Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Niezwykłe sytuacje wymagaj± podjęcia niezwykłych kroków. W zwi±zku z wysokimi temperaturami wszystkie ekipy mog± sobie jedynie pomarzyć o teningach na ¶niegu. Czę¶ć ekipy austriackiej zdecydowała się zatem na spontaniczny wypad do Turcji.

Zamiast siedzieć i czekać aż spadnie ¶nieg, trener reprezentacji Austrii, po rozpatrzeniu argumentów za i przeciw, postanowił wyjechać na kilka dni razem z Andreasem Koflerem i Thomasem Morgensternem oraz terapeut± ekipy do Magic Life Club Waterworld niedaleko Antalyi.

"Kazda z ekip szuka możliwo¶ci treningu na ¶niegu, i spodziewaj±c się ¶niegu w Skandynawii - jad± tam. My, w czwartek wieczorem zdecydowali¶my się wybrać inn± strategię. Czę¶ć ekipy zostanie w Austrii i będzie testować sprzęt, natomiast Andreas Kofler i Thomas Morgenstern pojad± do Turcji, aby wykorzystać ostatni± możliwo¶ć odpoczynku i odprężenia się na słońcu. S± w tak dobrej formie, że ufam, iż to odpowiedni krok.

Reszta ekipy po analizie sytuacji zdecydowała się na treningi na skoczniach w Stams i Innsbrucku, oraz treningi kondycyjne i testuj±ce kombinezony.

Planowany skład ekipy austriackiej na inauguracje sezonu w fińskim Kuusamo (7 skoczków - kwota 6 plus jedno miejsce za zdobycie Pucharu Narodów) to: Martin Höllwarth, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Andreas Widhölzl, Andreas Kofler, Manuel Fettner i Martin Koch.

Powrót z Antalyi zaplanowano na 17 listopada.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
poligonka
a Kofler ma ¶liczne oczy...
(26.11.2005, 09:11)
fanka z woli
Nie lubię Moriego,ale jest fajny hmn...może zmienie zdanie
(17.11.2005, 13:22)
Pekla
MORGI jest super!!!
(14.11.2005, 22:19)
Fanka z .......
:))))))))))))))))))))))
Pozdrowienia dla wszystkich , którzy maj± humor i dowcip , super czyta się takie komentarze .
(14.11.2005, 17:18)
fan skoków
@Fanka z Poznania
Rozumiem, pytałem się z ciekawo¶ci.
pozdrowienia
(14.11.2005, 16:14)
mmm_krakow
Eee tam, trener Austriaków chciał sobie poleżeć na piasku tuż przed sezonem, a musiał biedaczysko wymy¶lec jakies uzasadnienie :D
A tych dwóch to w ramach ¶ciemy, żeby go żona nie goniła z wałkiem, że pojechał Turczynki podrywać ;-)
(14.11.2005, 14:24)
Fanka z ....
@ fan skoków

oj ty to potrafisz czlowieka zdolować ;)))
oczywi¶cie żartuję ,
wiesz to jest tak , czaem czlowiek pisze cos , o kim¶ i na jakis temat , tak poprostu , nie przywi±zuję wagi do tego czy pisze , Adam czy Malysz ,
tak jako¶ to samo wyszlo , jako¶ imię Adam przewija się od conajmniej pięciu lat czę¶ciej niz Kamil czy Robert , dlatego utrwalilo się w mojej glowie , bardziej ,
co do wypoczynku w Turcji dwóch skoczków z Austrii , myslę , że jak dla mnie moga sobie tam leżeć nawet do 24 listopada :))) po poludniu moga przyjechac dopiero na kwalifikacje :))
zobazcymy jaki szok termiczny ich czeka :))
ale ja się tam nie martwię , jednych rywali mniej dla naszych :)))
(14.11.2005, 14:18)
mmm_krakow
@PHL - Salt Lake City chyba wszyscy pamiętaj± - buahahaha - w sumie sie nie dziwie, bo trener ten sam co wtedy :))))))))))

To oni maj± już 100% formę???
I genialnego trenera, któremu sie wydaje, że tę formę utrzymaj±???
Aż jestem ciekawa, co z tego wyjdzie :))))))
I ilu z tych 7 skoczków zdobędzie w Kuusamo punkty ;-)
(14.11.2005, 07:47)
fan skoków
@PHL
Jeszcze nikt nie skakał na piasku.
@Fanka z Poznania
Wiem że znwó się czepiam, ale czy wy z Małyszem jeste¶cie na ty? No bo z tej twojej wypowiedzi to wynika że tak skoro na Małysza po imieniu a na Stocha i Mateję po nazwisku. Oczywi¶cie ja tylko tak z ciekawo¶ci bo to twoja sprawa jak o nich piszesz.
Co do artykułu to już się wystraszyłem że w Turcji jest ¶nieg i tam pojechali trenować, no ale z drugiej strony tam chyba nie ma skoczni. Ten artykuł mnie cieszy bo z niego wynika że Koffler jest w dobrej formie skoro na co¶ takiego mógł sobie pozwolić.
pozdrowienia
(13.11.2005, 21:02)
bunia
żle przecież na piachu nie da sie skakac
(13.11.2005, 16:28)
ajo
ale ja im zazdroszcze tego wyjazdu ....
(13.11.2005, 15:52)
Fanka z .........
Każdy ma inny cykl przygotowań , to prawda ,
ale okazuje się , że każdy trener ma równiez inn± wizję budowania formy ,
wylegiwanie się na pisaku w upale ? :))) czemu nie ,
tyle , że ten upal może z nich wyci±gn±ć wszystkie sily , i po powrocie na zimow± scenerię , to może okazać się katastrof± , ale ja się tam nie martwię , w końcu to nie nasi zawodnicy , ale wyobrażam sobie co by bylo gdyby trener Kuttin ,wyslal Adama , Mateję czy Stocha na plażę do Turcji , żeby się poopalali :))
nasz trener bylby zbombardowany tutaj :))
już różne rzeczy czytalam o pomyslach trenerów , i przygotowaniach do sezonu zimowego , ale o wylegiwaniu się na gor±cym piasku , slyszę pierwszy raz :)))
(13.11.2005, 11:02)
spiderman
@PHL
Problem w tym, że piasek się nie lepi :P
(13.11.2005, 00:27)
PHL
@chłop
Chyba sobie zbuduj± z piasku, tak jak nasi buduj± w Austrii ze ¶niegu ;)
(12.11.2005, 20:26)
chłop
A może oni tam w Turcji maj± jak±¶ tajn± skocznię z białym igielitem hehehe. Według mnie to i dobrze ci Austriacy zrobili bo i czego siedzieć bezczynnie i czekać na ¶nieg jak można sobie zrobić wakacje na plaży. A jaki to przyniesie skutek? My¶lę że pozytywny.
(12.11.2005, 19:49)
PHL
Przed Igrzyskami w Salt Lake City Austriacy też zdecydowali się na zupełnie inny krok niż pozostałe ekipy, i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło.
(12.11.2005, 19:39)
Justynka
My¶le że dobrze zrobili!!!Ja też ufam Morgiemu:D