Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
30
wrzesień 2019
Najbliższe zawody
21.09.2019, godz. 10:15
Stams HS-115
CoC-k

Od kilku dni wiadomo, iż w Zakopanem zabraknie najlepszych fińskich skoczków z Janne Ahonenem na czele. Triumfator klasyfikacji generalnej ostatniej edycji Pucharu Świata nie wystartuje w stolicy polskich Tatr, gdyż przyjazd tylko na jeden konkurs i przerwanie cyklu treningowego nie kalkuje się zarówno trenerom jak i samemu skoczkowi.


"Jesteśmy w trakcie najważniejszej części przygotowań i nie miałoby większego sensu podróżować na jeden konkurs. Gdyby zaplanowano dwa, to co innego" - wyjaśniał Tommi Nikunen, trener reprezentacji Finlandii.
"Na pewno żałujemy, bo lubimy skakać dla polskich kibiców i wiemy, jak fantastyczna atmosfera panuje podczas rywalizacji. Koncentrujemy się jednak na budowaniu formy przed sezonem zimowym. Na razie trenujemy u siebie, nikomu nic nie dolega. Prawdopodobnie wystartujemy za tydzień we włoskim Val di Fiemme" - dodał szkoleniowiec.

Kto zatem, pod nieobecność Ahonena, jest faworytem do stanięcia na najwyższym stopniu podium zakopiańskiego konkursu Letniej Grand Prix? Nikunen stawia na Adama Małysza (30. pozycja w klasyfikacji LGP) oraz Thomasa Morgensterna (lider klasyfikacji LGP). Patrząc jednak obiektywnie, biorąc pod uwagę wyniki jakie uzyskali ci dwaj skoczkowie w poprzednich konkursach letniego cyklu, zdecydowanie większe szanse na triumf na Wielkiej Krokwi ma Morgi. "Kto wygra na Wielkiej Krokwi pod nieobecność Ahonena? Na sto procent Adam Małysz. Z pewnością groźny będzie Thomas Morgenstern, który zamierza "dowieźć" prowadzenie w klasyfikacji letniej Grand Prix" - mówił trener Finów. O tym czy typy Tommiego Nikunena sprawdziły się, przekonamy się już w najbliższą sobotę.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Swissy
Co się dziwicie?Przecież ważniejszy jest trening w Pragelato,w celu "wyczucia"skoczni przed igrzyskami,a nie "zabawa" w Zakopcu!
(26.08.2005, 15:10)
fan skoków
Co do wypowiedzi na temat szans Małysza trzeba powiedzieć że Małysz się niesamowicie mobilizuje na konkursy w Zakopanem, najlepszy przykład sezonu 2003/2004. Oprócz ostatniego sezonu nie jechał tam jako faworyt a mimo wszystko wracał z tarczą.
pozdrowienia
(26.08.2005, 08:59)
stefan
janne, co jest grane???
(25.08.2005, 16:00)
Jaro
no właśnie, jakoś o zniżce formy Ahonena nie ma za wiele... : )
(25.08.2005, 15:03)
Fanka z Poznania
Ja tak nie myślę ,że finowie mają w nosie polskich kibiców ,
każdy ma jakieś swoje plany i finowie też ,
większośc skoczków z czolówki nie przyjedzie , to znaczy , że wszyscy mają nas w nosie ?nie wydaje mi się , tak nie mozna mówic ,
wiadomo jak LGP jest w tym roku traktowane , i to przez inne ekipy też ,
wszyscy się przygotowuja do startu w Igrzyskach ,
to jest numer 1 każdego sportowca ,
a skocznia w Pragelatto i w Predazo , sa podobnie skonstruowane , co potwierdzają niektóre wypowiedzi skoczków ,
podobna budowa i podobna konstrukcja wloskiego obiektu ,
tylko z pogoda jest tam różnie , wiatry dają nieżle znac o sobie , nieraz kręci z różnych stron ,
oby na Igrzyskach nie wialo niekorzystnie , bo to będzie prawdziwa loteria.
(25.08.2005, 14:47)
andbal
Wiemy z Wojtkiem.
(25.08.2005, 14:40)
fan Adama
Dobrze powiedziane Jaro. Wiecie z kim wczoraj podczas zawodow w Lahti J.Ahonen przegral? :P
(25.08.2005, 13:58)
Jaro
a mnie się nie podoba stwierdzenie "kto wygra na Wielkiej Krokwi pod nieobecność Ahonena?". Czy to znaczy, że gdyby Ahonen wystartował to by NA PEWNO wygrał? Oj Finowie już się wam w główkach przewraca. Mieliście udany sezon i od razu poczuliście się mistrzami. Żeby przypadkiem ktoś nie musiał was przygasić na ZIO...
(25.08.2005, 13:42)
andbal
Fakt tłumaczenie żadne. Historia 2 tygodnie temu Finowie wystąpili w sobotę (13.08) w Einsiedeln zaś w niedzielę (14.08) w Courchevel nie i kalkulowało się przerwanie cyklu treningowego. Zero dalszego komentarza.
(25.08.2005, 13:18)
Jasiek
@ fan Adama
Pewnie Finowie konczą przygotowania przed LGP w Przedazzo/Val di Fiemme.
(25.08.2005, 11:19)
Henio
mmm-k
Tak jak sama mówiłaś Makaroniarze dotąd nie skakali aby jako tako wystartować u siebie,tak i japan chcą w GP u siebie podreperować opinię bo ostatnio skaczą tragicznie.
Chyba najlepszy jest ten juniorekTageuchi ,bodaj trenuje z Finami.
(25.08.2005, 11:18)
mmm_krakow
Myślce troche, Val di Fiemme to nie Pragelato!!
Cały ten wywód nie trzyma sie kupy!
@Henio
Japan tez jada do Val di Fiemme? :-)
(25.08.2005, 10:53)
fan Adama
Moze boi sie Nikunen porazki swoich asow? Janne podczas wczorajszego konkursu w Lahti nie blyszczal :P W kazdym razie tez uwazam ze to olewanie polskich fanow. Skoro uwazaja ze nie jada bo tylko 1 konkurs jest to czemu jada do Val di Femme? I niech nikt mi tu oczu nie mydli ze chodzi o IO bo skocznia w Predazzo rozni sie od obiektu w Pregalato ktory na dodatek jest az do igrzysk zamkniety dla zawodnikow...
(25.08.2005, 10:52)
Jasiek
Tommi Nikunen ma całkowitą rację!!! Bo po co przerywać treningi i przygotowania do zimowego sezonu tylko dla jednego konkursu!!! Tych w dobrej formie forma może przez ten konkurs opuścić!
(25.08.2005, 10:41)
Henio
@mmm-k
Facet trochę się asekuruje, ale do Włoch to wszyscy jadą nie dlatego ,że się opłaca cz nie ale w ramach rekonesansu przed I.O.
(25.08.2005, 10:32)
mmm_krakow
Co ten gościu opowiada? Do Zakopca na jeden konkurs mu sie nie opłaca, do Val di Fiemme - też na jeden konkurs!!! - raptem mu sie opłaci?
Po prostu - "Finy" mają w nosie polskich kibiców, ot co!
(25.08.2005, 09:46)