Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim s± Mistrzostwa ¦wiata, na skoczni w Tauplitz - Bad Mitterndorf, przebiegaj± według pierwotnego planu.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Delegacja FIS kontroluj±ca austriack± skocznię mamuci± była pełna podziwu i nie szczędziła pochwał gospodarzom obiektu Kulm. Największy zachwyt wzbudził nowoczesny domek startowy na szczycie skoczni, niedawno oddany do użytku.

Dyrektor Pucharu ¦wiata - Walter Hofer: "Wzniesienie tego budynku, będzie wspaniale służyć skoczkom, przede wszystkim chroni±c ich przed zimnem podczas zimowych zawodów. Tury¶ci w trakcie lata będ± mieli możliwo¶ć podziwiania widoków i panoramę okolic. Domek startowy był ostatni± inwestycj±, która była konieczna do spełniania w¶ród ostrych kryteriów regulaminu FIS. Skocznia w Tauplitz - Bad Mitterndorf razem z obiektem w Oberstdorfie s± obecnie najlepiej przygotowanymi "mamutami" na ¶wiecie pod względem infrastruktury.

Prace maj±ce na celu jak najlepsze przygotowanie do M¦ w lotach odbywaj± się na najwyższych obrotach. Od wczoraj rozpoczęto akcję pt." 100 dni do Mistrzostw ¦wiata", która ogromnymi nakładami marketingowymi odlicza dni do rozpoczęcia zawodów.
W Monachium wzniesiono nawet budowlę na wzór skoczni narciarskiej, tak aby zwrócić uwagę kibiców z s±siedniego kraju na to ważne wydarzenie, które odbędzie sie już w połowie stycznia 2006 roku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fanka_austrii
kulm jest super bo jest w austrii!!!1
(10.04.2007, 17:22)
fachowiec skoków
Na skoczni ''Kulm'' s± możliwe skoki na odległo¶ć 220 metrów. Udowodnił to w 2003 roku Christian Nagiller - 220,5m z upadkiem spowodowanym wypięciem się Ľle założonej narty. Najmniejsz± skoczni± mamuci± w Europie
jest ''Certak'' znajduje się w Harrachowie - rekord 214,5m.
Najładniejsz± i najbardziej imponuj±c± skoczni± ¶wiata jest mamut w Oberstdorfie. Jego rozbieg znajduje się w powietrzu bez żadnych podpurek w rodzaju betonowych słupów (jak np Lahti). Do szczytu skoczni jest aż 72 metry!!!
(09.10.2005, 14:40)
fan skoków
@mmm_kraków
Dzięki za informację że jest taka skocznia w USA, nigdy o tym nie słyszałem zawsze mówi się że jest 5 mamucich skoczni.
Mam nadzieję, że nie powtórz± się wyniki z Planicy, bo długo je przeżywałem no i ostatecznie straciłem zaufanie do Tajnera.
pozdrowienia
(07.10.2005, 20:31)
mmm_krakow
@Andrzej
Mamutów na ¶wiecie ejst 6, nie 5 :D
Najmniejszy mamut to Ironwood :P Na razie nieczynny, ale Amerykanie obiecywali przebudowę :P
(07.10.2005, 08:06)
Andrzej
Skocznia Kulm K-185{HS 200m}, rekord skoczni 214m Sven hannawald to jest najmiejszy mamut na ¦wiecie .
Konstrukcja skoczni 1908r ,należałoby Kulm poraz kolejny przebudować i HS większy dać tej skoczni i byłyby możliwe skoki ponad 215-220m
(06.10.2005, 14:16)
Luk
Wydaje mi się że ta skocznia jest jaka¶ dziwna. Ma bucz±cy dong ;)
(06.10.2005, 14:02)
mmm_krakow
@red
Nie frustracja, tylko po prostu nienawidzę napisanych "bełkotliwie" artykułów :P
Bo potem inni przepisuj± i w necie kr±ż± takie "kwiatki" że można zlecieć z krzesła po ich przeczytaniu :)
(06.10.2005, 12:06)
mmm_krakow
@porkka
Gdzie ty widzisz w powyższym artykule:
---austriacy wybudwali cos w rodzaju skoczni w Monachium w celu promowania >MS ktore sie odbeda w Kulm...--- ???
Bo ja widzę:
---W Monachium wzniesiono nawet budowlę na wzór skoczni narciarskiej,---
A z tego zdania nie wynika kto budował i po co :P
(06.10.2005, 12:05)
porkka
austriacy wybudwali cos w rodzaju skoczni w Monachium w celu promowania >MS ktore sie odbeda w Kulm...to chyba brzmi logiczni i sie trzyma?! tak jest napisane na innych stronach tak jest napisane tu! nie wiem jak mozna czegos w tym nie zrozumiec?!
(06.10.2005, 11:57)
red
@mmm: zauważ, że Monachium jest blisko Austrii, a poza tym Niemców jest duużo więcej, promocja to promocja... nierozumiem ciętych uwag. Mi to wygl±da na wieczen sfrustrowanie dwójki pisz±cych przede mn±. No ale cóż, frustratów nie brakuje w tym kraju.
(06.10.2005, 11:24)
snow
@mmm_krakow
Czego sie czepiasz ?:)
Dziewcze bardzo chcialo zaistniec na SNC i "zaistnialo".
Nie wazne kto budowal, wazne ze w koncu udalo sie to zbudowac! :)
(06.10.2005, 10:18)
mmm_krakow
Austriacy co¶ budowali w niemieckim Monachium??? W ramach promocji M¦ w lotach...
Czy to może jednak Niemcy reklamuj± skoki :))))
Co¶ mi sie to nie trzyma qpy :))))
(06.10.2005, 10:12)