Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Ponad osiemdziesięciu zawodników mie¶ciło się w czołowej pięćdziesi±tce zawodów przez ostatnie 3 lata, od kiedy to sezon Pucharu ¦wiata inaugurowany jest w Kuusamo. Przez ten czas rozegrano 6 konkursów i tylko jeden z nich zakończył się po pierwszej serii. W kilku wyniki były jednak do¶ć loteryjne.

Przed rokiem dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Janne Ahonen, który ostatecznie zdobył kryształow± kulę. Dwa lata temu triumfowali Matti Hautamaeki i dzięki jednemu dobremu skokowi - Sigurd Pettersen. Przed trzema laty najlepsi byli Primoz Peterka i Andreas Widhoelzl. Adam Małysz radził sobie na skoczni Ruka dobrze tylko w dwóch sezonach, ostatni był znacznie słabszy (2 x 19 miejsce). Wcze¶niej zawsze stawał na podium, choć nigdy tu nie wygrał...

Kto zatem ma największe szanse w tym roku?

Przez ostatnie 3 lata tylko siedmiu skoczków zawsze punktowało w konkursach w Kuusamo i to w nich należy upatrywać faworytów. Byli to: Janne Ahonen, który czterokrotnie znalazł się na podium (2 x 1 miejsce, 1 x 2 miejsce, 1 x 3 miejsce), Matti Hautamaeki (najniżej 15-ta lokata, 1 x 1 miejsce, 2 x 4 miejsce), Roar Ljoekelsoey (zawsze w pierwszej 10-ce, jednak nigdy na podium), Andreas Widhoelzl (1 x 1 miejsce, 2 x 5 miejsce), Noriaki Kasai (2 x 6 lokata), Michael Uhrmann (bez większych sukcesów) i Adam Małysz (3 x 2 miejsce, 1 x 4 miejsce).

Je¶li chodzi o czołow± pięćdziesi±tkę, to komplet sze¶ciu startów przez ostatnie 3 lata zaliczyło kolejnych jedenastu skoczków: Alexander Herr (2 i 9 miejsce w sezonie 2004/05), Martin Hoellwarth (3 i 7 miejsce w sezonie 2004/05, 2 x 8 miejsce w sezonie 2002/03), Bjoern Einar Romoeren (tylko raz poza 30-tk±, najwyżej 7-my), Peter Zonta (tylko raz poza 30-tk±, najwyżej 8-my), Primoz Peterka (tylko raz poza 30-tk±, 1 x 1 miejsce , 1 x 3 miejsce, ale 3 lata temu) i Sigurd Pettersen (1 x 1 miejsce, 1 x 4 miejsce, 1 x 6 miejsce, ale trzy ostatnie występy plasował się poza czołow± 30-tk±). Jak zapowiada Norweg, w tym sezonie forma wróciła i zamierza powalczyć z najlepszymi. Zawsze w 50-ce byli także, jednak bez większych sukcesów: Hideharu Miyahira, Georg Spaeth, Andreas Kuettel, Clint Jones i Robert Kranjec.

Nie należy jednak zapominać o nowych gwiazdach, które nie występowały przed trzema, czy dwoma laty. W¶ród nich s±: Thomas Morgenstern, który zaliczył tylko ostatnie trzy konkursy, zawsze plasuj±c się w pierwszej dziesi±tce (5, 2 i 9 miejsce) czy Michael Möllinger, który skakał tu przed rokiem i zajmował odpowiednio 12 i 10 lokatę.

W¶ród faworytów nie należy zapominać o zwycięzcy Letniej GP. Jakub Janda skakał w Kuusamo przez ostatnie 2 lata, raz zajmuj±c najniższy stopień podium.

Skoczkowie, którzy wyraĽnie lubi± tę skocznię to także: Veli-Matti Lindstroem, który był dwa razy trzeci przed dwoma laty, jednak miał słaby poprzedni sezon (2 x 27 miejsce) i Akseli Kokkonen, który także nie może doj¶ć do dawnej formy. Popularny Axu je¶li tylko dostał szanse występu w Kuusamo, zawsze punktował. To samo można powiedzieć o do¶wiadczonym Funakim.

Mamy nadzieję, że powyższa analiza dostarczyła cennych informacji wszystkim, którzy maj± zamiar typować wyniki konkursów. Pamiętajmy jednak, że analizy i statystyki nie skacz±, a o końcowym sukcesie może zadecydować forma dnia albo warunki atmosferyczne. Życzymy powodzenia!

zapisz się i typuj wyniki konkursów »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Ebi
Kuettel zapewne wygra patrzac na jego wyniki w treningach i kwalifikacji
(24.11.2005, 21:05)
JustynkaKasai
ooo, Nori taaaaaaaak ^_____^
(23.11.2005, 23:30)
Lintu
Ja zdecydowanie obstawiam Janne... Jest ambitny i nie bedzie chciał odpu¶cić... Kto pamięta Planicę 2004/2005 zgodzi się ze mn±... Powodzenia życzę wszystkim skoczkom!!!
(23.11.2005, 19:18)
Fanka z.......
A sk±d te pismaki wiedz± ile skakal Ahonnen czy Janda ???
nigdzie tej informacji nie ma , jak zwykle wymyslaj± bzdury , żeby wkurzyć naszego trenera.
(23.11.2005, 17:58)
spiderman
@Ebi
Je¶li jakim¶ czarnym koniem ma być FIN to ja stawiam, że może to być Janne Happonen. Nie widzę nikogo innego. Wiadomo, że Ahonen, Hautamaeki będ± skakać bardzo dobrze, ale poza nimi nie widać żadnego Fina, który mógłby powalczyć o najwyższe lokaty...
(23.11.2005, 17:46)
803N
@spiderman- co do trójki to typuję tak samo jak Ty,tylko co do Polaków jestem duzo bardziej ostrożny(bachleda w 15?-naprawdę byłoby super)
jednak najwazniejsze,żeby konkurs w ogóle sie odbył,bo obawiam się trochę o to-ale jako optymiscie:) nie wolno mi my¶leć,że się nie uda

P.S.jeszcze jedna sprawa-sezon już się prawie rozpoczyna a tymczasem brak mi na forum 1dnej pani...
Jest wprawdziwe Finka kibicujaca tymże Finom,ale ja z utęsknieniem czekam na magiczne i niezapomniane wpisy JANNE WYGRA PÓCHAR!!!
Pozdrowienia dla tej pani:):) na któr± wszyscy czekamy z utęsknieniem :)jak i dla wszystkich fanów skoków.
(23.11.2005, 17:19)
Ebi
wygra ahonen lub który¶ z innych finów (Hautamaeki) w czołówce widzę Jandę Ljokelsoya oraz kogo¶ z czołówki LGP.Polacy:
Małysz około 5
Bachleda i Mateja poskacze
Stoch może a Długopolski chyba słabo
czarnym koniem będzie jaki¶ Fin
(23.11.2005, 17:17)
spiderman
Wolałbym żeby konkurs wygrał reprezentant kraju nielicz±cego się w skokach ;) Wierzę jednak, że Bachleda w końcu udowodni że potrafi skakać w Pucharze ¦wiata! Dostawał szansę w ubiegłym sezonie ale z bardzo marnym skutkiem. Teraz jednak jest to zupełnie inny zawodnik, którego stać na wiele :D
(23.11.2005, 17:16)
marti
a ja wiem, że wygra Bjoern:-)
(23.11.2005, 17:10)
spiderman
W normalnych warunkach konkurs według mnie powinien wygrać jeden z podanych zawodników: Janne Ahonen, Jakub Janda, Thomas Morgenstern.
Z Polaków Adam Małysz i Marcin Bachleda w "15", Mateja i Stoch w "30", Długopolski w "50".
(23.11.2005, 16:48)
pietras
znowu ta finka;/ .... dziewczyno mozgu sobie poszukaj lepiej innego;],co do faworytow to moze byc loteria,kazy inaczej przygotowywal sie przez lato.W piatek mozemy byc swiadkami niespodzianki i to wielkiej ;]
(23.11.2005, 16:14)
Finka ;)
Mattix i Finowie do boju !!! Ten sezon będzie należał to Was!!! Kocham moje Fini±tka :)
(23.11.2005, 15:37)
fanka skoków
mam nadzieję,że wygra Małysz!!!
...i żeby była ostra rywalizacja
(23.11.2005, 14:01)
fan skoków
Na podstawie tych danych nie można na pewno przes±dzać kto wygra bo one nie pokazuj± aktualnej formy. Jakie¶ statystyki przydałyby się po jutrzejszych kwalifikacjach. Można dopisać jeszcze że Bachleda bardzo lubi tę skocznię.
@daf
Być może jest tak jak zawsze że prawda leży po ¶rodku: najrówniej skacze Bachleda.
pozdrowienia
(23.11.2005, 13:08)
Aldona
Moelli jest Boo.....ski.....!!!
Alex Wrócił po kontuzji(druzynowka 2005) i mysle ze bedzie super
Matti to Matti on jak trafi z forma to ... inni chca go zabić
(23.11.2005, 13:00)
max
Moi faworyci na podium w Kuusamo to: Georgi Zarkov, Maksim Anisimow i Csaba Magdo.
(23.11.2005, 12:43)
Aldona
Noi nasi POLACY! oczywiscie
(23.11.2005, 12:26)
lena
mam nadzieję, że Małysz nie wygra;)byłby to kolejny trudny sezon dla komentatorów, w końcu musieliby uzasadnić kiepsk± formę przed IO:)
(23.11.2005, 11:53)
indor
a kto pójdzie jako kapitan naszej drużyny??
(23.11.2005, 10:33)
daf
To jak to jest - wczoraj "najrowniej skakali Mateja i Bachleda" a dzis "najrowniej skacza Bachleda, Dlugopolski i Malysz". Kto mowi prawde?
(23.11.2005, 09:43)
indor
Boshe..czyzby powtórka z rozrywki???
Wszystko, tylko nie dominacja mruka z Finlandii, pliis
(23.11.2005, 09:40)
mmm_krakow
Onet sieje dzi¶ panikę :( :( :(
---Adam Małysz z dnia na dzień skacze coraz lepiej. Z tym, że na razie nie jest poziom zbliżony do najgroĽniejszych rywali: Janne Ahonena czy Jakuba Jandy. Bardziej do... Marcina Bachledy - czytamy w "Przegl±dzie Sportowym".---
(23.11.2005, 09:22)
Kuban fan Małysza
Małysz wygra
mam nadzieję
(23.11.2005, 08:54)
andbal
@Stawy
Ciekawsza informacja, to taka która podaje składy drużyn. Wiemy czytaj±c Wasz± witrynę, że na miejscu s± już Niemcy, Austiacy, Rosjanie itd.
Ale składy drużyn to znam tylko Polski, Czech i Słowenii. Proszę o resztę a najlepiej listę startow±. Przecież jutro już kwalifikacje.
(23.11.2005, 07:53)
fanka
Aho wygra :) nie ma mocnych :)
(23.11.2005, 07:19)