Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Reprezentacja polskich skoczków przygotowuje się do zimowego sezonu olimpijskiego. Tradycyjnie już zawodnicy kadry A zawitali do Warszawy, aby tam poddać się badaniom w tunelu aerodynamicznym.



W Instytucie Lotnictwa pod okiem trenerów Heinza Kuttina i Łukasza Kruczka pojawili się Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Rafał ¦liż, Robert Mateja oraz Krystian Długopolski.
Dzisiaj skoczkowie pracowali nad sylwetk± lotu w sztucznie wytworzonych warunkach. Jutro kadrowicze poddadz± się specjalistycznym badaniom i powróc± do domu.
W niedzielę zawodnicy spotkaj± się po raz kolejny i wspólnie wyjad± na treningi do Ramsau, a potem do Bischofschofen.
Zgrupowanie w Austrii potrwa tydzień, a głównym celem treningów będzie poprawienie motoryki zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka z Poznania
Dzięki , ja też ciebie pozdrawiam .
(02.10.2005, 10:52)
Warszawiak
Ok spoko ;) pozdro dla Ciebie i syna w taki razie.
3maj sie ;)
(01.10.2005, 12:15)
Fanka z Poznania
@ Warszawiak-fan skoków
no już dobrze , czego się tak denerwujesz zaraz ,
ja napisalam tylko to co wiem , że nasza kadra byla tam , w skladzie trenerzy+ zawodnicy ,
a ta dziewczyna to może jaka¶ fanka jego , miala okazję na niego wlecieć ,
co do zazdro¶ci , to niezle się ubawilam ,
ponieważ mam syna starszego od Stocha ,
a i tak z tego co wiem Kamil nie ma dziewczyny , narazie po¶więca się nauce i sportowi ,
i dobrze chlopak robi , ale jak każdy sportowiec , napewno ma swoje wielbicielki .
I to tyle.
(01.10.2005, 09:58)
Warszawiak
@Fanka z Poznania

Jezu dziewczyno czy ja kaze Ci w to wierzyc??? Widzialem swoje a nie che mi sie tlumaczyc co i jak i gdzie.......i nie sieje zametu :P tylko pisze co moje oczy widzialy..a zreszta niewazne. cokolwiek Wam tu napiac to sie od razu zucacie.Nie mozna wypowiedziec swojego zdania..Trzeba byc TOLERANCYJNYM NA INNE WYPOWIEDZI a nie od razu sie zucasz.... hehe pewnie zazdrosna jestes bo ta dziewczyna fajna byla :P

pozdro i nie pisze juz wiecej.
A teraz do artykulu- dobrze, ze sie przygotowuja i 3mam kciuki za polska kadre!!! Dokopcie wszystkim!!! :P
(30.09.2005, 22:43)
Fanka z Poznania
@ Warszawiak -fan skoków
poprostu nie wierzę w to co napisale¶ ,
to stek bzdur , trenerzy zabieraliby , jakie¶ dziewczyny na tak wazne sprawy dotycz±cej kadry ???
otóż powiem tobie , że pojechali w swoim stalym skladzie , czyli trenerzy + zawodnicy , nikogo więcej tam nie bylo.
I nie siej zamętu.
(30.09.2005, 22:31)
Warszawiak-fan skokow
taaa a ja ich widzialem w Wawie...Stoch z jakas laska chodzil!!! Ladnie sie przygotowuja :P

A ten tunel.....no moze i cos daje. ja sie na tym aspekcie sprawy nie znam wiec nie bede sie wypowiadal.
Pozdro for all :P
(30.09.2005, 17:36)
Fanka z Poznania
A co tak naprawdę daje tunel?
ano to , że w tunelu , zawodnik odrazu widzi , jaka ma sylwetkę w locie , czy jest ona prawidlowa i czy może to ulożenie dac efekt dalekiego lotu ,
podczas , gdy bez ćwiczeń w tunelu ,
skoczek musialby oddać conajmniej ok.60 skoków na skoczni , żeby wychwycić , co robi żle w locie ,
to daje tunel , moim zdaniem jest to dobra sprawa ,
w dobie dzisiejszej techniki , jak± daje nam ¶wiat ,
nie widze powodu aby z niej nie korzystać.
(30.09.2005, 17:32)
Fanka z Poznania
Zaczęly się problemy ??
to chyba nie tunel mial cos z tym wspólnego ,
bo Adam i tak sięgn±l znów po Krysztalow± Kulę :)))
(30.09.2005, 17:28)
Fanka z Poznania
Weżmy pod uwagę , że cztery lata temu wszystko bylo inne ,
od tego czasu zmienily się wymagania co do sprzętu , kombinezonów , tak więc i technika skoku musiala tez się zmienić ,
cztery lata temu bylo szystko bardziej prostsze , dzi¶ cale skoki , wygl±daj± zupelnie inaczej ,
a więc , wci±ż zawodnicy i trenerzy szukaj± , w swzonie przygotowawczym , najlepszego przygotowania ,
robia to i inne ekipy , nie tylko nasza.
(30.09.2005, 14:07)
mmm_krakow
Tunel, tunel, tunel...
Żeby tylko nie zamienił sie w kanał :(
W sezonie 2000/2001 Ada¶ skakał idealnie niezaleznie od warunków, czy jest wiatr czy nie ma - Ada¶ wszystkich przeskakuje
Gdy wlazł latem 2001 do tunelu, tak potem zim± zaczeły sie problemy.
W zeszłym sezonie też ćwiczyli w tunelu i efekt był taki, że zim± Adam do każdego skoku odbijał sie inaczje - sylwetka dojazdowa równa zero!!
Mam nadzieje że Kuttin wie co robi.
(30.09.2005, 11:12)
Fanka z Poznania
My¶lę , że sklady kadr na zime ulegn± zmianie , ale dopiero po najbliższych Mistrzostwach Polski ,
tak mie sie wydaje ,
ja np.zmienilabym Zylę , na Bachlede , i zastanowilabym się , czy mozna również wl±czyc Skupnia , jesli bedzie dysponowal doskonala form± , to ma szanse ,
ale to zalezy od trenerów , zreszt± Kuttin zapowiedzial , że beda zmiany ,
w kadrze powinni znależć się zawodnicy , którzy dysponowac bed± najwyższ± forma ,
chodzi bowiem o dobro drużyny ,
a to najwazniejszy sezon dla Polskich skoków.
Pozdrawiam.
(30.09.2005, 09:33)
fan skoków
Wiadomo kiedy będ± znane składy kadr na zimę?
@redakcja
Czy będzie z sezonu letniego "Subiektywnie i Przegl±dowo"?
pozdrowienia
(29.09.2005, 22:07)