Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Ta sytuacja może się wydawać abstrakcj± - a jednak jest zupełnie prawdziwa. Fińska ekipa skoczków rozpoczyna treningi na ¶niegu na tydzień zaledwie przed pierwszym konkursem Pucharu ¦wiata. Dzi¶ podopieczni Tommiego Nikunena wyjechali do Rovaniemi, gdzie obiekt HS 100 gotowy jest do oddawania na nim skoków. "Zaczynamy w sobotę" powiedział trener Finów. "Na pocz±tku będziemy się po prostu oswajać ze ¶niegiem. Mieli¶my trochę za dług± przerwę.

"Teraz wreszcie możemy wypróbować nowy sprzęt: kombinezony i narty. Prawdziwy test przejd± dopiero przed konkursami na dużej skoczni w Kuusamo - przekonamy się na przykład o przygotowaniu nart: jak zachowuj± się na rozbiegu i w powietrzu. Mamy bardzo mało czasu, ale zrobimy, co zdołamy."

Nikunen ma nadzieję, że uda się wygospodarować minimum czasu na treningi i tym samym odbyć to zgrupowanie zgodnie z planami. "Chodzi o to, by podzielić dostępny czas na półtoragodzinne tury, gdy w każdej będzie skakać kilkudziesięciu zawodników. Wierzę, że to się sprawdzi. Liczę też na to, że czę¶ć ekip pojedzie prosto do Kuusamo i rozpocznie skoki dopiero tam."

Ekipa fińska planuje udać się do Kuusamo w niedzielę wieczorem i od poniedziałku trenować na dużym obiekcie. "Powinni¶my odbyć 6-7 treningów przed pierwszym konkursem kwalifikacyjnym we czwartek wieczorem. Wyboru zawodników dokonam na podstawie treningów oraz wcze¶niejszych obserwacji" powiedział Nikunen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
polionka
Ja tam się cieszę, że w końcu spadł ¶nieg... przynajmniej jest szansa, że nie przełoż± skoków, na które tak długo czekałam
(19.11.2005, 13:00)
fan skoków
U mnie w mie¶cie pełno ¶niegu, mam nadzieję że jego nie zabraknie w tym sezonie w skokach narciarskich. Na pewno nie będzie tak jak tu niektórzy pisz± że Polacy na podium a Finowie na buli.
pozdrowienia
(19.11.2005, 11:52)
Jaro
Polacy na podium!!!
Finowie na bulę!!!
(19.11.2005, 10:32)
jozek_sibek
No to Polacy będ± golić wszystkich aż miło.
(19.11.2005, 02:05)
Andrzej
Rekord skoczni wynosi 103,5m ia należy do japończyka
(18.11.2005, 22:39)
Kasia**16
Mam nadzieje że warunki do skakania będ± sprzyjały skoczkom!!! Matti zycze Ci udanego sezony czyli dobrych i dalekich skoków!!!
(18.11.2005, 21:49)
andbal
@spiderman
Czytałem na ski że od poniedziałku a Nasi lec± w sobotę.
(18.11.2005, 18:31)
spiderman
Polacy naprawdę maj± za soba taki trening na ¶niegu, że nie powiem :))) Co to jest skakania na skoczni wybudowanej przez siebie, gdzie się skacze w okolicach 40 m? To jest raczej zabawa, a nie profesjonalny trening! :) Polacy niech szybko jad± do Finlandii i niech dużo trenuj± na o¶nieżonych prosesjonalnych skoczniach ;)
(18.11.2005, 17:21)
spiderman
Od kiedy będzie czynna duża skocznia w Kuusamo? Czy już jest przygotowana do treningów na ¶niegu czy gotowa będzie dopiero w następnych dniach?
(18.11.2005, 17:19)
Glon
Do Redakcji
Co się stało z Waszym licznikiem?
(18.11.2005, 15:46)
geografka
mam nadzieje,że warunki nie będ± sprzyjać trenigom...

ale kibicuje Finom!!!
(18.11.2005, 14:38)
mikul -paweł
No to mam nadzieje że Finowie nie będ± dominatorami sezonu Olimpijskiego??
(18.11.2005, 14:30)
chłop
No to Nikunen ma strzsznie napięty tydzien i bedzie musial scigac sie z czsem. A Polacy maja juz za soba treningi na sniegu.
(18.11.2005, 14:12)
daf
tylko sie zastanawiam, z ktorego paragrafu: "nie na temat" czy "niepochlebny dla Idola Redakcji"
(18.11.2005, 13:47)
daf
I zaloze sie, ze moj poprzedni post (o buli) zaraz stad wyleci...
(18.11.2005, 13:46)
daf
@Chris
Mam nadzieje, ze na bule :)))
(18.11.2005, 13:45)
Chris
To jak będzie skakał Ahonen jak jeszcze nir trenowali?
(18.11.2005, 13:36)
mmm_krakow
@uskotko
To już nie wolno napisać czego¶ w mniej nadętym tonie? Ło zgrozo!
A w to, że Finowie w ogóle teraz nie skakali nie chce mi sie wierzyć z prozaicznej przyczyny - czę¶ć ekip jeszcze do tego czasu trenowała na igelicie :D
(18.11.2005, 13:15)
uskotko
@mmm.
Buahahahahahahaha.
Ja my¶lałam, że Ty jeste¶ dorosł± osob±!
<rotfl>
(18.11.2005, 13:11)
mmm_krakow
Baju, baju, baju... akurat... Zaraz mi kaktus wyro¶nie...
W to, że mieli przerwę i dopiero teraz zaczn± skakać, to uwierzę, jak w konkursie w Kuusamo cała finska gromadka wyl±duje na buli :)))
Bo do tej pory zawsze gadali, że mieli takie same problemy jak inni, a jak zaczynał sie sezon, to sie okazywało, że Ahonen & Co. maj± 3 razy tyle skoków co rywale i odskakuj± o lata ¶wietlne - patrz zeszły sezon... :))))
(18.11.2005, 12:57)
daf
No to pocieszajace, ze Finowie dopiero dzis zobacza snieg :)
Moze do przyszlego piatku nie zdaza go oswoic :)
(18.11.2005, 12:51)
Kuabn fan Małysza
Nie wprowadzam wrogich nastawień tylko informuję że przydało by się jeszcze potrenować
a Finowie nie maj± skoczni tylko dla siebie