kuttinowi i uwierzyć w formę Bachledy i Matei ale ciężko.
pozdrowienia
(02.12.2005, 21:04)
finomanka
No to ładnie, Kamil niedługo będzie drugim Małyszem -oby.
(01.12.2005, 23:16)
biedronka
A-DAM, A-DAM, A-DAM.......!!!:)))))
(01.12.2005, 21:18)
Ebi
ma kto¶ listę startow± jutro kwalifikacje
(01.12.2005, 20:29)
Facio z poci±gu
Ja tam nie wiem dzieweczko ale tam kto¶ gadał że Ty to tam o skokach za dużo nie wiesz także panie ponoć to jest to co on gada a nie pisze a nie wiem ale Kitel mówi dobrze, i ja tam nie oceniam
(01.12.2005, 17:48)
blue air
Cos mi sie tak wydaje, ze angielski Andreasa jest nieco lepszy niz ta probka ponizej ;(((
(01.12.2005, 17:19)
Andreas Kuettel (Dialognet Wrocław)
I have been smiling when polish comentator asked me about Malysz becauseaaa I understand that like sending information by mail. Any result of that make only attention
for us. Many persons say that I'm better than Ammann actual butaaa .. like that is not important. Look on skijumpers from Germany we have Uhrmann who was a medium.
(01.12.2005, 16:51)
Dzymek
@Murańko fan
A słyszłem, że Klimek skakał lepiej od Bachledy to może mógłby już w P¦ skakać jak by mu pozwolono. Ale od Ahonena to może lepszy by nie był a nawet nie wiem czy by sie troche nie wstydził skakć ze staszymi o 17 lat siebie skoczkami (mówie o tych co już tak dłużej startuj± w P¦ tak jak Peterka).
(01.12.2005, 16:38)
Dzymek
@Murańko fan
Czy ja wiem. Ahonen nawet z takiej belki skoczył by 115m licz±c, że miałby wiła¶nie wiatr dosyć dobry do skakania przy odrobinie szczę¶cia Kranjec może też(ale to już inna bajka). A Długopolski jest chyba jeszcze młody(może nie nie wiem ile ma lat) to ma jeszcze czas do rekordów skoczni:).
(01.12.2005, 16:33)
daf
niewatpliwie bolalo, tym mniemniej, jak widze, ochota do skakania nie przeszla... :) ... ani z wiekiem, ani z siniakami :)))
(01.12.2005, 16:05)
blue air
@daf

Z przypietymi skrzydlami ; )
Nie te lata, ale moj najwiekszy sukces to 2 metry nad ziemia i jakies 10 w locie, zakonczylo sie poteznym stluczeniem mlodej alpinistki. Ale bylo to bardzo dawno ( niestety prawda )
(01.12.2005, 15:55)
daf
@blue air
Jesli odwazylabys sie skoczyc z Wielkiej Krokwi to... jestem pelen podziwu... Pozdrawiam.
(01.12.2005, 15:37)
blue air
A ja wciaz powtarzam do znudzenia, ze ten powrot do kraju byl absurdalnym pomyslem.
Co to znaczy trenowac w spokoju ? Trenowac nalezy w optymalnych warunkach, w realiach jakie sa. Pewnie, ze dobrze skakali, bo nie bylo publiki, dziennikarzy i obcych konkurentow. W takich warunkach pewnie i ja bym skoczyla z 30 m ; ))) Nie mysle tu nawet o Adamie ale o reszcie, ktora niebawem powinna przejac ster po mistrzu.
(01.12.2005, 15:24)
Adam K.
@mmm_kraków - masz sporo racji, mnie również strasznie denerwuj± teksty o tym, która to skocznia leży naszym "orłom" (poza Małyszem rzecz jasna).
Jakkolwiek mimo że nawet Adam mowi, iż skocznia w Lillehammer nie jest jego ulubion±, ja nie¶miało sobie marze o zwycięstwie naszego mistrza. Jakże byłoby to wspaniałe wygrać tu, gdzie przed 11 laty triumfował wielki idol Małysza - Jens Weissflog, zdobywaj±c złoty medal olimpijski po wspaniałej walce z miejscowym idolem - Espenem Bredesenem. Kto się dłużej interesuje skokami, ten na pewno zapamiętał tak cudowny konkurs... Pozdrawiam.
(01.12.2005, 15:07)
wróżka
@Pedro
Wielki prorok to ty nie jeste¶ , ale tak się stanie już za 2 lata.
(01.12.2005, 14:59)
Apoloniusz
je¶li Urbański nie startuje w PK w Rovaniemi to wypadnie z 50-tki CRL troche szkoda.
(01.12.2005, 14:58)
mmm_krakow
I zaraz sie okaże, że naszym "leży" tylko Wielka Krokiew, tu skacz± po 130 metrów, na innych skoczniach - l±duj± na buli:D
(01.12.2005, 14:57)
Pedro
Najlepiej to Murańkę wstawić do kadry A i mamy problem z głowy.
(01.12.2005, 14:42)
figaro
A słyszałe¶ daf o Mistrzostwach Polski na igielicie 15 i 16 paĽdziernika tego roku? Czasami warto posłuchać też radia albo poczytać kilka stron na dany temat. Skupień był tam dwa razy czwarty.
(01.12.2005, 14:19)
daf
ale nie liczac Zakopanego, to faktycznie bylby problem. Chyba najwieksze szanse to jakies zawody w Japonii, Libercu lub Harrachovie.
(01.12.2005, 13:12)
daf
@andbal
nawet zupelnie niedawno, jak na ostatnie popisy -
17 stycznia 2004r. Zakopane - Malysz, Skupien, Tajner i Bachleda.
(01.12.2005, 13:11)
figaro
Szkoda, że nie ma narazie Wojtka Skupienia. Pokazał się ostatnio z niezłej strony, szczególnie na Mistrzostwach Polski i pewnie zaprezentował by się dużo lepiej od Długopolskiego.
(01.12.2005, 13:06)
Murańko fan
@ Andbal
Podzielam twój pogl±d odno¶nie Piotrka Żyły.
Nie do końca natomiast zgodziłbym się na skre¶lenie S.Huli, albowiem ma sporo pktów na CRL i jest 7lat młodszy od W.Tajnera a skacze przynajmniej na ostatnich MP nie gorzej od Tajnera
(01.12.2005, 12:00)
Fanka z.....
Tu jest zapis wideo , z Zakopanego jak trenowali , i fotka ktora pokazuje l±dowanie Adasia na 140 metrze , http://ww2.tvp.pl/2601.dzialy< br />co do naszych orlów , życze im powodzenia ,
mysle , że teraz będzie dużo lepiej niz ostatnio.

(01.12.2005, 11:47)
andbal
Apropo 4 reprezentntów. Kto pamięta jak 4ech było w drugiej serii P¦ (nie LGP) ?
(01.12.2005, 11:39)
andbal
@Murańko fan
Jest nowy skład na PK.
Pochwała, Skupiń ¦liż, Hula i Tajner.
Bior±c pod uwagę wyniki FC Żyła bardziej zasłużył na wyjazd niż Tajner czy Hula.

(01.12.2005, 11:36)
Murańko fan
@Dzymek
Długo¶ci skoków - to nie takie proste w zależno¶ci
która belka, sk±d wiatr itd. nie ma co się podniecać.
Murańka też potrafi 150m na krokwi skoczyć z najdłuższego rozbiegu przy wietrze pod narty tylko po co?
W konkursie i tak wszyscy będ± skakać z 3-4 belki a wtedy 100m nie tylko dla Krystiana jest barier± nie do zdobycia.
(01.12.2005, 11:29)
max
Zauwazyliscie jak stylowo Dlugopolski skacze? niedosc ze popelnia mnostwo bledow technicznych to w locie jest strasznie pasywny.Nawet bardzo dobre wyjscie z progu nie pomoze,ta technika lotu skraca mu skok o jakies 15 metrow i jak nie ma wiatru pod narty to .. lize bule.
(01.12.2005, 10:37)
bzyk
No oby tak dalej Adam tak trzymaj :):):):):):)Powodzenioa
(01.12.2005, 10:33)
Dzymek
@Murańko fan
No wiesz Długopolski ma jaszcze czas żeby ustabilizować formę. Ale najbardziej cieszy mnie, że Adam zbliżał się do rekordu Svena-pięknisia blee. Chciałbym żeby Adam skakał tak w Lillehammer ale chcieć i zrobić tak jak sie chce to s± 2 inne sprawy:P:).
(01.12.2005, 09:45)
Murańko fan
Krystian powinien zostać w domu -jest bez formy.
Może już wiadomo kto do Rovaniemi na PK i kto na FIS CUP w Vikersund.
(01.12.2005, 09:11)