Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Mimo usilnych starań organizatorów pi±tkowa inauguracja Pucharu ¦wiata w skokach naciarskich nie doszła do skutku. O wczorajszych fatalnych warunkach atmosferycznych, które już od pocz±tku sezonu przysparzaj± organizatorom konkursów skoków poważne problemy, opowiada Łukasz Kruczek: "Czy dało się w tych warunkach skakać? Odpowiem obrazowo: zawodnik startował, nabierał prędko¶ci i wjeżdżał w powstał± na progu kałużę, która go hamowała. Zwalniał i z progu leciał na głowę. Takie skoki chyba nie maj± sensu" - tłumaczył asystent pierwszego trenera kadry A polskich skoczków.

Większo¶ć konkursów skoków rozgrywanych w ostatnich latach w Finlandii zapisało się w pamięci kibiców jako zawody przeprowadzone z wieloma perturbacjami - spowodowanymi oczywi¶cie przez kapry¶n± pogodę. "W Kuusamo zawsze s± jakie¶ numery. Przeżyli¶my tu chyba wszystkie pogody ¶wiata. Czy pamiętam tu jakie¶ normalne zawody? Tak, jedne, ale wtedy było minus 26 stopni i kostnieli¶my w oczekiwaniu na skok." - opowiadał po wczorajszym konkursie Adam Małysz. - "Ale cieszę się, że w pi±tek konkurs się nie odbył. Na siłę można było próbować, ale to by było niebezpieczne".

Dzisiaj skoczków czeka ciężki dzień - kwalifikacje i dwa konkursy skoków. Jest tylko jeden zasadniczy warunek - warunki atmosferyczne musz± być lepsze niż w wczoraj...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan = 22
No, masz racje Adam, zawsze s± jakie¶ numery w Kuusamo i przekładanie konkursów, tak jak rok temu i przełożony konkurs z powodu ryzyka i ponownego upadku którego miał Thomas Morgenstern, mało brakowało a by się zabił! Na szczę¶cie nie był wyżej w locie na jakie¶ 20 metrów, bo by nie miał szans żeby przeżyć.
(28.11.2005, 16:37)
dziekan
jest traka technika, że chyba mogliby dać sobie radę z warunkami atmosferycznymi
(26.11.2005, 18:34)
fan skoków
Szkoda że konkurs na dzi¶ przełożyli bo go nie widziałem. Rzeczywi¶cie trzeba pomy¶leć o alternatywie dla Kuusamo.
pozdrowienia
(26.11.2005, 15:40)
justka
czy ta transmisja na eurosporcie to bedzie z tego konkursu który została przełożony na dzisiaj na godz 13:45 czy to bedzie jaka¶ inna transmisja
(26.11.2005, 13:08)
martucha
ciekawe jakie beda wyniki skoo maja byc dwa konkursy...moze byz zabawnie:)))))
(26.11.2005, 13:04)
Fanka skoków
fajnie,że będ± dwa konkursy dzi¶.Tylko,żeby była dobra pogogoda.
Trzymam za Małysza i Schmita,i jeszcze kilku Niemców oraz Amanowi.I jeszcze paru innym skoczkom
(26.11.2005, 13:01)
uskotko
ale powiedział.
Adam znaczy się.
Aczkolwiek rzekł prawdę. Zanim zawody przeniosły się do Kuusamo, w Kuopio wcale nie było lepiej - tylko w jednym sezonie inauguracja odbyła się w idealnych warunkach: listopad 2001...
Tylko czy powinno się z tym co¶ zrobić? Chyba rzeczywi¶cie alternatyw± będzie przeniesienie inauguracji na koniec grudnia, jak kiedy¶ :/
Albo po prostu wierzmy, że ta i ubiegłoroczna pogoda to tylko wyj±tek... :P
(26.11.2005, 12:58)
Jaro
nie b±dĽ taki Kozak, bo możesz się przeliczyć...
(26.11.2005, 12:22)
Ushuaia
Wierzę,że Adam sprawi nam prezent.
Wszystkiego najlepszego dla Sebastiana Toczka i Jure !
Sebastian za rok masz ¶więtować na skoczniach P¦ ! Trzymam kciuki !
(26.11.2005, 12:16)
Kozak
I tak Ahonen wygra...
(26.11.2005, 12:06)
Jaro
¶wietnie, ale je¶li nie będzie warunków, to i nie odbędzie się żaden konkurs... i co wtedy? Przenosimy na niedzielę, czy w ogóle rezygnujemy z Kuusamo w tym roku? Paranoja proszę państwa...
(26.11.2005, 11:48)
Piotrek
Balckman bardzo prawdopodobne że możesz obejrzeć skoki tak jak i sam± telewizje tvp czy tvp2 na stronie www.tvp.pl.
(26.11.2005, 11:37)
zuza
@MB Żyła ¦liż Pochwała Skupien Urbanski Hula W.Tajner
(26.11.2005, 11:30)
zuza
podacie dzie wyniki fis cup???
(26.11.2005, 11:24)
marco
czy jest jakas telewizja w ktorej mozna skoki ogladac online? jestem obecnie w kraju gdzie skoki nie sa zbytnio popularne :)
(26.11.2005, 11:16)
Blackman
Trzymam za Adama kciuki i życzę mu jak najlepszych wyników!!! Pozdrowienia! Jeżeli przeczytasz... :)
(26.11.2005, 11:01)
Blackman
Dobrze że bed± 2 konkursy i to jednego dnia wspaniale!! Oby pogoda buyla dobra...
(26.11.2005, 11:00)
MB
troche nie na temat , ale ...... czy znacie skład Polski na FIS Cup w St.Moritz ?
(26.11.2005, 10:49)