Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Już w najbliższą sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem po raz drugi odbędą się zawody z cyklu Letniej Grand Prix. Do stolicy Tatr przyjadą skoczkowie ze światowej czołówki. Tydzień poprzedzający zawody w Zakopanem jest jednak pechowy dla skoczków. Najpierw w wypadku samochodowym uczestniczył syn byłego trenera polskiej reprezentacji skoczków, Tomisław Tajner, a teraz pod znakiem zapytania stoi obecność w Polsce jednego z najbardziej znanych skoczków reprezentacji Norwegii.

Bjoern Einar Romoeren, który wczoraj doznał kontuzji podczas treningu, najprawdopodobniej ma skręconą kostkę. Uraz może wykluczyć go z udziału w sobotnich zawodach na Wielkiej Krokwi. Decyzja o tym, czy zobaczymy Romoerena w najbliższą sobotę w Zakopanem, zostanie podjęta dzisiaj, po spotkaniu skoczka z trenerem i lekarzem.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Późny komentarz, ale zawsze :)
Tłumacząc zdanie Squeala z przepisów sprawa staje się oczywista. Gospodarz może wystawić dodatkowo co najmniej 6 a w praktyce dokładnie 6, bo może wystawić tylu jaki ma limit w PŚ, który jest ograniczony właśnie do 6 (z wyjątkami powiększjaącymi ten limit, czyli lider PŚ i PN i może za pierwszą 2 w COC).
(02.09.2005, 11:28)
fan skoków
Wracając do konkursów drużynowych były 2 które się nie odbyły: Lilehammer i Liberec w sezonie 2000/2001.
pozdrowienia
(26.08.2005, 08:46)
@Squeal
Co do składni to masz rację.
Nie zawsze zastanawiam się nad tym aby zdanie było poprawnie skonstruowane. Ale w dalszym ciągu nie dałeś konkretnej odpowiedzi. Ilu naszych może wystartować w zakopanym 9 czy 10 ciu, a może 8 miu ??
(25.08.2005, 20:03)
Squeal
@andbal: To było pytanie? Tak, myślę, że jest tak, jak piszesz.
O ile dobrze zrozumiałem to, co piszesz. Popracuj nad składnią zdania, dobrze...? ;)
(25.08.2005, 15:22)
andbal
@Squael
Fan Adama w komentarzu pod artykułem "14 ekip ..." czy znawca pod "....szanse Polaków" twiedzą, że 10 czyli grupa narodowa 6. Tak wydawołoby się logicznie bo dotychczas (Stare przepisy ta grupa była od 5 do 8) zaś w tej chwili ograniczono do 6 ciu.
(25.08.2005, 14:32)
fan skoków
Wiedziałem że przez część osób będzie rozpaczanie że Romoeren, ja nie przepadam za nim i nie żałuję że może nie pojechać.
Co do konkursów drużynowych które mogły się nie odbyć, to do nich należy Lahti 2002 kiedy to na nasze nieszczęście (gdyby to był konkurs indywidualny najprawdopodobniej zajęlibyśmy 5 miejsce w Pucharze Narodów) konkurs uratował Francuz Kevin Arnould- kombinator norweski, a kojejność była: 1.FIN, 2.SLO, 3.GER, 4.AUT, 5.NOR, 6.JPN, 7.POL (w składzie T.Tjner, Bachleda, Pochwała, Małysz), 8.FRA.
pozdrowienia
(25.08.2005, 08:45)
andbal
@Squael
Z twojego tłumacznia "co najmniej sześciu" wynika że może być np. dziesięciu.
(25.08.2005, 07:40)
stasia
a ja sie ciesze ze go nie bedzie bo on mnie denerwuje :/
(24.08.2005, 17:11)
ajo
Beznadzieje bedzie bez Bjoerna :( dlaczego ?? ;( ;( ;(
(24.08.2005, 14:13)
Squeal
Panie, panowie, o co ta dyskusja? To tak trudno po prostu zaglądnąć do przepisów?

"The National Ski Association of the organizing country has the right to enter an additional National Group (...) of the same number as the nations quota but at least _six_ (6) for the official training and the qualification round"

"at least six" - "co najmniej sześciu"
(24.08.2005, 13:12)
andbal
Co do starych przepisów to wiem ale muszę poszukać kto pisał, że możemy 10 bo grupa narodowa 6 lecz to mogła być jego zła interpretacja gdyż faktycznie grupa narodowa obecnie też nie może być większa niż 6.
(24.08.2005, 12:46)
mmm_krakow
@Henio:
Zgadza sie - nie liczyłoby sie do punktacji PŚ.
Ale - w drugą stronę - do PŚ byłby zaliczony konkurs, w którym startowało 8 skoczków, pod warunkiem, że każdy byłby z innego kraju :)
@andbal
A 6 skoczków to nie jest czasem max jaki można wystawić w grupie narodowej? Bo niby z jakiej okazji mieliby nam robić prezent i powiększać kwote narodową?
(24.08.2005, 12:33)
Henio
MMM-K
Dzięki ,wszystko jasne.
No może już pytanie retoryczne .Gdyby do Zakopca przyjechało 40 skoczków z 7 krajów to konkurs by nie odbył?Czy może odbyłby się ale wyniki nie zostałyby zalczone np do punktacji FiS i pewnie kasy by nie było?
To wygląda nato że w Japonii często zawody są na min obsadzie.
(24.08.2005, 12:24)
andbal
W kometarzach pojawiało się stwierdzenie (raz czy dwa), że według nowych przepisów możemy wystawić tzw. grupę narodową 6 a nie jak dotychczas 5. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
(24.08.2005, 12:20)
mmm_krakow
@Henio - specjalnie dla ciebie - regulacje FIS :)
Zawody indywidualne
3.1.2 Przynajmniej osiem drużyn narodowych musi przystąpić do rywalizacji gdy zawody zaliczane są do klasyfikacji WCJ
Zawody drużynowe
3.2.2 W zawodach drużynowych zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Narodów Pucharu Świata w skokach narciarskich musi wziąć udział co najmniej osiem drużyn narodowych.
I jeszcze coś z bardzo grubego archiwum :) [opracowanie z 2001 roku]
Aby konkurs mógł się odbyć, musi w nim być reprezentowanych co najmniej 8 Narodowych Związków Narciarskich. Każdy z nich może wystawić do kwalifikacji najwyżej 8 skoczków. [teraz zmieniono że max 6].
(24.08.2005, 12:15)
mmm_krakow
@Henio
O ile mnie pamięc nie myli chodzi ci o drużynówke w Planicy przed 2 laty. Tą ósmą drużyną na początku mielibyśmy być my, ale pojechał tylko sam Małysz.
Czyli warunki dla konkursu indywidualnego były spełnione, dla drużynówki nie.
Konkurs drużynowy sie jednak odbył, bo w końcu dojechali Włosi.
(24.08.2005, 12:07)
Henio
@mmm-k
Nie wiem. czy skojarzyłaś o co jest dysputa?
wg snow zasady dla konkursów indywidualnych i drużynowych są od 15 lat identyczne tzn aby konkursy się odbyły musi być min 8 drużyn i yu sie zgadzamy lub w konkursie indywidualnym min 8-miu zawodników z różnych państw i to mi coś nie pasuje bo kiedyś chyba była zamiana konkursu drużynowego na indywidualny a państw raczej nie przybyło?
(24.08.2005, 11:58)
mmm_krakow
@Henio
Niektórzy, co wystawiają do indywidualnego np. 2 skoczków, nie wystawi drużyny w konkursie drużynowym. Więc możesz mieć skoczków z np. 15 krajów, ale tylko 7 pełnych [czyli czteroosobowych] drużyn.
(24.08.2005, 11:22)
Henio
@ snow
Pamięć mnie zawodzi, ale wydaje mi się, że kiedyś były spekulacje, że jak na Konkurs drużynowy zgłosi się tylko 7 drużyn to odbędzie się oficjalny, indywidualny konkurs PŚ ?
(24.08.2005, 11:14)
Squeal
Ja tam się obawiam, że w konkursie skoczy szóstka z kadry A plus czwórka na CoC.
Widzę jeszcze jakąś szansę, że Skupień zastąpi Tajnera lub Pochwałę. Na więcej bym nie liczył.
(24.08.2005, 10:48)
Jasiek
@Rutkofan
I dobrze, że Rutkowski idzie w odstawkę!
(24.08.2005, 10:39)
Rutkofan
Niestety Rutkowski odstawiony.
Ale konkurs nie ma wcale takiej słabej obsady !
Do pierwszej 30-tki kandyduje:
6 austriaków,
6(5) norwegów,
6 niemców,
6 słoweńców,
3 rosjan,
3 czechów,
2 francuzów,
1 słowak.
Już widać, że nawet bez naszych wszyscy w/w nie zmieszczą się w 30-tce.
I kto tu uważa ,że jest słaba obsada?
(24.08.2005, 10:28)
Apoloniusz
Jeśli 14-tu to znaczy, że bez połamańca wszyscy uprawnieni z Toporem, Rutkiem i Urbańskim włacznie.
Mogą w czwartek na treningu mioeć eliminacje.
(24.08.2005, 09:28)
Linta
Konkurs bez niego jest bez sensu i wogóle. Po co to robić jak nie ma Finów, Japończyków? No i jak nie będzie Bernara to total bezsens
(24.08.2005, 09:20)
mmm_krakow
Tajner - Wojtek oczywiście.
(24.08.2005, 09:03)
mmm_krakow
Siem robi:
Zgłoszonych jest 14 skoczków, ale DP nie podaje całej listy.
Małysz
Mateja
Długopolski
Stoch
Śliż
Żyła
Bachleda
Tajner
Pochwała
Hula
Skupień
(24.08.2005, 09:03)
Apoloniusz
@mmm-k
Ilu naszych jest wstępnie zgłoszonych -cała pietnastka uprawniona?
(24.08.2005, 08:52)
andbal
@mmm_kraków
Jak masz gazetę przed sobą to napisz skład według gazety.
(24.08.2005, 08:42)
mmm_krakow
Dzisiaj "Dziennik Polski" podaje wstępny skład - uwaga - Kuttin mądrzeje - zgłosił Skupnia!
Z Niemców ma nie być Schmitta.
(24.08.2005, 08:31)
andbal
Kiedy wreszcie się dowiemy kto będzie z Naszych skakał w Zakopanym. Mogę podpowiedzieć tytuł artukułu. "K. Długopolski i K. Stoch nie muszą uczestniczyć w kwalifikacjach - a oto skład drużyny Polski"
(24.08.2005, 08:27)
lukaaaa
haha nie jade na skoki i moze nie byc finow i romka wiec nie rozpaczam ze tym razem nie uda mi sie pojechac :)
(24.08.2005, 08:19)
mmm_krakow
Lista "Kto nie przyjedzie" zaczyna sie niebezpiecznie wydłużac... :/
Może łatwiej będzie ustalić, kto przyjedzie?
(24.08.2005, 07:35)
Kot
No i dobrały się do głosu młode fanki nieziemsko przystojnego Romoerena, które sikają po majtkach na głos jego imienia.
(23.08.2005, 22:58)
air show
A czy Adam będzie skakał, bo wolałbym, żeby się nie kompromitował przed własną publicznością.
(23.08.2005, 22:56)
piki
nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeee!!! ;(
Bjoernuś zdrowiej =*****
(23.08.2005, 22:56)
=>justi<=
ojejjju Bjoern wracaj do nas !!! :*
(23.08.2005, 19:31)
fancia
Blagam Bjoern przyjedz do Zakopca!!! Nie mozesz nam tego zrobic zdrowiej, a nawet jesli nie uda Ci sie wyleczyc kontuzji do soboty to przyjedz do Zakopca, by towarzyszyc swoim kolega =], szybko lecz sie z kontuzji please...:)
(23.08.2005, 19:06)
snow
@ Henio
Ten sam przepis obowiazuje w konkursach indywidualnych. W dodatku obowiazuje conajmniej od 15 lat!! :)
(23.08.2005, 16:36)
henio
MMM-K
8 drużyn to do konkursu drużynowego. Jak jest mniej drużyn to jest chyba konkurs indywidualny?
(23.08.2005, 15:49)
iks igrek
BER zdrowiej!!!
(23.08.2005, 15:33)
andreas-kuettel
co za kaleka z tego bjorna! on ma przyjechac!
(23.08.2005, 15:24)
mmm_krakow
@lena
Muszą być zawodnicy conajmniej z 8 krajów, żeby zawody sie liczyły do klasyfikacji :)
(23.08.2005, 15:14)
lena
spoko to ciekawe kogo tam zobaczymy jak finów nie bedzie ,japoncow tez ,jeszcze Romorena .LGP moze tylko dla Polaków :/