Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

W ¶rodę wieczorem, Rada Miasta Garmisch-Partenkirchen zdecydowała, po długich negocjacjach, iż ostatni noworoczny konkurs na obecnej skoczni Olympiaschanze zostanie rozegrany 1 stycznia 2007 roku. Kilka dni póĽniej zostanie ona zburzona i na jej miejscu powstanie nowoczesna skocznia, spełniaj±ca wszystkie, najsurowsze wymogi FIS.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Przypomnijmy, że ta jedna z aren zmagań skoczków podczas Turnieju Czterech Skoczni powstała w 1936 roku i była wielokrotnie modernizowana.

Koszt budowy obliczony jest na około 13-15 milionów Euro. Na cenę będzie miał spory wpływ stopień zaawansowania wyposażenia w nowoczesny osprzęt. Skocznia Olimpijska ma ważn± homologację do roku 2006, ale juz teraz wiadomo, że zostanie ona przedłużona do stycznia 2007. Organizatorzy zawodów w Ga-Pa przewiduj±, że budowa potrwa niecały rok, a inauguracja na nowej skoczni wypadnie na sezon 2007/2008.

Wcze¶niej przebudowom poddane zostały skocznie w Innsbrucku, Oberstdorfie oraz Bischofshofen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Andrzej
Adam Małysz zostanie długim rekordzist± starej skoczni {GA-PA K-115_Adam Małysz 2001.01.01. 129,5m}
(25.10.2005, 10:33)
Andrzej
Rekordzist± skoczni starej Bergisel był Adam Małysz Innsbruck{K-110}-120,5m.
(17.09.2005, 18:29)
Andrzej
Jeżeli nowa skocznia GA-PA otrzyma punkt K-120-125m to rekord jest pobity!!!
(17.09.2005, 17:53)
*13*
to jest dobre pytanie :P burz± skocznie, żeby wybudować skocznie. to brzmi idiotycznie :/
(17.09.2005, 17:48)
Andrzej
sorry!!!
dzięki spideman
(17.09.2005, 17:47)
Jasiek
A po co burzyć te skocznie??
(17.09.2005, 13:30)
spiderman
@Andrzej
Skocznie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen zostały już przebudowane więc przez minimum kilkana¶cie lat nie zostan± ponownie przebudowane. Zreszt± wiedziałby¶ o tym przeczytaj±c cały artykuł. Na samym końcu wyraĽnie jest napisane "Wcze¶niej przebudowom poddane zostały skocznie w Innsbrucku, Oberstdorfie oraz Bischofshofen."
(16.09.2005, 22:08)
spiderman
@Andrzej
Człowieku przecież ta skocznia została wybudowana od podstaw trzy lata temu! Więc dlaczego według ciebie ma być przebudowana? Nowa "Bergisel" to jedna z najnowocze¶niejszych skoczni ¶wiata.
(16.09.2005, 22:06)
Andrzej
Czy skocznia Bergisel K-120 będzie przebudowania?
(16.09.2005, 21:20)
Luk
Szkoda.
(16.09.2005, 21:16)
tommm
Dlaczego ci±gle przebudowywuj± skocznie z TCS? Przecież to zabija cał± tradycję TCS! Kiedy¶ żeby go wygrać trzeba było być wszechstronnym. Każda skocznia była inna. A teraz to będ± wszystkie takie same. Przecież stara Bergisel była bardzo wymagaj±c± skoczni± i weryfikowała umiejętno¶ci zawodników. Teraz tego będzie brakowało... :(
(16.09.2005, 21:06)
Andrzej
Rekord Adamam Małysza w Garmisch-Partenkirschen K-115{HS-125}-129,5m już nie będzie niepobty rekord.Ten rekord jest wieczny ......
(16.09.2005, 20:10)
Andrzej
Skocznie:
Oberstdorf-Ga-pa,Innsbruck ,Bischofschofen będ± przebudowanie?
(16.09.2005, 20:07)
spiderman
Z jednej strony to dobrze z drugiej to Ľle. Skocznia całkiem niedawno była modernizowana i jej punkt konstrukcyjny przesunięto z K107 na K115. Skocznia nie posiada igelitu. Ma za to bardzo ładn± charakterystyczn± wieżę startow±. W 2007 roku zostanie ona jednak zburzona. A więc Adam Małysz straci swój rekord skoczni 129,5 m, ale najprawdopodobniej zostanie na zawsze rekordzist± starej skoczni w Garmisch-Partenkirchen, gdyż jego rekordu do 2007 roku raczej nikt nie pobije. Tak samo stało się ze skoczni± "Bergisel" w Innsbrucku. Stara została zburzona (jej rekordzist± był Adam Małysz 120,5 m), Nowa została wybudowana od podstaw, ale Adam na zawsze pozostał rekordzist± starej skoczni "Bergisel".
Nowa skocznia w Garmisch-Partenkirchen najprawdopodobniej będzie wyposażona w igelit, który się obecnie instaluje na wszystkich nowo powstałych obiektach. Punkt konstrukcyjny skoczni zostanie na pewno przesunięty na conajmniej 120 metr, je¶li nie na 125. Więc na tej skoczni na pewno będzie można daleko latać. Wreszcie wszystkie skocznie "Turnieju Czterech Skoczni" będ± bardzo nowoczesne.
(16.09.2005, 15:16)
fan skoków
Je¶li straci jaki¶ rekord to włos z głowy nie spadnie i my¶lę że Adam tym się zbytnio nie przejmuję, a raczej my¶li o formie na zimę czym my też powinni¶my się martwić.
Nigdy nie zapomnę konkursu w Ga-Pa 2003 i skok Ahonena na 129 m nieustany no i raso¶ć z tego powodu Goldiego i Małysza.
pozdrowienia
(16.09.2005, 15:05)
indor
To zależy, ile bed± skakać. Małysz będzie rekordzist±, dopóki kto¶ nie poleci ponad 129 metrów ( na nowej skoczni oczywi¶cie).
(16.09.2005, 15:02)
Amelka
bedzie nadal rekordzista....mam nadzieje ;)

A tak wogole to dobrze i w sumie fajnie, ze tak buduja nowe skocznie. szkoda, ze u nas tak nie jest. Np ta skocznia w Warszawie...nie wiem w sumie czy ona sie by do czegos nadala ale mogliby o tym pomyslec. ale w sumie i tak pomysla i nic nie zrobia bo w Polsce nie ma na takie "pierdoły" pieniedzy.(nie wspominajac, ze nie maja pieniedzy na nic :/)
Pozdrawiam.
(16.09.2005, 11:29)
Glon
Jak w Innsbrucku, rekord Małysza pozostanie na zawsze...Zreszt± może ustanowić rekord nowej.
(16.09.2005, 10:27)
Jaro
niestety... ale nadal będzie rekordzist± na ważnych i znanych skoczniach - w Trondheim i w Predazzo. A poza tym, spójrzcie na to ze strony pozytywnej: skoro zniknie skocznia, to rekord Małysza już nigdy nie zostanie pobity : )
(16.09.2005, 10:26)
indor
No. ten człowiek ma pecha w życiu.
(16.09.2005, 09:09)
Luk
A co z rekordem Adama?! Znowu będzie mieć o 1 rekord mniej!
(16.09.2005, 08:16)