Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W niedawno przeprowadzonym wywiadzie, austriacki dyrektor dyscyplin nordyckich, Toni Innauer przyznał, że nie jest szczę¶liwy z faktu, iż inauguracje sezonu s± rozgrywane w fińskim Kuusamo. "Kuusamo, ze względu na silny wiatr, który tam nieustannie wieje nie jest idealnym miejscem na pierwszy konkurs w sezonie. Narciarze alpejscy też nie ¶cigaj± się od razu po oblodzonym stoku. Wielu skoczków nie może temu sprostać." - o¶wiadcza Innauer.

Problem w tym, iż pod koniec listopada niewiele jest skoczni w Europie, na których mogłyby się odbywać zawody o Puchar ¦wiata.

Swojej ojczystej drużynie Innauer poprzeczkę zawiesił do¶ć wysoko: "Chcemy wygrać ponownie Puchar Narodów. Cele musz± być wysokie, by pozostać w grze o największe laury". Innauer nie obawia się przejęcia warty po Höllwarcie i Widhölzlu przez młodych skoczków, którzy po sezonie olimpijskim prawdopodobnie zakończ± karierę. "Wraz z Loitzlem, Koflerem i Morgensternem mamy bardzo mocnych nastepców".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
mmm_krakow
Innauer był trenerem Austrii w latach 89-92 - prosze sobie poszukac, jakie wtedy alpejskie orły miały wyniki - natomiast jako Dyrektor Sportowy OSV - dno dna i kilometry mułu... :))))
Hoellwarth bodaj od dwóch sezonów maurudzi, że po Turynie odstawia narty w kat [może jeszcze zmieni zdanie?], natomiast Widhoelzl - hmmm, w sumie w to lato wycierał bulę, je¶li sam czuje, że jego forma niebezpiecznie zbliża się do zera, to po co roz¶mieszac kibiców zlatywaniem z progu? A w przyszłym roku będzie miał równo 30 latek... :))))
Do tego - Goldi postawił narty w k±cie...

Wbrew szumnym zapowiedziom, nie widzę nikogo poza trójk± - Morgi, Kofik i Loitzl :D
Koch? - chyba że Pointner ustawi sie przy progu i w odpowiednim momencie da mu kopa w siedzenie - to może będzie jaki¶ efekt. Bo w COC przeskakuje skocznie, natomiast w P¦ kolana mu sie trzęs±...
(24.11.2005, 08:05)
Kolka
@spiderman
Słówek się czepiasz, tu nie chodziło mi tak bardzo dokładnie o to, że skocznia w Kuopio jest gotowa do sezonu, tylko, że powinna być gotowa. Jest położona do¶ć podobnie jak ta w Kuusamo czy też Lillehammer i jako¶ dawniej można było na niej rozgrywać zawody w okolicach końca listopada. Klimat nam się tak zmienił, że niby tam całkiem ¶niegu nie ma, czy też nikt tam się nie pcha do przygotowania skoczni i przeprowadzenia inauguracyjnych zawodów?
(23.11.2005, 20:31)
chłop
Pan Anton Innauer chyba troche przesadzil z tm ze Widhoelzl i Hoelwarth skoncza po tym sezonie kariery. Mysle ze szef DSV nie ma talentu trenerskiego, co wszystkim udowodnil w poprzednim sezonie olimpijskim i te wypowiedzi o tym swiadcza, choc ja osobiscie bardzo cenie i szanuje swietnego niegdys skoczka.
Zgadzam sie z nim w sprawie przeniesienia inauguracji w inne miejsce, tyle tylko ze mlo która duza skocznia jest o tej porze gotowa. FIS stanie przed wielkim dylematem.
(23.11.2005, 18:52)
spiderman
Kolejna sprawa to to czemu to niby A. Widhoelzl miałby zakończyć karierę sportow± po sezonie olimpijskim 2005/2006 ?! Ludzie on nie ma jeszcze 30 lat, spokojnie może jeszcze skakać przez nawet 3-4 lata! My¶lę, że nawet Hoellwarth mógłby jeszcze poskakać przez ten i jeszcze jeden sezon. Ja uważam, że skoczkowie je¶li się decyduj± na zakończenie kariery to powinni to robić w wieku ok. 35 lat. Skoczkowie po 30 nadal mog± osi±gać bardzo dobre rezultaty i wcale nie musz± tak szybko kończyć kariery!
(23.11.2005, 17:09)
spiderman
Nie no jak można pisać tak jak Kolka? Chyba wiadomo, że w Kuopio nie ma teraz ¶niegu na skoczni, gdyby był tam ¶nieg to już na pewno połowa ekip przebywaj±cych w Kuusamo wła¶nie tam trenowała!! Jak się czyta wszystkie newsy to się wie, że obecnie tylko skocznia Rukatunturi jest jedyn± czynn± duż± skoczni± narciarsk± na której można oddawać skoki na ¶niegu. Ale jak się nie czyta informacji to się potem tak pisze...
(23.11.2005, 17:06)
fanka skoków
W sezonie 2006\2007 gdy Hollwart skończy karierę będzie mi przykro ogl±dać skoki
(23.11.2005, 13:51)
Aldona
ale niech sie odbedzie bo już za długo czekałam... Tęsknie za Mattim, Moellim,Alexem,Rokiem i naszymi słońcami
(23.11.2005, 13:12)
fan skoków
Panie Innauer nawet je¶li Morgi, Koffi i Wolfi będ± w formie to za mało żeby mieć drużynę siln±, będzie brakować tak jak u Szwajcarów albo u nas w sezonie 2000 /2001 czwartego do brydża. No chyba że Koch przypomni sobie stare dobre czasy.
Tak w ogóle to chyba rzeczywi¶cie trzeba pomy¶leć o miejscu alternatywnym do Kuusamo gdzie by można w ewentualno¶ci rozpocz±ć sezon, ale to łatwe nie jest.
pozdrowienia
(23.11.2005, 12:57)
Gołow±s
którzy młodzi skoczkowie zakończ± karierę po sezonie i ten sposób przejm± warte po panach H i W ??!!
(23.11.2005, 10:56)
mmm_krakow
---"Wraz z Loitzlem, Koflerem i Morgensternem mamy bardzo mocnych nastepców".---

Toni, to znaczy kogo???
Bo mi okulary chyba zamroziło pod skoczni± i nikogo nie widze ;D
(23.11.2005, 07:42)
Adip
Na skoczni w Kuopio nie ma prawie wcale jeszcze ¶niegu.Kompletnie nie da sie tam narazie skakać !
(22.11.2005, 21:53)
pietras
znowu sie zaczyna!! wiatry i sniegi ;/ !
(22.11.2005, 21:32)
mikul paweł
potwierdzam słowa kolegi!!Kuopie jest również skoczni± na¶nieżon±,napewno tam tak nie wieje jak na skoczni RUKATUNTURI,ale najważniejsze ze sezon sie rozpocznie:)
(22.11.2005, 20:36)
Kolka
Pamiętam, że dawniej pierwsze zawody rozgrywano w Kuopio - ta skocznia też już chyba jest przygotowana do zimowego sezonu, a skoro wiadomo, że w Kuusamo zazwyczaj wieje, to dlaczego jednak odeszło się od organizowania inauguracyjnych zawodów w Kuopio?, a wydaje mi się, że tam mniej wieje i konkursy nie s± tak loteryjne...
Zreszt± już i tak nie mogę się doczekać tych pierwszych zawodów... :)
(22.11.2005, 19:41)
adam
Ważne że sie wreszcie rozpoczyna SEZON !!!
(22.11.2005, 19:16)
Bonia
no, ja też s±dzę, że odbywanie inerauguracyjnych zawodów Pucharu ¦wiata w Kussamo jest do¶ć loteryjne, ale mimo wszystko cieszę się z tego, gdyż, to miejsce jako¶ tak bardzo mi się podoba:))
(22.11.2005, 16:56)