Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Trener ekipy rosyjskiej, Wolfgang Steiert, może mieć powody do zadowolenia. Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu udało mu się pozyskać nowego sponsora dla swoich podopiecznych. Jest nim niemiecka firma farmaceutyczna "Bionorica", która przekaże na potrzeby Rosyjskiego Zwi±zku Narciarskiego 100 000 euro. Umowa została podpisana 2 listopada w Moskwie.

"¦rodki, które będziemy mieć do dyspozycji, zostan± przeznaczone na profesjonalne treningi, ale także na poszukiwanie oraz kształcenie młodych talentów" mówi Steiert.

Oprócz gotówki na konto Rosyjskiego Zwi±zku Narciarskiego wpłynie procent dochodu uzyskanego ze sprzedaży w Rosji leku "Sinupret". Wła¶ciciel "Bionorica", Michael Popp, zadeklarował jeden rubel z każdego sprzedanego opakowania.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@mmm_kraków
Wiem że na M¦ w Lahti trenerem był jaki¶ Raszka więc więc pewnie Jiroutek został trenerem po sezonie 2000/2001.
pozdrowienia
(10.11.2005, 09:55)
fan skoków
@mmm_kraków
Dzięki.
pozdrowienia
(08.11.2005, 15:55)
mmm_krakow
@fan skoków
Trenerzy Czech od 2001 - zgodnie z życzeniem
1. starszy z braci Jiroutków [tylko nie wiem dokładnie od kiedy]
2. Mikeska [około pół roku w 2002]
3. Tanczos 2 sezony - od 02 do 04 - wylany w połowie LGP 2004
4. Bajc :D
(08.11.2005, 07:53)
duixfot
ja my¶lę, że Polacy zdobend±ł medal
(07.11.2005, 19:47)
fan skoków
@mmm_kraków
Dzięki za informację. Tak się składa że po napisaniu ostatniego komentarza gdy nie miałem wolnego komputera to przypadkiem się dowiedziałem że on jest trenerem Chin. Rzeczywi¶cie drużyny bez jaki¶ osi±gnięć.
Tak przy okazji może ty wiesz jacy byli trenerzy Czech od sezonu 2000/2001 do objęcia kadry przez Bajca. Byłbym wdzięczny.
pozdrowienia
(07.11.2005, 15:42)
mmm_krakow
@fan skoków
Hasło "Heinz Koch" nic ci nie mówi?
92-95 - Austria
Czechy
Francja - 2001 [ale nie jestem pewna] do 2004
od 2004 - Chiny :)
A jak skacz± te ekipy - bez komentarza :D
(07.11.2005, 15:03)
fan skoków
@mmm_kraków
Mógłby¶ co¶ więcej powiedzieć o tym Heinzu K, bo jako¶ nie kojarzę.
pozdrowienia
(07.11.2005, 14:47)
mmm_krakow
@fan skoków
Mi chodziło o konkretnego trenera z Austrii rodem :)))
Austria->Czechy->Fra ncja->... Chiny :))))))))))
A żeby było weselej - nazywa sie Heinz K. I bynajmniej nie jest to Kuttin :)))))))))))
(07.11.2005, 14:28)
fan skoków
@mmm_kraków
Żadn±. Rozumiem że sugerujesz że Austriaccy trenerzy nie potrafi± jako¶ mocno podwyższyć poziomu kadry.
pozdrowienia
(07.11.2005, 14:23)
mmm_krakow
Moje typy na finałow± ósemke w konkursie olimpijskim - czyli kto może nam zlać zadek :)
1. Austria
2. Finlandia
3. Norwegia
4. Niemcy
Z t± czwórk± nie ma co gadac - nie mamy póki co - szans :(
5. Słoweńcy - z nimi prawdopodobnie też - a mog± nawet powalczyć o medal - oni jak chc± - to potrafi± [wystarczy lookn±c na wyniki z poprzednich IO - w okolicach podium zazwyczaj sie tam pałętaj± Yugo, a potem Słoweńcy] - bez problemu nam odskocz±
6. Rosja - największe zaskoczenie poprzedniego sezonu - jak sie postaraj± - mog± walczyć o medal
7. Czesi - Janda kontra Małysz, ale reszta "pepików" jak na razie odskakuje naszym
8. Szwajcaria - jak sie postaraj±, to mog± nas pokonać, mimo że "czwartego do brydża" im ewidentnie brakuje.

Może być baaardzo ciężko wej¶ć do finału - musimy sie naprawde postarac i na dodatek liczyc, że ekipy, które wymieniłam w 5-8 będ± mieć słabszy dzień [albo nie będ± "czuć" skoczni w Pragelato].

@fan skoków
Jak± jeszcze inn± poważn± ekipę [nie austriack±], oprócz naszych, prowadzi trener z Austrii? ;-)
(07.11.2005, 13:29)
fan skoków
@mmm_kraków
Chyba znowu nie jasno się wyraziłem- zawsze llepiej mówiłem niż pisałem. Ja doskonale wiem że mamy trenerów kadr A i B z zagranicy i martwi mnie to że mimo wszystko jeste¶my mniej więcej w tym samym punkcie co byli¶my i ci trenerzy z zagranicy niewiele polepszyli sytuację nasz±. A Norwegowie, Rosjanie przecież w momencie gdy aktualni trenerzy zaczynali z nimi pracę to wcale nie byli lepsi od nas.
pozdrowienia
(07.11.2005, 12:57)
uskotko
i po raz kolejny zgadzam się z mmm (wow! To trzeba zapisać) - Rosjanie maj± wielkie szanse stać się dobr± drużyn± i poradzić sobie na imprezie lepiej od naszych.
(07.11.2005, 12:21)
mmm_krakow
@fan skoków
Kojonkoski, Steiert...
Tyle że my też mamy trenera z zagranicy :)))))
Wniosek wyci±gnij sobie sam ;D

Kiepscy Ruscy? Kogo¶ pogieło?
No tak, czasy gdy wygrywali skoczkowie z napisem CCCP na kombinezonie niewielu pamięta :)
Moim zdaniem wyrosła nam kolejna ekipa, która nas wywali z finału w konkursie drużynowym :(
(07.11.2005, 12:17)
uskotko
a dla mnie - jako fana dyscypliny - logiczne jest, że chce się, by wszyscy zawodnicy skakali jak najlepiej, nie tylko ci, którym kibicuję. Cóż, to kwestia poziomu.
(07.11.2005, 01:07)
fan skoków
@uskotko
To chyba logiczne że się kibicuje swoim rodakom i tym których się najbardziej lubi, i ich dobro jest najważniejsze. Nie lubię Rosjan i nie widzę powodu dla którego bym miał się cieszyć że mog± skakać dalej od tych którym naprawdę kibicuję.
pozdrowienia
(07.11.2005, 00:04)
chary888
@adam
Zauważ ze rosjanie wcale nie sa kiepskimi skoczkami, tylko widac ze brak im profesjonalnego treningu.
(06.11.2005, 22:16)
uskotko
ale z Was fani skoków... nawet nie życzycie innym, by poprawił się ich poziom... super po prostu.
(06.11.2005, 21:12)
adam
sami sponsorzy z kiepskich skoczków ruskich nie zrobi± mistrzów olimpijskich. Ludzie nia ma się czym martwić!!
(06.11.2005, 19:40)
XaX
@fan skoków
Fakt, jakby na to tak spojrzeć, to masz rację.
Pozdro
(06.11.2005, 19:31)
fan skoków
@XaX
Piszesz że bez kontekstów, ale problem polega na tym że sojusze niemiecko-rosyjskie zawsze się dla nas Ľle kończyły, a teraz pewnie będzie tak samo gdyż już nie długo może być tak że w ogóle będziemy mieć szans na rywalizację z nimi.
Jak patrzę np. na Rosjan pod wodz± Steierta czy Norwegów pod wodz± Kojonkowskiego i porównuje to do naszych skoczków to jedno mnie martwi że zagraniczni trenerzy jak wchodz± do jakiej¶ reprezentację to tworz± siln± drużynę, a my? No wła¶nie. Trzeba o tym pomy¶leć.
pozdrowienia
(06.11.2005, 16:42)
i bardzo dobrze!!!
ja się cieszę z tego posunięcia...niech Steiert jak najlepiej wytrenuje rosyjskich chłopków i pokaże Niemcom jaki zrobili bł±d zmieniaj±c go na Rohweina!!!
(06.11.2005, 13:31)
chłop
Ja też uważam tak jak Chary888 że to dobre posunięcie rosyjskiego zwi±zku. Jestem ciekaw co z dotychczasowym sponsorem Rosjan "Veka".
(06.11.2005, 12:48)
chary888
Bardzo dobrze za maja nowego sponsora, beda mogli trenowac tak jak bogatsze reprezentacje i zaczna wreszcie odnosic wieksze sukcesy, moze jeszcze nie w tym sezonie, ale kto wie.
(06.11.2005, 10:48)
XaX
Nio to sojusz niemiecko-rosyjski trwa (bez kontekstów;) )
(06.11.2005, 08:37)