Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Medal i zajęcie punktowanych miejsc w konkursie indywidualnym oraz drużynowym - taki cel stawiaj± przed swoimi skoczkami trenerzy reprezentacji Słowenii podczas występu na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie.

Oczekiwania s± duże, jednak należy zaznaczyć, iż Słoweńcy będ± bronić na włoskich skoczniach br±zowego medalu z konkursu drużynowego wywalczonego w 2002 roku w Salt Lake City. Apetyty zarówno kibiców, szkoleniowców jak i samych skoczków zwiększa ponadto sukces na rozgrywanych w ostatnim sezonie Mistrzostwach ¦wiata. Przypomnijmy, iż w Oberstdorfie Rok Benkovic zdobył złoty medal, a wraz z kolegami w rywalizacji drużynowej wywalczył br±z.

Kadra A słoweńskich skoczków, którzy trenuj± pod okiem Matjaza Zupana i asystenta Gorana Janusa, liczy obecnie 7 skoczków. W drużynie znajduj± się: Rok Benkovic, Jure Bogataj, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Primoż Peterka, Peter Zonta i Bine Zupan.

Na koniec warto również dodać, iż w Słowenii, dzięki staraniom tamtejszego zwi±zku narciarskiego powstała nowa skocznia. W miejscowo¶ci Kranj, gdzie w przyszłym roku odbęd± się Mistrzostwa ¦wiata Juniorów wybudowano obiekt HS-109.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
chłop
Słowenia może zgarn±ć wszystko. I bardzo dobże że w roli szkoleniowca pozostał Matjas Zupan.
(07.11.2005, 18:31)
fan skoków
Bardzo lubię Słoweńców a zwłaszcza Primoza Peterka i życzę im obronienia tego medalu z Salt Lake City, ale jestem też realist± i w ten medal w±tpię. Trzeba przyznać że na M¦ w Oberstdorfie Słoweńcy jednak mieli trochę szczę¶cia, no ale jest ono w sporcie potrzebne i wcale nie jest powiedziane że znów jego nie będ± mieć w Praggelatto. Wiadomo jest takie powiedzenie szczę¶cia sprzyja lepszym więc też na tej zasadzie można mówić o tych medalach z Oberstdorfu. Mam nadzieję że w drużynówce kolejny sezon będzie skakać Peterka.
pozdrowienia
(04.11.2005, 22:22)
minä
eeeeeh tam Slowency sa najlepsi:)... LGP sie w ogole nie liczy na dobra sprawe, wiec whats all the fuss about,he?
(04.11.2005, 17:42)
daf
@ja
masz racje co do LGP, ale wlasnie przypomniana przez Ciebie Norwegia bedzie raczej trzecia sila (obok Austrii i Finlandii) niz Slowenia. A nie zapominajmy, ze kontuzje wyleczyl juz Herr i niespodzianke w druzynowce moga sprawic Niemcy (na ostatnich MS srebro).
Reasumujac - moim zdaniem wieksze szanse Slowenia ma indywidualnie niz druzynowo, o ile ktorys z nich trafi z zyciowa forma jak Benkovic na MS czy Ammann na IO.
(04.11.2005, 16:12)
daga
fajnie byłoby jakby cos wywalczyli, ale naprawde w to w±tpie.
(04.11.2005, 14:49)
ja
A ja mam zdanie trochę inne. Według mnie, Słowenia ma szanse na medal na IO. Czy cały zimowy sezon według was wszystkich ma wypa¶ć tak jak LGP??? Letni sezon dawno się skończył, my¶lę, że już teraz zmieniło się bardzo wiele. Na ogół zimowy sezon przebiega zupełnie inaczej niż LGP. Gdyby wszystko przewidywać w taki sposób, jak wy, to wychodzi na to, że w zimowym sezonie również Norwegia nie ma szans, a Ljoekelsoey to w ogóle rzadko się będzie dostawał do "trzydziestki". O! Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała! W 2002 r. w LGP Primoż Peterka skakał słabiutko. A jak zacz±ł się sezon 2002/2003 - wszyscy dobrze wiemy. Po LGP na ogół następuje dużo zmian. Jeżeli medale olimpijskie zależ± tak bardzo od letniej formy, to boję się pomy¶leć, co będzie z Adamem Małyszem!!! LGP nie jest specjalnie ważne, dlatego jedne drużyny przykładaj± się bardziej, a inne - mniej, traktuj± te zawody jako przerywnik w monotonnych treningach. Intensywny trening zaczyna się dopiero po letnim sezonie i wtedy wła¶nie formę zdobywaj± ci zawodnicy, którzy maj± j± zdobyć.
(04.11.2005, 14:21)
Jaro
@daf
zgadzam się, że Słoweńcy nie maj± większych szans na podium.
Moim zdaniem medale zdobędzie Austria, Finlandia i Norwegia (niekoniecznie w tej kolejno¶ci)...
(03.11.2005, 16:22)
daf
Poza tym z tego co widze, nie jestem jedynym, ktory watpi w realizacje planow kadry Slowencow...
(03.11.2005, 11:44)
daf
@krishnay
Spójrzmy na wyniki Kranjca w LGP:
Hinterzarten - 36 i 17
Einsiedeln - 1
Courchevel - 24
Zakopane - 11
Predazzo - 10
Bischofshofen - 18
W Japonii nie skakal, ale wyniki Bogataja i Benkovica przez litosc przemilcze.
Czy zawodnik, ktory 6 sierpnia nie wchodzi do "30-tki" a 13 sierpnia wygrywa konkurs prezentuje równa, wysoka forme, czy jest wlasnie chimeryczny?
W swietle wynikow LGP i , jak piszesz, faktu ze jest najlepszy wsrod Slowencow (pozwole sobie miec inne zdanie), to druzynowo nie maja szans nawet na 5 miejsce a co dopiero medal.
(03.11.2005, 11:43)
krishnay
Kranjec zrobil niesamowite postepy, jest teraz najlepszy w ekipie Slowenii.
wg mnie cos napewno zdobeda......sa jedna z lepszych ekip!
(03.11.2005, 10:11)
Andrzej
Rekord w Kranj K-100-HS 109{115,5m Jernej Damjan.
(03.11.2005, 09:42)
bestyjka
Cele to oni moga mieć, ale jako¶ nie widzę ich w gronie faworytów do medalu...
(03.11.2005, 09:41)
daf
A na marginesie - ciekaw jestem co pokaze Herr, ktory przed kontuzja wyrastal na lidera Niemcow.
(03.11.2005, 09:10)
daf
Nooo... To jak Slowency zaczynaja przebakiwac o medalach... to guzik zdobeda... :))) Pewnie oczekiwania przerosna mozliwosci, a pamietac trzeba, ze ten sezon raczej bez Zonty, do niedawna numeru 1 w ich kadrze. Kranjec chimeryczny, Peterka chyba juz nie wroci na szczyty, a Bogataj, Benkovic i Damjan to szczyle, ktorym trudno bedzie utrzymac rowna forme.
(03.11.2005, 09:09)