Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakość i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 03:00
Sapporo HS-137
CoC

Tyrolczyk Florian Liegl we wtorek oficjalnie podał do wiadomo¶ci, że zamierza zakończyć karierę. Jako powód podał utrzymuj±ce się niepowodzenia, niezadawalaj±ce wyniki w konkursach Pucharu ¦wiata i odnawiaj±c± się kontuzję kolana.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Ostatni sezon był dla mnie istotny - udowodniłem sobie, że jeszcze potrafię skakać. Niestety wiosn± miałem problemy na skoczni i do tego doszła jeszcze kontuzja torebki stawowej w kolanie, która opóĽniła przygotowania na następny sezon, aż o półtora miesi±ca. Potem juz trudno mi było zmotywować się do rozpoczęcia treningów" - poinformował Liegl.

1 lutego 2003 roku Florian Liegl ¶wietował pierwsz± i prawdopodobnie ostatni± wygran± w Pucharze ¦wiata, podczas konkursu w Tauplitz-Bad Mitterndorf. Wkrótce doszła wygrana w "drużynówce" na skoczni Holemenkollen w Oslo. Na Mistrzostwach ¦wiata Juniorów w Karpaczu zdołał zaj±ć miejsce na podium.
Ostatnie dwa sezony dla Tyrolczyka były trudniejsze, można powiedzieć, że zupełnie nieudane. Jeden z powodów to duże zmiany przepisów, przede wszystkim w zakresie rodzaju sprzętu, a także wprowadzenie BMI.

Florian Liegl po zakończeniu kariery chce się po¶wiecić głównie studiom.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
bamse:)
wierze że wróci:) bez skoków długo nie wytrzyma:)
(27.09.2005, 12:22)
tommm
Harada na P¦! On będzie skakał chyba jescze z dziesięć lat :)
(24.09.2005, 14:22)
daga
prosze nieeeeeeeeeeeeee!!!
jeszcze wrócisz do formy!!!
(23.09.2005, 15:11)
Glon
W mistrzostwach Japonii w skokach narciarskich na igelicie triumfował 33-letni Akira Higashi, który za skoki na odległo¶ć 97 i 90 m uzyskał notę 248,5 pkt. Zawody rozegrano na skoczni HS 100 w miejscowo¶ci Myoko.

Drugie miejsce zaj±ł Yusuke Kaneko - 236,5 pkt za skoki o długo¶ci 92,5 m i 90.m. Trzeci był Tsuyoshi Ichinohe - 234,5 pkt za skoki 92 m i 90,5 m.

Kolejne miejsce zajęli Masahiko Harada, Noriaki Kasai i Takanobu Okabe, jedenaste miejsce zaj±ł Daiko Ito. W zawodach startowało 130 skoczków.
(22.09.2005, 21:46)
fan skoków
@mmm_krakow
Dzięki za informację, nigdy do końca nie wiedziałem jak to było zx jego drugim skokiem.
pozdrowienia
(22.09.2005, 20:17)
t-czarny99
I tak wróci... zobaczycie! Mogę się o to nawet założyć. A teraz, takie "młodzieńcze" fanaberie. Trenerzy go zmotywuj± i znowu zacznie skakać tak jak dawniej (tzn. dobrze).
(22.09.2005, 13:07)
#jumping#
nieeeeeee!!!czeeeemuuu!!!ide sie zabic!!!moze sie rozmysli i jeszcze wróci!!!
(22.09.2005, 12:46)
Orka na ugorze ;)
no w sumie szkoda dzieciaka, ile on mial w ogole lat (pewnie wiecej niz ja ale co tam :-P ) .
a co do tej reklamy, ale malysz sie na aktora nie nadaje nawet w 0.001% , a skoro juz musza go zatrudniac, to nie w reklamach dla FAKTU!!!
(22.09.2005, 10:40)
trufta
SZKODA FLORKA ALE TO JEGO DECYZJA I NIE MA CO NARZEKAĆ! FAKTYCZNIE CZOŁÓWKA ZACZYNA SIĘ KRUSZYĆ :( POZROWIONKA
(22.09.2005, 09:52)
mmm_krakow
@fan skoków:
P¦ - Wilingen - Liegl nie "nie zd±żył" tylko zrezygnował, bo mu nawaliło wi±zanie przy nartach :P
Pointner wystawił Widhoelzla bo to ... Widhoelzl :P Podejrzewam, że gdyby Horngacher jeszcze skakał to też miałby miejsce w składzie.
To jest kolejny trener, który najwyraĽniej nie potrafi być "selekcjonerem" i dobrać zawodników do kadry :P Szkoda :D
Bo jak po IO kariere zakończy Hoellwarth i najprawdopodobniej Widhoelzl to zostanie im Morgenstern i Kofler - gdzies tak na poziomie drugiej ligi [miejsca 15-30] :P
(22.09.2005, 07:53)
fan skoków
Musiał być to rzeczywi¶cie poważny powód skoro taki młody skoczek z dużymi perspektywami kończy karierę.
Co do następców u Austriaków, to liczę na Kofflera który znakomicie skakał na treningach w Hinterzarten i nie rozumiem czemu Pointner wystawił słabo skacz±cego na treningach Widhoelzla który i tak w konkursie nic nie pokazał, a Koffler był 7 klasyfikacji końcowej LGP, a 3 w¶ród Austriaków (nie muszę chyba mówić kto był z jego rodaków przed nim).
Szkoda że w tym artykule nie wpomniano o 2 wpadkach Liegla w konkursach drużynowych:
1.M¦ w Valdi Fiemme- Liegl upada w ważnym momencie dla Austriaków którzy ostatecznie trac± szansę na medal.
2.P¦ w Willingen 2004- Liegl nie zd±ża na swój skok w drugiej serii a Austria z 4 pozycji po I serii spada na 6 w całym konkursie (jak on to zrobił).
pozdrowienia
(21.09.2005, 21:02)
Kasia
Jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu kibicować...oby tylko Maddin i Alex skakali jak najdłużej !!!
(21.09.2005, 20:50)
Yousta
FLORIAN I TAK BĘDZIESZ W NASZYCH SERCACH!!! SERCACH PRAWDZIWYCH FANÓW...!!!
(21.09.2005, 19:41)
Agusia
Tyle lubianych osób, które tworzyły atmosferę na skoczni odchodzi: Flo, Goldi no i Hanni. Czy ten okres, to czas kończenia karier wielu skoczków???!!!Co się dzieje!!!Z moich ulubionych to tylko Maddin jeszcze skacze. Oby pokazał klasę w tym sezonie!!!
(21.09.2005, 18:58)
magda
jaka wielka szkoda:(:(:( zawsze trzymałam za Ciebie kciuki Flo! no coż mam nadzieje ze jeszcze kiedy¶ zmienisz zdanie:*
(21.09.2005, 17:12)
Roberto CECON
Szkoda, naprawdę będzie mi go brakować na skoczni. :(

(...)
(21.09.2005, 16:20)
Bułka
tosz to tragedia !!!
(21.09.2005, 15:40)
Aniulkaa90
Szkoda czesto odwiedzalam www.flonet.prv.pl a teraz to juz tez nie dziala ;/ ciekawe czy wystartuje
(21.09.2005, 13:33)
mmm_krakow
Z tej czwórki to tylko Morgi i Loitzl dobrze, Hoellwarth nie błyszczy, a Widhoelzl latem szorował bulę w większo¶ci konkursów :D
I najgorsze, że nie ma na kogo wymienić :D
(21.09.2005, 12:42)
Jaro
eee tam, od razu rozlatuje. Liegl i tak ostatnio nie skakał za dobrze. Cała kadra, która zdobyła dwa złote medale na ostatnich M¦ nadal skacze. Więc luuuuz.
(21.09.2005, 10:33)
Luk
Ciekawe, kto jeszcze? Może najlepiej wszyscy skoczkowie niech zakończ± karierę?!
(21.09.2005, 10:32)
Fanka z Poznania
No szkoda , naprawdę , ale decyzje jak± podj±l musi naprawdę być podyktowana czym¶ poważnym ,
zawodnik maj±cy 22 lata nie kończy kariery od tak sobie ,
szkoda , ekipa im sie rozlatuje ,
Ale co zrobić ,
(21.09.2005, 10:30)
Jaro
a i jeszcze jedno - gdzie dacie Liegla? Bo chyba galeria sław to dla nego za wysokie progi... raczej powinien trafić do działu tych, co zakończyli karierę.
(21.09.2005, 10:13)
Jaro
no, to kto następny? Ahonen i Małysz co¶ wspominali, że po Igrzyskach kończ±...
(21.09.2005, 10:10)
Krófsko
Szkoda,że Florek kończy karierę :(,ale cóż live is brutal zdrówko jest o wiele ważniejsze.Powodzenia na studiach Flo.
(21.09.2005, 09:37)
mmm_krakow
Widhoelzl - prawdopodobnie, na 99,9% Hoellwarth...
(21.09.2005, 09:37)
Norgefan
Ciekawe kto zakończy karierę sportow± po sezonie olimpijskim. Aż sie boję, że dużo fajnych zawodników może to zrobić :((((
(21.09.2005, 08:49)
mmm_krakow
:(
Goldi, teraz Florian :(
Jak tak dalej pójdzie, to w Turynie Austriacy będ± musieli wystawić Innauera-juniora, hehe Bo nie będzie miał kto skakać :(
(21.09.2005, 07:29)
Adu¶ka
ojj szkoda, szkoda :(((((((((((
(20.09.2005, 23:15)
uskotko
powodzenia, Florian, na nowej drodze :) Trzymaj się :)
(20.09.2005, 23:03)
Justynka
=(((
(20.09.2005, 22:25)
Kuba Fatalista
@Milia

Jeszcze jest taka sama reklama z Jagna Marczulajtis. ale i tak ta z Malyszem wygrywa :D
(20.09.2005, 22:16)
Milia
Goldi, Sven, Flo - oby tak dalej ..... :(


Owszem, ja widziałam t± reklamę:D.Jak j± zobaczyłam to wybuchłam takim ¶miechem na cały dom,że szok <lol2>
(20.09.2005, 21:40)
meg
Co ich tak wzięło na konczenie kariery. Goldi, Hannawald, teraz Liegl - wszyscy w tym samym czasie...

Żeby tylko Adasiowi nie strzeliło co¶ do głowy :P
Ada¶ - skacz jeszcze długo!!
(20.09.2005, 21:36)
Kasia
nigdy nie przepadałam za tym zawodnikiem, ale mimo to będzie go brakowało :( ...szkoda... ale zdrowie najważniejsze !!! Powodzenia Flo !!!
(20.09.2005, 20:41)
Kuba Fatalista
no szkoda choc jesli podjal taka decyzje to pewnie mial ku temu jakies powody. Jego decyzja.



A widzieliscie reklame z Malyszem??? reklamuje podajze dodatek telewizyjny dodawany do Faktu (bbllle) ale reklama niezla smiechu troche jest :P
(20.09.2005, 20:32)
LoveSkijumping
Szkoda, Flo...będzie napewno brakować tak sympatycznego zawodnika, ale my¶lę, że wybrał dobr± drogę. Nie może narażać swego zdrowia, a studia to wspaniała rzecz! Powodzenia!
(20.09.2005, 20:13)