Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
20.08.2022, godz. 11:30
Szczyrk HS-107
FIS Cup K

Niemiecka Federacja Narciarska poinformowała o przedłużeniu o cztery lata, do 2010 roku, kontraktu z Peterem Rohweinem, obecnym trenerem niemieckiej reprezentacji skoczków narciarskich. Aktualny kontrakt Rohweina wygasał po zakończeniu trwaj±cego sezonu

43-letni Peter Rohwein w latach 2000-2003 był trenerem kadry A niemieckich Zawodników w kombinacji norweskiej. Pod jego opiek± duże sukcesy na ¶wiatowych skoczniach i trasach biegowych odnosił Ronny Ackermann. W sezonie 2003-2004 Rohwein został drugim szkoleniowcem kadra A skoczków narciarskich, natomiast pierwszym trenerem skoczków został przed pocz±tkiem poprzedniego sezonu zimowego - we wrze¶niu 2004 roku. Na stanowisku szkoleniowca zast±pił Wolfganga Steierta, aktualnego trenera rosyjskich skoczków.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lampi
I dobrze, że Peter przedłużył kontrakt! jest dobrym trenerm, nie to co Hes
(03.12.2005, 10:47)
chłop
@fan skoków
@mmm_kraków
Zgadzam się z wami zupelnie. To prawdz ze Hess mial potem klopoty z Hannawaldem o czym caly czas mowil wowczas pan Wlodzimierz Szaranowicz.
(01.12.2005, 16:27)
fan skoków
@chłop
Hessa zwolniony bo się pokłucił z czołowymi skoczkami niemieckimi przede wszystkim z Hannawaldem no i współpraca dlasza w trochę ostrym klimacie byłaby bezsensowna więc go zwolniono. O tej kłótni była mowa w zawodach w Planicy 2003.
pozdrowienia
(01.12.2005, 08:40)
mmm_krakow
@chłop
Nie mogłes słyszeć o Rohweinie w skokach, bo wcze¶niej działał w kombi :D W Predazzo 2003 to własnie pod jego opiek± Niemcy zdobyli złoto w kombi :D
(01.12.2005, 08:03)
chłop
Osobiscie uwazam ze na stanowisko trenera kadry A w Niemczech powinien wrócić Raindhard Hess lub Wolfgang Steiert. Chyba bardziej porawdopodobne jest to pierwsze rozwiazanie, poniewaz Wolfgang znalazl dobra prace w Rosji. Staiert w prawdzie wyciagnal Schmitta i Hannawalda, ale to Hess te diamenty wspaniale oszlifowal. Wlasciwie za kadencji Hessa tylko jeden sezon sie nie udal, mianowicie po olimpijski. Zwolnienie go wówczas bylo chyba przedwczesne. Wiadomo ze nie udaly im sie misztrzostwa swiata w Predazzo, ale to tylko jedna wpadka. Ale z drugiej to i dobrze ze Rohwein podpisal ten kontrakt, bo niedlugo na stanowisku trenera zobaczylibysmy Henri Glassa :D. Za kadencji Steierta o Rohweinie slyszalo sie tylko jako trenerze klubu w miejscowosci Issny gdzie wypromowal Maximilana Mechlera. Widac jednak ze Niemcy rodza sie na nowo i wydaje mi sie ze juz nastepny sezon bedzie pod ich dyktando. O DSV mozna by bylo mowic dlugo i namietnie, ale trzeba konczyc.
Pozdrowienia.
(01.12.2005, 07:37)
fan skoków
Co do Rochweina to nie wywarł na mnie jakiego¶ w zeszłym sezonie wielkiego wrażenia, ale może rzeczywi¶cie jest tak że trzeba czasu. Ale aż do 2010? To chyba tak jak z Engelem po M¦ w Korei niby miał jeszcze ważny kontrakt bo w marcu 2002r. został odnowiony chyba do końca 2003 r a i tak został zwolniony.
pozdrowienia
(30.11.2005, 22:29)
fan skoków
@Kinia
Hocke tylko w 1 sezonie skakał w czołówce i już za Hessa się spalił, dopiero w zeszłym sezonie co¶ drgnęło. Podobnie sprawa wygl±da u Schmitta tylko on w tym sezonie zaczyna odzyskiwać jak±¶ formę.
pozdrowienia
(30.11.2005, 22:26)
spiderman
Je¶li w Niemczech trener ma trenować kadrę skoczków to musi osi±gać z ni± jakie¶ wyniki ;P Steiert nie miał tych wyników, ale pracował z kadr± bardzo krótko. Jednak szefowie z niemieckim zwi±zku nie chcieli dłużej czekać i zatrudnili nowego trenera.
A my¶lę, że to wyszło na dobre dla Steierta. Teraz może sobie spokojnie trenować Rosjan :D Wiadomo, że go nikt nie wywali ze stanowiska trenera kadry rosyjskiej ;)
(30.11.2005, 21:20)
Milka
No dobra!! Hess był najlepszy, z tym się zgodzę. A co do Steierta...być może dano mu za mało czasu, żeby poprawić formę kadry? Wiadomo...nowy trener, nowe matody...najpierw trzeba się przystosować. W pierwszym sezonie z Rohweinem Niemcy też nie odnosili sukcesów. Dopiero teraz co¶ drgnęło, bo pracuj± z nim dłużej. A co do tego, że Steiert jest dobrym trenerem nie mam żadnych w±tpliwo¶ci. Nie zapominajcie, że to wła¶nie on był pierwszy (klubowym) trenerem Martina i to wła¶nie on go odpowiednio poprowadził. My¶lę po prostu, że usunięcie Wofganga było decyzj± zbyt pochopn±. Popracowałby z chłopakami dłużej i na pewno byłoby dobrze.A tak...w sumie można by powiedzieć, że Niemcy stracili jeden sezon...dokładnie rzecz bior±c poprzedni, który był wła¶nie sezonem po¶więconym na przystosowanie się do nowego trenera Rohweina. Takie jest moje zdanie...!
(30.11.2005, 20:30)
spiderman
Rosjanom nie szło tak dobrze, bo w ogóle nie mieli dobrego trenera :P Potrzebny był im dobry trener jakim b±dĽ co b±dĽ jest Steiert.
Dziwi mnie to, że Hess nie trenuje obecnie żadnej kadry w skokach narciarskich. Czy to jest jego decyzja czy nikt go może nie chce? ;) Z pewno¶ci± był i być może jest nadal dobrym trenerem i by się nie jednej reprezentacji w skokach bardzo przydał :D
(30.11.2005, 19:31)
El_Toro
Kwiatki to sie w±cha :)

Wpu¶ć Rohweina do Rosji, zobaczymy jak będzie. Ciekawe, czy Rosjanom będzie szło tak jak w zaszłym sezonie?

pozdrawiam!
(30.11.2005, 18:42)
Kinia
zgodze sie ze hess trenowal najlepiej. potrafil zgrac i zachecic skoczkow, oni czuli do niego respekt. a przy steiercie i rohweinie? hocke sie spalil, hannawald skonczyl skakac, a shmitt? szkoda gadac...
(30.11.2005, 17:50)
mmm_krakow
Rohwein gorszy od Steierta???
Ło matko, ręce opadaj± jak sie czyta takie kwiatki :D
(30.11.2005, 15:16)
El_Toro
Fakt, Steiert nic dla Niemców nie zrobił, ale za to ile robi teraz dla Rosjan? On jest dobrym trenerem, ale nie pasował widocznie w ¶rodowisku niemieckich skoków...

Rohwein jest moim zdaniem gorszym trenerem od Steierta, ale jest na swoim miejscu...
(30.11.2005, 14:50)
jopa
dla niemicow najlepiej bylo za Hessa
(30.11.2005, 14:23)
Agusia
@Milka
Ale co Steiert zrobił dla niemieckich skoczków?
Hanni się wypalił, Maddin skakał ledwo, ledwo....
(30.11.2005, 12:54)
Milka
Szczerze mówi±c, wolałam Steierta na stanowisku trenera!!
(30.11.2005, 10:06)