Zaloguj si
Kalendarz zawod闚
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbli窺ze zawody
23.07.2022
Wis豉 HS-134
LGP

Si鏚me miejsce w pierwszym konkursie, dwa oczka wy瞠j w drugim - od dw鏂h lokat w pierwszej dziesi徠ce Adam Ma造sz rozpocz掖 nowy sezon Pucharu 安iata. Jest to z pewno軼i wynik napawaj帷y optymizmem przed dalsz cz窷ci sezonu, szczeg鏊nie na tle zesz這rocznych konkurs闚 w Kuusamo, kiedy to skoczek z Wis造 dwukrotnie zaj掖 19. miejsce.

"Skoki mia貫m dobre, niekt鏎e bliskie idea逝. Z tak form na pewno mo積a spokojnie my郵e o walce w Trondheim czy potem w Harrachovie. Ci篹ko trenowa貫m w lecie, wtedy skaka貫m troch s豉biej, teraz jestem pe貫n optymizmu."- m闚i po sobotnich konkursach Ma造sz. - "Odbijam si jeszcze troch za bardzo do przodu, nad tym popracuj. Brakuje mi tak瞠 tego szybowania w drugiej fazie lotu i dlatego jestem par metr闚 za najlepszymi. Poprawienie tych usterek powinno da mi miejsce na podium."

Pogoda panuj帷a w Kuusamo ju na pocz徠ku sezonu pokrzy穎wa豉 plany organizatorom - na szcz窷cie w sobot aura by豉 豉skawsza ni dzie wcze郾iej i uda這 si rozegra dwa konkursy - jeden planowy, drugi zaleg造 z pi徠ku. Co o sobotnim maratonie my郵i Ma造sz? "Trener Kuttin przychodzi par razy w pi徠ek wieczorem i m闚i najpierw, 瞠 b璠zie jeden konkurs po po逝dniu i rano trening w sali, potem, 瞠 mo瞠 jednak dwa, ale nie wiadomo, kiedy. Zanim przyszed trzeci raz sami m闚ili鄉y mi璠zy sob, 瞠 najlepiej by這by zaliczy skokowy maraton i nie zostawa do niedzieli. Kiedy trener powiedzia, jak w ko鎍u b璠zie, zacz瘭i鄉y si 鄉ia."

Pierwsze zawody w sezonie to jak zawsze szansa na rozpoznanie po d逝窺zym czasie dyspozycji i formy w jakiej znajduj si aktualnie rywale. "Nie ma niespodzianek, mo瞠 tylko forma Roberta Kranjeca troch nas zaskoczy豉. R闚nie ja jestem w czo堯wce i to dla mnie wa積e. Janne Ahonen dwa razy zaj掖 drugie miejsce, nie wygra, wi璚 wydaje si, 瞠 na razie nie jest tak silny, jak w zesz造m roku. Wygl康a na to, 瞠 rywalizacja b璠zie bardziej wyr闚nana, sko鎍zy si okres dominacji jednego skoczka." - wyja郾ia Polak.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artyku造
Komentarze
fan skok闚
@fan=22
Zgadzam si z tob co do naszej dru篡ny, nale篡 do tego doda 2x3 miejsca i kilka dobrych 5 i 6.
@daf
Ja te straci貫m zaufanie do Kuttina, kt鏎e mo瞠 by odbudowane dobrymi wynikami dru篡ny na w Kulm i Praggelatto.
Co do samego artyku逝 to 瘸dna nowinka, bo by豚ym zaskoczny gdyby by這 inaczej.
pozdrowienia
(30.11.2005, 21:57)
Fanka z ....
No i nasze Orly juz sobie skacz ,
skocznia gotowa , juz po pierwszym treningu , sk康 wiem ?? ach tego raczej nie moge tu m闚ic ,
wieczorem przy blasku jupiter闚 , nast瘼ne treningi , jutro ponownie ,
i po co tyle si zastanawiac po co wr鏂ili ???
mysl , ze taki powr鏒 tylko na dobre im wyjdzie ,
Ada skacze w swoim kraju na swojej skoczni , a i czas jest skoczyc do 穎nki na cieple n騜ki :))))
m闚i wam ,
nie potrzeba mu nawet b璠zie du瞠j ilo軼i Red Bula :)) jak odrodzony Feniks pojedzie do Lillehamer i wskoczy na pudlo ,
Kamil si podleczy , bo co w domu to w domu , :))
a i rozmowa z ojcem psychologiem na dobre mu wyjdzie ,
nie ma si co martwi i zastanawiac nad wszystkim , co by bylo gdyby :)))))
Bedzie dobrze , napewno coraz lepiej ,
wszystkim oczkom patrz帷ym w monitorki teraz , 篡cze wi璚ej optymizmu , :)))
(29.11.2005, 15:16)
daf
Wcale nie jestem taki pewien, ze gdyby mogli to by zostali... Ja juz nie wiem co Kuttinowi w glowie siedzi.
A wlasnie teraz, kiedy wszyscy nasi skoczkowie maja ogromny deficyt skokow na sniegu warto wydac pare groszy na zgrupowanie z dobrymi warunkami atmosferycznymi, a oszczedzac wowczas, jak juz bedzie przesyt skokow.
(29.11.2005, 13:53)
blue air
Kazda skocznia ma swoj profil. Nie lepiej wiec byloby potrenowac na tej skoczni, na ktorej odbeda sie zawody ? Na Wielkiej Krokwi moga nawet wszyscy skoczyc 130 metrow, ale czy powtorza to w Norwegii ?
Budzet budzetem, ale samoloty tez kosztuja, tak wiec nie sadze, zeby tu akurat o pieniadze chodzilo. A istnieje tez niebezpieczenstwo zbytniego zadomowienia sie ; (((
(29.11.2005, 13:52)
bzyk
Pi瘯nie ja si bardzo ciesze z twego optymizmu i ja te przymam za niego kciuki a na olimpiadzie bedzie super oby Ma造sz i Ahonen byli najlepsi:):):)
(29.11.2005, 13:46)
Fanka z ......
O rany !!!
ludzie nie siejcie zam皻u macie sp騜nione wiadomo軼i ,
nasi skoczkowie dzis juz oddawac b璠 pierwsze skoki od godz.14.00 , trening z 10.00 zostal lekko przesuni皻y , na 14.00
na 100% b璠a skakac dzis i jutro ,
wi璚 po co zn闚 psioczyc na trenera ??
wr鏂ili bo musiali , czy nikt juz nie potrafi tu myslec logicznie ? myslicie , 瞠 gdyby mogli zostac to nie zostaliby ??
pono w Kussamo jest tak samo jak podczas zawod闚 , wi璚 czym si r騜ni nasza skocznia od tamtej ?? warunkami pogodowymi napewno nie .
Pozatym , zauwazcie od kiedy nasi bylo w Kussamo , jako pierwsza ekipa zameldowala si w Finlandii i trenowala na skoczni , byli tam najdlu瞠j ,
a bud瞠t , nie jest z gumy , ktos za to placi ,
sytuacja jest jaka jest , i przesta鎍ie obwinia trenera o wszystko co najgorsze na tym 鈍iecie , niedlugo b璠zie winien wszystkich dziur na szosach w Polsce :)))
to smieszne poprostu .
Wr鏂ili i bardzo dobrze , przyda si pobyt troch z rodzinami i treningi na swoim podw鏎ku , nie ma to jak u siebie.
(29.11.2005, 12:21)
Kuban fan Ma造sza
Da warunki s doskona貫!!!
skoczkowie ju skacz od 10!!!
(29.11.2005, 10:49)
daf
Po co oni wracali do Zakopanego??? To nikt nie mogl im powiedziec, co sie tu dzieje z pogoda? Co za idiotyzmy. I teraz Kuttin juz ma wymowke, jak znowu sezon bedzie zmarnowany... Tylko ze sam mocno zapracowal na ta wymowke.
(29.11.2005, 09:50)
Kuban fan Ma造sza
Jest bardzo dobrze \!
Do igrzysk sporo czasu
Ada si dobrze przygotuje
(29.11.2005, 09:09)
martucha
do igrzysk jeszcze czas pozyjemy zobaczymy:))))
(28.11.2005, 23:06)
spiderman
My郵, 瞠 dla Adama Ma造sza lepiej by by這 gdyby najbli窺ze konkursy P zosta造 rozegrane w Trondheim, a nie w Lillehammer. W Trondheim Adam osi庵a znakomite wyniki, jest rekordzist tamtej skoczni K120 (138,5m). W Lillehammer nigdy nie skaka najlepiej, ale te trzeba zaznaczy, 瞠 ma這 tam startowa. Jednak je郵i jest si w dobrej formie to na ka盥ej praktycznie skoczni skacze si bardzo dobrze :D
Powodzenia w Lillehammer! ;)
(28.11.2005, 21:12)
22 = fan
Ma造sz jest bardzo dobry, reszta ekipy troch s豉bsza ale przygotowuj si do Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku w Turynie, hmm..... Kto tu nie umie pisa i si nie zna na skokach, to jest ten "Jakub Janda" nie docenia Polskiej ekipy, s逝sznie tu zaznaczy "fan" 瞠 jak kto nie kibicuje w豉snemu krajowi to jest "obcokibicem". Jakub Janda ty w og鏊e nie znasz si na skokach i nic nie pisz dop鏦i nie przestaniesz by niewierz帷y. A jak na lekcjach w szkole, to te w siebie nie wierzysz? Lepiej zacznij co m康rego pisa.
(28.11.2005, 20:37)
fan = 22
I zw豉szcza do twojej pierwszej opinii "Jakub Janda" to zupe軟ie co ci si pokr璚i這, Ma造sz nie jest wcale cienki on jest bardzo dobrym skoczkiem, mo瞠 reszta ekipy jest cienka ale oni nie szykuj si na ka盥y konkurs P, oni wszyscy przygotowuj si do Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku w Turynie. Mo瞠 ich sta nawet na medal, nie pami皻asz konkursu dru篡nowego w Turynie? Polska zaj窸a 4 miejsce!
1.Austria, 2.S這wenia, 3.Niemcy, 4.Polska. Wi璚 nie mo瞠sz powiedzie 瞠 nasza ekipa jest cienka, nigdy nie wierzy貫 w nasz dru篡n? Mo瞠 ty kibicujesz innym dru篡n a nie nam, bo tylko ten co nie kibicuje swojemu krajowi jest tzw: Obcokibicem, czyli 瞠 nie kibicuje w豉snemu krajowi tylko obcemu pa雟twowi, a teraz w ko鎍u zacznij wierzy, dop鏦i si jeszcze nic niesko鎍zy這, nie wszyscy skoczyli, wszystko jest mo磧iwe, mo瞠 nawet srebrny medal.
(28.11.2005, 20:31)
fan = 22
Mam nadziej 瞠 zadowolenia nic mu nie odbierze, tak jak po upadku w Salt Lake City gdzie potem unika wywiad闚. Z tob "Jakub Janda" z drugim komentarzem si nie zgodz. Kutin jest ......... bo lata po ca貫j europie z jednej skoczni na drug? Cz這wieku po ka盥ych zawodach zawsze dowiaduj si w jakiej s formie gdy po ka盥ym treningu niby jest si w formie a na zawody to spisuj si co niekt鏎zy do kitu, a Ma造sz sprawdzi si na treningach i na zawodach.
(28.11.2005, 20:23)
Jakub Janda
A Kutin jest ...... bo lata po ca貫j Europie z jednej skoczni na drug
(28.11.2005, 20:18)
Jakub Janda
M闚my szczerze MAΧSZ i ca豉 ekipa jest cie雝tka nie ma co si oszukiwa i nie liczmy na Olimpiadzie Zimowej na jakie medale
(28.11.2005, 20:17)
max
Inne ekipy- kierunek Lillehammer i spokojne treningi do sobotnich konkursow a nasi kierunek Kuusamo-Zakopane-Lillehammer, treningi na wodzie i roztapiajacej sie Wielkiej Krokwi.Pogratulowac Panie Kuttin.
(28.11.2005, 20:00)
Majorek
okej, sorry nie zauwa篡貫m :D
(28.11.2005, 19:49)
Majorek
A co si sta這 z forum :( ??
(28.11.2005, 19:48)