Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Wiadome są już składy poszczególnych kadr skoczków kanadyjskich na sezon zimowy 2005/06. Tym razem zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy szkoleniowe - kadrę narodową seniorów, jednoosobową kadrę-zaplecze oraz dwie grupy juniorskie - główną i drugą. Grupa narodowa składa się z najlepszego obecnie kanadyjskiego zawodnika - 16 letniego Grega Baxtera, byłego vice-mistrza świata dzieci z 2000 roku oraz ze Stefana Reada, 18 latka, który jak na razie największe laury zdobywał na arenie amerykańskiej. Bezpośrednie zaplecze stanowi jedna osoba - najstarszy z reprezentacji - Michael Nell. Juniorzy w swojej reprezetacyjnej grupie mają: Katie Willis, czternastolenią skoczkę, prezentującą niezłe wyniki na scenie skoków w kraju i na świecie. Co ciekawe idolem młodej skoczki jest Adam Małysz. Inny zawodnik w tej grupie to urodzony w Łodzi Dominik Bafia, brązowy medalista Schueler Cup z 2000 roku. Trzecim i ostatnim skoczkiem w tej kadrze jest nieźle zapowiadający się Graeme Gorham.


Ostatnią drużyną jest II grupa juniorów składająca się z: Atsuko i Yuyi Tanaka (z pochodzenia Japończycy), Mackenzie Boyd-Clowes oraz Trevora Morrice. Trenerem reprezentacji pozostał Polak, 41-letni Tadeusz Bafia, olimpijczyk, były mistrz Polski w kombinacji norweskiej, ojciec wspomnianego Dominika.

W Kanadzie zainteresowanie skokami nie jest duże, zawodnicy nie zawojowali jeszcze skoczni świata. Sponsorom nie opłaca się więc inwestować w ten sport, przez co skoki w tym kraju nieco podupadają. Miejmy nadzieję, że obecni reprezentanci nawiążą do sukcesów ich rodaka Horsta Bulaua - mistrza świata juniorów, niegdyś drugiego w klasyfikacji Pucharu Świata...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Walther
@snow - już są zawody Strong Women, gdzie Polka z tego co wiem jest mistrzynią świata ;)
(23.08.2005, 23:04)
fan skoków
Mam takie pytanie: co się dzieje z Andrew Osadetz- kanadyjczyk startował w konkursie drużynowym w Willingen w 2004 roku?
Co do skoków kobiet nie mam nic przeciwko nim, jak chcą to niech skaczą. Gdyby nie było tej dyscypliny to by feministki miały pretensje.
pozdrowienia
(23.08.2005, 21:20)
snow
Skoki kobiet sa tak samo "niesmaczne" jak boks, podnoszenie ciezarow, zapasy (zwlaszcza w kisielu) i kilka innych dyscyplin sportowych. Skoro jednak znajduja sie amatorki na zniszczenie "kobiecosci" niech uprawiaja to co zechca. Moze wkrotce, doczekamy sie "Pudziana" w kiecce!! Mam tylko jedno pytanie, kogo taki "twor" zainteresuje??!! :)))
(23.08.2005, 16:44)
Jaro
no bo skoki są dla facetów... ech te baby, wszędzie się wciskają... Ciekawe kiedy wejdą nam do F1, to będzie dzień...
(23.08.2005, 15:23)
kanelpojke
Atsuko Tanaka to tez dziewczynka :D
(23.08.2005, 13:20)
_An_
@fan Adama
Ta wypowiedź pojawiła się na innej stronie w jednym z wywiadów z Małyszem. Wcześniej wyraźnie mówił, że jest przeciwko skokom kobiet. Najwyraźniej potem zauważył (albo ktoś mu o tym powiedział), że to raczej nie przynosi mu popularności. Więc teraz wypowiada się ostrożniej.
(23.08.2005, 13:20)
mmm_krakow
@fan Adama
Adas kiedyś sam powiedział, że jakby Karolina chciała skakac, to jej nie pozwoli :D
(23.08.2005, 12:18)
fan Adama
Malysz kiedys powiedzial:"Nigdy nie mówiłem, że jestem przeciwko skokom kobiet. Zawsze mówiłem, iż jest to dyscyplina raczej dla mężczyzn, tak samo twierdzę, że boks jest dyscypliną raczej męską, ponieważ kobieta to jest kobieta, powinna być piękna, mieć piękne ciało itd. Jak facet dostanie po mordzie raz czy dwa to mu nie zaszkodzi, a kobieta to według mnie nie jest do tego stworzona.
Jednak skoki mogą zadomowić się, jako dyscyplina uprawiana przez kobiety, ale na pewno te dziewczyny mają trudniej niż panowie, ponieważ są inaczej zbudowane, a tym bardziej jakby dotknęły je przepisy stosowane w męskich skokach (BMI itd.), wówczas bardziej byłoby to skomplikowane"
Wiec Emu jakos z tego nie wynika ze Adam jest przeciwkiem kobiecych skokow tylko sadzi ze maja trudniej niz mezczyzni majac przy tym sporo racji.
(23.08.2005, 12:11)
Emu
@ Jasiek - to niezupełnie tak, a swoją drogą myśmy o tym też pisali. Chyba nie myślisz, że Kanadyjczycy poddaliby się bez walki? CODA zobaczyła, że nie ma tak łatwo, są jakieś alternatywne źródła finansowania... Nie sielanka, ale też nie koniec!
Swoją drogą zmuszenie tak młodych zawodników do zakończenia kariery byłoby po prostu zbrodnią.

@ Katie Willis ;) - oj gdybyś Ty wiedziała, co Małysz myśli o Tobie podobnych, chyba byś go tak nie lubiła... :-/
(23.08.2005, 11:43)
mmm_krakow
Za 4 dni to już konkurs :)
Ekipy sie zgłasza wcześniej ;)
(23.08.2005, 11:11)
:)
spoko ,ale wcale bym sie nie pogniewala jak byscie podali sklad jaki bedzie na LGP w Zakopanem ,bo w sumie to jeszcze 4 dni zostaly
(23.08.2005, 11:09)
Jasiek
Na jednej ze stron o podobnej tematyce co ta , kiedyś pisano, że ze skokami narciarskimi w Kanadzie koniec!!
(23.08.2005, 10:31)