Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
21.12.2019, godz. 12:00
Oberwiesenthal HS-105
FIS Cup K

Kwalifikacje do sobotniego konkursu LGP w Zakopanem wygrał Rosjanin Dimitry Ipatov skokiem na odległo¶ć 133.5 m. Tuż za nim uplasowało się dwóch Austriaków: Andreas Widhoelzl (132 m) i Thomas Morgenstern (132.5 m). Czwarte miejsce ex aequo zajęli Czech Jakub Janda (130.5 m) i  Szwajcar Simon Ammann (133 m). Najdłuższy skok kwalifikacji 134.5 m oddał Niemiec Alexander Herr, który ostatecznie uplasował się na 6-tej pozycji.


Zawodnicy skakali z 15-tej belki, za wyj±tkiem pierwszej trójki klasyfikacji Letniego Grand Prix (bramka numer 14).
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Do rywalizacji na Wielkiej Krokwi przyst±pi dziewięciu Polaków - do konkursu nie zakwalifikował się jedynie Wojciech Tajner, który skoczył zaledwie 110.5 m. Najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Robert Mateja, który skokiem na odległo¶ć 126.5 m zaj±ł 16-te miejsce. Identyczny skok oddał Kamil Stoch, jednak przegrał notami i ostatecznie znalazł się na 19-tej pozycji. Lider Pucharu Kontynentalnego - Marcin Bachleda - wyl±dował na 124 m i tym samym zaj±ł 24-t± lokatę. Najlepszy na treningach Krystian Długopolski (123 m) był 32-gi. Niepokoj±ce zdaj± się być odległo¶ci, jakie osi±ga Adam Małysz, i tym razem jego rezultat nie był imponuj±cy: 119.5 m i 38-ma lokata.

Seria próbna w stolicy Tatr jest zaplanowana na godzinę 19:15, a pierwsza seria konkursowa powinna rozpocz±ć się o 20:15.


[b]Wyniki kwalifikacji[/b]
miejsce i skoczek / odległo¶ć / punkty
1. Dimitry Ipatov (Rosja) 133.5 139.3
2. Andreas Widhoelzl (Austria) 132.0 137.6
3. Thomas Morgenstern (Austria) 132.5 136.0
4. Jakub Janda (Czechy) 130.5 135.4
4. Simon Amman (Szwajcaria) 133.0 135.4
6. Alexander Herr (Niemcy) 134.5 134.6
7. Andreas Kofler (Austria) 129.5 134.1
8. Robert Kranjec (Słownia) 128.5 131.3
9. Emmanuel Chedal (Francja) 131.0 128.8
10.Michael Moellinger (Szwajcaria) 127.5 127.5
11.Primoz Peterka (Słowenia) 128.0 127.4
12.Andreas Kuettel (Szwajcaria) 126.5 127.2
12. Roar Ljoekelsoey (Norwegia) 126.5 127.2
14.Jure Sinkovec (Słowenia) 127.0 127.1
15.Martin Mesik (Słowacja) 126.5 126.2
[b]16.Robert Mateja (Polska) 126.5 125.7[/b]
16.Manuel Fettner (Austria) 126.5 125.7
18.Sigurd Pettersen (Norwegia) 128.0 125.4
[b]19.Kamil Stoch (Polska) 126.5 125.2[/b]
20.Dmitri Vassiliev (Rosja) 126.0 124.8
21.Georg Spaeth (Niemcy) 126.5 124.7
22.Wolfgang Loitzl (Austria) 125.0 123.5
[b]23.Marcin Bachleda (Polska) 124.0 122.2[/b]
24.Michael Neumayer (Niemcy) 125.0 121.5
25.Jan Matura (Czechy) 124.0 121.2
26.Stephan Hocke (Niemcy) 124.5 121.1
27.Tommy Ingebrigtsen (Norwegia) 125.0 121.0
28.Denis Kornilov (Rosja) 124.0 120.7
29.Michael Uhrmann (Niemcy) 123.5 120.3
30.Jernej Damjan (Słowenia) 123.5 119.8
31.Antonin Hajek (Czechy) 123.0 119.4
[b]32.Krystian Długopolski (Polska) 123.0 118.4[/b]
33.Henning Stensrud (Norwegia) 122.0 116.6
34.Rok Benkovic (Słowenia) 121.5 115.7
[b]35.Stefan Hula (Polska) 120.5 115.4[/b]
36.Radik Zhaparov (Kazachstan) 121.0 114.3
37.Maksim Anisimov (Białoru¶) 121.0 113.8
[b]38.Adam Małysz (Polska) 119.5 113.1[/b]
39.Maximilian Mechler (Niemcy) 120.0 113.0
40.Petr Chaadaev (Białoru¶) 120.0 112.5
41.Ivan Karaulov (Kazachstan) 118.5 109.3
[b]42.Rafal Sliż (Polska) 118.0 108.9[/b]
43.Primoz Pikl (Słowenia) 118.5 108.8
44.Martin Hoellwarth (Austria) 119.5 108.6
45.Guido Landert (Szwajcaria) 118.0 107.4
46.Nicolas Dessum (Francja) 117.5 107.0
47.Daniel Forfang (Norwegia) 117.0 106.1
[b]48.Tomasz Pochwala (Polska) 116.0 105.3[/b]
[b]49.Piotr Żyła (Polska) 114.5 102.6[/b]
50.Volodymyr Boschuk (Ukraina) 113.5 99.3

51.Lukas Hlava (Czechy) 110.5 94.4
[b]52.Wojciech Tajner (Polska) 110.5 93.4[/b]
53.Georgi Zharkov (Bułgaria) 102.0 75.6
54.Petar Fartunov (Bułgaria) 100.0 71.0
55.Dominik Bafia (Kanada) 97.5 66.5
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Gratulacje dla Ipatova miejmy nadzieję że nasi lepiej w konkursie.
pozdrowienia
(28.08.2005, 09:34)
andbal
Tylko żeby w konkursie takich wyników nie było bo by znaczyło że nasi lepiej na obczyĽnie niż u siebie skacz±.
(27.08.2005, 16:26)
Ewa
Jeszcze Małysz będzie dobrze skakał=)
(27.08.2005, 15:53)
Apolinary
Aja mam żal, że nie startował Skupień i Urbański.
S± jeszcze 4 LPK i moim zdaniem wła¶nie oni powinni jechać do USA i wskoczyć do 50-tki CRL.
Ale w tym PZN już chyba niki nie my¶li.A politykę kadrow± dalej uprawiaj± Ojcowie Dyrektorzy.
(27.08.2005, 14:55)
luka
tegoroczne lgp jest nie jest wcale super nie ma finow , romka ani skoczkow z czolowki wiec nie wiem czym sie tu cieszyc
(27.08.2005, 13:56)
fan Adama
ar show: Bredzisz, Romoren 43 miejsce w LGP w 2003 r ( tyle samo punktow co Malysz teraz)i 3 miejsce w Pucharze zima. W LGP 2001 Hannawald skakal kiepsko a sezon zimowy mial rewalycyjny wiec nie ma reguly. Ktos moze skakac dobrze latem a potem kiepsko zima i na odwrot rowniez dobrze latem dobrze zima i w wiekszosci przceietnych skoczkow kiepsko latem kiepsko zima. A w calej histori tylko raz zwyciescy LGP udalo sie zdobyc nastepnej zimy Puchar Swiata. Rowniez Ci drogi air przypomne sezon 2001/2002 kiedy Amman w pierwszych konkursach zima(!) nie wchdzil do "50" a co bylo 2 miesiace pozniej to doskonale wiemy.
(27.08.2005, 13:04)
Martu¶ka
A ja mam pytanie takie troche nie na temat- Jak sie zalatwia akredytacje na zawody???
Bo gdzies wyczytalam ze nie mozna- tylko dziennikarze itd. ale w koncu ludzie sobie zalatwiaja i wcale nie sa dziennikarzami (np. raz widzialam ok 10 letniego chlopca z akredytacja na szyji.... wie ktos cos???
Bylabym wdzieczna
(27.08.2005, 13:01)
Jasiek
@Springer
Zajrzyj do linku http://skokinarciarskie.pl/?id =skokiwtv to się dowiesz.
(27.08.2005, 12:03)
Jasiek
@KIIBIC
Chyba masz rację...
(27.08.2005, 12:01)
air show
Co wy wypisujecie? Ten, kto dobrze skacze latem, dobrze skacze zim±. Może nie zawsze rewelacyjnie, ale dobrze. Adam jest w takim dołku, że nie widzę dla niego szans zim±. Miał eliminować błędy, a jego skoki to jeden wielki bł±d. P¦ za pasem, a forma coraz gorsza. Przypominam również, że Adam zdobywał medale tylko wtedy, gdy zdobywał P¶, czyli był przygotowany dobrze do całego sezonu. NIech nikt nie liczy, że Adam będzie poza 50 w P¶ i nagle w IO zdobędzie złoty medal.
(27.08.2005, 11:33)
Suchy
Ja tam jak zwykle nie patrze na pocz±tek tylko na koniec stawki w kwalifikacjach;) No bułgarzy wystawili siln± ekipe, niewiele brakowało a jeden z nich by sie dostał... Gruny że nie byli ostatni:D A co do Małysza to nawet dobrze, że nie najlepiej, ponieważ zawsze ci którzy skacz± dobrze w lato nie zdobywaj± laurów pare miesięcy póĽniej w zime... Przykład np. Clinta Jonesa, Andiego Widhoelzla czy własnie Małysza sprzed roku. Mam nadzieje że Adam w zime będzie skakał dobrze i powalczy na olimpiadzie gdzie osobi¶cie będę go dopingował!
(27.08.2005, 11:12)
somebody
sorry pomylka z mojej strony-9 polakow nie 10 ;)
(27.08.2005, 11:08)
spiderman
Dobra nie ma sprawy.
Poziom kwalifikacji był niezwykle wysoki. Aby zaj±ł miejsce w "30" trzeba było skoczyć około 123 - 124 metrów. Takiego poziomu życzyłbym sobie w konkursie głównym, je¶li nie wyższego :D
(27.08.2005, 10:52)
Mart
@springer
beda relacje na: TVP1 o 20.10, a na Eurosporcie o 20.30
(27.08.2005, 10:43)
sweetdevil
w sumie to wcale nie przeraza mnie aktualna forma Malysza. Zdecydowanie bardziej wole, zeby lepiej skakal w sezonie zimowym niz na LGP. Bo z reguly jak wygrywa LGP to potem w P¦ idzie mu najzwyczjniej marnie :)
(27.08.2005, 10:41)
Jaro
może będzie odwrotnie niż zim± - wtedy Małysz wygrywał treningi i kwalifikacje, a w konkursie bywało różnie. To może teraz po słabych treningach będzie w czołówce konkursu... pomarzyć nie wolno???
(27.08.2005, 10:40)
Springer
Będ± transmitować skoki w TV dzisiaj ?
(27.08.2005, 10:37)
Kibic
Jestem zaskoczona tak słab± obsad± na tej stronie internetowej pisz±c "najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Kamil Stoch (...)
(27.08.2005, 10:37)
somebody
no i co z tego ze 10 Polakow jak polowa z nich odpadnie po 1 serii? A 9 Polakow.....wkoncu maja szanse wystartowac jak tyle ekip sobie olalo zawody....
(27.08.2005, 10:36)
somebody
@masloo

no raczej Malysz.....tamtym czasem sie uda zajac jakies miejsce ale zregoly to sa beznadziejne lokaty.A najczesciej jest im trudno sie zakwalifikowac do 2 serii.
(27.08.2005, 10:34)
KIIBIC
Niwiem kto to pisze ale chyba jest na mocnym kacu bo najlepiej z Polaków skoczył Mateja.
(27.08.2005, 10:16)
kibic z Augustowa
Przecież Małysz w końcu skończy kariere! Przestańcie po nim cały czas jeĽdĽić! Konkurs zapowiada się ¶wietnie!
(27.08.2005, 10:14)
Jasiek
Małysz ma zniżkę formy... :(
(27.08.2005, 09:54)
_An_
@Galazeczka
Ano wła¶nie. Tegoroczne LGP jest po prostu niesamowite! Do zwycięstwa jest tutaj co najmniej 10. skoczków. Jest przecież i Loitzl, Morgenstern, Uhrmann, Spaeth, Neumayer, Widhoelzl, Kranjec, Herr, Amman, Kuettel, Moellinger, Janda, nie bez szans s± też Stoch i Długopolski. ¦wietnie skacze przecież Mesik, Chedal i Karaulov. Tak więc konkurs może być naprawdę emocjonuj±cy!
(27.08.2005, 08:54)
Glazeczka
Uważam, że konkurs zapowiada się bardzo interesuj±co. 9 Polaków w konkursie to nie przelewki. Zapewne będzie ciekawie. A pozatym s± jeszcze inni skoczkowie ^^
(27.08.2005, 08:07)
KaCzY
licze, że w konkursie będzie lepiej co ? że chłopaki powalcz± o jakies dobre lokaty, ale faktycznie Adam cos kiepsko na prawde :/ :( ale wierze że się odnajdzie na najważniejsza "impreze" ale sezonu juz zimowego. Pozdrowienia.
(27.08.2005, 02:16)