Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Do rozpoczęcia zimowego sezonu 2005/2006 zostały dwa miesi±ce. Jak na 63 dni przed inaguracj± Pucharu ¦wiata 2005/2006 w Kuusamo wygl±daj± przygotowania polskiej reprezentacji w skokach narciarskich?

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Po trwaj±cych dwa tygodnie wakacjach poopieczni trenera Kuttina przebywali w ostatnich dniach na zgrupowaniu w Oberstdorfie. Na ten weekend zaplanowany został powrót do Polski, natomiast w najbliższych dniach kolejne treningi w Zakopanem.

Skoczkowie, jak wcze¶niej planowano, udadz± się również do Warszawy, gdzie przeprowadzone zostan± badania lekarskie. "To rutynowa procedura. Żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje" - wyja¶niał Kuttin.

Podobnie jak w poprzednich wypowiedziach, tak i teraz trener Heinz Kuttin podkre¶la, iż ostateczny skład naszej kadry na Igrzyska Olimpijskie wykształc się w trakcie sezonu, a na start na Olimpiadzie maj± szanse nawet skoczkowie znajduj±cy się obecnie w kadrze C. "Każdy ma jeszcze szanse, wszystko zależy od formy i pracowito¶ci. Może się zdarzyć i tak, że na olimpiadę w Turynie pojedzie zawodnik, który obecnie jest członkiem kadry C" - mówił austriacki trener.

Wielu kibiców polskiej reprezentacji w skokach narciarskich zaniepokojonych jest słab± dyspozycj± naszego czołowego zawodnika w Letniej Grand Prix. Kuttin uspokaja i powtarza, iż głównym celem jest zima. "Teraz jest już dużo lepiej. Poza tym naszym celem jest sezon zimowy. Wtedy Adam ma być w formie. Zreszt± nie tylko on. Chcemy stworzyć siln±, równ± drużynę".

Aktualne kadry skoczków:

Kadra "A"
Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski, Rafał ¦liż, Piotr Żyła

Kadra "B"
Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner, Paweł Urbański, Wojciech Topór, Stefan Hula, Wojciech Tajner

Kadra "C"
Sebastian Toczek, Dawid Kowal, Marek Michniak, Mateusz Wantulok, Piotr Byrt, Artur Broda, Łukasz Rutkowski
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@spiderman
Nie wiem czemu Skupnia nie widzisz w żadnej z kadr, ale w końcu to twoja subiektywna ocena.
Co do wypowiedzi Kuttina, to na ostatni TCS też mieli jechać najlepsi, a jednak Długopolski pojechał a nie Rutkowski który był wyżej 26.12.2004.
pozdrowienia
(26.09.2005, 23:14)
Olenka- ta sama
zle napisalam..moze jest i mlody ale wydaje mi sie, ze wiek nie liczy sie do sukcesow. Iz nowu tu mozna porownac Stocha do Żyły......

dobra juz milcze.
3majcie sie wszyscy
(26.09.2005, 13:57)
Olenka
Piotr Żyła znowu nie jest taki mlodziutki jak na skoczka ma 18 lat .... tyle co Kamil Stoch a przeciez o ile Kamil lepiej skacze. Wydaje mi sie, ze Piotrek po prostu jest za slaby do kadry A. Moze byc tez tak, ze sie po prostu "nie wyrobil" moze musi uplynac troche czasu...pozdrawiam
(26.09.2005, 13:55)
spiderman
U Łukasza Rutkowskiego tego lata widać było ogromne postępy, i znacznie lepsze wyniki. Dlatego u mnie został przesunięty z kadry C do kadry B. Natomiast z kadry B wyleciał niewidoczny całego lata Wojciech Topór o którym nie było nic słychać, ale to zapewne jest spowodowane jego słab± form± dlatego u mnie jest on już członkiem kadry C.
(25.09.2005, 21:44)
spiderman
Marcina Bachledę i Stefana Hulę przesun±łem do kadry A za bardzo dobre wyniki latem. Piotr Żyła nie pasuje do kadry A, jest jeszcze bardzo młody, niedo¶wiadczony i skacze słabiutko. Rafał ¦liż trochę punkcików uzbierał w LGP ale była to niewielka ilo¶ć i my¶lę, że na chwilę obecn± powinien być przesunięty do kadry B i powinien startować w CoC.
(25.09.2005, 21:42)
spiderman
Moje aktualne propozycje kadr:
Kadra "A"
Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski, Marcin Bachleda, Stefan Hula
Kadra "B"
Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner, Paweł Urbański, Wojciech Tajner, Rafał ¦liż, Piotr Żyła, Łukasz Rutkowski
Kadra "C"
Sebastian Toczek, Dawid Kowal, Marek Michniak, Mateusz Wantulok, Piotr Byrt, Artur Broda, Wojciech Topór
(25.09.2005, 21:38)
...............
Beda w Wawie??? ciekawe czy tam gdzie mysle :D
(25.09.2005, 19:55)
jozek_sibek
Czy na Igrzyska nie może jechać kto¶ kto teraz nie jest w żadnej kadrze??? Przykladowo W .Skupień,gdyby zaczał golić wszystkich???
(25.09.2005, 14:46)
Fanka z Poznania
Cieszy mnie wypowiedż Kuttina , że zależy mu na druzynie , na tym aby ja stworzyc ,
o tym zawsze marzylismy , bo drużyna to nie jeden zawodnik , a akurat tak bylo dotychczas , mam nadzieje , że mu się to uda ,
lecz co do tej planowania formy u Adama , ja bylabym ostrozna ,
formy nie da się zaplanować , forma albo jest , albo jej nie ma ,
mozna odpu¶cic jakies zawody gdzies potrenowac przed tak ważn± imprez± ,
lecz nie da się formy zaplanowac ani stworzyć ,
ale mysle , że wszystko idzie w dobrym kierunku , Adam jest tak do¶wiadczonym zawodnikiem , że sobie poradzi , mysle , że znów będzie walczyl jak lew , i wierze , że uda mu się siegn±ć po podium na IO ,
życze mu tego z calego serca , wszystkiego dobrego dla trenerów ,
oby przygotowania przebiegaly szczególnie w absolutnym spokoju , tego im potrzeba.
(25.09.2005, 12:38)