Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

25-letni skoczek austriacki Wolfgang Loitzl, który w klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix uplasował się zaraz za Jakubem Jand± na wysokiej drugiej pozycji, stawia sobie na nadchodz±cy sezon bardzo wysokie cele. Dobra postawa podczas letnich zawodów bardzo wzmocniła Austriaka psychicznie. Największym wyzwaniem będ± dla niego igrzyska olimpijskie. W wywiadzie dla dziennika "Kleine Zeitung" Loitzl zapowiada walkę o złoto, a tym samym tytuł mistrza olimpijskiego. Imprezę w Turynie popularny "Wolo" przedkłada nawet ponad Mistrzostwa ¦wiata w lotach, które odbęd± się w styczniu na austriackiej skoczni Kulm. Zawodnik nie wyklucza jednak emocji, jakie będ± mu towarzyszyć podczas występów przed własn± publiczno¶ci±.

Konkurs w Kuusamo inauguruj±cy sezon 2005/2006 już za kilka dni. To wła¶nie tam Wolfgang Loitzl będzie mógł sprawdzić, czy jego forma jest wystarczaj±co wysoka, aby podj±ć walkę o najwyższe trofea.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
poligonka
moim zdaniem Wolo nie powinien rezygnować z Lotów. Je¶li uważa, że jest w ¶wietnej formie, to w lotach ma szansę. Na olimpiadzie będzie duża konkurencja, ale ja w Loitzla wierzę.
(22.11.2005, 11:57)
KaCzY
lubie tego zawodnika, wyglada na bardzo sympatycznego, uwazam ze jest dobrym skoczkiem i ze nalezy do swiatowej czolowki, jednak zdobyc Zloto na ZIO w Turynie to nie bedzie latwy wyczyn, kazdy chce zdobyc zloty medal, wiec konkurencja ogromna !! mimo wszystko powodzenia ! Pozdrawiam !
(21.11.2005, 23:56)
fan skoków
@mmm_kraków
Widhoelzl po Japoni na pewno był jednym z faworytów do medali, ale do złotego to cały czas mówiono o 2 nazwiskach.
pozdrowienia
(21.11.2005, 23:54)
informacja
wolfgang ma ogromne szanse nawet na zloto na skoczni k90 - co juz pokazal na Ms w oberstdorfie. min dlatego ze jest jednym z takich skoczkow ktorzy dzieki temu ze skacza niemal perfekcyjnie technicznie i maja super odbicie (jedno z najlepszych - chyba lepsze nawet od hoellwartha), dobrze radza sobie na srednich skoczniach. co z reszta dalo o sobie znac w kwalifikacjach w odorfie - byl pierwszy. pozdrawiam
(21.11.2005, 19:49)
spiderman
Loitzl stawia sobie jako główny cel IO w Turynie i bardzo dobrze robi! Nie stawia sobie za główny cel M¦ w lotach w jego rodzinnej miejscowo¶ci Tauplitz/Bad Mitterndorf, ale to dlatego, że lata słabo :))) On nie lata najlepiej. Popatrzcie sobie na jego skoki w Planicy w minionym sezonie i porównajcie je do skoków innych zawodników :))) Zobaczcie również ile wynosi jego rekord życiowy ;) Nie ma co liczyć na medal na M¦ w lotach dlatego jako glówny cel stawia sobie IO. I bardzo dobrze bo tam może powalczyć o najwyższe lokaty, szczególnie na normalnej skoczni :D
(21.11.2005, 17:13)
chłop
Dla mnie Wolfgang moze byc wysoko w Turynie ale mysle ze nie bedzie pierwszy. Troche dziwie sie ze nie stawia sobie obok Igrzysk za glowny cel MS w lotach w swojej rodzinnej miejscowosci. oczywiscie rozumiem ze IO sa bardziej prestizowe niz WM 2006. To talent czystej wody i mysle ze ta LGP tylko to potwierdzila. Wydaje mi sie takze ze Loitzl ma w koncu odpowiedniego trenera ktory stawia na niego w kadrze A a to owocuje.
(21.11.2005, 15:14)
mmm_krakow
@fan skoków
Przed SLC po Japonii wydaw±ło się, że i Widhoelzl może sie liczyć w stawce o medale - zwłaszcza po tym co odstawiał na skoczniach japońskich :) A jak wyszło, to wszyscy pamiętamy.
Mnie zastanawia jedno - jakim cudem Pointner podzielił teraz grupę i tylko z dwoma skoczkami pojechał poleżeć na piachu :))) Podczas gdy inne ekipy - jednak trenowały [jak nie na skoczni - na igelicie np. Niemcy w Einsiedeln, to na siłowni i sali]... I jak sie ten wyskok na plażę odbije na ich formie, która miała już wynosić 100% :D
A reszta ekipy co robi? Skacze? Czy też leży... tyle że w domciu... ;D
Aż sama jestem ciekawa co wyjdzie z tego wylegiwania się na piachu :)))))
(21.11.2005, 14:11)
fan skoków
@mmm_kraków
Inadywidualnie do złota faworytami byli: Małysz i Hannawald. A co do spadania na bulę no to Horngacher podratował trochę honor Austriaków.
Co do samego Loitzla nie wierzę żeby indywidualnie zdobył medal, ale wszystko jest możliwe. Zapewne w drużynie w której najprawdopodobniej wyst±pi zdobędzie medal. Lubię Loitzla i nie życzę mu powtórki z przed 4 lat po bardzo dobrym sezonie 2000/2001 miał słabiutki olimpijski, a jego sukcesem było to że jakim¶ cudem wyst±pił w konkursie drużynowym na ZIO.
pozdrowienia
(21.11.2005, 13:31)
mmm_krakow
Hihihihi, znów sie Austriacy rozmarzyli :)))
Pomarzyć zawsze wolno - ale chłopcy przestańcie gadać, tylko sie weĽcie za robotę :D Bo potem znów będzie rozczarowanie, że miały być medale, a jest lot na bulę - przypomnijcie sobie Salt Lake City - murownai faworyci do złota - indywidualnie i w drużynie :))) I co?
Do¶ć tego leżenia na piachu!!! ;D
Skakać, a nie gadać!! ;D
(21.11.2005, 10:01)
Kuban fan Małysza
Może być tuż za Adasiem na podiom .
(21.11.2005, 09:42)
pietras
Wolfgang jest mistrzuniem i bedzie wysoko w tym sezonie!! WOLFGANG RULEZZ!!
(20.11.2005, 18:06)
Fanka z ....
Pomarzyć zawsze może :))))))))))
(20.11.2005, 17:26)
justka
moim zdaniej on i złoty medal olimpijski to troche za duże wymagania
(20.11.2005, 17:04)
fanka
dla mnie to by on mógł skakać najgorzej!!!
(20.11.2005, 16:09)