Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
14.12.2019, godz. 11:00
Ruka HS-142
CoC

W środę wieczorem, Rada Miasta Garmisch-Partenkirchen zdecydowała, po długich negocjacjach, iż ostatni noworoczny konkurs na obecnej skoczni Olympiaschanze zostanie rozegrany 1 stycznia 2007 roku. Kilka dni później zostanie ona zburzona i na jej miejscu powstanie nowoczesna skocznia, spełniająca wszystkie, najsurowsze wymogi FIS.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Przypomnijmy, że ta jedna z aren zmagań skoczków podczas Turnieju Czterech Skoczni powstała w 1936 roku i była wielokrotnie modernizowana.

Koszt budowy obliczony jest na około 13-15 milionów Euro. Na cenę będzie miał spory wpływ stopień zaawansowania wyposażenia w nowoczesny osprzęt. Skocznia Olimpijska ma ważną homologację do roku 2006, ale juz teraz wiadomo, że zostanie ona przedłużona do stycznia 2007. Organizatorzy zawodów w Ga-Pa przewidują, że budowa potrwa niecały rok, a inauguracja na nowej skoczni wypadnie na sezon 2007/2008.

Wcześniej przebudowom poddane zostały skocznie w Innsbrucku, Oberstdorfie oraz Bischofshofen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Andrzej
Adam Małysz zostanie długim rekordzistą starej skoczni {GA-PA K-115_Adam Małysz 2001.01.01. 129,5m}
(25.10.2005, 10:33)
Andrzej
Rekordzistą skoczni starej Bergisel był Adam Małysz Innsbruck{K-110}-120,5m.
(17.09.2005, 18:29)
Andrzej
Jeżeli nowa skocznia GA-PA otrzyma punkt K-120-125m to rekord jest pobity!!!
(17.09.2005, 17:53)
*13*
to jest dobre pytanie :P burzą skocznie, żeby wybudować skocznie. to brzmi idiotycznie :/
(17.09.2005, 17:48)
Andrzej
sorry!!!
dzięki spideman
(17.09.2005, 17:47)
Jasiek
A po co burzyć te skocznie??
(17.09.2005, 13:30)
spiderman
@Andrzej
Skocznie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen zostały już przebudowane więc przez minimum kilkanaście lat nie zostaną ponownie przebudowane. Zresztą wiedziałbyś o tym przeczytając cały artykuł. Na samym końcu wyraźnie jest napisane "Wcześniej przebudowom poddane zostały skocznie w Innsbrucku, Oberstdorfie oraz Bischofshofen."
(16.09.2005, 22:08)
spiderman
@Andrzej
Człowieku przecież ta skocznia została wybudowana od podstaw trzy lata temu! Więc dlaczego według ciebie ma być przebudowana? Nowa "Bergisel" to jedna z najnowocześniejszych skoczni świata.
(16.09.2005, 22:06)
Andrzej
Czy skocznia Bergisel K-120 będzie przebudowania?
(16.09.2005, 21:20)
Luk
Szkoda.
(16.09.2005, 21:16)
tommm
Dlaczego ciągle przebudowywują skocznie z TCS? Przecież to zabija całą tradycję TCS! Kiedyś żeby go wygrać trzeba było być wszechstronnym. Każda skocznia była inna. A teraz to będą wszystkie takie same. Przecież stara Bergisel była bardzo wymagającą skocznią i weryfikowała umiejętności zawodników. Teraz tego będzie brakowało... :(
(16.09.2005, 21:06)
Andrzej
Rekord Adamam Małysza w Garmisch-Partenkirschen K-115{HS-125}-129,5m już nie będzie niepobty rekord.Ten rekord jest wieczny ......
(16.09.2005, 20:10)
Andrzej
Skocznie:
Oberstdorf-Ga-pa,Innsbruck ,Bischofschofen będą przebudowanie?
(16.09.2005, 20:07)
spiderman
Z jednej strony to dobrze z drugiej to źle. Skocznia całkiem niedawno była modernizowana i jej punkt konstrukcyjny przesunięto z K107 na K115. Skocznia nie posiada igelitu. Ma za to bardzo ładną charakterystyczną wieżę startową. W 2007 roku zostanie ona jednak zburzona. A więc Adam Małysz straci swój rekord skoczni 129,5 m, ale najprawdopodobniej zostanie na zawsze rekordzistą starej skoczni w Garmisch-Partenkirchen, gdyż jego rekordu do 2007 roku raczej nikt nie pobije. Tak samo stało się ze skocznią "Bergisel" w Innsbrucku. Stara została zburzona (jej rekordzistą był Adam Małysz 120,5 m), Nowa została wybudowana od podstaw, ale Adam na zawsze pozostał rekordzistą starej skoczni "Bergisel".
Nowa skocznia w Garmisch-Partenkirchen najprawdopodobniej będzie wyposażona w igelit, który się obecnie instaluje na wszystkich nowo powstałych obiektach. Punkt konstrukcyjny skoczni zostanie na pewno przesunięty na conajmniej 120 metr, jeśli nie na 125. Więc na tej skoczni na pewno będzie można daleko latać. Wreszcie wszystkie skocznie "Turnieju Czterech Skoczni" będą bardzo nowoczesne.
(16.09.2005, 15:16)
fan skoków
Jeśli straci jakiś rekord to włos z głowy nie spadnie i myślę że Adam tym się zbytnio nie przejmuję, a raczej myśli o formie na zimę czym my też powinniśmy się martwić.
Nigdy nie zapomnę konkursu w Ga-Pa 2003 i skok Ahonena na 129 m nieustany no i rasość z tego powodu Goldiego i Małysza.
pozdrowienia
(16.09.2005, 15:05)
indor
To zależy, ile bedą skakać. Małysz będzie rekordzistą, dopóki ktoś nie poleci ponad 129 metrów ( na nowej skoczni oczywiście).
(16.09.2005, 15:02)
Amelka
bedzie nadal rekordzista....mam nadzieje ;)

A tak wogole to dobrze i w sumie fajnie, ze tak buduja nowe skocznie. szkoda, ze u nas tak nie jest. Np ta skocznia w Warszawie...nie wiem w sumie czy ona sie by do czegos nadala ale mogliby o tym pomyslec. ale w sumie i tak pomysla i nic nie zrobia bo w Polsce nie ma na takie "pierdoły" pieniedzy.(nie wspominajac, ze nie maja pieniedzy na nic :/)
Pozdrawiam.
(16.09.2005, 11:29)
Glon
Jak w Innsbrucku, rekord Małysza pozostanie na zawsze...Zresztą może ustanowić rekord nowej.
(16.09.2005, 10:27)
Jaro
niestety... ale nadal będzie rekordzistą na ważnych i znanych skoczniach - w Trondheim i w Predazzo. A poza tym, spójrzcie na to ze strony pozytywnej: skoro zniknie skocznia, to rekord Małysza już nigdy nie zostanie pobity : )
(16.09.2005, 10:26)
indor
No. ten człowiek ma pecha w życiu.
(16.09.2005, 09:09)
Luk
A co z rekordem Adama?! Znowu będzie mieć o 1 rekord mniej!
(16.09.2005, 08:16)