Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

W najbliższy weekend czeka nas ostatnia już odsłona Letniej Grand Prix. Skoczkowie polec± za ocean do Japonii, by rywalizować na skoczni Olimpijskiej K-120 (HS-131) w Hakubie. W pi±tek i sobotę czekaj± nas dwa konkursy. Kibice będ± mieli ciężki weekend, gdyż jak zwykle zawody przeprowadzone będ± noc± i rankiem czasu polskiego.

Rekord skoczni Olimpijskiej to 137 metrów Masahiko Harady i Takanobu Okabe. Warto dodać, że nikt nie pobił wyniku gospodarzy od ponad 7 lat! Wpływ na to z pewno¶ci± maj± zmienne i trudne warunki wietrzne na japońskiej skoczni, której brak osłony przed podmuchami wiatru.

Program zawodów:

piatek, 9 wrze¶nia 2005
10:00 - oficjalne treningi (2 serie)
12:00 - kwalifikacje

sobota, 10 wrze¶nia 2005
10:00 - seria próbna
11:00 - konkurs

niedziela, 11 wrze¶nia 2005
00:30 - kwalifikacje
01:30 - konkurs

(*czas obowi±zuj±cy w Polsce)

Do Japonii polec± trzej nasi reprezentanci: Krystian Długopolski, Kamil Stoch i Rafał ¦liż. Zabraknie zatem po raz kolejny Adama Małysza i Roberta Mateji. Z powodów oczywistych (konflikt sponsorski) na występ nie miał szans także Wojciech Skupień.

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej liczy się już tylko czterech skoczków - Janda, Loitzl, Morgenstern i Kuettel. Wydaje się, że Czech ma największ± szansę na puchar lata. My liczymy, że Krystian Długopolski zdobędzie kilka punktów, by utrzymać pozycję w czołowej 50-ce listy WRL, a Stoch wejdzie do pierwszej 15-tki.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Glon
Zaczn± o 11.00.
(09.09.2005, 10:17)
Glon
1 Yukio Sakano JPN
2 Tsuyoshi Ichinohe JPN
3 Masahiko Harada JPN
4 Fumihisa Yumoto JPN
5 Yusuke Kaneko JPN
6 Kazuyoshi Funaki JPN
7 Jon Aaraas NOR
8 Gregory Baxter CAN
9 Daiki Ito JPN
10 Anders Bardal NOR
11 Rok Urbanc SLO
12 Noriaki Kasai JPN
13 Olli Pekkala FIN
14 Yong Jik Choi KOR
15 Julian Musiol GER
16 Jure Bogataj SLO
17 Asan Tahtahunov KAZ
18 Lars Bystoel NOR
19 Hyun Ki Kim KOR
20 Clint Jones USA
21 Stefan Pieper GER
22 Primoz Pikl SLO
23 Ivan Karaulov KAZ
24 Hideharu Miyahira JPN
25 Rafal Sliz POL
26 Takanobu Okabe JPN
27 Hiroki Yamada JPN
28 Antonin Hajek CZE
29 Stefan Read CAN
30 Denis Kornilov RUS
31 Akira Higashi JPN
32 Jure Sinkovec SLO
33 Emmanuel Chedal FRA
34 Manuel Fettner AUT
35 Martin Mesik SVK
36 Jan Mazoch CZE
37 Juha-Matti Ruuskanen FIN
38 Dimitry Ipatov RUS
39 Ildar Fatchullin RUS
40 Krystian Dlugopolski POL
41 Rok Benkovic SLO
42 Kamil Stoch POL
43 Andreas Kofler AUT
44 Janne Happonen FIN
45 Jan Matura CZE
46 Thomas Morgenstern AUT
47 Wolfgang Loitzl AUT
48 Jakub Janda CZE

(09.09.2005, 10:06)
Andrzej
Jeżeli nie zostanie pobity rekord skoczni Olimpijskiej K-120:137m-Masahiko Harada-Takanobu Okabe z 1998r.
To drudno pobić rekord 137m.
(09.09.2005, 09:32)
mmm_krakow
@spiderman
Na pewno w japońskiej, w innych - w±tpie :)
(08.09.2005, 14:58)
spiderman
Czy będzie transmisja w jakiejkolwiek stacji telewizyjnej z obu konkursów LGP w Hakubie?
(08.09.2005, 14:53)
Henio
@Stawy --korekta
Warto poprawić w tek¶cie zamiast dawnej 50 WRL, obecnie istotna jest 55 WRL!!!
(08.09.2005, 14:11)
mmm_krakow
Je¶li Japońce nie będ± robić realizacji przekazu międzynarodowego, to transmisje w TV [jakiejkolwiek] możemy sobie narysować :(
(08.09.2005, 13:42)
marmi
To takie sztywne i bezsensowne trzymanie się składu kadr: na LGP tylko kadra A, a skoro M&M s± słabi to nie jad± no i nie daj± nikogo z kadry B, chociaż maj± szansę na punkty, no bo to kadra B! Po prostu szkoda słów, przecież następne konkursy PK za 3 tyg. więc spokojnie mogli kogo¶ posłać (np. Bachleda czy Hula). O Skupniu nie wspominam, bo spraw sponsorskich nie uzgodni się tak szybko, byle mógł skakać zim± (o ile nadal będzie w dobrej formie i dadz± mu szansę).
Czy będzie transmisja w jakiej¶ telewizji?
(08.09.2005, 13:07)
Apoloniusz
Jak trzeba było wozić Tomisława i Wojtka Tajnera to na konkursy czy to P¦ czy PK jechało 5ciu, nawet 6-ciu skoczków.
Dzi¶ jak jeden Tajner na drzewie a drugi na buli to nawet nie wykorzystujemy limitu, paranoja!
A srebrni z Rovaniemi i Styrnu( z wyj±tkiem Kamila) mog± sobie poskakać na skoczni k-40 w Zagórzu.
(08.09.2005, 09:15)
Apolinary
Chłopaki s± już w Hakubie ,za 12 godzin jest trening
(08.09.2005, 09:08)
mmm_krakow
Je¶li nie wzieli Wojtka...
Dlaczego nie Hula???
Do P¦ go wezm±, jak znów będzie z niego Hula-Bula??
Czy naprawde nasi trenerzy maj± kłopoty z my¶leniem??
(08.09.2005, 08:53)
Henio
@Stawy
Nie operuj już 50-tk± ,bo aktualna bariera kwotowa to 55-tka WRL.
Do 15-tki WRL to Kamilowi jeszcze dużo brakuje ale rozumiem że piszesz o 15-tceobecnego periodu.
Pozdrawiam.
(08.09.2005, 08:51)
Mariusz
no i dobrze ze straca na uroku ale za to Polacy maja szanse na wiecej puntow, a chyba o to chodzi zeby byli jak najwyzej w klasyfikacjach?no chyba ze sie myle...
(07.09.2005, 23:39)
fan skoków
Mam nadzieję że jak już LGP wygra Loitzl.
Jak już jest odniesienie do IO w Nagano, to przypomnę że gdy Malysz l±dował na grzbiecie skoczni, to Skupień zaj±ł na K120 dobre 11 miejsce (do Fanki z Poznania: wiem że to było 7 lat temu).
pozdrowienia
(07.09.2005, 23:37)
a
czy bedzie przeprowadzona relacja live z Hakuby??
(07.09.2005, 22:36)
Tymu¶
na pewno będzie tak jak zawsze gdzie daleko. Nikt nie chce zminiać czasu itp. suchar , ale no cóż
(07.09.2005, 21:58)
Kasia
Kubu¶ wygra na 100% !!! !!! !!!

Ciekawe tylko czy do Japonii przyjedzie czołówka skoczków czy, jak to często bywa z tak dalekimi wyjazdami, znów niektóre kadry odpuszcz± sobie ten występ...oby nie...bo wtedy zawody wiele trac± na swoim uroku.
(07.09.2005, 19:56)