Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Jest już praktycznie pewne: w sezonie 2006/2007 Vikersund będzie organizował Puchar ¦wiata w lotach narciarskich. Proponowana data, która teoretycznie może się jeszcze zmienić, to 13 i 14 stycznia 2007. Proponowany kalendarz musi jeszcze zostać potwierdzony na kwietniowym zebraniu Komisji Kalendarzowej FIS, ale już w tym momencie można mówić, że decyzja została podjęta.

P¦ wraca do Vikersundu po dziewięcioletniej przerwie: zawody tej rangi ostatni raz odbyły się tam w 1998 r. PóĽniej na największej skoczni w Norwegii skakano tylko dwa razy: odbyły się tam M¦ w lotach w 2000 r. i jedyne w historii zawody Pucharu Kontynentalnego na skoczni mamuciej w marcu 2004.

Decyzja FIS oznacza nareszcie powodzenie polityki Vikersundu - i sugeruje, że Norweski Zwi±zek Narciarski wywi±zał się ze swych zobowi±zań wobec "narodowego obiektu do lotów narciarskich".

Czy przyznanie Vikersundowi organizacji P¦ oznacza przeprowadzenie modernizacji skoczni? Klub uzbierał już swoj wkład finansowy, reszta zależy od zwi±zku narciarskiego. Niew±tpliwie skocznia mamucia w Vikersund Hoppsenter nie jest obiektem nowoczesnym, pocz±wszy od braku wyci±gu, a skończywszy na profilu pochodz±cym raczej z epoki przed stylem V... Decyzja FIS oznacza zaufanie dla organizatorów, ale chyba na dłuższ± metę Walter Hofer nie byłby entuzjast± Pucharu ¦wiata na przestarzałym obiekcie... Przyszło¶ć przed nim rysuje się jednak znów raczej różowo niż czarno: malej± szansę na budowę nowego "mamuta" w Roedkleivie pod Oslo. Rz±d Jensa Stoltenberga chce nadać terenowi status czego¶ w rodzaju parku krajobrazowego, do tej pory przysługuj±cy Roedkleivie raczej nieoficjalnie. Zwi±zek narciarski powinien się obudzić: jeżeli straci szansę na budowę skoczni w Roedkleivie, będzie musiał nie tylko modernizować Vikersund, ale także przygotować się do gruntownej renowacji nieczynnej Midstubakken w Oslo, potrzebnej jako skocznia K-90 do organizacji wymarzonych M¦ w 2011 r.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
aleksiej
Brawo!Brawo!Brawo! wierzę w sukces Norwegów, w to że na czas zmodernizuj± mamuta. Mam nadzieję, że pogoda dopisze...Konkurs PK w 2004 był rewelacyjny...liczę na powtórkę i długie loty..
(12.11.2005, 10:55)
Emu
Problem w tym, że wła¶cicielom obiektu zupełnie wystarcza posiadanie punktu widokowego i ciekawostki. FIS nie przebuduje im skoczni bez ich udziału...
(10.11.2005, 20:15)
Andrzej
Skocznia musi kiedy¶ organizować zawody Pucharu ¦wiata na skoczni K-170.
(10.11.2005, 19:44)
spiderman
@Andrzej
Nic nie będzie z t± skoczni±! Je¶li by¶ chciał wiedzieć to ona miała punkt konstrukcyjny - K145. Naprawdopodobniej nadal będzie stała nieużywana przez wiele lat. A szkoda bo to obecnie chyba najbardziej efektowna i ciekawa skocznia ¶wiata...
(10.11.2005, 17:19)
Andrzej
Co będzie ze skoczni± w USA:?
Ironwood K-145-170m
(10.11.2005, 09:43)
fan skoków
Mam nadzieję że organizatorzy s± przygotowani na jedno sryjny poniedziałkowy konkurs w Vikersund, ogólnie niec nie mam przeciwko tej skoczni.
Tak przy okazji mam nadzieję że FiS wróci do pomysłu z sezonu 2000/2001 kiedy to miało się odbyć 8 konkursów drużynowych w P¦ i 1 LGP. 2 w P¦ z wiadomych przyczyn się nie odbyły. Moim zdaniem to przesada że tylko 3 konkursy drużynowe w sezonie na tak± ilo¶ć konkursów indywidualnych.
pozdrowienia
(09.11.2005, 23:37)
spiderman
Nie wiecie jak ja się ucieszyłem gdy przeczytałem ten news :D Wreszcie Puchar ¦wiata zago¶ci na jednej z moich ulubionych i jednej z najciekawszych skoczni ¶wiata! Do planowanych konkursów P¦ w Vikersundzie pozostało około 15 miesięcy. Tyle też czasu maj± ludzie odpowiedzialni za tę skocznię na modernizację. My¶lę, że w końcu nadszedł czas aby skocznia została zmodernizowana. Naprawdę trzeba tam sporo zrobić przed planowanymi konkursami Pucharu ¦wiata. Jednak ja jestem dobrej my¶li :D Mam nadzieję, że prace nad modernizacj± mamuta w Vikersund rusz± najpóĽniej wiosn± 2006 roku! :)
(09.11.2005, 20:17)
Jasiek
Super! P¦ wraca do Vikersund'u! ¦więtujmy!
(09.11.2005, 19:46)
chłop
W końcu zobaczymy loty w Vikersund. Naprawde długo czekałem na t± decyzje. Mam również nadzieję że zawody w 2007 roku nie będ± storpedowane przez wiatr jak na WM 2000. Również chciałbym zobaczyć odległe i bezpieczne loty na nowej skoczni. Moim pragnieniem s± także konkursy na mamucie w Oberstdorfie, ponieważ to wspaniała i imponuj±ca konstrukcja, a ogl±danie na niej lotów to prawdziwa przyjemno¶ć. Ja wiem że loty narciarskie to ciężka sprawa dla wielu skoczków, ale czy nie chcieliby¶my ogl±dać 6 - 7 konkursów w sezonie na skoczniach K-185?
(09.11.2005, 18:31)