Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Dokładnie 522 dni po swym ostatnim starcie w Pucharze Świata Sven zdecydował się zakończyć karierę. To właśnie dzięki Hannawaldowi skoki narciarskie stały się w kraju naszych sąsiadów zimową Formułą 1, czyli sportem najchętniej oglądanym przez Niemców.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zawodnik podziękował kibicom za wsparcie, ale jednocześnie oświadczył, że nie zamierza rozstawać się ze sportem. „W przyszłości częściej będę widoczny w życiu publicznym” – deklaruje 30-latek. Wszystkie kontrakty reklamowe, które podpisał Niemiec będą kontynuowane. Sven widzi swą przyszłość w zawodzie szkoleniowca bądź trenera odpowiedzialnego za sprawy motywacji zawodników. Skoczek otrzymał już kilka ofert. Kilka miesięcy temu propozycję współpracy w charakterze drugiego trenera (u boku Wolfganga Steierta) zaoferowali mu Rosjanie. „Sven byłby kimś w rodzaju Jürgena Klinsmanna w piłce nożnej – byłym reprezentantem, ale i zarazem osobą motywującą drużynę do dalszych starań. Wcale nie musiałby też pracować osiem godzin dziennie” – twierdzi menedżer Steierta, Erich März.

W Niemczech skoczek mógłby szkolić młodzież, a nawet zostać komentatorem stacji telewizyjnych. DSV deklaruje, że zrobi wszystko, by zatrzymać Hannawalda w kraju. „Sven jest wybitną osobowością. Na pewno otrzyma wiele atrakcyjnych ofert. Jeśli będzie miał ochotę może w Niemczech wspierać młodych. Samo jego nazwisko przyciągnęłoby na skocznie wiele dzieci” – wyjaśnił stanowisko Niemieckiego Związku Narciarskiego dyrektor sportowy Thomas Pfüller.

30-letni skoczek uczestniczy także w rozmowach z kilkoma stacjami telewizyjnymi. Hannawald nie jest w branży dziennikarskiej nowicjuszem. Swe pierwsze doświadczenia komentatorskie zebrał w tym roku, podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Pewne jest w tej chwili jedynie to, że zostanie przygotowane wyjątkowe pożegnanie skoczka. Niektóre niemieckie media spekulują, iż może ono nastąpić już podczas inauguracji tegorocznej Letniej Grand Prix w Hinterzarten – rodzinnym mieście Svena.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
*13*
@ mati
jeśli już, to marudna ;D poza tym zażarłeś drugą gwiazdkę :P
dobrze jest, jak życie jest przyjemne, prawda? a jak jest nieprzyjemne, to też dobrze, bo człowiek będzie się cieszyć, że umrze (i nie będzie bał się śmierci) :) nawet jak piszę o śmierci, to jestem optymistką :P i z takim podejściem pisałam poprzedni komentarz. swoją drogą, dzięki niektórym ludziom życie jest przyjemniejsze :) i właśnie ci ludzie mogliby żyć wiecznie ;)
(08.08.2005, 17:25)
mmm_krakow
@uskotko
Mam ochote zwymiotować, widząc panegiryk, ociekający wazeliną i różowym lukrem, że aż mdli :P
Niezależnie na czyją cześć by nie był.
Troche umiaru nie zawadzi :)
Poza tym, sama nie zgodziłaś sie z tym zdaniem :)))))
@Kasia
Radziłabym więcej krytycyzmu przy przepisywaniu ze stron sponsorów i stacji komercyjnych zainteresowanych oglądalnością :)))))
(08.08.2005, 08:11)
Kasia
@mmm_krakow zapewniam Cię, że taka młoda to ja nie jestem. To zdanie jest niemal dokładnym tłumaczeniem tego, które pojawiło się na stronie niemieckiej stacji telewizyjnej ARD. Jeśli mi nie wierzysz możesz sprawdzić, bo zapewne znasz niemiecki: „Dass Skispringen die Formel 1 des Winters geworden ist, sei hauptsächlich sein Verdienst.“
Jeśli nadal uważasz, że jest ono nieprawdziwe, to może sami Niemcy nie znają się na sporcie.

Jasne jest, że nie tylko Hannawald wpłynął na rozwój tej dyscypliny. Niemniej to właśnie po jego sukcesach oglądalność skoków w kraju naszych sąsiadów tak gwałtownie wzrosła, że wyprzedziła w statystykach Formułę 1. Gdy skakał Schmitt taka sytuacja nigdy nie miała miejsca ! Obserwuję zjawiska na tym obszarze od wielu lat i dobrze znam panujące tu realia. Podpisuję się więc w 100% pod drugim zdaniem tekstu.
(06.08.2005, 00:11)
mati
A co ty taki marudny *13, poza tym po co o śmierci piszesz i marności zycia na forum o skokach.
(05.08.2005, 23:24)
*13*
on będzie żyć aż do śmierci. nikt wiecznie nie żyje :/ chociaż niektórzy powinni... ale z drugiej strony życie bywa paskudne, więc może to nawet lepiej, że nie trwa wiecznie
(05.08.2005, 21:15)
ptak
Sven nie umarł, będzie zył wiecznie!!!
(05.08.2005, 20:54)
Zossia
No cóż, chociaż był wielkim skoczkiem i dokonał wielu rzeczy to można było się tego spodziewać ;(
(05.08.2005, 17:41)
uskotko
@mmm.
a Ty znowu z.. za przeproszeniem... ryjem. Nie umiesz normalnie zwrócić uwagi? Musisz od razu obrażać?? Cóż za odhamowanie...
(05.08.2005, 17:25)
mmm_krakow
Dawno nie czytałam bzdur, takich jak przystało na sezon ogórkowy :))))

To właśnie dzięki Hannawaldowi skoki narciarskie stały się w kraju naszych sąsiadów zimową Formułą 1, czyli sportem najchętniej oglądanym przez Niemców.

Weissfloga przed wiekami to nikt nie oglądał, jasne :D Tylko, że autorka chyba zbyt młoda, żeby to pamiętać :D A kryształowe kule dla Schmitta? Nikt nie oglądał?
Dla niej skoki u Niemiaszków zaczynają sie od sezonu 01/02 i pojedynków Adama ze Svenem :))))
(05.08.2005, 15:05)
fan skoków
@uskotko
Właśnie coś takiego chciałem napisać ale mnie uprzedziłeś. Przecież Niemcy równie bardzo kochali Schmitta jak i Hannawalda. A na TCS w sezonie 1999/2000? Komentator z TVP mówił że wielkie tłumy kibiców szły na konkursy w Niemczech.
pozdrowienia
(05.08.2005, 15:00)
Fanka
Ale jedni trzeba mu przyznać , ża ma ladne niebieskie ślepka ,;))))
napewno będzie mial sporo propozycji pracy , także ze sportem się nie rozstanie ,
Należy mu życzyć , dużo dalszych sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym ..
(05.08.2005, 14:51)
uskotko
"To właśnie dzięki Hannawaldowi skoki narciarskie stały się w kraju naszych sąsiadów zimową Formułą 1, czyli sportem najchętniej oglądanym przez Niemców."

z tym się absolutnie nie zgadzam, albowiem: po pierwsze Niemcy od zawsze oglądali skoki, a pod drugie - jeśli już się uprzeć, ostatni wielki boom zapoczątkował Martin Schmitt w sezonie 98/99.
(05.08.2005, 13:28)
Ariana
Sven nie odchodź!!!Jakie będą skoki bez Goldiego i Hanniego???
(05.08.2005, 13:02)
Glazeczka
Sven sobie poradzi w to nie wątpie. Jeżeli pożegnanie odbędzie się w czasie LGP w Hinterzarten to chyba nie daruje TVP, że nie przeprowadzi transmisji z tego konkursu <wrr> :(
(05.08.2005, 12:26)
Andrzej
Sven hannawald wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skocznii jako pierwszy skoczek w historii skoków narciarskich pokonał naszego najlepszego orła z Wisły{Adama Małysza}.
Rekord Zakoipane K-120 ktoś pobije napewno Małysz skoczy 145,5m i na to licze.
Ogólnie Sven Hannawald był najlepszym szaplerzem niemieckiej kadry skoczków narciarskich.Po Martinie Schmittcie idt
Niech bóg na go opiecie
(05.08.2005, 11:08)
justynka
Życze mu wszystkiego najlepszego ;)
Niech mu dobrze idzie we wszystkim co chce robić ;)
(05.08.2005, 10:42)