kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Amerykanka Lindsey Van odniosła zwycięstwo w sobotnim konkursie Ladies CoC w Park City (HS-100). Reprezentantka gospodarzy, która po słabym skoku w pierwszej serii na odległość 88 metrów zajmowała dopiero dziewiątą lokatę, w drugiej rundzie skoczyła 97,5 metra i zagwarantowała sobie tym samym zdecydowany triumf w zawodach (236,0 pkt).

Drugie miejsce, zajęła również reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Abby Hughes. Zaledwie 16-letnia zawodniczka oddała skoki na odległość 95 i 87 metrów i straciła do triumfatorki zawodów dokładnie 10 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła liderka klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego kobiet, Anette Sagen, ze skokami na odległość 92,5 i 89 metrów (223,0 pkt).

Tuż za podium uplasowały się Atsuko Tanaka i Line Jahr. Gospodarze mogą mówić o udanych zawodach, gdyż w pierwszej dziesiątce uplasowały się w sumie cztery reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Oprócz wspomnianej Lindey Van i Abby Hughes, miejsca w czołówce zajęły Alissa Johnson (6. pozycja) i Jessica Jerome (7.)

Liderka po pierwszej serii sobotniego konkursu, Daniela Iraschko w finałowej rundzie została zdyskwalifikowana i ostatecznie zajęła 25. pozycję. W zawodach startowało 27 zawodniczek.

Klasyfikacji turnieju Ladies CoC przewodzi nadal reprezentantka Norwegii, Anette Sagen. Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego kobiet odbędzie się już w niedzielę, początek rywalizacji o godzinie 21:00.