Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

W najbliższ± sobotę i niedzielę odbęd± się ostatnie konkursy w tegorocznej edycji letniego Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie i skoczki rywalizować będ± na skoczni Olimpijskiej (HS-100) w Lake Placid. Najważniejsze rozstrzygnięcia w turnieju już zapadały, wygran± w klasyfikacji generalnej zagwarantował sobie w miniony weekend reprezentant Polski, Marcin Bachleda.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Obsada, podobnie jak w Park City, nie bedzie duża. S± zatem szanse na kolejne zdobycze punktowe naszych skoczków i podniesienie w rankingu CRL. Mamy też realne szanse na wygran± w klasyfikacji narodów. W tej chwili, na 2 konkursy przed końcem nasza strata do Słoweńców to 94 punkty. W Lake Placid na starcie stanie czterech reprezentantów Polski. Barw naszego kraju bronić będ±: Marcin Bachleda, Stefan Hula, Wojciech Skupień i Paweł Urbański.

Rozstrzygnięcie w sprawie pierwszego miejsca w klasyfikacji turnieju nie oznacza jednak, że zawody strac± na atrakcyjno¶ci. Nadal nie wiadomo kto uplasuje się na drugim miejscu. Faworytem jest Clint Jones, który skakać będzie na "domowej" skoczni, przed własn± publiczno¶ci± - co jest niew±tpliwie dużym atutem Amerykanina. O drug± lokatę może powalczyć również Anders Bardal, teoretyczne szanse ma także, obecnie szósty, Stefan Hula.

Ciekawie zapowiadaj± się także zawody pań. Tu na zwycięstwo ostrz± sobie zęby Amerykanki. Lindsey Van chce powtórzyć wygran± z Park City, co da jej jeszcze szanse na triumf w klasyfikacji końcowej. Niewiele mniej punktów zgromadziła Jessica Jerome. Zawodniczki gospodarzy walczyć będ± z Norweżkami. Liderka Anette Sagen nie zamierza jednak składać broni. Jej przewaga nad Van to 110 punktów., a nad Jerome 129. O podium walczyć będzie także Line Jahr, która traci niewiele do swoich konkurentek zza oceanu.

Zawody skoków odbęd± się w MacKenzie-Intervale Ski Jumping Complex w ramach "Flaming Leaves Festival". Oprócz konkursów, kibice będ± mogli uczestniczyć w różnych grach i zabawach.

Sobotnie zawody pań rozpoczn± się o godz. 20:00 czasu polskiego. WeĽmie w nich udział 30 zawodniczek. Na 17:00 przewidziano konkurs mężczyzn.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
spiderman
W spisie skoczni Andrzeja da się zauważyć troszeczkę błędów. Najbardziej raż±cym jest to, że napisał iż w Vikersund jest skocznia K120 a jak wiemy to miasto takiej skoczni nie posiada!
(07.10.2005, 22:35)
ja
@Andrzej
Dzięki
(07.10.2005, 21:56)
Andrzej
Liberec K-120,K-90
Harrachov K-90
Titisse-Neustadt K-125,K-40
Kussamo K-120,K-64
Oberstdorf K-185,120,90
Vikensund K-185,120,90,65,45.25,15.10
Trondheim K-120,90,78,65,38
Oslo-Holmenkollen K-115{przebudowa na 120m k}
Willehamer K-120,90
Karpacz K-85
Szczyrk K-85
Wisła K-40,23,17
Wisła K-65,35
Wisła K-105{do przebudowy}
Zakopane K-15
Zakopane K85,65,35
Zakopane K-120
Engelberg K-125
Einsiedeln K-105,70,45,25
Iron Moutain K-120,38,25,10
Ironwood{do przebudowy skocznia}K-145-170,45,25,15,13
Salt Lake City K-120,90,65,,40,20,10
Westby K-106,65,40,20,10
To s± wszystkie koplexy skoczni i punkty kostrukcyjne itd,itp.



(07.10.2005, 21:43)
fan skoków
My¶lę że Skupień na 100% do 50 CRL, a Polska wygra Puchar Narodów. Chyba Urbański jednak nie wejdzie do 50 CRL.
Czy kto¶ wie czy zwycięstwo w Pucharze Narodów w COC daje dodatkowy limit na COC?>
pozdrowienia
(07.10.2005, 21:20)
ja
@redakcja
Sorry że tak nie na temat ale mam pytanie. Czy w Libercu, Harrachovie, Neustadt i Kuusamo s± skocznie K-90???
(07.10.2005, 21:06)
spiderman
@Stawy
Naprawdę wielkie dzięki! Czyje jest to zdjęcie? Może zamie¶cicie je do działu skocznie przy Lake Placid? To zdjęcie jest z pewno¶ci± lepsze od tego, które obecnie znajduje się przy tej skoczni.
Czy masz informacje na temat rekordu skoczni K90? Według serwisu www.skisprungschanzen-archiv.d e rekord wynosi 105,0 m i należy do Kanadyjczyka Andrew Osadetza. Ale nie wiem czy ta informacja jest prawidłowa. Być może kto¶ pobije ten rekord podczas konkursów CoC w ten weekend!
(07.10.2005, 19:27)
Andrzej
@Staw
Miałbym pro¶bę być poszukał zdjęcia o Planicy?
Jakby¶ mógł
(07.10.2005, 19:23)
Stawy
@spiderman: po długich poszukiwaniach :-) znalazłem pod adresem: http://www.nshulga.com/travels/LakePlacid/
(07.10.2005, 17:16)
sympatyk
Czy droga redakcja ma informację czy dzis s± treningi a je¶li tak to o którek godzinie?
(07.10.2005, 14:56)
spiderman
@redakcja
Sk±d wzięli¶cie zdjęcie skoczni w Lake Placid, zamieszczone na stronie głównej? Czy możecie podać Ľródło? Zdjęcie jest ¶wietne, nigdy wcze¶niej go nie widziałem. Jest to skocznia obecnie bardzo mało wykorzystywana. Czy kto¶ z was może napisać tutaj jakie¶ dane dotycz±ce skoczni K90 w Lake Placid?
(07.10.2005, 14:25)
Andrzej
Polacy w zezonie letnim pokazały się bardzo dobrej strony.
Letni puchar kontymentalny:
1.Marin Bachleda 599
Fis Cup:
1.Wojciech Skupień 200 p
1.M.Innauner 200 p
(07.10.2005, 13:17)
Henio
@ Stawy
Walki o II miejsce wielkiej nie będzie Jones praktycznie nie powinien dać sobie odebrać nawet gdyby Bardal wygrał dwa razy.
Natomiast ciekaw± walkę o pierwsz± 50-tkę CRL stocz± z:
1.niemcami -Simon,Musiał,Mechler i Bader,
2.czechem -Hlav±.
nasi Skupień i Urbański.
Tylko szkoda że nie ma w USA aktualnie 51-ego Kamila Stocha.
(07.10.2005, 13:03)
daf
Skupien ma realne szanse na 8 miejsce, a Hula na 3. Trzymam kciuki za sukces...