Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie konkursy w tegorocznej edycji letniego Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie i skoczki rywalizować będą na skoczni Olimpijskiej (HS-100) w Lake Placid. Najważniejsze rozstrzygnięcia w turnieju już zapadały, wygraną w klasyfikacji generalnej zagwarantował sobie w miniony weekend reprezentant Polski, Marcin Bachleda.

Obsada, podobnie jak w Park City, nie bedzie duża. Są zatem szanse na kolejne zdobycze punktowe naszych skoczków i podniesienie w rankingu CRL. Mamy też realne szanse na wygraną w klasyfikacji narodów. W tej chwili, na 2 konkursy przed końcem nasza strata do Słoweńców to 94 punkty. W Lake Placid na starcie stanie czterech reprezentantów Polski. Barw naszego kraju bronić będą: Marcin Bachleda, Stefan Hula, Wojciech Skupień i Paweł Urbański.

Rozstrzygnięcie w sprawie pierwszego miejsca w klasyfikacji turnieju nie oznacza jednak, że zawody stracą na atrakcyjności. Nadal nie wiadomo kto uplasuje się na drugim miejscu. Faworytem jest Clint Jones, który skakać będzie na "domowej" skoczni, przed własną publicznością - co jest niewątpliwie dużym atutem Amerykanina. O drugą lokatę może powalczyć również Anders Bardal, teoretyczne szanse ma także, obecnie szósty, Stefan Hula.

Ciekawie zapowiadają się także zawody pań. Tu na zwycięstwo ostrzą sobie zęby Amerykanki. Lindsey Van chce powtórzyć wygraną z Park City, co da jej jeszcze szanse na triumf w klasyfikacji końcowej. Niewiele mniej punktów zgromadziła Jessica Jerome. Zawodniczki gospodarzy walczyć będą z Norweżkami. Liderka Anette Sagen nie zamierza jednak składać broni. Jej przewaga nad Van to 110 punktów., a nad Jerome 129. O podium walczyć będzie także Line Jahr, która traci niewiele do swoich konkurentek zza oceanu.

Zawody skoków odbędą się w MacKenzie-Intervale Ski Jumping Complex w ramach "Flaming Leaves Festival". Oprócz konkursów, kibice będą mogli uczestniczyć w różnych grach i zabawach.

Sobotnie zawody pań rozpoczną się o godz. 20:00 czasu polskiego. Weźmie w nich udział 30 zawodniczek. Na 17:00 przewidziano konkurs mężczyzn.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
spiderman
W spisie skoczni Andrzeja da się zauważyć troszeczkę błędów. Najbardziej rażącym jest to, że napisał iż w Vikersund jest skocznia K120 a jak wiemy to miasto takiej skoczni nie posiada!
(07.10.2005, 22:35)
ja
@Andrzej
Dzięki
(07.10.2005, 21:56)
Andrzej
Liberec K-120,K-90
Harrachov K-90
Titisse-Neustadt K-125,K-40
Kussamo K-120,K-64
Oberstdorf K-185,120,90
Vikensund K-185,120,90,65,45.25,15.10
Trondheim K-120,90,78,65,38
Oslo-Holmenkollen K-115{przebudowa na 120m k}
Willehamer K-120,90
Karpacz K-85
Szczyrk K-85
Wisła K-40,23,17
Wisła K-65,35
Wisła K-105{do przebudowy}
Zakopane K-15
Zakopane K85,65,35
Zakopane K-120
Engelberg K-125
Einsiedeln K-105,70,45,25
Iron Moutain K-120,38,25,10
Ironwood{do przebudowy skocznia}K-145-170,45,25,15,13
Salt Lake City K-120,90,65,,40,20,10
Westby K-106,65,40,20,10
To są wszystkie koplexy skoczni i punkty kostrukcyjne itd,itp.



(07.10.2005, 21:43)
fan skoków
Myślę że Skupień na 100% do 50 CRL, a Polska wygra Puchar Narodów. Chyba Urbański jednak nie wejdzie do 50 CRL.
Czy ktoś wie czy zwycięstwo w Pucharze Narodów w COC daje dodatkowy limit na COC?>
pozdrowienia
(07.10.2005, 21:20)
ja
@redakcja
Sorry że tak nie na temat ale mam pytanie. Czy w Libercu, Harrachovie, Neustadt i Kuusamo są skocznie K-90???
(07.10.2005, 21:06)
spiderman
@Stawy
Naprawdę wielkie dzięki! Czyje jest to zdjęcie? Może zamieścicie je do działu skocznie przy Lake Placid? To zdjęcie jest z pewnością lepsze od tego, które obecnie znajduje się przy tej skoczni.
Czy masz informacje na temat rekordu skoczni K90? Według serwisu www.skisprungschanzen-archiv.d e rekord wynosi 105,0 m i należy do Kanadyjczyka Andrew Osadetza. Ale nie wiem czy ta informacja jest prawidłowa. Być może ktoś pobije ten rekord podczas konkursów CoC w ten weekend!
(07.10.2005, 19:27)
Andrzej
@Staw
Miałbym prośbę być poszukał zdjęcia o Planicy?
Jakbyś mógł
(07.10.2005, 19:23)
Stawy
@spiderman: po długich poszukiwaniach :-) znalazłem pod adresem: http://www.nshulga.com/travels/LakePlacid/
(07.10.2005, 17:16)
sympatyk
Czy droga redakcja ma informację czy dzis są treningi a jeśli tak to o którek godzinie?
(07.10.2005, 14:56)
spiderman
@redakcja
Skąd wzięliście zdjęcie skoczni w Lake Placid, zamieszczone na stronie głównej? Czy możecie podać źródło? Zdjęcie jest świetne, nigdy wcześniej go nie widziałem. Jest to skocznia obecnie bardzo mało wykorzystywana. Czy ktoś z was może napisać tutaj jakieś dane dotyczące skoczni K90 w Lake Placid?
(07.10.2005, 14:25)
Andrzej
Polacy w zezonie letnim pokazały się bardzo dobrej strony.
Letni puchar kontymentalny:
1.Marin Bachleda 599
Fis Cup:
1.Wojciech Skupień 200 p
1.M.Innauner 200 p
(07.10.2005, 13:17)
Henio
@ Stawy
Walki o II miejsce wielkiej nie będzie Jones praktycznie nie powinien dać sobie odebrać nawet gdyby Bardal wygrał dwa razy.
Natomiast ciekawą walkę o pierwszą 50-tkę CRL stoczą z:
1.niemcami -Simon,Musiał,Mechler i Bader,
2.czechem -Hlavą.
nasi Skupień i Urbański.
Tylko szkoda że nie ma w USA aktualnie 51-ego Kamila Stocha.
(07.10.2005, 13:03)
daf
Skupien ma realne szanse na 8 miejsce, a Hula na 3. Trzymam kciuki za sukces...